رفتن به مطلب

ندای بیدار باش

Waffen

ارسال های توصیه شده

بی تصویر و تصور بودن مهمه

اینکه نه از خودمون نه از دیگران پیش داوری داشته باشیم

به همراه داشتن تصویر های ذهنی که از قبل متصور شدیم کامل در تضاد هست با زندگی در حال و اکنونی که خیام و خیلی از خردمندان دیگه گفتن.

من با حرفهای استارتر مخالفم چون اون به دنبال یه حقیقت هست بیرون از خودش. یه حقیقت که دیگران براش ثابت کنند. یه حقیقت عاریتی، یه حقیقت قرضی ...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 48
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب اصلا کل بحث بنده این هست که نباید رنگ داشت... من میگم باید در هر موقعیت براساس موقعیت بهترین کار رو انجام داد... کاری که بیشترین نفع رو به فرد میرسونه...

البته شما دارید میگید باید به رنگ طبیعت در اومد... این رو بنده قبول دارم، ولی شما چطوری میخواید بفهمید طبیعت چه رنگی داره زمانی که به حقایق نمیتونی دست پیدا کنی و حتی نمیدونی چه حقیقتی وجود داره و چه حقیقتی وجود نداره؟

واقعا در بسیاری موارد ما حتی نمیتونیم بفهمیم که حقیقت وجود داره یا خیر...

نمیدونم منظورم مشخص هست یا نه...

حقیقت داشتن یا نداشتن رو فکر ادم مشخص میکنه، اینکه امانت داری بهتر از دزدی باشه رو چه کسی میتونه بگه حقیقت هستش یا نیستش؟

حقیقت بودن یا نبودن رو تجربه نشون میده.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
حقیقت داشتن یا نداشتن رو فکر ادم مشخص میکنه، اینکه امانت داری بهتر از دزدی باشه رو چه کسی میتونه بگه حقیقت هستش یا نیستش؟

حقیقت بودن یا نبودن رو تجربه نشون میده.

فکر انسان اعتقاد به حقیقت داشتن یا نداشتن چیزی میاره... بین این و حرف شما از زمین تا آسمان تفاوت وجود داره...

این خودش حقیقت رو به تنهایی مشخص نمیکنه...

دقیقا کسی نمیتونه بگه حقیقت هست یا نیست... بنده هم همین رو دارم میگم...

در مورد اون خط آخر خیلی میشه حرف زد... شما دارید وارد یک موضوع دیگه میشید... و من نمیتونم با یک خط نوشته منظور شما رو درست متوجه بشم و پاسخی بدم...

لینک به دیدگاه
ما انسان ها همیشه به دنبال راه فراری از دردهای پنهان و آشکار جهان بودیم... همیشه این تصور وجود داشته که جایی یا کسی یا چیزی وجود داره که وقتی بهش برسیم میتونیم از این درد و رنج ها، تنهایی، دروغ ها، گریه ها و تمام اون بدی های این دنیایی که هست فرار کنیم... بهشت یکی از اون چیزهاست... این شهر آرزوها... یا اون انسان رویایی که اگر خوب بگردی بلاخره پیداش میکنی و اگر خوب باشی یه روز میبینیش... و همه هم یک روز بلاخره فکر میکنند اون انسان رویا ها رو پیدا کردند... و اما

تا زمانی که اون عشق وجود داره انسان اون دیو رو درون کسی نمیبینه... یک روز با یک اتفاق یا یک جرقه ی ذهنی بیدار میشه و میفهمه اون آدم کسی که فکر میکرده نیست... بهش بدی کرده، دروغ گفته، ازش سوء استفاده کرده و خیلی چیزهای دیگه... ولی یادش نیست که اون روز هم که این رابطه رو شروع کرد تمام این چیزها رو در ناخودآگاهش میدونست... و یاد نگرفته که بدونه تمام انسان ها هر کاری که میکنند فقط و فقط برای خودشون میکنند... یاد نگرفته که تمامی انسان ها اگر موقعیت مناسب پیش بیاد و لازم باشه هر کاری از دستشون بر میاد... یاد نگرفته که اون آدمی که هرگز بهش دروغ نگه، همیشه دوستش داشته باشه، بهش هیچ بدی نکنه، همیشه در هر حالتی کنارش باشه و خیلی خصوصیات بهشتی دیگه رو داشته باشه اصلا وجود نداره... نمیدونه که اینها همش فقط تصورات اون هست... و هرگز فکر نمیکنه شاید اون چیزهایی که توی اون انسان و خیلی انسان های دیگه دیده و همیشه آزارش میداده همیشه اونجا بوده... و هرگز فکر نمیکنه شاید تمام انسان ها وقتی دست از نقش بازی کردن بردارند چیزی بیشتر از یک دیو نیستند... و هرگز فکر نمیکنه که شاید تصویری که از دنیا داره دقیقا اون خصوصیاتی رو که دنیای واقعی داره نداشته باشه... و نمی دونه که خودش هم دقیقا یکی از اون انسانهاست...

