رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اول از همه ببخشید که یه مدت نبودم. یه مقدار گرفتار بودم احتمالا کمتر بتونم خدمتتون باشم. ولی فعالیت هم واقعا کم بوده. پس کو کار بقیه ؟ رفیق نیمه راه نباشین دیگه :ws37:

سوالی دارم از شما مهندسان عزیز من سازم درراستای xقاب خمشیه متوسطه کل مراحل تنظیماتش رو میگین که باید چی کارکنم من هرطوری که کتاب میگه تنظیم میکنم جابجایی یا دریفتش تو همون راستا خیلی میشه مقاطع رو سخترمیکنم و تیرهارو بازم همونطوریه اصلا عوض نمیشه چیکارباید بکنم که از0051/0 ایین نامه کمتربشه باید چیکارش کنم دقیقن میگین اعصابمو خورد کرده 60بارسازه رو مدل کردم ولی بازم بیشتراز این مدل میشه منتظرم.

قرار بود همه با هم پیش برن دوست عزیز. شما یه دفه رفتی وسطای کار...

کف طبقاتت فریم صلب درست کردی یا نه؟

فایلتو بذار ببینم چیکار کردی.

با بقیه بچه ها پیش بری بهتره :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 275
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اول از همه ببخشید که یه مدت نبودم. یه مقدار گرفتار بودم احتمالا کمتر بتونم خدمتتون باشم. ولی فعالیت هم واقعا کم بوده. پس کو کار بقیه ؟ رفیق نیمه راه نباشین دیگه :ws37:

قرار بود همه با هم پیش برن دوست عزیز. شما یه دفه رفتی وسطای کار...

کف طبقاتت فریم صلب درست کردی یا نه؟

فایلتو بذار ببینم چیکار کردی.

با بقیه بچه ها پیش بری بهتره :icon_gol:

چشم اگه توی این مسئله راهنماییم کنی ممنون میشوم می خوام چند وقت دیگه به استاد تحویل بدم

بله کف صلبهd1

به این استاده نشون دادم میگه باید از نظر مبحث10هم برسی بشه اگرکتاب رو داری صفحه361مبحث10-3-4طراحی به روش حدی هم برسی کن ستون رومیگه برای6حالت زلزلت باید کومبو تعریف کنی و ستونها رو از این مورد هم برسی کنی من سازه رو اجرایی کردم از یه طرف میگه سنگینه از طرف دیگه با این 12حالت کومبو هم برسی میکنه همه ستونها تنشش از1بیشتر میشه و قرمز میشه

مثلا یکی رو که تعریف کردم این کتاب برای قاب خمشی فی رو2.8و برای قاب ساده مهاربردی همگرا2داده که میگه برای هر2نیرو برای هر6حالت تعریف بشه که میشه12حالت میگی باید چی کارکنم ممنون میشم این یه مورد رو برسی کنید.

لینک به دیدگاه
چشم اگه توی این مسئله راهنماییم کنی ممنون میشوم می خوام چند وقت دیگه به استاد تحویل بدم

بله کف صلبهd1

به این استاده نشون دادم میگه باید از نظر مبحث10هم برسی بشه اگرکتاب رو داری صفحه361مبحث10-3-4طراحی به روش حدی هم برسی کن ستون رومیگه برای6حالت زلزلت باید کومبو تعریف کنی و ستونها رو از این مورد هم برسی کنی من سازه رو اجرایی کردم از یه طرف میگه سنگینه از طرف دیگه با این 12حالت کومبو هم برسی میکنه همه ستونها تنشش از1بیشتر میشه و قرمز میشه

مثلا یکی رو که تعریف کردم این کتاب برای قاب خمشی فی رو2.8و برای قاب ساده مهاربردی همگرا2داده که میگه برای هر2نیرو برای هر6حالت تعریف بشه که میشه12حالت میگی باید چی کارکنم ممنون میشم این یه مورد رو برسی کنید.

