رفتن به مطلب

بیایید کدورت ها رو کنار بگذاریم ...

ارسال های توصیه شده

من جواب دوستان را زیاد دوست نداشتم.انتظار پاسخ هایی به مراتب بهتر و جامع تر میرفت. :icon_razz:

شما و بنده نوعی، یا کسی رو توی دنیا اذیت کردیم یا نکردیم.

یا کسی رو رنجوندیم یا نرنجوندیم.

دقیق هم همه به این امر واقفیم که کیا از ما دلخور شدن و به چه علت. :banel_smiley_4:

اگر اذیت کردین و به کسی توهین کردین،باید اینقدر شجاع باشین که مستقیم اسمش رو بیارین و ازش معذرت خواهی کنین،اینکه همه میگن ما از هرکسی بهش بی احترامی کردیم معذرت میخواهیم، یک جواب از روی ترسه، از روی تکبره،چیزی به اسم هرکس نداریم.

بنده یک بار در تاپیک مشابه آقای جاوید اسم همه کسانیکه بهشون بی احترامی در برهه ای از زمان کرده بودم رو آوردم و گفتم منو ببخشند.

تکبر مسخره ترین چیزی هست که آدم ها توی زندگیشون دارند، لطفا کنارش بگذارید.

وگرنه این را با خود به زیر خاک خواهید برد.

چه مذکر هستین چه مونث، لطفا مرد باشین.

.

.

.

.

توجه مهم :

این نوشته فقط شامل عزیزانی میشود که دقیقا میدانند چه کسانی از آنها رنجیده اند، اما اسم آنها را نیاورده و به صورت کلی از همه معذرت خواهی میکنند.

کسانیکه نمیدانند چه کسانی از انها دلخور هستند،مورد خطابه این نوشته نیستند.

در پناه حق. :icon_gol:

چرا دوست داری همیشه با بقیه مخالفت کنی؟؟؟؟؟

این جوابی میشه که من خیلی رک و راست باید بهت بگم چون 50 درصد احتمال میدم که اینجوری باشه :ws3:

ولی 50 درصدم احتمال میدم که اینجوری نباشه

برای همین واسه اون 50 درصدی که احتمال نمیدم و واسه احترامی که برات قائلم

در جوابت میگم

من واقعا نمی دونم و حتی احتمال 50 درصدی و کمترشم نمی دم

ولی به هر حال ممکنه ی وقتی و یا ی جایی جوابام کسی رو رنجونده باشه

واسه همین کلی عذر خواهی کردم :w02:

لینک به دیدگاه

دوستان هدف اصلی از ایجاد این تاپیک یه خونه تکونی تو دل خودمون در آغاز سال جدید بود و بازنگری به اعمال و رفتارهامون در طی سال گذشته بوده و اینکه چه کارهایی کردیم که نباید میکردیم و چه کارهایی نکردیم که باید میکردیم. اینجا دادگاه اعتراف نیست. این دادگاه رو باید تو دل خودمون همیشه داشته باشیم و براساس همین قضاوت منصفانه به خودمون حکم بدیم. بهرحال معذرت میخوام اگه با زدن این تاپیک باعث ناراحتی دوستانی شدم

لینک به دیدگاه

پیرو حرفای اسی که به نظرم خیلی درست بود

این انتقادای هم که بهش میشه صرفا یه عمل دفاعی هست که بخاطر شرطی بودن ما در برابر انتقاده (تحمل انتقاد رو نداریم )

من از هیلدای عزیز معذرت میخوام بخاطر بحث هایی که باهاش داشتم والبته خودش هم کم مقصر نبوده .... امیدوارم هر چه زودتر حالش بهتر شه و برگرده پیشمون

یه عده افرادی هم بودن که من ازشون دلخورم و یه مقداریش رو هم سرشون خالی کردم ... که حقشون بوده و البته کمشون بوده

یه عده دوستان هم بودن که بدجور پشتمو خالی کردن که اونا هم .....