داری توی ذهنت دنبال یک مورد خاص میگردی؟ داری دنبال کسی یا چیزی میگردی که بهت اثبات کنه اون دنیای آرزوها و اون بشر نمونه وجود داره؟ خودت رو اذیت نکن... خیلی از آدم ها هرگز توی موقعیت مناسب قرار نمیگیرند و خیلی وقت ها هم شما نیستید که اون دیو رو از نزدیک با چشم خودتون ببینید...

این تنها یک ندای بیدار باشه... این صور اسرافیل هست که داره بهت میگه اون دنیایی که تصور میکردی تموم شده... مرده... داره بهت میگه مشکل از دنیا نیست... مشکل از تعریف تو از دنیاست...

عالی :a030:

بنده نیز یکی از آن دیوها هستم, باور نکنید مرا:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...
شما به بنده بسیار لطف داری... :icon_gol::icon_gol:

دقیقا برای همین عاشق فلسفه ام...

یادم رفت این رو بگم... (همیشه نصف حرف هام یادم میره)... کاری که سقراط کرد ساختن یک ایدئولوژی بود براساس اون چیزی که در انسان دید... یعنی اون چیزی که انسان به شکل طبیعی داشت رو سعی کرد به شکلی ساختار بده و اون رو توضیح و تفسیر کنه و یک ایدئولوژی بسازه... برای همین هست که میگم دموکراسی تنها سیستمی هست که سعی نمیکنه جامعه رو به شکل یک قالب خاص در بیاره بلکه به شکل جامعه در میاد و جامعه رو در بر میگیره...

بله دوست من . منم عاشق فلسفه ام ولی : باران که در لطافت طبعش خلاف نیست // در باغ لاله روید و در شوره زار خس.

میخوام بگم هنوزم امکانش اینجا فراهم نشده .

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
اوووف استارتر چه نبوغی داشت!! :ws52:

این پست و خیلی پست های دیگه هست ک برمگرده ب موقعی ک من عضو بودم ولی اینا رو نمیخوندم. چ حیف. شاید اون موقع اگر میخوندم مفید می بوده. شاید!

از این بگذریم ک گویا(بر اساس شنیده هام) تالار ازاد ی موقعی خیلی خوب موضوعاتی داشته.

اما من واقعا متوجه نشدم. نقطه اغاز بحث و پایانش چیا بود؟

میگم متاسفانه ما هم دوره بودیم، ولی من اصلا شناختی از وافن نداشتم و ندارم.

بنابراین جمله ک نوشتی، خیلی ابهام داره. حداقل برا من!

لینک به دیدگاه
این پست و خیلی پست های دیگه هست ک برمگرده ب موقعی ک من عضو بودم ولی اینا رو نمیخوندم. چ حیف. شاید اون موقع اگر میخوندم مفید می بوده. شاید!

از این بگذریم ک گویا(بر اساس شنیده هام) تالار ازاد ی موقعی خیلی خوب موضوعاتی داشته.

اما من واقعا متوجه نشدم. نقطه اغاز بحث و پایانش چیا بود؟

میگم متاسفانه ما هم دوره بودیم، ولی من اصلا شناختی از وافن نداشتم و ندارم.

بنابراین جمله ک نوشتی، خیلی ابهام داره. حداقل برا من!

منم هم دوره ای بودم اما متاسفانه تو پستای هجو و بیخود معمولا شرکت میکردم و از موضوعات جدی فاصله میگرفتم :icon_pf (34): چیزی که من گفتم براساس پستایی که از وافن خوندم و پاسخهایی که داده بود به اعضا بود (بود تو بود شد :icon_redface:) کل 5 صفحه رو خوندم و احساس کردم چقدر به موضوعات مطروحه کلان و سطح بالا فکر میکنه اصلا خود تاپیک موضوعی نیست که دغدغه هرکسی باشه!!! :w58: از این جهت خیلی برام جالب بود و اینکه بحثای فلسفیو خیلی خوب شرح داده بود :ws38:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...