رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

شما خودتون از این روش های نامعقول واسه کسب امتیاز استفاده می کنید؟ (خواهشاً بدون حالت شعار :banel_smiley_4: )

تو موقعیتش قرار نگرفتم که شرایط رو واقعا درک کنم که مجبورم اینکارو انجام بدم یا نه ... نمیتونم چیزی بگم:hanghead:

اگر مخالف این مسائل هستین، به نظرتون چطور میشه باهاش مقابله کرد؟ (با توجه به شرایط ایران :ws3: ) (فقط اینم نگین که ایرانه و کاری نمیشه کرد یا کاری از دست ما ساخته نیست :banel_smiley_4: )

توی ایران شاید یه جور اعمال فشار و قانون و جریمه بتونه جواب بده ... و اینکه مشارکت همه اعضا برای مقاله برای کسب امتیاز و ... ثابت شده باشه ....

یا اینکه مثلا مقالات دانشجویی در مرحله اول برای رقابت با دانشجویان هم سطح سنجیده بشه و بعد وارد میدا ن رقابت با اساتید با سابقه و تخصص بالا بشه ... یعنی یه جورایی بشه از مقالات دانشجویی و اینا حمایت بشه :ws38: نمیدونم اصن شدنیه یا نه :ws52:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من اگه بشینم کاری درست نمیشه حداقل ادامه بدم سرخودم گرم شه، شایدم فرجی شد:sigh:

همه که امکان خارج رفتن ندارن:hanghead:

چرا ادمه بدی حتی تو اون داشنگاه روزانه اش کلی باید پول خرج کنی برا مدرک گرفتن

بخونی و بخونی چی بشه ؟

دکترا یعنی تحقیق یعنی باید تو یه شاخه خاص صاحب نظر بشی خب قصدت سرگرم شدنه تو همون خونه هم میشه سرگرم شد این سربالاخره باید یه جوری توی این مملکت خاک بر سری گرم بشه چه بهتر با هزینه کمتر بشه

..............

والا میگن ولی من انقد دوروبرم ادمایی رو دیدم که خارج میرن و میان که تا دیروز با شلوار پاره ترددمی کردن و به نون شبش محتاج بودن از لحاظ سواد هم همین قدر بگم که دانشگاه رفتن تا اسم خودشون بدون غلط بتونن بنویسن

لینک به دیدگاه
پایان نامه ای که از توش یه مقاله نشه در آورد اصلا به درد نمیخوره

خب مشکل اینه که خیلی از دانشجو های ماااااااااااااا مقاله نوشتن بلد نیستن

و خیلیی از پایان نامه ها هم کپی پیس هستند

اول بیا اینجا که من جای استادت از خجالتت درآم:vahidrk:

:sad0: چرا بدبختیای آدمو یادش میندازین؟؟

:w02:

خواستم یادت بندازم که دیگه زیاد نت نیای:ws37:

لینک به دیدگاه

من میام نت که بیشتر با نویسنده ی مقاله ها آشنا بشم:w58::whistle:

لینک به دیدگاه
اشنا بشی برا چی:ws3::whistle:

تو دانشگاه خودتون هم برا اشنا شدن نوسینده هستش:whistle:

نه نیست!!!!

هرکی واسه خودش مینویسه.

گفتم شاید یکی پیدا شه پیشنهاد ISI بده:whistle:

لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره. خیلی از دانشجو ها مقاله نوشتن بلد نیستن. یکی باید یادشون بده خوب.

لینک به دیدگاه
سلام....