ممنون که با ما همراهی:icon_gol:

از کمبو های استاندارد خود sap یا etabs استفاده نکن

فایلتو بذار ببینم

لینک به دیدگاه

سلام

اینی که میزارم بایدبانسخه9.6این برنامه بازش کنی چون تو این حالت طراحی شده کومبوها هم ویرایش شده براساس مبحث10هست خودم اون12حالت رو براش معرفی کردم ببین درسته خودت برسی کن این . تنش همه ستونهابالای1میشه باید چیکارکنم ممنون میشم راهنمایی کنی.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام

ازدوستان و اساتید عمرانی اگر این موردرو کسی میدونه بهم بگه من یکشنبه امتحان دارم و این مورد رو استادگفته که خودمون پیدا کنیم اگرکسی فرمول رو میدونه برام بزاره با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

انگار این چند روزی که من نبودم هیچکی هم نیومده

چرا دیگه کسی فعالیت نکرده. قرار بود باهم محاسبه کنیم

چرا کلا تالار عمران انقد ساکت شده :icon_pf (34):

سلام

اینی که میزارم بایدبانسخه9.6این برنامه بازش کنی چون تو این حالت طراحی شده کومبوها هم ویرایش شده براساس مبحث10هست خودم اون12حالت رو براش معرفی کردم ببین درسته خودت برسی کن این . تنش همه ستونهابالای1میشه باید چیکارکنم ممنون میشم راهنمایی کنی.

سلام دوست عزیز

الان دانلود میکنم ولی رو کامپیوتر خونه و لپ تاپ ویندوز 7 دارم با برنامه های عمرانی مشکل داره. شنبه با کامپیوتر شرکت میبینم چیکار کردی.

ببخش دیر جواب دادم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

استاد عزیز

درمورد نحوه مدل کردن دیواربرشی هم توضیحی می دهید و چطوری بهش بدم و توsdمعرفیش کنم که محاسبات رو اعمال کنه گفتم بتنی راحت تره دیدم نه سختر از همه اونه

من برای همین پروژم ستون45*45دادم قرمزش کرده درصورتی که این همه پروژه دارم کمتر از این و زیربنیا بیشتر جواب داده ببین مشکلش چیه بهم می گید جاهایی که دیواربرشی رو معرفی کردم همون مکان بادبندها هست خوبه ؟؟؟؟؟؟ کل سیستم قاب خمشی میشه یا میشه فقط تو راستایxقاب خمشی متوسط داد و برایyدیواربرشی ؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم منتظرم.

منتظر هستم دوست عزیز:icon_gol::icon_gol:

با تشکر

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام

دوست عزیز شما ضریب بار زلزله رو تو کوبو هات 3.36 دادی icon_pf%20%2834%29.gif

با یک برابر بار مرده و 1.2 برابر بار زنده هم جمعش کردی! !!

ببین، وقتی با etabs محاسبه میکنی از اونجایی که خودش محاسباتو دست بالا میگیر و آخر سر هم شما مقاومت تیرها و ستونهاتو حدود 0.7 مقدار ماکزیمم در نظر میگیری لازم نیست دیگه ضرایبو به شکلی که برای محاسبات دستی در نظر میگریم استفاده کنی.

هرچند که 3.36 کلا ضریب غیر قابل قبولیه.

شما کومبوهاتو بر اساس 0.75 مجموع بار مرده و زنده و زلزله در نظر بگیر .

ضمنا مقدار C رو که برای elx و ely برابر 0.1 درنظر گرفتی محاسبه شده بوده؟

لینک به دیدگاه
دوست عزیز شما ضریب بار زلزله رو تو کوبو هات 3.36 دادی icon_pf%20%2834%29.gif

با یک برابر بار مرده و 1.2 برابر بار زنده هم جمعش کردی! !!

ببین، وقتی با etabs محاسبه میکنی از اونجایی که خودش محاسباتو دست بالا میگیر و آخر سر هم شما مقاومت تیرها و ستونهاتو حدود 0.7 مقدار ماکزیمم در نظر میگیری لازم نیست دیگه ضرایبو به شکلی که برای محاسبات دستی در نظر میگریم استفاده کنی.

هرچند که 3.36 کلا ضریب غیر قابل قبولیه.

شما کومبوهاتو بر اساس 0.75 مجموع بار مرده و زنده و زلزله در نظر بگیر .

ضمنا مقدار c رو که برای elx و ely برابر 0.1 درنظر گرفتی محاسبه شده بوده؟

سلام

ممنون دوست عزیزم بخاطر زحماتی که برای من می کشی و دیگر دوستان بنده که خیلی از این تاپیک راضی هستم و امیدوارم ادامه داشته باشه.

برای سوالایی که پرسیدی ضرایب زلزله حساب شده و دقیق بودن.

