رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

درود!

پارسال وقتی این پست رو گذاشتم هنوز تو جریان کار قرار نگرفته بودم ببینم واقعا اگر تو موقعیتش قرار بگیرم باز همین رو میگم؟؟!!!

قبل از عید از پایان نامه م دفاع کردم و چون کار جدیدی بود و مث بقیه بچه ها تقلیدی نبود که یه عالمه مقاله از اینترنت میگیرن و عینا همون کارها رو تقلید میکنن و فقط منطقه مورد مطالعه شون عوض میشه، من منبع خاصی نداشتم و همش کار خودم بود. و این خودش باعث شد یه جاهایی کارم ایراد داشته باشه.

استاد راهنما هم که کمترین راهنمایی و نظری نداشت تا اینکه وقتی پایان نامه رو تحویلشون دادم بدون اینکه از اصل کار و روندش خبر داشته باشن یه خودکار قرمز برداشتن و تغییرات اساسی رو نوشتن که انجام بدم. با اینکه مخالف بودم ولی انجام دادم و همون تغییرات روز دفاعیه یقه مو گرفت و استاد هم که اون لحظه اینجوری :whistle: بودن!!!

بماند که پشتمو خالی کرد و نمره ای گرفتم که واقعا حقم نبود!!!! و برخوردی شد که .........

تازه بعد از اینکه برا کارای ویرایش رفتم حضور استاد، گفتن که: من سرچ کردم موضوع شمارو کسی کار نکرده!! مقاله عالی ازش میشه چاپ کرد!!!:gnugghender:

من به خاطر خودم شروع کردم به نوشتن مقاله و در حین کار فاکتورهای جدیدی بهش اضافه کردم طوری که کلا با پایان نامه 180 درجه متفاوته.

وقتی که یه لایه اطلاعاتی ساده از استادم خواستم(برا تکمیل کار) با خونسردی گفتن که ندارم!!! و میدونستم که دارن.

راستش الان خیلی بهم برخورده!! کاری که با پایان نامه م خیلی متفاوته و فقط خودم براش زحمت کشیدم، چرا باید به اسم استادم چاپ بشه؟؟

اگر من صرفا کار پایان نامه رو مقاله کنم و به استادم بدم کار جدید رو میتونم خودم ارائه بدم؟؟

آیا استادم میتونه ادعا کنه که این مقاله جدید مستخرج از تز هست و جلو چاپشو بگیره؟؟( از این کارا کرده قبلا)

کسی هست از قوانینس اطلاع داشته باشه؟؟

ببخشید من لیست کسانی که از پست اول تشکر کردن رو دعوت کردم ببخشین اگر از این کار ناراحت شدین:icon_gol:

خب استاده از کجا میخواد بفهمه دادی واسه چاپ؟ یا اینکه اصلاً کجا دادیش واسه چاپ

راستش قوانین خاصی اگه هست، نمیدونم.

ولی وقتی میگی خیلی عوض شده نسبت به پایان نامه، پس میشه دفاع کرد که مستخرج از پایان نامه نیست. مگه اینکه طرف دیگه واقعاً خیلی گردنش کلفت باشه :ws3:

به نظرم جواب سوالت بستگی به قطر گردن استادت داره :ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب استاده از کجا میخواد بفهمه دادی واسه چاپ؟ یا اینکه اصلاً کجا دادیش واسه چاپ

راستش قوانین خاصی اگه هست، نمیدونم.

ولی وقتی میگی خیلی عوض شده نسبت به پایان نامه، پس میشه دفاع کرد که مستخرج از پایان نامه نیست. مگه اینکه طرف دیگه واقعاً خیلی گردنش کلفت باشه :ws3:

به نظرم جواب سوالت بستگی به قطر گردن استادت داره :ws3:

دیگه اینو که همه میدونن مقاله ای که از پایان نامه مستخرج میشه حتما باید اسم استاد هم باشه اما به عنوان همکار! نه این که دانشجو که زحمت اصلی رو کشیده همکار باشه و نویسنده اصلی کسی که اصلا از روند کار بی اطلاعه!