بنده کاملا شرمنده هستم.....ولی در حال حاضر دارم رو یک مقاله ی پژوهشی کار می کنم.....و قرار هست اسم استاد بره قسمت اولش و من هم به عنوان همکار پژوهشی اسمم رد شده در حالی که کلا همه چی پای من هست....(آقا یکی بیاد چهره ی منو شطرنجی کنه):sigh:

ولی خوب وقتی آخر کلاس با دست اشاره می کنه می گه بیا اینجا دانشجو گرامی و می گه عزیزم بیا این کار رو انجام بده 5 نمره از درست که ترم آینده با من داری تامینه و میان ترمم نمی خواد بدی....شما بگو من چی کار کنم؟؟؟.....اونم می خواد مقاله پژوهشی بده تا از هیئت علمی نندازنش بیرون دیگه.....منم اگه بگم نه....سر واحدی که ترم آینده باهاش دارم از خجالتم در می آد.....

این یک واقعیت هست....:sigh:

جماعت استاد رو که عمری رفتن تو هیئت علمی دور شکم زیاد کردن و جزوه های 20 سال پیش رو درس دادن و از اون ور از کلاس ها زدن رفتن انبوه سازی که نمی تونن یک هو با یک قانون که باید سالی چند تا مقاله بدن.....آدم کنن.....این وسط پیچوندن قانون بسی زیاد اتفاق می افته و باز سطح علمی همون می مونه که می مونه....:sigh:

در مورد قسمت اول حرفت بگم ک این قانون شده تو وزارت علوم

حتی پایان نامه هم ک میدی اول اسم استاد و بقیه هست بعد اخر اسم دانشجو

مزخرفه ولی هست دیگه !

لینک به دیدگاه

در رابطه با مقاله و اومدن اسم یک استاد اول اون چه عیبی داره؟

حالا ما بیایم هی دم از حق خوری بزنیم که چی؟(این سوالم واسه اینه که منم حرص میخورم ولی خب با گفتنش هیچی درست نمیشه)

اونی که مجبوره این کارو انجام بده بخاطر اینه که یا بارای اولشه و هیچ تجربه ای تو مقاله نویسی نداره و به راهنمایی احتیاج داره پس باید از یه استاد راهنایی بگیره پس حق اون استاده که بگه اسممو بزار تو مقالت یا اینکه خود طرف ار خداشه اسمش واسه یه مقاله ام که شده زیر اسم فلان استاد قرار بگیره (تقریبا انجام کاری محض رضای خدا درصدش داره به صفر نردیک میشه)... به قول یه دوستی بده بستونه دیگه!

دو بار محتاج استادت یا کسی هستی که کارشو بلده بار سوم دیگه اگه یکم تلاش کرده باشی خودت یاد گرفتی فوت و فن کارو میتونی مقاله بدی بدون کمک!

حالا اگه باز خودت دنبال پول باشی میفتی تو همین چرخه پول میگیری به بقیه کمک میکنی!

اگه ام نه که خب همینطوری به کسی که احتیاج داره کمک میکنی مقاله بنویسه و واسش وقت میزاری پولیم نمیگیری( من خودم تاحالا با چنین آدمی رو به رو نشدم)

لینک به دیدگاه

اهم ...اهم....

در تماسی که عصری :w58: با من گرفته شد!

قانون 2نمره پژوهش پایان نامه رو واسه ما ورداشتن:hapydancsmil::hapydancsmil::w42:

لینک به دیدگاه
در مورد قسمت اول حرفت بگم ک این قانون شده تو وزارت علوم

حتی پایان نامه هم ک میدی اول اسم استاد و بقیه هست بعد اخر اسم دانشجو

مزخرفه ولی هست دیگه !

حرفتون حقه.ولی منظور من اسم استاد اول باشه یا آخر نیست.:ws37:

من می گم اون استاد عزیز برای به دست آوردن امتیاز و حفظ مقام علمی ش باید مقاله پژوهشی بده در طول سال و حق داره که همکار پژوهشی بگیره و جالبه که حتی بودجه ی پژوهشی هم از دانشگاه می گیره.و در نهایت من دانشجو کار رو انجام می دم و اسم ایشون می آد و در نهایت کار استاد محترم و محترمه راه می افته ولی این میون نه از مقاله ای که توسط دانشجو انجام شده چیزی می دونه و و نه می فهمه و نه سعی می کنه بفمه و دریغ از اینکه ورق بزنه ببین جنس کاغذ عادی هست یا گلاسه!:ws37:

اسمش بره اول اصلا اسم دانشجو نیاد!!!ولی حداقل کمی انصاف داشته باشه بخونه!!!

