رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بل مواد غذاییشون که فکر کنم خوبه ،ایراد از آبیاری به موقع هست:5c6ipag2mnshmsf5ju3

:icon_razz:

این هم یه پیشنهاد برای شما که مشکل آبیاری نامنظم دارید ..

:ws3:تازه اجراش هم خیلی ساده است ...یه فرصت خیلی خوبه هاااااا

چهارم انتهای لوله فلزی وصل میشه به شیلنگهای آبیاری قطره ای که اون هم خیلی خیلی هزینه کمی داره

پیشنهاد میکنم همین فردا شروع کنید...

از ما گفتن بود ....

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 164
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

[quote=S.Ahmadi;12505

شما هم اطلاعات و تجربیاتتون راجع به این موضوع رو در اختیارمون بذارین:ws37:

من فک میکنم اگه یه نایلون رو به حالت گلخونه روی سینی های کشتتون قرار بدید (البته حالت تونل که دوطرفش باز باشه هاااا)رشد سبزیها خیلی منظمتر وبهتر صورت بگیره ....

لینک به دیدگاه
این هم یه پیشنهاد برای شما که مشکل آبیاری نامنظم دارید ..

:ws3:تازه اجراش هم خیلی ساده است ...یه فرصت خیلی خوبه هاااااا

چهارم انتهای لوله فلزی وصل میشه به شیلنگهای آبیاری قطره ای که اون هم خیلی خیلی هزینه کمی داره

پیشنهاد میکنم همین فردا شروع کنید...

از ما گفتن بود ....

بیشتر توضیح میدین؟ یعنی خودم بسازمش؟:ws38:

لینک به دیدگاه

[موضوعی که عرض کردم از دوقسمت تشکیل میشه یکی شیر اتوماتیک که شما به راحتی تنظیماتش رو انجام میدید مثلا یک روز درمیان 20دقیقه یا هروز10دقیقه ...امکانات متفاوتی داره ...وواقعا هم جذابه ...(قیمت این شیربرقی سال گذشته 95هزار تومان بود ...که جدا ارزش داره ...)

IMG]q5udyd3jvsubdvumo0pj.jpg[/img]

اما قسمت دوم در عکس پست قبلی لوله سمت چپ عکس که از شیر برقی خارج میشه وارد باغچه میشه وبا یک تبدیل به لوله های پلی اتیلن آبیاری قطره ای وصل میشه ...نصب این لوله ها خیلی تو مسیر باغچه ساده است چیزهایی که نیاز دارید چند تا سه راهی وزانویی وبه تعداد گیاهانتون دریپر (قطره چکان )که تماما از قیمت خیلی کمی برخورداره ...

شما میتونید یه شیر اتوماتیک تهیه کنید ومستقیما به خروجی یه شیر آب ببندید واز خروجی شیر برقی لوله های آبیاری قطره ای رو نصب کنید یا اگر فعلا قصد خرید شیر برقی ندارید لوله های آبیاری قطره ای رو با لوازمی که عرض شد تهیه کنید وبه شیر آب نزدیک باغچتون متصل کنید

باز هم اگه خیلی نمی خواهید وقتتون گرفته بشه یه هانتر (آب پاش ...از لوازم ابیاری ها بپرسید راهنماییتون میکنن )میخرید وبه انتهای شیلنگ وصلش کنید واونو تو مرکز باغچون بزارید تمام مناطق باغچه رو پوشش میده البته زاویه های تنظیم شونده داره که میتونید وسعت پوشش رو تنظیم کنید .

امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم .....

لینک به دیدگاه
اسم اینو میخوام:w000:

خانم شما چقده بد اخلاقی...:ws3: عکستونم که خیلی واضح نیست....:banel_smiley_4:

فقط به خاطر شما کلی سرچ کردم و به چند تا اسم رسیدم....یا پاندانوس هست اگر برگ ها خار داشته باشن ...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
رو ببین،شمشیری هم که نیست.یا گل گندمی...در غیر اینصورت خارج از یافته های ما میباشد...:a030:

لینک به دیدگاه
خانم شما چقده بد اخلاقی...:ws3: عکستونم که خیلی واضح نیست....:banel_smiley_4:

فقط به خاطر شما کلی سرچ کردم و به چند تا اسم رسیدم....یا پاندانوس هست اگر برگ ها خار داشته باشن ...

رو ببین،شمشیری هم که نیست.یا گل گندمی...در غیر اینصورت خارج از یافته های ما میباشد...:a030:

مرسی که رفتی دنبالش:icon_pf (17):

بچه های کشاورزی ازش یاد بگیرین:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

خانم س.احمدی عزیزتره ها انگار یه حجمی ازشون خشک شده و مونده کف گلدون نه؟!

ظاهرا سالمه اما رشد مجدد رو داره ...

لکه های روی شاهی شبیه نوعی سوختگی توسط نور آفتابه (نوری که از توی قطرات آب رد شده و برگ سوزی داشته) (فکر میکنما) ...

خبری هم از گشنیز نیست ... انگار خشک شدن! :ws52:

خدا رو شکر ریحون ها سالم اند ... رمضونه و ریحونش! :ws3:

ممنونم

به نظر خودم هم گرمشونه

راه حلش چیه؟

بزارم پایین تراس؟

الان روی لبه گذاشتم، فکر کنم آفتابش شدید تره

لینک به دیدگاه

فود 111 عزیز منم اسم شما رو میخوام :w000: ... گفتم که دقیق نمیدونم ... هر وقت به ذهنم رسید میام میگم!

س.احمدی گل، شما هم اگر میدونید هوا خیلی گرمه و تهویه مناسبی هم وجود نداره ... جاشو تغییر بدید ... اگر کمی آفتاب دهی هم کمتر بشه مشکلی نداره ...

