رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اتفاقا میچینن. چون همه ساختمونا زپرتی و بساز بنداز شده

سلام رضا جان ....

میچینن .... اما تو دانشگاه بچینی ..... پخ پخ :ws3:

سوال احیانن واسه کارای دانشگاه بوده

.

.

.

ضمنا 15 سانتی میچینن نه 10 سانتی .... چون 10 سانتی فقط نقش جدا کننده داره هیچگونه عایقی نیست حتی حرارتی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 275
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پس 15 سانتيه بهتره؟(راستی منظورش دو تا تیغه 10 سانتی بود نه یکی!)

اين 3d panel در برابر آتش مقاومه؟

استفاده از این دیوارها در مقیاس کوچیک هم به صرفه هست و یا فقط در انبوه سازی به صرفه است؟

تو مقیاس کوچیک مثلا برای یک ویلا چه عایقی رو پیشنهاد میکنن؟

فومی که توش استفاده میشه اصطلاحا میگن ضد حریقه ولی درواقع به این صورته که فقط شعله ور نمیشه وگرنه درمقابل حرارت خیل کم هم (حدود 110 درجه) آب میشه

از نظر صرفه اقتصادی هم که روز بروز داره تعداد تولید کننده هاش بیشتر میشه و قیمتش ارزونتر

من باشم همون 2 تا تیغه با عایق حرارتی بینشو ترجیه میدم ولی تاحالا ندیدم جایی اجرا بشه. مگه برا خودتون بسازین

البته 3dpanel هم بد نیست. من دیدم 8 سانتیشو تو جای خیلی خیلی سرد استفاده کردن و خیلی خوبم جواب میداد

لینک به دیدگاه
فومی که توش استفاده میشه اصطلاحا میگن ضد حریقه ولی درواقع به این صورته که فقط شعله ور نمیشه وگرنه درمقابل حرارت خیل کم هم (حدود 110 درجه) آب میشه

از نظر صرفه اقتصادی هم که روز بروز داره تعداد تولید کننده هاش بیشتر میشه و قیمتش ارزونتر

من باشم همون 2 تا تیغه با عایق حرارتی بینشو ترجیه میدم ولی تاحالا ندیدم جایی اجرا بشه. مگه برا خودتون بسازین

البته 3dpanel هم بد نیست. من دیدم 8 سانتیشو تو جای خیلی خیلی سرد استفاده کردن و خیلی خوبم جواب میداد

آهان اين شد جواب حسابي:ws3:

باشه اينارو بهش ميگم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

تریدی پنل خودش عایقه!

هم جدا کنندس هم عایق

دیگه روش عایق دیگه ای نمیاد معمولا چون لزومی نداره (تاجایی که من میدونم البته)

از اونجایی هم که دیوار باربر نیست مشکلی پیش نمیاد اگه 10 سانت باشه .. (کلا 10 سانتیه و چون پیش ساختس قابل تغییر نیست مگه دو تا بذاری بشه 20 که خیلی فضا رو میگیره)

هرچند با نمای روی کار ضخیمتر میشه ولی اونم برا زیباییه

لینک به دیدگاه

خب شرایط و ضوابط داره اجراش

ولی اگه ابم بشه قابل ترمیمه

از طرفی چون میلگرد روش کار شده و بعدم بتن ریزی میشه تو استحکامش تاثیری نداره و ریزش نمیکنه فقط عایق از بین میره (بازم تا جایی که من میدونم!)

لینک به دیدگاه
خب شرایط و ضوابط داره اجراش

ولی اگه ابم بشه قابل ترمیمه

از طرفی چون میلگرد روش کار شده و بعدم بتن ریزی میشه تو استحکامش تاثیری نداره و ریزش نمیکنه فقط عایق از بین میره (بازم تا جایی که من میدونم!)

با توجه به ساختارش بعید میدونم قابل ترمیم باشه مهندس

ضمنا مفتولهای نازک و بدون عاجی که توش بکار رفته و اون جوشهای نقطه ای ضعیف خیلی راحت تو آتیش سوزی خراب میشه

لینک به دیدگاه
با توجه به ساختارش بعید میدونم قابل ترمیم باشه مهندس

ضمنا مفتولهای نازک و بدون عاجی که توش بکار رفته و اون جوشهای نقطه ای ضعیف خیلی راحت تو آتیش سوزی خراب میشه

چرا قابل ترمیم نیست؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
چرا قابل ترمیم نیست؟ :ws52:

سیستم تولیدش به این صورته که دو طرف یک برگ فوم پلی استایرن با ضخامت مشخص ، دوتا مش فلزی از قبل جوش شده میذارن بعد دستگاه شروع میکنه تو فاصله های مشخص مفتول هایی رو از داخل فوم رد میکنه و به هر دوتا مش جوش میکنه.

با وجود اون مفتولا دیگه نمیشه از اول فوم داخلش قرار داد.

