رفتن به مطلب

برنامه ها و مسابقات اطلاعات عمومی (مرحله آزمایشی)

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 190
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فردریک لا المسبتد و کالور وو:ws3:

سوال هم بذار فک کنم بپرسم

آفررریننننننننن

درست بود:62izy85:

منتظر سوالتون میمونیم با خیال راحت فکر کنید:ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه

سوال برای گروه قلدرا

میدونم از وقت سوال کردن گذشته اما محمد میگه چون شما سوال طرح نکردین من میتونم طرح کنم .......و راجع به سوال قبلیتون میتونم بپرسم منبعتون چی بوده؟ چون من جای دیگه خوندم عضله فک و ارواره هست و جواب گوش یه مقدار عجیبه

پس لطفا بگین این نقاشیها از کیه؟ و راجع به نقاشش هم یه توضیح مختصر بدین

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 3
لینک به دیدگاه

خب اینم آخرین سوال مرحله اول امیدوارم که آخرین سوال باشه:167: :

این نام این مکان چیست و در چه شهری قرار دارد ؟

10ce1b5c1e5a40a0af7c.jpg

به دلیل اینکه دوستان به ما یک روز بیشتر زمان دادند برای سوال قبلی به همین دلیل مدت پاسخگویی 48 ساعت میباشد:w16: ....

در ضمن در ادامه اگر نیاز باشد راهنمایی هم خواهم کرد .:w16: پس نگران نباشید .:flowerysmile:

با آرزویی موفقیت:w139:

• Like 4
لینک به دیدگاه

جواب تیم لیان به سوال سوم تیم سپیدار:

چشمه باداب سورت واقع در شهرستان ساري، بخش چهاردانگه، دهستان پشت كوه، روستاي سورت - حد فاصل روستاهاي اروست و مال خاست واقع در استان مازندران است.

توضیحات اضافه:

چشمه هاي اسرار آميز سورت مشتمل بر دو چشمه با آب هاي كاملا متفاوت از لحاظ رنگ ، بو و مزه مي باشند. يكي از چشمه ها داراي آبي بسيار شور مي باشد و داراي استخر آبي كوچكي است كه عمدتا در تابستان براي آب تني استفاده مي شود و براي درمان دردهاي كمر ، پا و روماتيسم و امراض پوستي سودمند است و چشمه ديگر كه در مجاورت اين چشمه قراردارد داراي آبي به رنگ قرمز ونارنجي و كمي ترش مزه است كه بصورت دائمي و نشتي مي باشد و در اطرف دهانه چشمه كمي رسوب اكسيد آهن نشسته است.

آب هاي روسوبي اين دو چشمه در مسير خود از بالاي كوه به پائين طي هزاران سال دهها حوضچه كوچك بسيار زيبا در رنگ هاي نارنجي و زرد و قرمز و در اندازه هاي مختلف ايجاد كرده اند كه اسراري از دنياي مستور و پوشيده طبيعت بكر و دل انگيز را به نمايش گذاشته است.

چشمه باداب سورت از نوع ژئوپارك محسوب شده و همزمان با آخرين چين خوردگي البرز در پليوستوسن و پليوسن (دوران چهارم زمين شناسي) شكل گرفته است.

اين چشمه در ارتفاع 1841 متري از سطح دريا واقع شده و از جهت شمال ارتفاعات و تپه هاي پوشيده از جنگل هاي سوزني برگ، از جهت جنوب دره مشرف ارتفاعات از جهت شرق ارتفاعات پوشيده از گياهان بوته اي و درختچه و از جهت غرب معدن سنگ هاي تزئيني احاطه كرده است.

مردم منطقه به دليل گوگردي بودن اين چشمه ، كه براي امراض پوستي كاملا مفيد مي باشد، از وجود اين چشمه آگاهي كافي دارند و از آن به عنوان سرشور ياد مي كنند. به گفته ساكنان منطقه آنها براي شفا يافتن از امراض پوستي خود با آب چشمه حمام مي كنند اما بدليل اينكه دماي آن تنها مقدار كمي از دماي محيط بالاتر است براي گرم كردن آن از داغ كردن سنگهاي موجود در اطراف چشمه و گذاردن آنها در داخل آب چشمه استفاده مي نمايند.

