رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

چندساله بازار مقاله و مقاله نویسی و امتیاز و اینا داغ شده.

کسایی که پول میگیرن روزی یه مقاله (علمی پژوهشی!) می نویسن :icon_razz:

کسایی که پول میدن اسمشون بیاد زیر مقاله :2i1d1co:

استادایی که بدون خوندن مقاله، اسمشونو میارن اول مقاله. :spiteful:

دانشجوهایی که واسه چاپ مقالشون تو مجله های علمی پژوهشی یا تأییدش تو همایشا اسم استادا رو میارن اول مقاله :sorry:

و ....

اما از این بازار چی در میاد آخرش !!!

مقاله هایی با کیفیت های خیلی پایین با عنوان مقاله علمی پژوهشی! :icon_pf (12):

از بین رفتن ارزش مقاله های خوب و به قول معروف خز شدن مقاله نوشتن :ch2ufgmz56uf5avkr6t

بی عدالتی و نابرابری که تأثیرگذار تو مصاحبه های دکترا و ... هست. :ws35:

و خیلی موارد دیگه.

نمونه های زیادی از این دست مقالات هست و فکر کنم تو همه رشته ها هم این مشکل همه گیر شده و می تونم چندتا نمونه رو تو رشته شهرسازی بیارم.

شما خودتون از این روش های نامعقول واسه کسب امتیاز استفاده می کنید؟ (خواهشاً بدون حالت شعار :banel_smiley_4: )

اگر مخالف این مسائل هستین، به نظرتون چطور میشه باهاش مقابله کرد؟ (با توجه به شرایط ایران :ws3: ) (فقط اینم نگین که ایرانه و کاری نمیشه کرد یا کاری از دست ما ساخته نیست :banel_smiley_4: )

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

وقتی همه چیز محدود بشه به مقاله و امتیاز همین میشه دیگه ... بهتره به همه موارد بالا سو استفاده بعضی از استادا از دانشجوها رو هم اضافه کرد ...

مقاله های اقای فلانی تو فلان مجله پژوهشی فلان دانشگاه چاپ میشه و یه جور بده بستون راه میندازن واسه خودشون و اینا به تلافی تشکر کار اونا مقاله اونا رو چاپ می کنن ...

لینک به دیدگاه

سلام. دقیقا همین طوره, خیلی از همکلاسیای خودم ازین راهها استفاده کردن. من خودم به شخصه بدون شعار میگم که این کارو هرگز انجام نمیدم. ارزش کاری که خودم انجام بدم خیلی بیشتر از اینه که بخوام بخرم یا ازین کارا کنم.

100 در 100 مخالف این کارم , هیچ فرقی با دزدی نداره:w000:

لینک به دیدگاه

سلام

استادایی که بدون خوندن مقاله، اسمشونو میارن اول مقاله. spiteful.gif

دوستم تعریف میکرد، دفاع یک دانشجوی ارشد بوده انتهاش مقاله ای که در یک کنفرانس هم ارائه کرده بوده داده توضیح میداده، یک استادی که بواسطه دوستی ،استاد اون دانشجو همیشه اسمش رو میزده و در اون مقاله هم اسم ایشون ذکر شده بوده، متوجه یک غلط فاحش میشه و میگه این چیه آقا..غلط علمیه...بعد همونجا قلبش درد میگیره و آمبولانس و این اوضاع:ws3:نخوندن مقاله در این شرایط باعث بی آبرویی علمی استاد میشه:w02:

دانشجوهایی که واسه چاپ مقالشون تو مجله های علمی پژوهشی یا تأییدش تو همایشا اسم استادا رو میارن اول مقاله sorry.gif

متاسفانه این مساله فقط در ایران رایج نیست در همه جای جهان اینجوریه...چون مراجع علمی بیشتر به سابقه استاد نگاه میکنند از طرف دیگه برای کنفرانس ها استاد هزینه رو میده.مافیای استاد باعث میشه خیلی از مقالات به سرعت چاپ بشه و خیلی از مقالات ماهها و سال ها در انتظار بمونه.