منظور من این بود.حالاجدا از این که اون بودجه رو می گیرن بعضی ها.......:banel_smiley_4:

البته استادای با وجدان کاری هم هستن،ولی خوب چون بحث آسیب شناسی هست از دنده ی نقد و سیاه نمایی رفتیم جلو:ws37:

حالا بعد از این پروسه من یک سوال دارم این مقاله های پژوهشی کجا می رن؟؟؟؟؟؟:ws38:

واسه اینم یک تاپیک بزارین فک کنم داستان های خوبی از انبارهای مملو از این مقاله ها و یا شاید بهتره بگم سوله ی نگهداری از اونها باشه!!!(موخره:سوله محل نگهداری علوفه و گاهی احشام و گاهی گندم و .. است)

باز سیاه نمایی شد کمی تلطیف کنم که سراغ دارم که بعضی از مقاله ها با همت صاحبان مقاله و تعدادی آدم با وجدان به بروکراسی اداری برای عملی شدن راه پیدا کردن،باشد که از این بروکراسی اداری در بیان انشالله:ws37:

لینک به دیدگاه

این جمله ی سارا رو باید طلا گرفت واقعا :

به نظرم يه مقاله معتبر و درست و درمون به همه اينا ميارزه. اين چيزا تا وقتي اعتبار داره كه آدمايي باشن كه دنبالش باشن. متاسفانه كم پيدا ميشن كسايي كه جلوش بايستن.

من سهم خودمو انجام ميدم...

بنظرم آدم باید تکلیف خودشو با هدفش و راهش مشخص کنه ، ما ها هرکدوممون جدا گانه سهم کوچیکی داریم تو این قضیه ، کوچیکه اما مهمه !

لینک به دیدگاه
این جمله ی سارا رو باید طلا گرفت واقعا :

بنظرم آدم باید تکلیف خودشو با هدفش و راهش مشخص کنه ، ما ها هرکدوممون جدا گانه سهم کوچیکی داریم تو این قضیه ، کوچیکه اما مهمه !

منم همین نظرو دارم. باید از یه جا شروع بشه دیگه, باید به عنوان عضو کوچیکی مخالفت خودمونو اعلام کنیم دیگه.

لینک به دیدگاه
سلام

چندساله بازار مقاله و مقاله نویسی و امتیاز و اینا داغ شده.

مقاله هایی با کیفیت های خیلی پایین با عنوان مقاله علمی پژوهشی! icon_pf%20%2812%29.gif

از بین رفتن ارزش مقاله های خوب و به قول معروف خز شدن مقاله نوشتن ch2ufgmz56uf5avkr6te.gif

بی عدالتی و نابرابری که تأثیرگذار تو مصاحبه های دکترا و ... هست. :ws35:

و خیلی موارد دیگه.

شما خودتون از این روش های نامعقول واسه کسب امتیاز استفاده می کنید؟ (خواهشاً بدون حالت شعار :banel_smiley_4: )

اگر مخالف این مسائل هستین، به نظرتون چطور میشه باهاش مقابله کرد؟ (با توجه به شرایط ایران :ws3: ) (فقط اینم نگین که ایرانه و کاری نمیشه کرد یا کاری از دست ما ساخته نیست :banel_smiley_4: )

من هم از این دست مقالات دیدم ...