ضمنا گفتم که اون مفتولا خیلی نازکن و با یه آتیش سوزی کم هم فورا تغیر شکل میدن و حتی ممکنه از هم جدا شن

لینک به دیدگاه

خب نگفتم داخلش فوم فرو کنن کلا عوض بشه

چون نقش باربری که نداره که بگیم سقف میریزه یا صدمه ای به قسمتهای دیگه ساختمون میاد ...

به هم دیگه هم میشه متصلشون کرد

برای همین فکر نمیکنم مشکلی باشه ؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
خب نگفتم داخلش فوم فرو کنن کلا عوض بشه

چون نقش باربری که نداره که بگیم سقف میریزه یا صدمه ای به قسمتهای دیگه ساختمون میاد ...

به هم دیگه هم میشه متصلشون کرد

برای همین فکر نمیکنم مشکلی باشه ؟:JC_thinking:

برداشت من از ترمیم خود 3dpanel بود

اگه منظور تعویض یه بخش از دیوار باشه که دیگه هیچ... :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

عايق بين دو تيغه جنسش چي بايد باشه؟ يونوليت؟

لینک به دیدگاه
عايق بين دو تيغه جنسش چي بايد باشه؟ يونوليت؟

نه بابا یونولیت چیه :w00:

ولی خب چون همه چی بجز یونولیت گرون در میاد چاره ای هم نیست :ws37:

تو کره از یه چیزی به اسم xps panel استفاده میکردن. یه لایه اسفنجی اما سفت و محکم بود که بین دوتا دیوار میذاشتن

من دارم یه خونه برا خودم میسازم الان دقیقا تو مرحله دیوارای کناریم.

تو فکر آجر سفالم با یه لایه 3dpanel نازک روش...

اگه کسی هم فکر بهتری داره تا دیر نشده بگه لطفا

لینک به دیدگاه
نه بابا یونولیت چیه :w00:

ولی خب چون همه چی بجز یونولیت گرون در میاد چاره ای هم نیست :ws37:

تو کره از یه چیزی به اسم xps panel استفاده میکردن. یه لایه اسفنجی اما سفت و محکم بود که بین دوتا دیوار میذاشتن

من دارم یه خونه برا خودم میسازم الان دقیقا تو مرحله دیوارای کناریم.

تو فکر آجر سفالم با یه لایه 3dpanel نازک روش...

اگه کسی هم فکر بهتری داره تا دیر نشده بگه لطفا

خب نباشه:w00:

خودتم كه اقرار كردي چاره اي نسيت:w00:

همون خوبه بسازش:ws3:

ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

یه سوال داشتم

حتما همه میدونید که یکی از روابط شرطی در یک مفصل اینه

n=تعداد اعضا

C=تعدد معادلات شرطی جدید

C=n-1

که اگه به یه مفصل چندتا عضو وارد بشن از این فرمول استفاده میکنیم.

میخاستم بدونم چرا n-1؟

دلیلش چیه؟

چرا مثلا n-2نه؟

اگه کسی میدونه ممنون میشم جواب بده

:icon_gol:

ببین دوست عزیز، اصولاً تعریف C ( یا همون تعداد معادلات شرطی) اینه که " تعداد قیدهایی که باید به یک گره اضافه کنیم تا اون گره به یک گره صلب تبدیل بشه ( یعنی دوران اعضای متصل به اون گره یکسان باشه و گره نیروهای محوری و برشی و لنگر رو انتقال بده) . خب حالا فرض کنید ما یک مفصل با دو عضو (دو میله متصل به اون) داریم. این مفصل میتونه نیروی محوری و برش رو از یک میله به میله ی دیگه انتقال بده، اما لنگرو نمیتونه و دو میله نسبت به هم دوران میکنند، بنابراین ما باید با یک قید این دو میله رو به هم متصل کنیم تا انتقال لنگر هم صورت بگیره و دو میله نسبت به هم ثابت بمونن، در این صورت داریم :

C = تعداد معادلات شرطی = تعداد قیدهای مورد نیاز = 1 = 1- تعداد اعضا

Untitled.jpg

حالا فرض کنید یک مفصل و سه میله داریم، خب مطابق توضیحات بالا، دو قید برای داشتن یک اتصال صلب نیاز داریم. یک قید برای اتصال میله ی 1 به میله ی 2 ، و یک قید برای اتصال میله ی 2 به میله ی 3 . در این حالت :

C = تعداد معادلات شرطی = 1 - تعداد اعضا = 1 - 3 = 2

Untitled2.png

برای 2 عضو یک قید نیاز داریم، برای 3 عضو 2 قید نیاز داریم .... برای n عضو 1-n قید نیاز داریم . c = n -1

:a030:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت مهندسین محترم

من ترکیب بارهایی که بره نرم افزار Etabs وارد میشه رو می خواستم

من خودم 20 مورد رو پیدا کردم ولی 72 مورد هست

کسی هست که این 72 مورد رو 1 فایل داشته باشه برام بذاره

مثل : 1.4DL

1.4DL+1.7LL

...