شما خودتون از این روش های نامعقول واسه کسب امتیاز استفاده می کنید؟ (خواهشاً بدون حالت شعار :banel_smiley_4: )

بله

اگر مخالف این مسائل هستین، به نظرتون چطور میشه باهاش مقابله کرد؟ (با توجه به شرایط ایران :ws3: ) (فقط اینم نگین که ایرانه و کاری نمیشه کرد یا کاری از دست ما ساخته نیست :banel_smiley_4: )

گفتم این مساله برای کل دنیا رایج ...به جای کمیت نگری به کیفیت نگاه کرد...

ولی شما در نظر بگیرید وقتی کسی برای ما حصل زحمت شش ماهه و یک ساله کسی ارزش قائل نیست، بنظرتون چرا نباید به دنبال یه لقمه نون باشه:icon_pf (34): البته من خودم تا بحال واسه مقاله به کسی باج ندادم ولی شاید با این شرایطی که در ایران دارم می بینم بدم....

خوشبختانه دانشگاه آزاد نسبت به سراسری باز امکانات بیشتری برای تحقیقات میده و خیلی از بچه های سراسری ترجیح میدن با اونا کار کنند.

لینک به دیدگاه

وقتی وبلاگ ها و سایت هایی داریم با عنوانه

خوب دیگه چی میشه گفت؟؟؟

کار از ریشه مشکل داره. هدف دانشجوی ایرانی از دانشگاه رفتن چیه؟؟؟

مدرک بگیره؟؟؟

همه میرن ما هم بریم؟؟؟

چند درصد تز دانشجو های ما واقعا به رشته شون علاقه دارن؟؟؟

چند درصد از دانشجوهای ما بعد از فارغ التحصیل شدن روی رشته شون تسلط دارن؟؟؟

این یه مسئله که به نظر من چون خیلی ها به رشته شون علاقه ندارن و یا تسلط ندارن مجبوره بره پول بده مقاله بخره.

حالا بعضیا سطح علمی هم دارن اما مجبورن به استادا متوسل بشن.

چراااااااااااا؟؟؟؟

من میگم چون دانشجو رو قبول ندارن.:sad0:

به چشم دیدمااا که میگم.

لینک به دیدگاه

من تا حالا از این کارا نکردم ولی خیلی حرصم میگیره وقتی میینم استاده اصلا از موضوع مقاله هم خبر نداره ولی اسمش اول مقالست

پولشو میگیره و امتیازشو! خدا بده برکت!

نصیحتم کردن این کارو بکنم و میکنم:w02: وقتی مقاله خودم با اسم ناشناس ماهها حتی سالها تو نوبت میمونه اسم یه استاد توپ مینویسم اولش 3سوت چاپ میشه با خیال راحت میرم مصاحبه

ولی واقعا متاسفم واسه اون اساتید که مقاله هاییی به اسمشون چاپ میشه که آبرو میبره اساسی:whistle:

لینک به دیدگاه

یادمه یه زمانی رویام این بود که یه روز مقاله ای بنویسم که توی یه نشریه معتبر چاپ بشه و امتیاز بگیره

اما هرچی بیشتر پیش رفتم دیدم که اصلا مفهوم مقاله با اون تعریفی که من بلد بودم زمین تا آسمون فرق می کنه دقیقا همین چیزایی که گفتی مافیا، خرید مقاله ، قالب کردن چندتا سطر اصطلاحات علمی کنار هم به عنوان مقاله و ... اصلا الان نمی دونم مقاله یعنی چی ؟ اصلا تعریفش چیه؟ شما می دونید؟!!

اساتید دانشگاهی که فقط میان سر کلاس و با استناد به اون مقاله ای که نمی دونم کی نوشته سطح علمیشون رو تو سرمون می کوبن

قصه ی این مقاله ها مثل ترجمه شده

یه زمانی ترجمه ارزشی داشت هرکسی که انگلیسی بلده که مترجم نیست!