در ايران اين اثر بي نظير بوده و فقط در آسيا در كشور تركيه مشابه آن بصورت رسوبات نمكي و فقط به رنگ سفيد وجود دارد.

bad5.JPG

bad4.JPG

bad13.JPG

bad11.JPG

تشکر میکنم بابت سوال زیبایی که پرسیدید. انشالله دفعه بعد که شمال رفتم حتما میرم واینجارو میبینم . بهش میاد جای خیلی زیبایی باشه.

• Like 2
لینک به دیدگاه
سوال برای گروه قلدرا

پس لطفا بگین این نقاشیها از کیه؟ و راجع به نقاشش هم یه توضیح مختصر بدین

جواب :

" میکل آنجلو دی ‌لودویکو بوناروتی سیمونی "

نقاش، مجسمه ساز، معمار و شاعر ایتالیایی. زادروز وی ۶ مارس ۱۴۷۵ درتوسکانا است. میکل‌آنژ یکی از هنرمندان نابغه تاریخ و معروفترین چهره رنسانس ایتالیا است. وی در تاریخ ۱۸ فوریه۱۵۶۴ در رم درگذشت.

زندگی نامه

میکل‌آنژ دومین پسر از خانواده « لئوناردو دی‌بوناروتی سیمونی» و « فرانچسکا دی‌نری» است. پس از تولد میکل‌آنژ خانواده بوناروتی به ‌فلورانس مهاجرت نمود.

آثار هنری بازمانده از میکل‌آنژ

* مادونا روی پله - نقش‌اندازی روی مرمر - فلورانس - خانه بوناروتی - تاریخ ۱۴۸۹ - ۱۴۹۲

* جنگ دوپیکر - نقش‌اندازی روی مرمر - فلورانس - خانه بوناروتی - تاریخ ۱۴۹۲ - ۱۴۹۳

* باخوس مست - تندیس - رم - تاریخ ۱۴۹۶ - ۱۴۹۷

* پی یتا - تندیس - فلورانس - تاریخ ۱۴۹۸ - ۱۴۹۹

* داوود - تندیس - فلورانس - تاریخ ۱۵۰۱ - ۱۵۰۴

* مجسمه برای مقبره پاپ - برده گان در حال مرگ - تندیس موسی - تاریخ ۱۵۰۵ - ۱۵۱۵

* نقاشی سقف کلیسای سیکستینی - رم - تاریخ ۱۵۰۸ - ۱۵۱۲

* مقبره خانوادگی مدیچی - فلورانس - تاریخ ۱۵۲۰ - ۱۵۳۴

* کتابخانه مدیچی - لورنسیانا - فلورانس - تاریخ ۱۵۲۴ - ۱۵۲۶

* صحنه رستاخیز - نقاشی - رم - کلیسای سیکستینی - تاریخ ۱۵۳۴ - ۱۵۴۱

* معماری گنبد کلیسای پترز - رم - تاریخ ۱۵۴۷

میکل‌آنژ شاعر

در کنار آثار هنر تجسمی میکل‌آنژ، تعدادی غزل که در وصف محبوبه خود ویتوریا کولونا و دوست عزیزش « توماسو دی‌کاوالیری» و دانته سروده است، به‌جای مانده که نماینده ذوق لطیف اوست.

بقیه مطلب رو میتونید از این سایت بخونین:http://www.rahpoo.com/default.aspx?spkPath=Mikel%20anzh

• Like 2
لینک به دیدگاه
جواب :

" میکل آنجلو دی ‌لودویکو بوناروتی سیمونی "

نقاش، مجسمه ساز، معمار و شاعر ایتالیایی. زادروز وی ۶ مارس ۱۴۷۵ درتوسکانا است. میکل‌آنژ یکی از هنرمندان نابغه تاریخ و معروفترین چهره رنسانس ایتالیا است. وی در تاریخ ۱۸ فوریه۱۵۶۴ در رم درگذشت.