با تشکر

ایمان

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت مهندسین محترم

من ترکیب بارهایی که بره نرم افزار Etabs وارد میشه رو می خواستم

من خودم 20 مورد رو پیدا کردم ولی 72 مورد هست

کسی هست که این 72 مورد رو 1 فایل داشته باشه برام بذاره

مثل : 1.4DL

1.4DL+1.7LL

...

با تشکر

ایمان

سلام ایمان جان

کومبو ها رو معمولا خودت بر اساس آیین نامه طراحی انتخاب میکنی

لازم نیست هر 72 کومبو تو آنالیز تاثیر داده بشن. مثلا اگه قرار نباشه توی طراحی شما اثر باد درنظر گرفته بشه چندین مورد از این ترکیب بارها کم میشه

اگه تو قسمت تعریف بارها تو ایتبز همه ی انواع بارها رو تعریف کنی و استفاده از ترکیب بارهای خود ایتبز رو آزاد بذاری خودش همه ی ترکیب بارهای متناسب با آیین نامه انتخابی شما رو ایجاد میکنه

موفق باشی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببین دوست عزیز، اصولاً تعریف C ( یا همون تعداد معادلات شرطی) اینه که " تعداد قیدهایی که باید به یک گره اضافه کنیم تا اون گره به یک گره صلب تبدیل بشه ( یعنی دوران اعضای متصل به اون گره یکسان باشه و گره نیروهای محوری و برشی و لنگر رو انتقال بده) . خب حالا فرض کنید ما یک مفصل با دو عضو (دو میله متصل به اون) داریم. این مفصل میتونه نیروی محوری و برش رو از یک میله به میله ی دیگه انتقال بده، اما لنگرو نمیتونه و دو میله نسبت به هم دوران میکنند، بنابراین ما باید با یک قید این دو میله رو به هم متصل کنیم تا انتقال لنگر هم صورت بگیره و دو میله نسبت به هم ثابت بمونن، در این صورت داریم :

C = تعداد معادلات شرطی = تعداد قیدهای مورد نیاز = 1 = 1- تعداد اعضا

Untitled.jpg

حالا فرض کنید یک مفصل و سه میله داریم، خب مطابق توضیحات بالا، دو قید برای داشتن یک اتصال صلب نیاز داریم. یک قید برای اتصال میله ی 1 به میله ی 2 ، و یک قید برای اتصال میله ی 2 به میله ی 3 . در این حالت :

C = تعداد معادلات شرطی = 1 - تعداد اعضا = 1 - 3 = 2

Untitled2.png

برای 2 عضو یک قید نیاز داریم، برای 3 عضو 2 قید نیاز داریم .... برای n عضو 1-n قید نیاز داریم . c = n -1

:a030:

يكي حفظش نكرده فهميده مطلبو:ws3:....به اين ميگن مهندس:ws37:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز من سال سوم هنرستان مکانیک خودرو هستم و میخوام در همین رشته تا کارشناسی ادامه تحصیل دهم . هم مکانیک را دوست دارم و هم عمران رو .اما به دلیل آینده شغلی مکانیک ( سیالات ) ( کار در کارخانه ها و کارگاه ها ) و دوست داشتن کارهای عمران مثل دفتر مهندسی و ... دوست دارم به عمران تغییر رشته بدم به نظر شما تو شهری که کارخانه های درست و حسابی نداره کدوم رشته بهتره ؟؟

به نظر شما با تغییر رشته موفق به قبول برای کارشناسی دانشگاه آزاد عمران میشم ؟

ممنون

لینک به دیدگاه

بسوزه پدر عاشقی که آدمو مجبور به جه کارایی میکنه :ws3:

الان تو وضعیت جامعه ما هر دو تا رشته بیکارن مگه اینکه یه تخصص خاص و جدید داشته باشی تو کارت :ws2:

خب اینم لازمش خاک خوردن و صبر کردنه تا بشناسنت

یه مسئله هم مد نظرت باشه که جایی که کارخونه های درست و حسابی نداره متخصص مکانیک درست و حسابی هم خیلی توش پیدا نمیشه... یعنی اگه بتونی تو کارت وارد بشی و نو آوری و خلاقیت داشته باشی میتونی موفق شی

لینک به دیدگاه

برای سازه بتنی و طراحی بر اساس aci318-99 داریم

حالت (1)

سازه شامل قاعده 100-30 نباشد

حالت بدون پیچش تصادفی

9 ترکیب بار داریم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حالت (2)

سازه شامل قاعده 100-30 نباشد

حالت همراه با پیچش تصادفی

17 ترکیب بار داریم

1

حالت (3)

سازه شامل قاعده 100-30 باشد

حالت همراه با پیچش تصادفی

33 ترکیب بار داریم

حالت (4)

سازه شامل قاعده 100-30 باشد

حالت بدون پیچش تصادفی

17 ترکیب بار داریم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...