الان که قصدشو ندارم خدارو چه دیدی شاید ...:whistle:

شاید راه حل خنده داری باشه اما به نظر من بهتره اگه واقعا هم توانایی نوشتن مقاله رو داریم فعلا این کار رو نکنیم چون اکثر این مقالاتی که برای دیگری نوشته میشه به کمک مقالات خوب قبلی نوشته شده و اگه مقاله خوبی چاپ نشه کم کم رنگ و جلای این مقاله های ... از بین میره

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

خوب وقتی استاد اسمشو میاره چیکا کنیم؟؟؟؟ یا باید قید واحد درسی که با استاد داریمو بزنیم یا اجازه بدیم اسمش اول مقاله بمونه...

دانشجوهایی که واسه چاپ مقالشون تو مجله های علمی پژوهشی یا تأییدش تو همایشا اسم استادا رو میارن اول مقاله :sorry:

با این همه بی عدالتی به دانشجوا حق میدم واسه اکسپت شدن اسم استادو بیارن اول مقاله....

اگه مجبور باشم آره

قید واحد درسی یا قید امتیاز و مصاحبه رو بزنیم دیگه..... منتظر باشیم با یه گل بهار شه!!!! البته اگه فرهنگ سازی شه (که امر بعیدی به نظر میرسه) و تعداد این گل ها زیاد شه میشه به بهار امیدی داشت:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام....

بنده کاملا شرمنده هستم.....ولی در حال حاضر دارم رو یک مقاله ی پژوهشی کار می کنم.....و قرار هست اسم استاد بره قسمت اولش و من هم به عنوان همکار پژوهشی اسمم رد شده در حالی که کلا همه چی پای من هست....(آقا یکی بیاد چهره ی منو شطرنجی کنه)sigh.gif

ولی خوب وقتی آخر کلاس با دست اشاره می کنه می گه بیا اینجا دانشجو گرامی و می گه عزیزم بیا این کار رو انجام بده 5 نمره از درست که ترم آینده با من داری تامینه و میان ترمم نمی خواد بدی....شما بگو من چی کار کنم؟؟؟.....اونم می خواد مقاله پژوهشی بده تا از هیئت علمی نندازنش بیرون دیگه.....منم اگه بگم نه....سر واحدی که ترم آینده باهاش دارم از خجالتم در می آد.....

این یک واقعیت هست....sigh.gif

جماعت استاد رو که عمری رفتن تو هیئت علمی دور شکم زیاد کردن و جزوه های 20 سال پیش رو درس دادن و از اون ور از کلاس ها زدن رفتن انبوه سازی که نمی تونن یک هو با یک قانون که باید سالی چند تا مقاله بدن.....آدم کنن.....این وسط پیچوندن قانون بسی زیاد اتفاق می افته و باز سطح علمی همون می مونه که می مونه....sigh.gif

لینک به دیدگاه

اولا چه میشه گفت وقتی همین استادای مذکور خودشون حتی نمیدونن چی نوشته شده تو اون مقاله برا چه میدونم اسم در کردن و کسب امتیاز و ... بالا مقاله اسمشو درج میکنن که مثلا چی؟؟

مثلا ما هم مقاله دادیم بیرون:icon_pf (34):

درثانی قبول کنید ما هم دانشجوهای همون استاداییم دیگه :ws52:هممون میدونیم درست نیس اما وقتی به 1 دانشجو بها نمیدن چه میشه کرد

والا بخدا خیلی از این دانشجوهای ما سطح علمیشون بیشتر ه از این استادا

اما این م م ل ک ت ما (با اجازه آقای مدیر)شده اسم در کردن که آقا/خانم شما هنوز دانشجویی برو کشکتو بساب تو رو چه به مقاله نوشتن آقا همین دانشجو اگه 1اسم دکتر پس اسمش باشه هرچی بنویسه چاپه شک نکنید:w58:

دیگه حرفی ندارم:w02:

در ضمن من خودم نه تاحالا نه پروژه آماده گرفتم نه تاحالا از این کارا کردم چون بدون شعار اصلا خوشم نمیاد. اما با این وضعیت بوجود اومده نمیدونم میشه همینطور ادامه بدم یا نه:whistle:

لینک به دیدگاه

ببخشید کسی که توانایی مالی داره چرا نکنه

پول نده و اسمش رو نیاره زیر مقالهه

همین یه ماه پیش یکی بهم گفت یه مقاله ه ه داریم میدیم برا isi برای کار هاش 180 دلار پول لازمه

اونا دو نفر بودن میگفتن ما دونفر مقاله رو میدیم + 90 دلار تو هم میخوای اسمت باشه 90 دلار بده :hanghead:

یه کم دست و بالم خالی بود و نشد :hanghead:

لینک به دیدگاه

جماعت استاد رو که عمری رفتن تو هیئت علمی دور شکم زیاد کردن و جزوه های 20 سال پیش رو درس دادن :sigh:

کلیپ های کلاس های درس روباتیک دانشگاه استنفورد رو دانلود کردم.

استادشون اول هر جلسه یه کلیپ یا پاورپویت درباره مبحث اون درس نشون میداد که تو همه کلیپ هاش هم مطالب روز رو نشون میداد

(حتی تو یکی از قسمت ها کلیپ ربات مریخ نورد ناسا که چند روز پیش روی مریخ فرود اومد رو نشون داد،می خوام بگم که چقدر به روز درس می داد)

خوب دانشجو انگیزه پیدا می کنه دیگه w000.gif

اما استادای ما چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

وقتی اعلام میشه نمره از درس پایان نامه مربوط به مقاله برا کنفرانس هاست

مگه دو نمره 6 واحدی کمه که طرف نره و به خاطرش پول نده :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

علاوه بر روش هایی که شما اشاره کردی یه روش دیگه هم است. اونم SHARE کردن مقاله ست. یعنی مثلا 3 نفر که نفری هرکدوم یه مقاله دارن با هم توافق می کنن که مقاله هاشونو به اشتراک بزارن. و اسم هر سه تاشون تو هر سه تا مقاله بیاد. در هر حالی که هر کدومشون برای دو تا از اون مقاله ها کاری که انجام دادن در حد صفره !!

تا حالا این کار رو نکردم. اما واقعا پاش بیفته میکنم و اصلا هم این جا نمیگم که کار زشتیه !!

قضیه سر بی تفاوت شدن ماست نمیدونم !! ........اما واقعا باید باور کنیم که داریم این جا زندگی میکنیم!!! باید بزنی تا خودت نخوری!!

همین ترم قرار بود با یکی از بچه های یک سال بالایی این کار رو بکنم. یعنی یه کار دانشجویی انجام بدیم و در نهایت اسم یکی از اساتید رو که خیلی به نام هست فقط برای اعتبار دادن به مقاله (ها) اولشون بزاریم. اما همون اوایل فهمیدم که یه سری مسائلی هست بین اون آقا و استاد، ممکنه آخر کار یکم سهم من بی کلاه ب(تر) بمونه!! بهانه آوردم و بیخیال قضیه شدم.

خلاصه این که کار خیلی بدی هم نیست:ws3:

ولی یکم یا شایدم بیشتر از یکم خورده شیشه داشتن لازمه برای این که تو این کار موفق باشی:hanghead:

لینک به دیدگاه
سلام

کسایی که پول میگیرن روزی یه مقاله (علمی پژوهشی!) می نویسن :icon_razz:

کسایی که پول میدن اسمشون بیاد زیر مقاله :2i1d1co:

و ....

درود

من خودم تا حالا با اون مواردي كه گفتي روبرو نشدم. استاد من همه مقاله‌هايي كه زير دستش مياد رو چه بسا 9769274 دفه ميخونه و پدرت رو در مياره و اجازه نميده مقاله متوسط بدي. در نهايتم اسم خودت رو اول ميذاره. :ws37:

ولي به طور كلي تو دانشگاه از اين موارد پيدا ميشه.

يكي از آزمايشگاهاي دانشكده‌ي ما هست كه معروفه به كارخونه‌ي مقاله.