زندگی نامه

میکل‌آنژ دومین پسر از خانواده « لئوناردو دی‌بوناروتی سیمونی» و « فرانچسکا دی‌نری» است. پس از تولد میکل‌آنژ خانواده بوناروتی به ‌فلورانس مهاجرت نمود.

آثار هنری بازمانده از میکل‌آنژ

* مادونا روی پله - نقش‌اندازی روی مرمر - فلورانس - خانه بوناروتی - تاریخ ۱۴۸۹ - ۱۴۹۲

* جنگ دوپیکر - نقش‌اندازی روی مرمر - فلورانس - خانه بوناروتی - تاریخ ۱۴۹۲ - ۱۴۹۳

* باخوس مست - تندیس - رم - تاریخ ۱۴۹۶ - ۱۴۹۷

* پی یتا - تندیس - فلورانس - تاریخ ۱۴۹۸ - ۱۴۹۹

* داوود - تندیس - فلورانس - تاریخ ۱۵۰۱ - ۱۵۰۴

* مجسمه برای مقبره پاپ - برده گان در حال مرگ - تندیس موسی - تاریخ ۱۵۰۵ - ۱۵۱۵

* نقاشی سقف کلیسای سیکستینی - رم - تاریخ ۱۵۰۸ - ۱۵۱۲

* مقبره خانوادگی مدیچی - فلورانس - تاریخ ۱۵۲۰ - ۱۵۳۴

* کتابخانه مدیچی - لورنسیانا - فلورانس - تاریخ ۱۵۲۴ - ۱۵۲۶

* صحنه رستاخیز - نقاشی - رم - کلیسای سیکستینی - تاریخ ۱۵۳۴ - ۱۵۴۱

* معماری گنبد کلیسای پترز - رم - تاریخ ۱۵۴۷

میکل‌آنژ شاعر

در کنار آثار هنر تجسمی میکل‌آنژ، تعدادی غزل که در وصف محبوبه خود ویتوریا کولونا و دوست عزیزش « توماسو دی‌کاوالیری» و دانته سروده است، به‌جای مانده که نماینده ذوق لطیف اوست.

بقیه مطلب رو میتونید از این سایت بخونین:http://www.rahpoo.com/default.aspx?spkPath=Mikel%20anzh

الله

داداش میکل آنژ کیه !! اینا نقاشیای منه !! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
الله

داداش میکل آنژ کیه !! اینا نقاشیای منه !! :icon_pf (34):

یا شیخ ، این نقاشی هایی را که میگویی نیز در همان اوشون فشن میکشید ؟؟؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
یا شیخ ، این نقاشی هایی را که میگویی نیز در همان اوشون فشن میکشید ؟؟؟ :ws52:

الله

خیر اینهارو در دفتر نقاشی میکل آنژ کشیدم ، فقط به خاطر اینکه پول دفتر نقاشی نداشتم اونارو میکل از من دزدید !! :icon_pf (34):

• Like 1
لینک به دیدگاه
الله

خیر اینهارو در دفتر نقاشی میکل آنژ کشیدم ، فقط به خاطر اینکه پول دفتر نقاشی نداشتم اونارو میکل از من دزدید !! :icon_pf (34):

یا شیخ ، اگر زحمتی نیست نقاشی های بعدیتان را در دفتر نقاشی من بکشید ... :ws37:

لینک به دیدگاه
یا شیخ ، اگر زحمتی نیست نقاشی های بعدیتان را در دفتر نقاشی من بکشید ... :ws37:

الله

جزوه میگم شما هم به همراه میکل بنویس ، من دیگه پیر و چروکیده شدم نای نوشتن ندارم !! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
الله

جزوه میگم شما هم به همراه میکل بنویس ، من دیگه پیر و چروکیده شدم نای نوشتن ندارم !! :icon_pf (34):

شکسته نفسی نفرمایید جناب شیخ ! :ws2:

شیوخ ما حالا حالا ها توان نوشتن دارن ..... :w16:

لینک به دیدگاه
جواب تیم لیان به سوال سوم تیم سپیدار:

چشمه باداب سورت واقع در شهرستان ساري، بخش چهاردانگه، دهستان پشت كوه، روستاي سورت - حد فاصل روستاهاي اروست و مال خاست واقع در استان مازندران است.