برای کومبوها هم میدونم برنامه خودش حالتهای خاص رو درنظر میگیره و این مورد هم قابل قبول نیست 3.36درسته ولی این استاده میگه که برای ضریب مبحث دهم باید طراحی بشه من همه کومبوها رو طبق مبحث دهم دادم نمیدونم چرا اینو میگه

درکل ارزیابیت ازپروژه چه جوری هستش استاد خوب طراحی شده و اجرایی بودنش رو چطور میبینی به نظرت سنگین طراحی کردم سازه رو؟

سوالیم دارم برای طراحی نبشیهای نشیم و اتصالات اصلی و اجرایی کردن تمام سازه ازکدوم کتاب استفاده کنم؟

برای طراحی بیس پلیت به صورت دستی ازکدوم کتاب استفاده کنم؟

برای طراحی تیرو ستونها به صورت دستی یه نمونه مثال میزنی که نیروهارو چطوری پیدا کنم و برای کدوم حالت ترکیبی طراحی کنم برای این مورد یه توضیحی بدی فکرکنم خیلی مفید باشه و همه سوالاتشون برای این مورد از بین میره ممنون

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما و سپاسگزاری بی حد و وصف بنده از شما

واقعا نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم از وقتی که واسه پروژه ی من گذاشتید کمال تشکر را دارم53.gif53.gif53.gif53.gif53.gif

راستش دیروز پروژه ام رو استاد مربوطه دید و سطحی یه نگاهی بهش انداخت. خواست بره تو اون قسمتی هست که نشون میده تو مدل وزن ساختمونم چقدر میشه. یکمی با نرم افزار ور رفت و یه قسمتی رو باز کرد (حالا نمیدونم بلد بود یا نه) بهم گفت که وزن ساختمونت رو 0 نشون میده گفت بارهارو هم بهش تعریف کردی ولی نمیدونم چرا 0 میده در آخر هم بهم گفت که باید ورژن نرم افزارتو عوض کنی. فکر کنم بلد نبود کجا بره و از سرش رد کرد. آقا رضا درست میگه یا نه؟

اگه درست میگه با عوض کردن ورژن نرم افزار درست میشه؟ واینکه باید دوباره از اول مدل کنم؟

رضا جان اگر طراحی بیس پلیت دستیش رو بهم بگی ممنون می شوم.

جناب sarbaz121 دوست خوبم نحوه رسم پروفیل طولی از روی خط پروژم رویه توضیحی میدی

با سپاس از دوستان زحمتکش بخش عمران

لینک به دیدگاه

واقعا نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم از وقتی که واسه پروژه ی من گذاشتید کمال تشکر را دارم53.gif53.gif53.gif53.gif53.gif

راستش دیروز پروژه ام رو استاد مربوطه دید و سطحی یه نگاهی بهش انداخت. خواست بره تو اون قسمتی هست که نشون میده تو مدل وزن ساختمونم چقدر میشه. یکمی با نرم افزار ور رفت و یه قسمتی رو باز کرد (حالا نمیدونم بلد بود یا نه) بهم گفت که وزن ساختمونت رو 0 نشون میده گفت بارهارو هم بهش تعریف کردی ولی نمیدونم چرا 0 میده در آخر هم بهم گفت که باید ورژن نرم افزارتو عوض کنی. فکر کنم بلد نبود کجا بره و از سرش رد کرد. آقا رضا درست میگه یا نه؟

اگه درست میگه با عوض کردن ورژن نرم افزار درست میشه؟ واینکه باید دوباره از اول مدل کنم؟

سلام

الان نرم افزار جلو دستم نیست که دقیقا بگم کجا باید بری. حدودا بهت میگم

تو قسمت display بخش show table یه گزینه هست به اسم builing output که فعالش میکنی. یه جدولی بهت میده که از منوی پول دونش گزینه مرکز جرمو انتخاب میکنی. اونجا هم جرم طبقات و هم مرکز جرمو بهت میده.

جمع جرم طبقاتو در 9.8 ضرب کن تا وزن کل سازه بدست بیاد.

در مورد ورژن نرم افزار اطلاع چندانی ندارم

ویرایش شد:

یادم رفت بگم. وزن سازه رو بعد از آنالیز بهت نشون میده. ممکنه اشکال همین بوده باشه

لینک به دیدگاه

سلام كيوان جان بات تاخير در حواب شرمندم ...

خب خيلي زود برم سر سوال شما ...