واسه فهمیدنش هم که چندتا مجله معتبر داریم که تو همشون آشنا دارن و یه مقاله به همین شکل رو جلو چاپشو گرفتن:banel_smiley_4:

من میخوام زودتر اکسپتشو بگیرم نه اینکه تازه بعد 6ماه بگن تقلب کردم

لینک به دیدگاه
دیگه اینو که همه میدونن مقاله ای که از پایان نامه مستخرج میشه حتما باید اسم استاد هم باشه اما به عنوان همکار! نه این که دانشجو که زحمت اصلی رو کشیده همکار باشه و نویسنده اصلی کسی که اصلا از روند کار بی اطلاعه!

واسه فهمیدنش هم که چندتا مجله معتبر داریم که تو همشون آشنا دارن و یه مقاله به همین شکل رو جلو چاپشو گرفتن:banel_smiley_4:

من میخوام زودتر اکسپتشو بگیرم نه اینکه تازه بعد 6ماه بگن تقلب کردم

اینکه آره مقاله مستخرج از پایان نامه به اسم نویسنده پایان نامس و استاد راهنما هم همکارش. ولی خب تو میخوای کلاً نباشه :ws3:

بستگی به همون گردنه داره که مثل اینکه قطرش زیاده :ws3:

لینک به دیدگاه
اینکه آره مقاله مستخرج از پایان نامه به اسم نویسنده پایان نامس و استاد راهنما هم همکارش. ولی خب تو میخوای کلاً نباشه :ws3:

بستگی به همون گردنه داره که مثل اینکه قطرش زیاده :ws3:

خوب قانون استاد من اینه که ایشون نویسنده باشه و دانشجو همکار!!!

حالا مشکل من این نیست.

من همون پایان نامه رو مقاله شو بدون تغییر، میدم هرکاری خواست انجام بده باهاش!

ولی این تغییراتی که انجام شده و به نظر خودم و دوستام خیلی بهتر شده، اینو نمیخوام به اسم ایشون باشه!

چون واقعا کاری نکرد و حتی اطلاعاتی که خواستم رو ندادن بهم.

ولی خب! چون ایده اصلی از پ ن ست میترسم گیر بده:hanghead:

لینک به دیدگاه
خوب قانون استاد من اینه که ایشون نویسنده باشه و دانشجو همکار!!!

حالا مشکل من این نیست.

من همون پایان نامه رو مقاله شو بدون تغییر، میدم هرکاری خواست انجام بده باهاش!

ولی این تغییراتی که انجام شده و به نظر خودم و دوستام خیلی بهتر شده، اینو نمیخوام به اسم ایشون باشه!

چون واقعا کاری نکرد و حتی اطلاعاتی که خواستم رو ندادن بهم.

ولی خب! چون ایده اصلی از پ ن ست میترسم گیر بده:hanghead:

شما در واقع میخوایید دو تا مقاله بدید ... یکی با استاد ویکی بدون استاد ... استاد تو همون اولی سهم داره ولی دیگه قرار نیست شما هر کاری انجام بدید اسم اونو هم اضافه کنید ...

در واقع شما یه موضوعی کار کردید و که ممکنه بشه چندتا مقاله ازش در اوردن ... در ضمن اون مقاله مستخرج از پایان نامه صرفا واسه اون دونمره هست همین ...

بقیه مقالات رو میتونید به تنهایی چاپ کنید ... اما صبر کنید تا نمره پایان نامتون ثبت بشه ...

لینک به دیدگاه
شما در واقع میخوایید دو تا مقاله بدید ... یکی با استاد ویکی بدون استاد ... استاد تو همون اولی سهم داره ولی دیگه قرار نیست شما هر کاری انجام بدید اسم اونو هم اضافه کنید ...

در واقع شما یه موضوعی کار کردید و که ممکنه بشه چندتا مقاله ازش در اوردن ... در ضمن اون مقاله مستخرج از پایان نامه صرفا واسه اون دونمره هست همین ...

بقیه مقالات رو میتونید به تنهایی چاپ کنید ... اما صبر کنید تا نمره پایان نامتون ثبت بشه ...

بله به خاطر نمره پژوهشی هست که به پایان نامه اضافه میشه اما این نمره به من داده نشد!!!!

این مقاله وقتی چاپ میشه برای نویسنده اصلی امتیاز پژوهشی و مالی داره(طبق قانون هر دانشگاهی)

که به استاد راهنما تعلق میگیره!! نوش جونش البته!! چیزی نمیتونم بگم.

ولی بحث اینه که ایده از پایان نامه ست اما رو مساله دیگه ای متمرکز شده، قانونا نباید مدعی باشه ولی کمی میترسم

از اینگه انگ متقلب بگیرم.