اما با این موافق نیستم که با زیاد شدن مقاله های کم کیفیت، ارزش مقاله های خوب می آد پایین ... شاید سخت تر بشه اون ها رو از بین هزاران مقاله پیدا کرد، اما میشه این مثال رو در موردش زد که پیدا کردن اون ها مثله پیدا کردنه طلا توی معدن سنگه ... هر کس که مختصری در زمینه مقاله نوشته شده، دانش داشته باشه، حتی اگر خودش نتونه، خوب بنویسه، می تونه طلا رو از سنگ تشخیص بده ....

من از این روش های گفته شده استفاده نمی کنم ... چون عموما کیفیت پایینی دارند و دوست ندارم، اسمم پای مقاله ای بره که خیلی مطلوب نیست ... حتی اگر خودم مقاله های خوبی ننویسم، ترجیح می دم، جوابگوی کیفیت پایین مقاله خودم باشم تا دستنوشته ی دیگران ...

من فکر می کنم، تنها می شه از خودمون شروع کنیم ... و البته بسته به موقعیت شغلی و ارتباطی ای که با دانشجویان یا اساتید و فارغ التحصیلان داریم، نهایت تأثیرگذاری رو داشته باشیم ... اما فکر می کنم، اولین قدم، آموختن و آموختن هست (به عبارت دیگر اول خودمون بیاموزیم که خوب بنویسیم و در وهله بعد به دیگران بیاموزیم ... :w16:)

لینک به دیدگاه

سلام تشکر ازآقامحمد واقعا بحث جالبیه

درباره نوشتن اسم استاد واقعا نمیشه کاریش کرد چون بدون استاد معتبر که اسمش اول مقاله باشه مقاله متاسفانه اکسپت نمیشه و اصلا کاری به محتوا ندارند ولی مطلب اولی که دزدی علمیه و اصلا تایید نمیکنم و خودم هم اصلا نکردم و نمیکنم چه تو پروژه هام و چه الآن تو مقاله ها که نوشتم و در دست نوشتن خواهم داشت اصلا کار اخلاقی درستی نیست

دراین موارد حتما مطلب باید باذکر نام مقاله و نویسنده باشه که این میشه رفرنس گیری و نمیشه کپی برداری و خیلی فرق داره

درباره راه حل باید بگم بیشتر باید به محتوا باید اهمیت داده بشه تااسم فلان استادکه اینکار نیاز به یه تحول عمده داره و خیلی سخته

مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

سلام

بله همینطوره ،چون بازار علم داغ شده. چون بازار آموزش عالی داغ شده. تعداد دانشگاه ها زیاد شده و تعداد دانشجویان به ویژه دانشجویان فوق زیاد شده. همه به هر قیمتی بدنبال گرفتن مدرک هستن و حتی حاضرن فرش زیر پاشونو بفروشن و ادامه تحصیل بدن.

کسایی که پول میگیرن روزی یه مقاله (علمی پژوهشی!) می نویسن :icon_razz:

کسایی که پول میدن اسمشون بیاد زیر مقاله :2i1d1co:

یعنی در اصل تقلب میکنن؟!

وقتی بازار یه چیزی داغ بشه بوجود اومدن این موارد هم طبیعی هستش . کمیت افزایش فراوان داشته ولی کیفیت شدیدا پایین اومده.کسایی وارد دانشگاه میشن که اغلب صلاحیت و توانائی ورود به دانشگاهو ندارن. اینگونه افراد برای رسیدن به اهدافشون به راحت ترین راه یعنی تقلب رو میارن.

(البته قصد توهین به افراد خاصیو ندارم ولی ماهیت پاسخگویی به این تاپیک و سوالاتش اینگونه پاسخ ها رو در بر داره.)

بعضی از افرادی که الان وارد دانشگاه ها میشن اگه 10 یا 15 سال پیش بود حتی دیپلم هم نمیتونستن بگیرن!!!!

استادایی که بدون خوندن مقاله، اسمشونو میارن اول مقاله. :spiteful:

دانشجوهایی که واسه چاپ مقالشون تو مجله های علمی پژوهشی یا تأییدش تو همایشا اسم استادا رو میارن اول مقاله :sorry:

و ....

