رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 3 هفته بعد...
  • پاسخ 164
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

عصر من قراره سری به باغچه بزنم ،این اعلان رو دادم تا بقیه دوستان هم اگر خواستند عکسهایی از محصولاتشون برامون بگذارند....:w16:

(ازاین بالا دیدم گوجه فرنگی ها رسیدن ،از بقیه محصولات خبری ندارم....:ws3:)

لینک به دیدگاه
عصر من قراره سری به باغچه بزنم ،این اعلان رو دادم تا بقیه دوستان هم اگر خواستند عکسهایی از محصولاتشون برامون بگذارند....:w16:

(ازاین بالا دیدم گوجه فرنگی ها رسیدن ،از بقیه محصولات خبری ندارم....:ws3:)

یا هنوز عصر نشده یا هنوز شما از اون بالا نرسیدید به اون پایین :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

شاهی ها هم که حساااااس.

شاید چیز خاصی نباشه و فقط یک اختلال فیزیولوژیک باشه ...

توصیف لکه ها خیلی مهمه که بتونم نظر بدم

عکس بزار! :w02:

میگن پزشک خانواده

ما میگیم گیاهپزشک خانواده

لینک به دیدگاه

ای بابا! خوب شد هکتاری کشت سبزی ندارین! :ws3:

اگر ممکنه هم از تره ها و هم از ریحون ها و هم از گشنیز ها یک نمونه از خاک در بیارید و ریشه رو نگاه کنید!

اگر ریشه سالم بود (ریشه رو زیر آب بشورید تا خاکها شسته بشن) که باید در بیان ... کمی کود شیمیایی تزریق کنید ...

اگرم نه ریشه ها یواش یواش دارن متمایل به قهوه ای میشن که دیگه هیچی ...

لینک به دیدگاه

این کارا رو انجام بدین، عکس هم بزارین

اگر ممکنه هم از تره ها و هم از ریحون ها و هم از گشنیز ها یک نمونه از خاک در بیارید و ریشه رو نگاه کنید!

اگر ریشه سالم بود (ریشه رو زیر آب بشورید تا خاکها شسته بشن) که باید در بیان ... کمی کود شیمیایی تزریق کنید ...

اگرم نه ریشه ها یواش یواش دارن متمایل به قهوه ای میشن که دیگه هیچی ...

:w02:

لینک به دیدگاه

یا هنوز عصر نشده یا هنوز شما از اون بالا نرسیدید به اون پایین :banel_smiley_4:

آخ ببخشید چرا عصر شد کلا که نه ولی تا حدودی اینجا یادم رفت ....:icon_pf (34):

همین الان ریسایز میکنم آپ میکنم میذارم....:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

خب اول از همه درخت انجیرمون.....:hapydancsmil:کم سن وساله ...4 ،5 سال پیش کاشتیمش....

9w2o9w959po856r4kwyf.jpg

گوجه فرنگی های من....:ws3:

cvrs79nsggyzgbv5xoul.jpg

نمیدونم چرا خشک شد....احتمالا چون بهشون خوب آب ندادم....:icon_pf (34): (درگیر نمایشگاهم بود خب...:hanghead:)

الان این یعنی تموم شد؟؟؟ ...گوجه فرنگی ها رو چیدم ولی هنوز تو یخچاله....:ws3:

و اماااااا.....خیارهای خوشمزه بالاخره سبز شدن.....:hapydancsmil:

xqhko3aefl20xmvvtrq.jpg

oct5pb7pssi5no14rd9.jpg

zs5fldg0esj38pk2hcx.jpg

و ریحان....:ws3:

zwlmsp3s6g20zr709gh9.jpg

شاهی ها رو تو یه باغچه کوچک دیگه کاشته بودم که فکر کنم بخاطر کم آبی که اتفاق افتاده هنوز خردسال هستند...یه باغچه کوچک دیگه جعفری کاشتم که اون هم فکر کنم تاب کم آبی رو نداشت و رشد نکرده:ws38: ولی مقداری از جعفری پاشیده شده در باغچه رشد کرده بود ولی متاسفانه عکسی ثبت نشد....:164:

از دیگر سبزیجات کاشته شده(فلفل و.....) اطلاعاتی در دسترس نیست....:th_scratchhead::ws51:

لینک به دیدگاه

بچه ها چند وقت پیش تصمیم گرفتم در فضای کوچک تراس منزل یه باغچه کوچیک سبزی ایجاد کنم

اتفاقا از میم شیمی هم مشورت گرفتم ولی خوب شرایط فراهم نبود و منصرف شدم

از یکی از مراکز آموزش کاشت گل و گیاه یک سی دی آموزشی از دستور عمل نحوه کاشت و نگهداری گیاهان گرفتم

اطلاعات خوبی داره - رایگان بود و به نظر نمیرسید آپلودش مشکل داشته باشه

براتون آپ کردم تا زحمت کشیده شده برای همون یک سی دی از بین نره

از

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
دانلود کنید و اگه استارتر صلاح میدونه لینکشو تو پست اول بزاره

لینک به دیدگاه

سلام هستی جان ... ممنون بابت عکسها ... گوجه هات دیگه یکمی زیادی رسیده ...ظاهرا نرم شدن ... نمیخوای رب بگیری که! ...