اينا بيشتر با مواد سر و كار دارن. پروژه‌هايي كه تعريف ميكنن همه توي يه سيستمه فقط موادشو براي هر دانشجويي عوض ميكنن. كاريم ندارن كه كلا به درد حل مشكل خاصي ميخوره يا نه! icon_razz.gif

بعد از موضوع پروژه يه مقاله ميدن. از شرايط انجامش يكي. از نتايج يكي و از مجموع اينا هم يكي! البته اگه كار رو انجام ميدادن و مقاله ميدادن بحثي نبود. ميان چنتا مقاله معتبر رو با هم قاطي ميكنن. داده سازي ميكنن و ... در نهايتم مقالات رو به اسم چند نفر مينويسن.

الآن دوتا از هم ورودي‌هاي من كه توي اين آزمايشگاه كار ميكنن هر كدوم 4-5 تا مقاله دارن. يكيشون‌ هم با همين مقاله ها از دانشگاه فرايبرگ پذيرش گرفته داره ميره.

من و استادم هنوز داريم فكر ميكنيم كه تهش ميتونيم يه مقاله بديم يا نه! :banel_smiley_4:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

موقعيت اين كارا با استاداي ديگه براي من زياد بوده و تا حالا نتونستم خودمو راضي كنم.

به هر حال اساتيد كاردرست كه خنگ نيستن. متوجه ميشن يكي كه توي دوره دو ساله ارشد شونصد تا مقاله با موضوعات مختلف داده و پروژه‌ش هم به موقع تمام شده يه جاي كارش ميلنگه. :banel_smiley_4:

به نظرم يه مقاله معتبر و درست و درمون به همه اينا ميارزه. اين چيزا تا وقتي اعتبار داره كه آدمايي باشن كه دنبالش باشن. متاسفانه كم پيدا ميشن كسايي كه جلوش بايستن.

من سهم خودمو انجام ميدم...

لینک به دیدگاه

پایان نامه ای که از توش یه مقاله نشه در آورد اصلا به درد نمیخوره

لینک به دیدگاه
سلام....

بنده کاملا شرمنده هستم.....ولی در حال حاضر دارم رو یک مقاله ی پژوهشی کار می کنم.....و قرار هست اسم استاد بره قسمت اولش و من هم به عنوان همکار پژوهشی اسمم رد شده در حالی که کلا همه چی پای من هست....(آقا یکی بیاد چهره ی منو شطرنجی کنه)sigh.gif

ولی خوب وقتی آخر کلاس با دست اشاره می کنه می گه بیا اینجا دانشجو گرامی و می گه عزیزم بیا این کار رو انجام بده 5 نمره از درست که ترم آینده با من داری تامینه و میان ترمم نمی خواد بدی....شما بگو من چی کار کنم؟؟؟.....اونم می خواد مقاله پژوهشی بده تا از هیئت علمی نندازنش بیرون دیگه.....منم اگه بگم نه....سر واحدی که ترم آینده باهاش دارم از خجالتم در می آد.....

این یک واقعیت هست....sigh.gif

جماعت استاد رو که عمری رفتن تو هیئت علمی دور شکم زیاد کردن و جزوه های 20 سال پیش رو درس دادن و از اون ور از کلاس ها زدن رفتن انبوه سازی که نمی تونن یک هو با یک قانون که باید سالی چند تا مقاله بدن.....آدم کنن.....این وسط پیچوندن قانون بسی زیاد اتفاق می افته و باز سطح علمی همون می مونه که می مونه....sigh.gif

اول بیا اینجا که من جای استادت از خجالتت درآم:vahidrk:

خوب تو چرا انقدر ناشکری:w000:

صدات میزنه کلی رشوه و اشانتیون میده موضوعم میده بازم ناشکری؟!!!:sad0:

خودت موضوع بدی، خرج کنی ف از نمره هم خبری نباشه و......