براي ترسيم پروفيل طولي فكر كنم فقط بهمين شكلي كه گفتيد باشه يعني از روي خط پروژه

كاره راحتيه

شما بايد همي مسير رو كه خط پروژه مشخص كرده يه برش بزني و هرچه پستي بلندي ميبيني بكشي

براي سمش هم به مقياس دقت كن چون طول كار زياده طول با مقياس بزرگ رسم كن و ارتفاع چون كه كمه و هم بايد با دقت و جزييات بالا باشه بايد با مقياس كم رسم بشه ....

بازم اگه سوالي هست درخدمتم

لینک به دیدگاه
سلام كيوان جان بات تاخير در حواب شرمندم ...

خب خيلي زود برم سر سوال شما ...

براي ترسيم پروفيل طولي فكر كنم فقط بهمين شكلي كه گفتيد باشه يعني از روي خط پروژه

كاره راحتيه

شما بايد همي مسير رو كه خط پروژه مشخص كرده يه برش بزني و هرچه پستي بلندي ميبيني بكشي

براي سمش هم به مقياس دقت كن چون طول كار زياده طول با مقياس بزرگ رسم كن و ارتفاع چون كه كمه و هم بايد با دقت و جزييات بالا باشه بايد با مقياس كم رسم بشه ....

بازم اگه سوالي هست درخدمتم

سلام

ممنون هستم از دوستان عزیزم از اقا رضا گرفته تا sarbaz121 جونم که با احساس مسئولیت و حس وطن دوستیشون جواب بنده رو دادند واقعا ممنون از شما عزیزان برای تلاشتون برای بنده شرمنده کردین و به همین خاطر بنده سعی میکنم تا فعالیت خودم رو در این تالار شروع کنم و به شما کمک کنم تا جائی که می تونم و خیلی چیز ها از شما دوستان گلم یاد بگیرم.

دیگر در این تاپیک سوال نمی پرسم تا شما عزیزان کار زیبائی که شروع کردین رو به پایان برساند یعنی با هم محاسبه کنیم خواشا این تاپیک رو ادامه دهید.

با سپاس

لینک به دیدگاه

یه سوال در مورد دیوار بیرونی ساختمان داشتم(البته ببخشید چون من فنی نیستم سوالم ممکنه برای شما پیش پا افتاده باشه!):

به نظر شما برای اینکه عایق صوتی و حرارتی خوبی داشته باشیم استفاده از سفال فوم دار ( یک تیغه 15 سانتی )بهتره و یا در صورتیکه از نظر جا مشکل نداشته باشیم استفاده از دو تیغه سفالی 10 سانت که بینشون عایق قرار داره؟ در ضمن کدوم یک از عایق های موجود در بازار مناسبتره؟(یونولیت یا پشم سنگ و یا ...؟)

پ.ن: اين سوال يكي ديگه ست ولي چون جوابشو نمي دونم سوال منم شد:ws3:

لینک به دیدگاه

خوب دیوار بیرونیه ساختمونو که معمولا 10 سانتی نمیچینن.... پس جواب اول رو ولش:w16:

ضمنا الان یه مصالحی اومده که خودش از جنس یونولیت هست و با شبکه ی میل گرد مصلح شده ....

لینک به دیدگاه
خوب دیوار بیرونیه ساختمونو که معمولا 10 سانتی نمیچینن.... پس جواب اول رو ولش:w16:

ضمنا الان یه مصالحی اومده که خودش از جنس یونولیت هست و با شبکه ی میل گرد مصلح شده ....

آهان:ws37:

نگاه میکنم تو بندوبساتم ببینم دتایل اگه تونستم پیدا کنم برات میزارم shopping.gif

ماشالله چه بند و بساتي هم داري:ws3:

ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه

اتفاقا میچینن. چون همه ساختمونا زپرتی و بساز بنداز شده

3D panel

لینک به دیدگاه
اتفاقا میچینن. چون همه ساختمونا زپرتی و بساز بنداز شده

3d panel

پس 15 سانتيه بهتره؟(راستی منظورش دو تا تیغه 10 سانتی بود نه یکی!)

اين 3d panel در برابر آتش مقاومه؟

استفاده از این دیوارها در مقیاس کوچیک هم به صرفه هست و یا فقط در انبوه سازی به صرفه است؟

تو مقیاس کوچیک مثلا برای یک ویلا چه عایقی رو پیشنهاد میکنن؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...