توضیحات اضافه:

چشمه هاي اسرار آميز سورت مشتمل بر دو چشمه با آب هاي كاملا متفاوت از لحاظ رنگ ، بو و مزه مي باشند. يكي از چشمه ها داراي آبي بسيار شور مي باشد و داراي استخر آبي كوچكي است كه عمدتا در تابستان براي آب تني استفاده مي شود و براي درمان دردهاي كمر ، پا و روماتيسم و امراض پوستي سودمند است و چشمه ديگر كه در مجاورت اين چشمه قراردارد داراي آبي به رنگ قرمز ونارنجي و كمي ترش مزه است كه بصورت دائمي و نشتي مي باشد و در اطرف دهانه چشمه كمي رسوب اكسيد آهن نشسته است.

آب هاي روسوبي اين دو چشمه در مسير خود از بالاي كوه به پائين طي هزاران سال دهها حوضچه كوچك بسيار زيبا در رنگ هاي نارنجي و زرد و قرمز و در اندازه هاي مختلف ايجاد كرده اند كه اسراري از دنياي مستور و پوشيده طبيعت بكر و دل انگيز را به نمايش گذاشته است.

چشمه باداب سورت از نوع ژئوپارك محسوب شده و همزمان با آخرين چين خوردگي البرز در پليوستوسن و پليوسن (دوران چهارم زمين شناسي) شكل گرفته است.

اين چشمه در ارتفاع 1841 متري از سطح دريا واقع شده و از جهت شمال ارتفاعات و تپه هاي پوشيده از جنگل هاي سوزني برگ، از جهت جنوب دره مشرف ارتفاعات از جهت شرق ارتفاعات پوشيده از گياهان بوته اي و درختچه و از جهت غرب معدن سنگ هاي تزئيني احاطه كرده است.

مردم منطقه به دليل گوگردي بودن اين چشمه ، كه براي امراض پوستي كاملا مفيد مي باشد، از وجود اين چشمه آگاهي كافي دارند و از آن به عنوان سرشور ياد مي كنند. به گفته ساكنان منطقه آنها براي شفا يافتن از امراض پوستي خود با آب چشمه حمام مي كنند اما بدليل اينكه دماي آن تنها مقدار كمي از دماي محيط بالاتر است براي گرم كردن آن از داغ كردن سنگهاي موجود در اطراف چشمه و گذاردن آنها در داخل آب چشمه استفاده مي نمايند.

در ايران اين اثر بي نظير بوده و فقط در آسيا در كشور تركيه مشابه آن بصورت رسوبات نمكي و فقط به رنگ سفيد وجود دارد.

bad5.JPG

bad4.JPG

bad13.JPG

bad11.JPG

تشکر میکنم بابت سوال زیبایی که پرسیدید. انشالله دفعه بعد که شمال رفتم حتما میرم واینجارو میبینم . بهش میاد جای خیلی زیبایی باشه.

واقعا بهتون تبریک میگم .:flowerysmile:

بله درست گفتید ...:w16:

خیلی اطلاعات عمومیتون خوبه فکر نمی کردم به همین راحتی جواب بدید...:banel_smiley_4:

موفق باشید:w73:

:167:

:167: نه انگار قصه سر دراز دارد

:167:

• Like 3
لینک به دیدگاه
خوب تیم سیبیلوها بعد یه قرن جواب رو نداد. فرصتش تموم شد.

