رفتن به مطلب

حکم ارتداد برای شاهیــن نــــجفی ... آآآآآآآآآی نقــــــــــی

shadmehrbaz

ارسال های توصیه شده

چند روزی میشه که خبر حکم ارتداد شاهین نجفی خواننده ایرانی مقیم آلمان توی محافل مختلف شنیده میشه و بحث در مورد این موضوع توی شبکه های اجتماعی داغه ، دیدگاه ها و موضع گیری ها در قبال این قضیه متفاوته و جالب اینکه گاهی افراد با مواضع سیاسی یکسان نظر متفاوت در مورد شاهین نجفی و آهنگ آخرش دارن .

549037_10150668776198174_50043108173_9362163_822201553_n.jpg

موضوع از اونجا شروع شد که شاهین نجفی آهنگی به اسم نقـــی منتشر کرد که تکست و کاور این آهنگ سر و صدای زیادی به پا کرد و بعد از اینکه آیت الله صافی (از مراجع شیعیان) حکم ارتداد رو به خاطر این آهنگ برای شاهین نجفی صادر کرد موجی از واکنش های مختلف از طرف مردم در قبال این آهنگ و این حکم بوجود اومد . گذاشتن جایزه برای سر این خواننده هم از نکات قابل تامل بود !

اگه هنوز این آهنگو نشنیدین به من ربطی نداره یه جوری گیر بیارید بشنوید چون نمیشه اینجا بهش لینک داد یه وخ حکم ارتداد ما هم صادر میکنن ! :ws3:

پوستری که بعنوان کاور این آهنگ منتشر شده رو در زیر ملاحظه میکنید ، توی این عکس با کج کردن حرم ائمه و تشبیه اون به سیــنه زن و گذاشتن کلاغ به جای کبوتر و ... به نظر میرسه که به مقدسات شیعیان توهین شده

ngh.jpg

با این حال شاهین نجفی توی مصاحبه ش با شبکه فارسی بی بــی ســـی اعلام کرد که هدفش از انتشار این آهنگ توهین به ائمه نبوده .

نظر شما در مورد این آهنگ و همچنین موضع گیری ها و تهدیداتی که بدنبال داشته چیه ؟

البته پلیس آلمان هم اعلام کرده که از جان شاهین نجفی هنرمند ایرانی ساکن کلن در برابر تهدید بنیادگرایان حفاظت میکنه :

به گزارش جام نیوز، شبکه تلویزیونی صدای آمریکا (VOA) جمعه۲۲ اردیبهشت گزارش داد: «پلیس آلمان اعلام کرد از جان "شاهین نجفی" هنرمند ایرانی ساکن کلن، در برابر تهدید بنیادگرایان حفاظت خواهد کرد. شاهین نجفی خواننده رپ ایرانی پس از اجرای ترانه ای به نام [...] از سوی تندروهای ایرانی به مرگ تهدید شده و پایگاه خبری شیعه آنلاین برای کشتن وی یکصد هزار دلار جایزه تعیین کرده است.»

صدای آمریکا در ادامه افزود: «سخنگوی پلیس شهر کلن گفته است بخش امنیت ملی اداره پلیس کلن تدابیر حفاظتی در مورد شاهین نجفی را تصویب کرده است. ترانه [...] در روزهای اخیر جنجال بسیاری ایجاد کرده است در این ترانه شاهین نجفی امام دهم شیعیان را مورد خطاب قرار داده و با نگاه انتقادی شرایط کنونی اجتماعی و سیاسی ایران را بازگو کرده است. شاهین نجفی در گفت و گوهای خود اعلام کرده است در اجرای این ترانه قصد توهین به باورهای دینی مردم را نداشته است.»

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

/حامد زمانی در فیس بوک خود نوشته است:

اینجانب حامد زمانی به عنوان عضو کوچکی از جامعه موسیقی کشور به همراه جمعی از دوستان در پی اقدام هتاکانه شاهین نجفی که بر اساس فقه دینی ما سب اهل بیت و نبی مکرم اسلام است به هر شخص و گروهی که این اعدام انقلابی را انجام دهد۱۰ میلیون تومان که در حد وسع بنده حقیر میباشد هدیه ( دست لاف) اهدا خواهم کرد. هر چند این مهدور الدم ارزش ریالی ندارد اما برای جلوگیری از رواج هتک حرمت اهل بیت پیامبر از همه متدینین دعوت میکنم که در این دفع فتنه ما را یاری کنند.