ولی خب دوس ندارم بیشتر از این باج بدم و زور تحمل کنم.

شاید درست نباشه اینو بگم ولی مقاله پایان نامه یکی از بچه ها رو که ما در جریان بودیم چقدر براش زحمت کشیده بود رو ایشون به اسم خودشون isi کردن و بدون اینکه اسمی از دانشجو ببرن! چون صرفا لج کردن باهاشون

لینک به دیدگاه
بله به خاطر نمره پژوهشی هست که به پایان نامه اضافه میشه اما این نمره به من داده نشد!!!!

این مقاله وقتی چاپ میشه برای نویسنده اصلی امتیاز پژوهشی و مالی داره(طبق قانون هر دانشگاهی)

که به استاد راهنما تعلق میگیره!! نوش جونش البته!! چیزی نمیتونم بگم.

ولی بحث اینه که ایده از پایان نامه ست اما رو مساله دیگه ای متمرکز شده، قانونا نباید مدعی باشه ولی کمی میترسم

از اینگه انگ متقلب بگیرم.

ولی خب دوس ندارم بیشتر از این باج بدم و زور تحمل کنم.

شاید درست نباشه اینو بگم ولی مقاله پایان نامه یکی از بچه ها رو که ما در جریان بودیم چقدر براش زحمت کشیده بود رو ایشون به اسم خودشون isi کردن و بدون اینکه اسمی از دانشجو ببرن! چون صرفا لج کردن باهاشون

اگر اشتباه نکنم تا 6 ماه فرصت هست برای نمره مقاله مستخرج از پایان نامه .. یعنی یه فرصت شش ماه به شما داده میشه تا نمره مقالتونو کسب کنید .

لینک به دیدگاه
اگر اشتباه نکنم تا 6 ماه فرصت هست برای نمره مقاله مستخرج از پایان نامه .. یعنی یه فرصت شش ماه به شما داده میشه تا نمره مقالتونو کسب کنید .

به بقیه نمره رو همون روز دفاع دادن، واسه من تموم شد دیگه! پایان نامه صحافیم شد.

کمی با من نامهربان بودن. خودشونم تو جمع استادا و دوستام گفته بودن:hanghead:

عوای زرگری داورا به ضرر من شد:sigh:

لینک به دیدگاه

اگه می خواید مقاله تون رو تو یه مجله خارجی چاپ کنید (نه در ایران)

روال اینه که نویسنده اول مسئول مقاله است و بقیه همکار، به هر تعداد که باشن

یعنی منه نوعی هر مطلبی، چه غلط، چه کپی و امثالهم نوشته باشم، مسئولیت مقاله فقط با منه نویسنده اول هست

حرفی که می زنید معمولا برعکسش اتفاق می افته

یعنی شما به عنوان نویسنده اول اگر بخواید مقاله اتون رو تو یه ژورنال چاپ کنید، نیاز به اجازه نامه از طرف سایر همکاران که اسامیشون در مقاله هست دارید که با چاپ مقاله موافقند !

این مجموعه مجله های علمی و پژوهشی و حتی آی اس آی ایران که هر دانشگاهی واسه خودش یه نسخه اش رو داره، باند بازی بیشتر نیست

چراکه هیئت داوران از هیئت علمی دانشگاه هستن، بنابراین تسلط کامل به چاپ مقالات دارن

اگر مطلب جدیدی دارید، به دنبال چاپ تو یه مجله معتبر خارجی باشید

شما مسئول پایان نامه اتون هستید و استادتون همکار، بنابراین جای اعتراضی نیست.

لینک به دیدگاه
چراکه هیئت داوران از هیئت علمی دانشگاه هستن، بنابراین تسلط کامل به چاپ مقالات دارن

اگر مطلب جدیدی دارید، به دنبال چاپ تو یه مجله معتبر خارجی باشید

شما مسئول پایان نامه اتون هستید و استادتون همکار، بنابراین جای اعتراضی نیست.

دقیقا مشکل منم همینه.

الان امکان چاپ کردن مقاله م تو مجلات خارجی ندارم ولی اینجام اینجوریه.

از یه طرف نرم دنبال کارهاش خب زحمات خودم حدر میره

پیگیرهم باشم متاسفانه اینجوریه که استاد میشه نویسنده اصلی و من همکار!!!