لینک به دیدگاه
اسم اینو میخوام:w000:

اسم اون سفیده گلدونه ...اون قسمت تیره خاک گلدونه ....اسم اون سبزه رو هم نمیدونم :ws3:

اگه اشتباه نکنم اسمش دراسنا(دراسنای بلالی ) است

لینک به دیدگاه

9781603425711.jpg

سال 2013 | 560 صفحه | ISBN: 9781603425711| 5,12 MB |pdf_icon.gif

[TABLE=class: outer_border, width: 180, align: center]

[TR]

[TD]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

معرفی: Keith Stewart نویسنده کتاب “راهنمای پرورش سبزیجات و گیاهان ارگانیک برای بازار” هرآنچه که شما نیاز دارید بدانید تا با موفقیت گیاهان و سبزیجات ارگانیک را پرورش دهید و به بازار عرضه کنید را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این کتاب طیف وسیعی از موضوعات مهم ازجمله پوشش زمین، تجهیزات، ترکیب محصول، تکنیک‌های پرورش، آبیاری، حاصل‌خیزی خاک، آفات، گلخانه‌ها، جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، کارگر، بدهی، مدیریت مشتریان، فروش، حسابداری و خیلی بیشتر از اینها را پوشش می‌دهد.

با این راهنمای جامع شما می‌توانید رویای خود از یک مزرعه پررونق را به یک واقعیت سودآور تبدیل کنید.

book.gif کتاب راستین همان است که پا به تنهایی ما می‌گذارد. " کریستین بوبن "

لینک به دیدگاه

سلام. دوستان گل گلاب من ...

اگر تصویری یا سوالی غیر از سبزیکاری دارید توی تاپیکهای دیگه قرار بدید ... :ws3:

سبزیکاریه! درختکاری که نیست :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

و ای کاش ملت میدونستن محصول ارگانیک چی هست!

ما توی ایران اصلا محصول ارگانیک نداریم! شاید یک ده هزارم درصد محصولاتمون تقریبا ارگانیک باشن!

لینک به دیدگاه

و ای کاش ملت میدونستن محصول ارگانیک چی هست!

ما توی ایران اصلا محصول ارگانیک نداریم! شاید یک ده هزارم درصد محصولاتمون تقریبا ارگانیک باشن!

آرعععع خوب منم محصولات ارگانیک شنیدم ولی نمیدونم چیه که :ws3:

میشه حالا یه توضیح مختصر بدین درموردشvpg6izlidl5qsbn86v.gif حسش نیست 560 صفحه کتاب خوند :whistle:

لینک به دیدگاه

بله.

ما که یادمون نیست قدیمیا از چه مواد غذایی با کیفیتی استفاده میکردن!‌ندیدیم و نخوردیم!

اگه توی روستاهای دور افتاده برید و از محصولات کشاورزی اونا بخورید متوجه کشت ارگانیک میشید ...

چرا گفتم دور افتاده چون متاسفانه کودهای شیمیایی و سموم شیمیایی و مواد نگهدارنده و ... به همه جا راه پیدا کردن ...

کشت ارگانیک کشتی هست که توی اون از مواد شیمیایی بهره گرفته نشه! سموم شیمیایی، کودهای شیمیایی که به ضرر اکوسیستم و سلامتی خودمون هستن استفاده نشن.

هدف تولید محصول ارگانیک حفظ تعادل اکولوژیکی هست.

توی کشاورزی ارگانیک محصولی کاملا طبیعی تولید میشه!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام. زیر رو کنی کافیه خانم احمدی ...

اگر دوس داری و مقدوره خاک گلدون رو روی یه پلاستیکی بریزید توی حیاط خونه یا هر جایی که آفتاب مستقیم بخوره و پهنش کنید بطوری که عمق 10 سانت و کمتر داشته باشه! (کمی هم آب بهش اضافه کنید. خاک مرطوب باشه) بعد روش هم ی پلاستیک بکشید که آفتاب بخوره بهش دمای خاک بره بالا و استریل بشه!

سپس برگردان کنید در گلدان و بکارید و بخورید و بخشش کنید!:w02:

راضیه جان و هستی جان پستا رو پاک نمیکردید هم مشکلی نداشتا! یه تاپیک درست میکردیم و انتقال میدادیم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام. زیر رو کنی کافیه خانم احمدی ...

اگر دوس داری و مقدوره خاک گلدون رو روی یه پلاستیکی بریزید توی حیاط خونه یا هر جایی که آفتاب مستقیم بخوره و پهنش کنید بطوری که عمق 10 سانت و کمتر داشته باشه! (کمی هم آب بهش اضافه کنید. خاک مرطوب باشه) بعد روش هم ی پلاستیک بکشید که آفتاب بخوره بهش دمای خاک بره بالا و استریل بشه!

سپس برگردان کنید در گلدان و بکارید و بخورید و بخشش کنید!:w02:

راضیه جان و هستی جان پستا رو پاک نمیکردید هم مشکلی نداشتا! یه تاپیک درست میکردیم و انتقال میدادیم. :icon_gol:

زدی تو ذوقمون:ws3: نه شوخی کردم منتظرم مامانم بازم سبزی بکاره بعد براتون میذارم

الان ریحون هست رفتم خونه براتون میذارم:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام

میخوام یه حالی به گلدونم بدم و دوباره سبزی بکارم اما این بار فقط یه نوع که کمیت محصول بره بالا:ws3:

تو این هوا(از الن تا یه ماه دیگه) بهتره شاهی بکارم یا تره یا ریحون یا گشنیز؟؟؟(کدوم مناسب ترن برای آب و هوای موجود؟؟؟)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...