و اما جواب:

بین 400 میکر ثانیه تا 600 میکرو ثانیه

حالا تیم سیبیلوها 48 ساعت فرصت داره تا سوال آخرش رو بپرسه :w16:

خيلي شلوغش كردي :banel_smiley_4:

بيا حالا اين سوال رو زودي جواب:banel_smiley_4: يه سوال خيلي ساده برات طرح كردم :banel_smiley_4:

ديالوگ زير توسط چه كسي و در كدام فيلم گفته شده!؟؟ (:persiana__hahaha:)

"آزمودم عقل دور انديش را_____بعد از اين ديوانه سازم خويش را"

تونستي نام كارگردانم بگي خيلي بهترتره :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

خيلي شلوغش كردي :banel_smiley_4:

بيا حالا اين سوال رو زودي جواب:banel_smiley_4: يه سوال خيلي ساده برات طرح كردم :banel_smiley_4:

ديالوگ زير توسط چه كسي و در كدام فيلم گفته شده!؟؟ (:persiana__hahaha:)

"آزمودم عقل دور انديش را_____بعد از اين ديوانه سازم خويش را"

تونستي نام كارگردانم بگي خيلي بهترتره :banel_smiley_4:

فیلم هامون

هامون نام فیلمی اجتماعی و سورئالیستی است که در سال ۱۳۶۸ به کارگردانی داریوش مهرجویی ساخته شد. از بازیگران معروف این فیلم می‌توان خسرو شکیبایی، بیتا فرهی، عزت‌الله انتظامی، فتحعلی اویسی نام برد. این فیلم رنگی و در مدت ۱۲۰ دقیقه‌است.

داستان فیلم:

حمید هامون که با همسرش مهشید دائم کش مکش دارد زندگی کابوس گونهٔ خود را مرور می‌کند. او که مشغول نوشتن رساله‌اش دربارهٔ عشق و ایمان است در پی دوست قدیمی و مرادش علی عابدینی می‌گردد. خانه و کاشانه را ترک می‌کند و دست به اعمال دیوانه‌واری می‌زند. او در حالتی پریشان، در پی شکایت‌هایش، خود را به امواج دریا می‌سپارد، اما عابدینی او را نجات می‌دهد. همچنین این فیلم به دغدغه‌های جوانان روشنفکر بعد از انقلاب می‌پردازد. میان دنیا خواهی و آرمان خواهی. تصویری از آرمان خواهی که به دلیل حب دنیوی (زیبایی، و...) در تلاطم است و در مقابل علی عابدینی فردی که تکلیفش با خودش مشخص است و دنیا را فدای آرمان‌ها و عقایدش کرده‌است.(مهرجویی خود می‌گوید که داستان این فیلم بر اساس بوف کور صادق هدایت نوشته شده‌است)

تعریف سکانس

سكانسي كه (حميد هامون) به تیمارستان مي‌رود تا ببيند دوستش، دكتر(فره وشي) چه كارش دارد؟ وقتي وارد آن‌جا مي‌شود عاقله مردي به او يك شاخه گل تقديم مي‌كند و دوستش(دكتر فره‌وشي) به او مي‌گويد: مرتيكه الاغ! ننه‌ي مهشيد، مهشيد رو براي عظيمي تيكه كرده و تو الاغ چرا نمي‌فهمي!؟

وقتي (هامون) اين جمله را مي‌شنود به شدت جا مي‌خورد و بر مي‌گردد می‌گوید: مهشيد من؟

بعد دكتر در پاسخ می‌گوید: آره. پس كي مي‌خواي بفهمي؟

در این لحظه دوربین حرکت رو به جلو دارد و دكتر مي‌خواهد مریض‌هایش را ویزیت کند و حال آن‌ها را بپرسد. در این میان يك مريض بدون اين‌كه چيزي از او بپرسند بر مي‌گردد و مي‌گويد:

آزمودم عقل دور انديش را

بعد از اين ديوانه سازم خويش را، آقاي دكتر

شما (هامون) مچاله و فرو ریخته را مي‌بينيد كه چيزي شنيده كه همه‌ي باورها و حس‌ها و هستي‌اش را زير و رو كرده و با بغض و هق هق مي‌آيد در راهروی تیمارستان، كنار ديوار مي‌نشيند و زار و تلخ مي‌گريد.

hamoon.gif

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...