شد گله

شرمنده

لینک به دیدگاه

خب اونایی که متوجه میشم که از دستم ناراحتن، مقصر هم نباشم بازم ازشون خصوصی رفتم معذرت خواهی کردم، مگه اینکه خودشون بیشتر باعث ناراحتیم شده باشن :ws3: بعضی وقتا زود رفتم، بعضی وقتا دیر. بعضیا حل شده، بعضیام جوابی ندادن و حل نشده :ws3:

بیشتر این ناراحت شدنا هم به خاطر مسئولیتیه که دارم و به خصوص اخطارایی که میدم :icon_pf (34):

از یکی که الان یادم میاد که از دستم به خاطر همین مسئولیتی که اعمال کردم ناراحته و خصوصی هم نتونستم از دلش در بیارم امین نپو بوده. :icon_gol:

تو مواردی هم که تو ناراحت کردن شخص، خودم مقصر باشم و متوجه هم بشم، تا وقتی نتونتم رضایتشو جلب کنم، به خودم بد و بیراه میگم و از دست خودم شاکیم. :hanghead: کلاً اخلاق گندی پیدا میکنم اون مواقع و نمی تونم با عذاب وجدانم کنار بیام :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

از مدیر کل و زدن تاپیک تکراری بعیده:w02: انتظار نمیره اصلا

ولی خوب شد

من قبل از عید از سپیده و احتمالا سپیده از من دلخور بودیم که حل شد

ولی بعد از سال جدید از خود اسی بزرگ ناراحت هستم ....

بیا عذر خوای کن شاید بتونم ببخشمت

• icon_razz.gif

ودر آخر اگر کسی از دستم و حرفم جایی دلخور شد بگه تا دوستانه حلش کنیم بعد ببخشیم همدیگرو

لینک به دیدگاه

ولی بعد از سال جدید از خود اسی بزرگ ناراحت هستم ....

بیا عذر خوای کن شاید بتونم ببخشمت

اسی بزرگ؟ :ws38:

(روزی بر زبان استاد قشیری رفت که بیش از این نیست که بوسعید حق تعالی را دوست میدارد و حق تعالی ما را دوست میدارد فرق در این است که ما در این را پیلیم و بوسعید پشه!

این خبر را به نزد ابوسعید ابوالخیر اوردند. شیخ ان کس را گفت:برو پیش استاد امام و بگو:" ان پشه هم تویی ما هیچ نیستیم و ما خود در این میان نیستیم.

ان درویش بیامد و ان سخن را به استاد امام گفت استاد از ان ساعت عهد کرد که دگر بد شیخ ما نگوید.)

اگر بدی از من رسیده شرمنده، معذرت خواهی هرگز برای من عار نیست.

چون آدم ها از غرور برام مهمترند.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

آخرین روزهای تعطیلات عیده و دیگه کم کم باید تاس بقچه ها رو جمع کنیم و بچسبیم به کار و فعالیت در سال جدید تا بتونیم به فرمایشات عمل کنیم و تولید ملی و افتخار ملی و از این کارا ... بکنیم :ws3:

بگذریم ،،،، من اگه کسی رو به طور غیر مستقیم ناراحت کردم پس متوجه نشدم یا منظورم بد برداشت شده ، اگر هم مستقیما طرفم رو قهوه ای کردم که البته تو جمع بچه های اینجا به یاد ندارم ، طرف حقش بوده و کلی هم حال کردم بابت این کار :ws28: اگر هم کسی در قبال من چنین کاری کرده دمش گرم ، کلی حال کرده با این کارش و منم ازش ناراحت نیستم...

چون این دنیای مجازیه و اگه تو این دنیای مجازی که هیچ دیدار و صدا و تصویری نیست و فقط کلمات تایپ شده وسیله ارتباط بینمون هست بخواهیم باز هم رنجش و ناراحتی بینمون بیوفته باید فکری اساسی به حال ظرفیتمون بکنیم.نظرم هم بیشتر به سمت دوستانی هست که با کمکی کل کل و 4 کلمه حرف بین هم ، قهر کرده و عطای انجمن رو به لقایش می بخشند....

امیدوارم هممون در سال جدید با ظرفیت تر و منطقی تر از گذشته باشیم .....

موفق باشید :a030:

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

همینجوری که داشتم میگشتم این تاپیکو دیدم گفتم شاید بعدا وقت نشه و از همین الان از تک تک دوستانی که خواسته یا ناخواسته اذیتشون کردم و باعث ناراحتیشون شدم یا رفتار سردی ازم دیدن! (مخصوصا کسایی که به رومم نیاوردن ولی دلشون از من گرفت) عذر خواهی کنم:icon_redface::icon_gol:

امیدوارم که به بزرگی خودشون منو ببخشن:icon_gol:

لینک به دیدگاه

نميدونستم همچين تاپيكي هست!تو فكرش بودم...:ws37:

منم همينجا از تك تك دوستاني كه به نوعي ازم ناراحت شدن معذرت ميخوام!:icon_gol:اگه حرفي زدم كه دلشون به درد اومده...نگاهشون به من به عنوان يك انسان عوض شده...خلاصه كه يه دنيا معذرت!:icon_redface::icon_gol:

اميدوارم سال 92 (برعكس امسال) براي من و همه دوستان شادي، پيشرفت و خوشبختي رو به ارمغان بياره!:icon_redface:

:flowerysmile:ديگران را ببخش! نه به خاطر آنها...تنها به اين دليل كه تو سزاوار آرامشي!:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

ما هم نیز...:hanghead:

میدونید....اینکه به طرف مقابل بگی منو بابت اشتباهی که کردم ببخش آسونه اما لحظه ای خودمون رو بذاریم جای طرف....اگه اون این کارو میکرد و بعد عذر خواهی میکردم ما می بخشیدیمش؟

اگه آره که میتونیم از اون انتظار داشته باشیم که مارو ببخشه در غیر اینصورت نمیشه همچین انتظاری داشت....

مسئله کینه ای بودن یا نبودن نیست....یه سری از کارها ، حرفها ، رفتار و .... هست که آدم نمیتونه فراموش کنه....نبایدم فراموش کنه....وگرنه نمیتونه تفاوتی بین خوب و بد قائل شه.

من اگه خودم متوجه شم که اشتباهی کردم 100 % معذرت خواهی میکنم از طرف مقابلم.همیشه همینطور هستم.

درنتیجه این پست رو برای کسایی میذارم که ناخواسته رنجوندمشون و همین الانم که دارم مینویسم از این موضوع بی اطلاعم!

پس..... منو ببخشید....اگه ممکنه.....

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

:ws21:

:icon_gol:

:icon_gol:

خدایا ...

به من ذره ای از رحمت بیکرانت را ببخش

تا بتوانم به آنانی که محبتم را تقدیمشان کردم و تحقیر شدم

آنانی را که دوستشان داشتم و مرا دشمن تصور کردن

و کسانی را که در حقم ظلم کرده اند ببخشم.

آمین...

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
یکسال دیگر نیز گذشت و یک قدم دیگر از پله های عمر سپری شد.

هرکدوم از ما تو زندگی حقیقی یا مجازیمون دوستانی جدید پیدا کردیم که هریک دارای خصلت های نیکویی هستند و از هر کدوم چیزهای مفیدی یاد گرفتیم.

اما ممکنه تو این مدت دوستانی رو از خود آزردیم، دوستانی رو طرد کردیم، دوستانی رو بازی دادیم و از احساساتشون سوءاستفاده کردیم، به دوستانی تهمتی نادرست زدیم.

چه خوبه وقتی به پشت سرمون نگاه می کنیم، همه چی رو خوب و زیبا ببینیم. مثل همین فصل بهار که با اومدنش شادی ها رو به خونه هریک از ما میاره.

بیایید مثل بهار روحمونو تازه کنیم. دل هامونو صاف کنیم. کدورتها رو کنار بذاریم. کینه ها رو فراموش کنیم. و از همه کسانی که به نوعی ناراحتشون کردیم، معذرت بخواهیم. بیایید سعی کنیم همیشه احترام همدیگه رو داشته باشیم.

من نیز همینجا اگر باعث ناراحتی کسی چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم شده باشم، معذرت میخوام. :icon_gol:

دنیا فانی است. این انجمن هم روزی تموم میشه. اما انچه که می مونه خاطرات خوش و چیزهای خوبیه که ازش یاد گرفتیم.

برای همه آرزوی موفقیت دارم. :icon_gol:

یا حق

اگه دلیل و علت کدورت بدرستی و بصورت علنی ریشه یابی نشه و آسیب شناسی روشون انجام نشه , این مشکل نمیتونه کاملا حل بشه.

یکی از دلائل ریشه کن نشدن کدورت ها اینه که ما در مواجهه با همدیگه , قادر نیستیم رودربایستی هامونو کنار بذاریم و حرفامونو مودبانه و خیلی شفاف بیان کنیم.

این فرهنگ تعارف کردن در ایران و ایرانی بیداد میکنه. تا زمانی که فرهنگ تعارفات از ذهن ما ریشه کن نشه , مشکلات ما حل نخواهد شد.

منم منم ها باعث میشه که کدورت ها زیاد تر بشه. امیدوارم بتونیم لارج تر و شفاف تر باشیم و از اینکه ایرادمون رو میشه هراسی نداشته باشیم و مطمئن باشیم که هدف اعتلای ماست نه چیز دیگه.

بزرگتر های انجمن با سعه صدری که دارن همیشه عذرخواهی میکنند , حتی اگه مقصر هم نباشن ولی من و ما ها هنوز به اون حد نرسیده ایم که پا رو غروز کاذبمون بذاریم و حلالیت بطلبیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...