9o5wwfwasqmwhvpyr8v1.jpg

d869fc8efccd39e4f33c73e7cbb74162-300

لینک به دیدگاه

این خبر این روزا دیگه زیادی داره بزرگ میشه

کدوم توهین؟!!

نصف اینایی که دم از توهین می زنن تا دیروز شاهین نجفی رو نمی شناختن :banel_smiley_4:

جالب اینجاست که با وجود هیلترینگ همشون هم دانلود کردن، گوش دادن و نکات توهین آمیز آهنگ رو جدا کردن!!

خب مسلمون گوش نکن اون توی یه کشور بی طرف دلش خواسته بزنه زیر آواز تو را چه آخه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مگه فقط نجفی این کار رو کرده؟! این بشر فقط با شما هم زبون بوده شما فهمیدید چی گفته !

میرم بهش می گم از این به بعد آلمانی این ترانه ها رو بخونه!

من کارش رو تایید نمی کنم ولی واکنشی که به کارش نشون دادن رو کاملا غیر عاقلانه می دونم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
واقعا این شاهین نجفی واسه اینکه سری تو سرا در بیاره چه ترانه های چرتی که نمی گه!!!

مثلا رپره؟؟ :banel_smiley_4:

حالم ازش بهم خورد

یعنی تو با این حکم موافقی ؟ اگه آره چرا ؟ به نظرت به چالش کشیدن یه سری از اعتقادات که هرکسی میتونه قبولشون نداشته باشه جز آزادی بیان یه شهروند آلمانی به حساب نمیاد ؟ یعنی شاهین نجفی کار غیر قانونی کرده ؟

بعدشم تعریفت از ترانه ی چرت چیه ؟ فقط به خاطر اینکه الفاظ *** توی ترانه هاش استفاده میکنه میگی چرته یا اینکه کلا به نظرت مفهوم ترانه هاش چرته ؟

لینک به دیدگاه

کاری به ظاهر و باطن و استعارات اهنگ ندارم

خودمم همیشه گوش میکنم اهنگاشو

اما خب ادم عاقل بهونه دست کسی نمیده

میتونست یه جور دیگه همین حرفا رو بزنه

یه کمی تند رفت تو این اهنگ

من راستش خودمم زیاد از این اهنگش خوشم نیومد

لینک به دیدگاه

به گزارش جام نیوز، شبکه تلویزیونی صدای آمریکا (VOA) جمعه۲۲ اردیبهشت گزارش داد: «پلیس آلمان اعلام کرد از جان "شاهین نجفی" هنرمند ایرانی ساکن کلن، در برابر تهدید بنیادگرایان حفاظت خواهد کرد. شاهین نجفی خواننده رپ ایرانی پس از اجرای ترانه ای به نام [...] از سوی تندروهای ایرانی به مرگ تهدید شده و پایگاه خبری شیعه آنلاین برای کشتن وی یکصد هزار دلار جایزه تعیین کرده است.»

کی گفته که ما نشنیدیم همچین چیزی و !

در مورد حکم ارتداد هم شخصی ازش سوال کرده که اونم گفته توهین به ائمه حکمش ارتداد هست و همچنین این موسیقی تو 19 اردیبهشت در اومده ولی حکم مربوط به قبل تر هستش

تو سایت بی بی سی فارسی یا صدای آمریکا رو نگاه کنید.

لینک به دیدگاه
کاری به ظاهر و باطن و استعارات اهنگ ندارم

خودمم همیشه گوش میکنم اهنگاشو

اما خب ادم عاقل بهونه دست کسی نمیده

میتونست یه جور دیگه همین حرفا رو بزنه

یه کمی تند رفت تو این اهنگ

من راستش خودمم زیاد از این اهنگش خوشم نیومد

آخه شاهیـــن نجفی سابقه خوندن شبیه اینجور کارها رو قبلا هم زیاد داشته ولی این دفعه به نظر میرسه قضیه بزرگتر از چیزی که هست جلوه داده شده ، برای من که یکمی مشکوکه شاید میخوان با انداختن ترس بین خواننده ها کاری کنن تا قبح اینجور ترانه ها بیشتر از این شکسته نشه ... یا شایدم میخوان تلافی ترانه های تند سیاسی و اجتماعی که قبلا شـــاهین نجـــفی خونده رو اینجوری سرش در بیارن که از این به بعد ساکت بشینه سر جاش