اصلا استاد از وجودش خبر نداشته باشه خوبه؟؟:banel_smiley_4:

:sad0: چرا بدبختیای آدمو یادش میندازین؟؟

پایان نامه ای که از توش یه مقاله نشه در آورد اصلا به درد نمیخوره

البته فکر میکنم منظور پسر ایرانی یه چیز دیگه ای بودهااااااا!!:whistle:

وگرنه حق با شماست هر پایان نامه ای لااقل یه علمی پژوهشی داره، کنفرانس چیه!!:w02:

لینک به دیدگاه

یه سوال :

از این روش مقاله بدیم که چی بشه ؟ که بریم برا مقطع دکترا تو ایران ؟

سرم بره حاضر نیستم تو این مملکت دوباره کنکور بدم اونم به این روش که کم کم داره کنکور دکترا میشه مثل کنکور کاردانی ازاد و فراگیر پیام زور

برا استخدام به عنوان هیات علمی ؟

برا اینم کارت بسیج کافیه

اما اگه برا پذیرش گرفتن از یه دانشگاه معتبر خارجیه آره منم پاش بیافته انجام میدم چن وقت پیشم دوستم که رشته اش برقه ازم خواست مقداری پول بزارم تا اسم منم بره زیر عنوان مقاله

وقتی عنوان مقاله رو پرسیدم اینجوری شدم--->:banel_smiley_4:

چی چی های کریستال

جالب این بود خودش هم نمیدونست موضوع چیه یه نفر دیگه که رشته اش عمران بود قرار بود چاپ کنه

----------------

تازه اینا به کار , طرف برا پروپوزال نوشتن 250 هزار تومن داده براش پروپوزال نوشتن درحالی که خودش هنوز نمی دونه از چه ابزاری استفاده کنه داده های خام رو چطوری بدست بیاره اومده میگه اگه وقت نشه میدم بیرون پایان نامه می نویسن دوتام مقاله بغلش سفارش میدم از این مملکت کوفتی میرم :w58:

یاد سفارش پیتزا مخصوص با دوتا سالاد بغلش افتادم

لینک به دیدگاه
یه سوال :

از این روش مقاله بدیم که چی بشه ؟ که بریم برا مقطع دکترا تو ایران ؟

سرم بره حاضر نیستم تو این مملکت دوباره کنکور بدم اونم به این روش که کم کم داره کنکور دکترا میشه مثل کنکور کاردانی ازاد و فراگیر پیام زور

برا استخدام به عنوان هیات علمی ؟

برا اینم کارت بسیج کافیه

اما اگه برا پذیرش گرفتن از یه دانشگاه معتبر خارجیه آره منم پاش بیافته انجام میدم چن وقت پیشم دوستم که رشته اش برقه ازم خواست مقداری پول بزارم تا اسم منم بره زیر عنوان مقاله

وقتی عنوان مقاله رو پرسیدم اینجوری شدم--->:banel_smiley_4:

چی چی های کریستال

جالب این بود خودش هم نمیدونست موضوع چیه یه نفر دیگه که رشته اش عمران بود قرار بود چاپ کنه

----------------

تازه اینا به کار , طرف برا پروپوزال نوشتن 250 هزار تومن داده براش پروپوزال نوشتن درحالی که خودش هنوز نمی دونه از چه ابزاری استفاده کنه داده های خام رو چطوری بدست بیاره اومده میگه اگه وقت نشه میدم بیرون پایان نامه می نویسن دوتام مقاله بغلش سفارش میدم از این مملکت کوفتی میرم :w58:

یاد سفارش پیتزا مخصوص با دوتا سالاد بغلش افتادم

کاملا موافقم:w16:

یعنی اگه هنوز شک دارم واسه ادامه همینه:5c6ipag2mnshmsf5ju3

ولی خوب نمیدونم این نسل ما چه گناهی کرده که حتی سر زندگی هم باید باهم رقابت کنن:sigh:

من که هر سری کنکورو پشت سرگذاشتم بعدش انگار ورش داشتن کلا:banel_smiley_4:

یه استادی داشتیم میگفت وضع همینه بدتر میشه که بهتر نمیشه:icon_pf (34): سعی کنین جا نمونین و پشیمون نشین!!!

من اگه بشینم کاری درست نمیشه حداقل ادامه بدم سرخودم گرم شه، شایدم فرجی شد:sigh:

همه که امکان خارج رفتن ندارن:hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...