البته درج اسم اساتید جای بحث زیاد داره . درج اسامی اساتید بنظر مشکلی نداره و خیلی هم خوبه. چرا که درخیلی از مقالات و پژوهش ها، تمام راهنمائی ها و راهکارها و اطلاعات توسط اساتید داده میشه و دانشجو فقط حکم یه میرزا بنویسو بازی میکنه.

ولی خوب وقتی سواد و اعتبار اساتید پایین بیاد (کیفیت)در نتیجه در این کار هم سو استفاده و تقلب میشه.

اما از این بازار چی در میاد آخرش !!!

مقاله هایی با کیفیت های خیلی پایین با عنوان مقاله علمی پژوهشی! :icon_pf (12):

از بین رفتن ارزش مقاله های خوب و به قول معروف خز شدن مقاله نوشتن :ch2ufgmz56uf5avkr6t

و خیلی موارد دیگه.

کاملا درسته نه تنها از این مقالات بلکه از این راه و روش که در پیش هست کاهش شدید کیفیت دانش دانش آموختگان و کاهش کیفیت مقالات و.... و نتیجه اون کاهش کیفیت علم و کاهش تولید علم خواهد بود.

من هیچوقت از این روشها استفاده نمیکنم. هر جا از هر مقاله ای استفاده کنم حتما منبعشو یاد آور میشم.اگر جایی منبعشو ننویسم یا جا انداختم و یادم رفته و یا خودم نوشتم.بنظرم یاد آوری منبع مقاله خودش باعث اعتبار شخص ارائه دهنده مقاله از منبع میشه.

بنظرم بهترین کار اینه که هر کسی از خودش شروع کنه و خودشو اصلاح کنه. ولی متاسفانه وقتی تقلب و ریا و تزویر در همه امور نهادینه شده و مردم برای رسیدن به اهدافشون از این ابزار استفاده میکنن و به عینه در رسانه های عمومی این موارد دیده میشه نتیجتا قبح و زشتی این کار از بین میره و بستر برای انجام این کارها عادی میشه و کسانیکه اینکارو میکنن نه تنها احساس نمیکنن که کار بدی انجام میدن بلکه در مواردی افتخار هم میکنن.

البته یاد آوری این نکته ضروریه که مقاله های خوب هنوز زیاد هستش.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با استاد راهنمام سر یه مباحث و روشها خیلی بحث میکردیم، به مشکل خورده بودیم!!! امکاناتی میخواست که اینجا نداشت!( روش کار از یه مقاله ISI سال2011 بود)

خلاصه گشتم و گشتم تا اینکه به یه روش جدید برخوردم!!! سال89 از یکی از معتبرترین دانشگاه های داخل، خیلی معتبر!!!!:whistle:

با بدبختی گرفتمش ببینم چیه این روش:ws38:

وااااااااااای یه روش مسخره 1950!!!!!:icon_pf (34)::icon_pf (34):

3تا دانشیار مشاور و راهنماش بودن!!!!:icon_pf (34):

کاش میشد بزارم ببینید و قضاوت کنید!!!:banel_smiley_4:

موندم اونی که اجازه چاپ داده!!! اون اساتید راهنما و مشاور!!!! پیش من بی سواد که دیگه ........:whistle:

فرستادم واسه استاد راهنمام:gnugghender: کمی مهربونتر بشه:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
سلام

کسایی که پول میگیرن روزی یه مقاله (علمی پژوهشی!) می نویسن :icon_razz:

کسایی که پول میدن اسمشون بیاد زیر مقاله :2i1d1co:

استادایی که بدون خوندن مقاله، اسمشونو میارن اول مقاله. :spiteful:

دانشجوهایی که واسه چاپ مقالشون تو مجله های علمی پژوهشی یا تأییدش تو همایشا اسم استادا رو میارن اول مقاله :sorry:

و ....

اما از این بازار چی در میاد آخرش !!!