بوته کاملا خشک شده ... عمر بوته ها خب کم هست و توی منطقه ما هم گوجه ها رو به مرگ پیش میرن و آخرین برداشتها صورت میگیره ... با اینکه هنوز به وسطهای تابستون هم نرسیدیم.

نمیدونم کی کاشته بودی ... خیارها فکر کنم خیلی کند دارن رشد میکنن ...

یا کم آبیاری میکنی (طبق گفته های خودت) یا مواد غذایی خاکت واسه گیاه ضعیفه یا احتمالا بافت خاک سنگین و فشرده است که نمیزاره ریشه خوب رشد کنه و رشد به کندی پیش میره ...

توی این عکسا دیده میشه باغچتون هم کمی حالت جنگلی داره!:banel_smiley_4:

در آخر جا داره بگم که انجیرتون تو حلقم:ws3:

لینک به دیدگاه

فود 111 عزیز عکس اولیت که دیفن باخیاست

دیفن باخیا اسم جنس این گیاهاست

اسم فارسیشون سمبرگ (سم+برگ) هست بخاطر سمی بودن برگها ...

عکس دومت رو دقیق نمیدونم ... دیدما اما یادم رفته ... فقط میدونم از تک لپه ای هاست! :ws3:

خانم س.احمدی عزیزتره ها انگار یه حجمی ازشون خشک شده و مونده کف گلدون نه؟!

ظاهرا سالمه اما رشد مجدد رو داره ...

لکه های روی شاهی شبیه نوعی سوختگی توسط نور آفتابه (نوری که از توی قطرات آب رد شده و برگ سوزی داشته) (فکر میکنما) ...

خبری هم از گشنیز نیست ... انگار خشک شدن! :ws52:

خدا رو شکر ریحون ها سالم اند ... رمضونه و ریحونش! :ws3:

لینک به دیدگاه
سلام هستی جان ... ممنون بابت عکسها ... گوجه هات دیگه یکمی زیادی رسیده ...ظاهرا نرم شدن ... نمیخوای رب بگیری که! ...

بوته کاملا خشک شده ... عمر بوته ها خب کم هست و توی منطقه ما هم گوجه ها رو به مرگ پیش میرن و آخرین برداشتها صورت میگیره ... با اینکه هنوز به وسطهای تابستون هم نرسیدیم.

نمیدونم کی کاشته بودی ... خیارها فکر کنم خیلی کند دارن رشد میکنن ...

یا کم آبیاری میکنی (طبق گفته های خودت) یا مواد غذایی خاکت واسه گیاه ضعیفه یا احتمالا بافت خاک سنگین و فشرده است که نمیزاره ریشه خوب رشد کنه و رشد به کندی پیش میره ...

توی این عکسا دیده میشه باغچتون هم کمی حالت جنگلی داره!:banel_smiley_4:

در آخر جا داره بگم که انجیرتون تو حلقم:ws3:

بله ...گوجه فرنگی ها رب شدن....:ws3: هرچی گشتم بذر این گوجه ها رو پیدا نکردم ..دفعه بعدی باید بجای بوته ای بذرش رو بگیرم....

خیارها یه سری که کاشته بودم کلا رشد نکردن بعد دوباره کاشتم فکر کنم 20-25 روزی باید گذشته باشه.... مواد غذاییشون که فکر کنم خوبه ،ایراد از آبیاری به موقع هست:5c6ipag2mnshmsf5ju3

باغچه طبیعت بکر هست با تصرف در اراضی جهت سبزیکاری و گل کاری....:ws3:باغچه باید مرد بار بیاد. وجین و.... زیادی لوسش میکنه....:w000:

یعنی فکر میکنم الان یه عکس کلی از باغچه مون بگیرم شما کلا به کشاورزی علاقه مند تر میشوید....:icon_razz:

سهمتون از انجیر محفوظه... وقتی میوه هاش رسید عکسش رو میذارم تقدیم میکنم....:ws37:

لینک به دیدگاه
فود 111 عزیز عکس اولیت که دیفن باخیاست

دیفن باخیا اسم جنس این گیاهاست

اسم فارسیشون سمبرگ (سم+برگ) هست بخاطر سمی بودن برگها ...

عکس دومت رو دقیق نمیدونم ... دیدما اما یادم رفته ... فقط میدونم از تک لپه ای هاست! :ws3:

ممنون

ولی یکی باید بهم بگه میخوام اسمشو بدونم!:hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...