لینک به دیدگاه
آخه شاهیـــن نجفی سابقه خوندن شبیه اینجور کارها رو قبلا هم زیاد داشته ولی این دفعه به نظر میرسه قضیه بزرگتر از چیزی که هست جلوه داده شده ، برای من که یکمی مشکوکه شاید میخوان با انداختن ترس بین خواننده ها کاری کنن تا قبح اینجور ترانه ها بیشتر از این شکسته نشه ... یا شایدم میخوان تلافی ترانه های تند سیاسی و اجتماعی که قبلا شـــاهین نجـــفی خونده رو اینجوری سرش در بیارن که از این به بعد ساکت بشینه سر جاش

خب شادمهر جان ببین یه جاهایی باید سیاست از مذهب و جدا تصور کرد

مردم خیلی ها شاید یا حکومت مشکل دارن اما خب ائمه براشون مهمه

من میدونم شما میدونی که این اسم تو این اهنگ استعاره هست

اما ایا مردم عوام هم میدونن ؟

به هر حال حکم ارتداد واسه این ادم واسه کسی که شهروند یه جای دیگست واسم بی معنیه

اما خوب فکر میکنم محبوبیت خودش کم شد

لا اقل بین کسایی که هنوز اعتقاد دارن

لینک به دیدگاه
خب شادمهر جان ببین یه جاهایی باید سیاست از مذهب و جدا تصور کرد

مردم خیلی ها شاید یا حکومت مشکل دارن اما خب ائمه براشون مهمه

من میدونم شما میدونی که این اسم تو این اهنگ استعاره هست

اما ایا مردم عوام هم میدونن ؟

به هر حال حکم ارتداد واسه این ادم واسه کسی که شهروند یه جای دیگست واسم بی معنیه

اما خوب فکر میکنم محبوبیت خودش کم شد

لا اقل بین کسایی که هنوز اعتقاد دارن

درسته ولی محبوبیتش بین کسایی که به خاطر تابوشکنی هاش قبولش دارن بیشتر هم شده اکثر هوادارهای شاهین نجفی افراد غیر مذهبی هستن چون همونطور که گفتم قبلا هم کارای ضد مذهبی خونده ، خودش هم گفته هواداری که حرفامو نفهمه نمیخوام

من کاری به اعدامش ندارم !!

ولی من با این کارش هم مخالفم بی حرمتی به عقاید هر قوم و مذهبی از کثیف ترین کارهاست.

حرفتو قبول دارم تا حدودی...ولی اگه عقاید گروهی باعث آسیب رسوندن به گروه دیگه ای از جامعه بشه چی طبیعی نیست اعتراض کنن ؟ اعتراض به این شکل معمولا توی کشور های غربی مرسومه به نظر من حساسیت نشون دادن به این قضیه بیشتر نشونه ی ضعفه

لینک به دیدگاه
درسته ولی محبوبیتش بین کسایی که به خاطر تابوشکنی هاش قبولش دارن بیشتر هم شده اکثر هوادارهای شاهین نجفی افراد غیر مذهبی هستن چون همونطور که گفتم قبلا هم کارای ضد مذهبی خونده ، خودش هم گفته هواداری که حرفامو نفهمه نمیخوام

حرفتو قبول دارم تا حدودی...ولی اگه عقاید گروهی باعث آسیب رسوندن به گروه دیگه ای از جامعه بشه چی طبیعی نیست اعتراض کنن ؟ اعتراض به این شکل معمولا توی کشور های غربی مرسومه به نظر من حساسیت نشون دادن به این قضیه بیشتر نشونه ی ضعفه

که اینطور

پس فقط حرفاشو میزنه واسش مهم نیس شنونده ها چه نظری دارن

وقتی نه شهروند ماس نه هم عقیده ماست انگار کنیم که یه پاپ دوباره قران پاره کرده

نمیتونیم یه پاپ و خارجی و که مرتتد بدونیم !

پس این حکم خیلی مسخرست

لینک به دیدگاه
گوش دادين ترانه رو؟ توهين ب نقيش کجا بود؟؟؟:ws38: يکی واسم توضيح بده!!!!

صدا کردن امام با اسم کوچیک

قسم دادن امام به چیزهای رکیک

و کنایه تمسخر آمیزش در مورد خواب بودن مهدی

+ کاور آهنگ

اینها میتونه توهین باشه از نظر مردم معتقد :whistle:

لینک به دیدگاه
که اینطور

پس فقط حرفاشو میزنه واسش مهم نیس شنونده ها چه نظری دارن

وقتی نه شهروند ماس نه هم عقیده ماست انگار کنیم که یه پاپ دوباره قران پاره کرده

نمیتونیم یه پاپ و خارجی و که مرتتد بدونیم !