مقاله هایی با کیفیت های خیلی پایین با عنوان مقاله علمی پژوهشی! :icon_pf (12):

از بین رفتن ارزش مقاله های خوب و به قول معروف خز شدن مقاله نوشتن :ch2ufgmz56uf5avkr6t

و خیلی موارد دیگه.

نمونه های زیادی از این دست مقالات هست و فکر کنم تو همه رشته ها هم این مشکل همه گیر شده و می تونم چندتا نمونه رو تو رشته شهرسازی بیارم.

منم دیدم

خیلی بده

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
من تا حالا از این کارا نکردم ولی خیلی حرصم میگیره وقتی میینم استاده اصلا از موضوع مقاله هم خبر نداره ولی اسمش اول مقالست

پولشو میگیره و امتیازشو! خدا بده برکت!

نصیحتم کردن این کارو بکنم و میکنم:w02: وقتی مقاله خودم با اسم ناشناس ماهها حتی سالها تو نوبت میمونه اسم یه استاد توپ مینویسم اولش 3سوت چاپ میشه با خیال راحت میرم مصاحبه

ولی واقعا متاسفم واسه اون اساتید که مقاله هاییی به اسمشون چاپ میشه که آبرو میبره اساسی:whistle:

درود!

پارسال وقتی این پست رو گذاشتم هنوز تو جریان کار قرار نگرفته بودم ببینم واقعا اگر تو موقعیتش قرار بگیرم باز همین رو میگم؟؟!!!

قبل از عید از پایان نامه م دفاع کردم و چون کار جدیدی بود و مث بقیه بچه ها تقلیدی نبود که یه عالمه مقاله از اینترنت میگیرن و عینا همون کارها رو تقلید میکنن و فقط منطقه مورد مطالعه شون عوض میشه، من منبع خاصی نداشتم و همش کار خودم بود. و این خودش باعث شد یه جاهایی کارم ایراد داشته باشه.

استاد راهنما هم که کمترین راهنمایی و نظری نداشت تا اینکه وقتی پایان نامه رو تحویلشون دادم بدون اینکه از اصل کار و روندش خبر داشته باشن یه خودکار قرمز برداشتن و تغییرات اساسی رو نوشتن که انجام بدم. با اینکه مخالف بودم ولی انجام دادم و همون تغییرات روز دفاعیه یقه مو گرفت و استاد هم که اون لحظه اینجوری :whistle: بودن!!!

بماند که پشتمو خالی کرد و نمره ای گرفتم که واقعا حقم نبود!!!! و برخوردی شد که .........

تازه بعد از اینکه برا کارای ویرایش رفتم حضور استاد، گفتن که: من سرچ کردم موضوع شمارو کسی کار نکرده!! مقاله عالی ازش میشه چاپ کرد!!!:gnugghender:

من به خاطر خودم شروع کردم به نوشتن مقاله و در حین کار فاکتورهای جدیدی بهش اضافه کردم طوری که کلا با پایان نامه 180 درجه متفاوته.

وقتی که یه لایه اطلاعاتی ساده از استادم خواستم(برا تکمیل کار) با خونسردی گفتن که ندارم!!! و میدونستم که دارن.

راستش الان خیلی بهم برخورده!! کاری که با پایان نامه م خیلی متفاوته و فقط خودم براش زحمت کشیدم، چرا باید به اسم استادم چاپ بشه؟؟

اگر من صرفا کار پایان نامه رو مقاله کنم و به استادم بدم کار جدید رو میتونم خودم ارائه بدم؟؟

آیا استادم میتونه ادعا کنه که این مقاله جدید مستخرج از تز هست و جلو چاپشو بگیره؟؟( از این کارا کرده قبلا)

کسی هست از قوانینس اطلاع داشته باشه؟؟

ببخشید من لیست کسانی که از پست اول تشکر کردن رو دعوت کردم ببخشین اگر از این کار ناراحت شدین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...