درحالیکه حتی 1ساعت هم برا این کار وقت نزاشته

لینک به دیدگاه

فکر کنم مقاله ای که از پایان نامه میدید و اسم استاد راهنما و مشاور قبل از شماست امتیاز پژوهشیش کامل تعلق میگیره به شما

خیلی از جاها اسم استاد راهنما و مشاور رو حذف میکنن و اگه فقط اسم خودتون بمونه میشید نفر اصلی

این به این معنی نیست که استاد راهنما و مشاور سهمی از امتیاز نمیبرن نه!!!ولی مقاله مستخرج از پایان نامه قوانینش جداس

البته من واسه مصاحبه دکترا نمیدونم چه جوریه

لینک به دیدگاه
فکر کنم مقاله ای که از پایان نامه میدید و اسم استاد راهنما و مشاور قبل از شماست امتیاز پژوهشیش کامل تعلق میگیره به شما

خیلی از جاها اسم استاد راهنما و مشاور رو حذف میکنن و اگه فقط اسم خودتون بمونه میشید نفر اصلی

این به این معنی نیست که استاد راهنما و مشاور سهمی از امتیاز نمیبرن نه!!!ولی مقاله مستخرج از پایان نامه قوانینش جداس

البته من واسه مصاحبه دکترا نمیدونم چه جوریه

مشکل منم قوانین کلی که وجود داره و واسه دکترا هم اعمال میشه هستش وگرنه بقیه چیزا به قوانین دانشگاه مربوط میشه.

مثلا دانشگاه ما، بیشترین امتیاز به نفر اول تعلق میگیره و مزایا هم به حساب ایشون واریز میشه و من نشنیدم که این پول رو به دانشجو بدن.

این مهم نیست، فقط من چون دارم تغییر گرایش میدم و این مقاله رو هم بیشتر به سمت گرایش جدید بردم، به امتیازش نیاز دارم هرچند اصلیترین دلیل اینه که نمیخوام حاصل زحمات من به اسم کسی باشه که ......

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

اینو بهم ایمیل زده بودن، جالب بود گفتم اینجا بذارم که تقریباً مرتبط به این بحثه:

مقاله اي با عنوان "مثله شدن اخلاق در ماراتن ارتقاء علمي" به سیطره‌ي کمیت در انتشار مجلات علمي،پژوهشي و علمي، ترويجي در حوزه علوم انساني و تبعات آن در اخلاق پژوهشي پرداخته است. در بخشي از اين مقاله چنين آمده است:

(نياز دانشجويان به مجوز لازم براي دفاع از پایان‌نامه، کسب نمره كامل پايان‌نامه و به دست آوردن رزومه‌ی پژوهشی مناسب برای آزمون مصاحبه دکتری و جذب هیئت علمی و نيز نياز استادان به چاپ دو مقاله علمي، پژوهشي در سال برای کسب امتیازات لازم جهت ارتقا در نظام دانشگاهی و فرار از ركود علمي و دیگر بهره‌های آن را می‌توان از مهمترین انگیزه‌های چاپ مقالات مشترک دانست. ساز و كاری که بی‌ترديد تهديدی جدی برای «اخلاق پژوهش» محسوب خواهد شد. اما نباید مسئله را در همین ابعاد محدود دانست؛ به عنوان متغیرهای مستقل، فشار نظام آموزش عالي و اسناد بالادستي برای رسیدن به سند چشم انداز ۱۴۰۴ و رسیدن کشور به جایگاه نخست علمی در منطقه و اعمال این فشار بر دو بازوی اجرایی آن، یعنی وزارت علوم و وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور، نوعی برداشت کمی از سند چشم‌انداز را تولید کرده است. چنین برداشت کمی از سند چشم انداز که حاصل نگاه مهندسی - فناوری به تولید علم در کشور است، در نتیجه کمی‌سازی شاخص‌های توسعه علمی را درپی داشته است. نتیجه آنکه این کمی‌سازی در عمل، از یکسو گشودن مسیر اعطای اعتبار درجات علمی، پژوهشی و علمی، ترویجی به نشریات و رشد۵۴ برابري این دست نشریات در یک دهه تنها در حوزه علوم انسانی و از دیگر سو فشار وزارت علوم بر اعضا هیئت علمی با ابزارهای تشویق (ارتقاء) و تهدید (رکود) و فشار استادان بر دانشجویان برای انتشار مقالات مشترک بدون دخالت علمی در آن را منجر می‌شود)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...