پس این حکم خیلی مسخرست

عزیزم شنونده هاش با توجه به حرفایی که میزنه جذبش میشن ، قرار نیست که یه خواننده تمام مردم دنیا رو با اعتقادات مختلف راضی نگه داره

دقیقا...منم میگم شهروند یه کشور دیگه ست باید طبق قوانین همون کشور در موردش تصمیم گیری کنن

لینک به دیدگاه
عزیزم شنونده هاش با توجه به حرفایی که میزنه جذبش میشن ، قرار نیست که یه خواننده تمام مردم دنیا رو با اعتقادات مختلف راضی نگه داره

دقیقا...منم میگم شهروند یه کشور دیگه ست باید طبق قوانین همون کشور در موردش تصمیم گیری کنن

ببین اخه نمیشه اینجوری هم گفت

من با خیلی از حرفاش موافقم

به نظرم همون کلمات زشتش دقیقا ناشی از زشتی اون اتفاقه

کاملا نفرت و میرسونه

قبول

اما خب همه ادمها یه جاهایی عقایدشون فرق داره دیگه

اینجا جایی بوده که مخاالف پیدا کرده

جاهای دیگه هم موافق داشته

اره به نظرم حرف چرتی بوده مرتد بودنش

یارو به هیچی اعتقاد نداره اصلا ما حق نداریم فتوا بریم

مسلمون یا ایزانی حساب نمیشه که ما چیکاره ایم

لینک به دیدگاه

من یه بار گوش دادم . چون کلا شاهین نجفی گوش نمیدم ،خیلی حرفای رکیک میزنه :whistle:

بیشتر از اینکه توهین باشه هنجار شکنی بود و صد البته شعر خیلی سیاست زده بود . زیادی مذهب و سیاست قاطی شده بود .

ولی با همه اینا، سرو صدا ها باعث شد یه نگاهی به احکام ارتداد بندازم .

حکم ارتداد با مرگ فرق داره ،این که کسی مرتد بشه الزاما معنیش این نیس باید بمیره .

صافی که فقط گفته مرتده . هیچ جایی از حرفاش از کشتن نگفته.

حالا جناب فلان خواننده و اقای X , y که چجوری در مورد مرگ یه نفر نظر میدن ،برای من جای سواله .

بحث سر همون متخصص پنداری ماهاس که شامل تخصص در علوم دینی هم میشه.

لینک به دیدگاه
من یه بار گوش دادم . چون کلا شاهین نجفی گوش نمیدم ،خیلی حرفای رکیک میزنه :whistle:

بیشتر از اینکه توهین باشه هنجار شکنی بود و صد البته شعر خیلی سیاست زده بود . زیادی مذهب و سیاست قاطی شده بود .

ولی با همه اینا، سرو صدا ها باعث شد یه نگاهی به احکام ارتداد بندازم .

حکم ارتداد با مرگ فرق داره ،این که کسی مرتد بشه الزاما معنیش این نیس باید بمیره .

صافی که فقط گفته مرتده . هیچ جایی از حرفاش از کشتن نگفته.

حالا جناب فلان خواننده و اقای X , y که چجوری در مورد مرگ یه نفر نظر میدن ،برای من جای سواله .

بحث سر همون متخصص پنداری ماهاس که شامل تخصص در علوم دینی هم میشه.

کجا احکامشو خوندی معصومه ؟ مرتدو گیر بیارن اعدام میکنن دیگه ...:ws3:

بر اساس ماده 513 قانون مجازات اسلامی، هرکسی به مقدسات اسلام و یا هر یک از انبیاء یا امامان شیعی یا دختر پیامبر اسلام(ص) توهین کند، مرتد شناخته می شود. بر اساس احکام اسلامی اگر یک فقیه جامع الشرایط با در نظر گرفتن تمام جوانب یک مسئله، حکم ارتداد فردی را صادر کند، قتل او توسط مسلمانان واجب شرعی است

اینم از ویکیپدیا در مورد حکم ارتداد :

شخص مرتد اگر مرد باشد، در صورتی كه مرتد فطری باشد، اعدام میشود و عقد او یا زنش باطل است و اموال او نیز بعد از پرداخت بدهیهایش مانند اموال شخص مرده بین ورثه اش تقسیم میشود.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...