رفتن به مطلب

ازدواج با همسری از شهردیگر.....آری یا خیر؟

ارسال های توصیه شده

اول سلام

این بحث حول حرف یکی از عزیزان شکل گرفت

.....دختر و پسری که تو دوتا شهرجدا زندگی میکنن و با هم آشنا شدن از ابتدا زندگیشون محکوم به شکسته ..... .

این حرف چندروزه ذهن منو درگیرخودش کرده :ws38:

آیا واقعا اینجوریه که ازدواجهایی که از دوشهر مختلف هستند محکوم به شکستند درصورتیکه نمونه های موفق این قضیه رو در دوروبرخودم زیاد شاهدم............وبا افزایش وسایل ارتباط جمع وهمین اینترنت که توهمین انجمن شاهد ازدواج بچه ها از شهرهای مختلف بوده ایم آیا تمام این ازدواجها به شکست منتهی میشه؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 74
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من ازدواجم همینطور بوده

من و همسرم از دوتا شهر جداییم

اختلاف فرهنگ رو نمیشو منکرش شد

اما ازدواجمون به شکست منجر نشد

با کمی گذشت از دوطرف و قبول فرهنگهای همدیگه مشکل حل شد

لینک به دیدگاه
اول سلام

این بحث حول حرف یکی از عزیزان شکل گرفت

این حرف چندروزه ذهن منو درگیرخودش کرده :ws38:

آیا واقعا اینجوریه که ازدواجهایی که از دوشهر مختلف هستند محکوم به شکستند درصورتیکه نمونه های موفق این قضیه رو در دوروبرخودم زیاد شاهدم............وبا افزایش وسایل ارتباط جمع وهمین اینترنت که توهمین انجمن شاهد ازدواج بچه ها از شهرهای مختلف بوده ایم آیا تمام این ازدواجها به شکست منتهی میشه؟

اگه شناخت فرد تکیه بر همین ارتباط باشه (مخصوصا اینترنت ) که خب درصد شکست ازدواج خیلی بالاست......

برای شناخت پیش از ازدواج از دو تا شش ماه شناخت لازمه.... مدت زمانی که گفته میشه به این دلیله که خب افراد یواش یواش نقاب های خودشونو کنار میزنن و میشن خود واقعی .....

معمولا آدمها تو اولین ارتباطات نوعی حس بهم پیدا میکنند که هر کی یه اسمی روش میذاره .... علاقه / عشق / دلبستگی ..... من بهش میگم پروژکت .....

حالا اگر این حس تنها و تنها از طریق ارتباط اس ام اس /تلفن یا اینترنت و غیره ایجاد شده و بر مبنای همین حس ارتباط ادامه پیدا کنه و در نهایت به ازدواج منجر بشه = با همون شکست که گفتم.....

من پشت این مونیتور اندیشه ام یوزری که خودم خواستم متناسب با احوالات فعلیم باشم ....من پشت همین مونیتور در گذرگاه زمان نسرینم که گاهی جوک تعریف میکنه گاهی شعر میگه و گاهی حرف سیاسی میزنه ....من توی کلاسام میشم مدرس مثلا ta یا مهارت زندگی مهارتهائی که شاید چندتاشونو خودم هنوز ماهر نیستم...من پشت صندلی دانشگاه یه دانشجوی شرو شیطونم که اگه استاداشو اذیت نکنه با همکلاسیا نامه نگاریو شورش نداشته باشه روزش شب نمیشه ...همین من تو خونه یه آدم دیگه ام یه دختر لوس و خودخواه .....من تو جمع دوستام نقش یه رهبرو دارم ......و خلاصه یه آدم نقش های زیادی داره .... من شاید در تعریف و نظر خودم آدم متفاوت تری باشم

دوتا آدم در شهرهای مختلف چقدر فرصت دارن این ( من ها ) رو بشناسن ....

لینک به دیدگاه

:w58: چه موضوعی :w58:

خوش مان امد پیمان جان :ws37:

به نظر من محکوم به شکست 100% نسیت

اما اختلاف فرهنگ ها می تونه مشکل ساز بشه

مخصوصا اگر برای قومیت های مختلف باشه

مثلا قوم لر با ترک

یا ترک با شمالی

نمی گم 100% مشکل ساز میشه

اما احتمالش خیلیه :ws37:

که اگر گذشت نباشه :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

نمیشه گفت که صد در صد موفق هست اما نمیشه هم گفت در همه به شکست منتهی میشه. باید طرفین کاملاً شباهت فرهنگی اجتماعی و اقتصادی داشته باشن تا بتونن به موفقیت برسن

لینک به دیدگاه

ازدواج ایده آل نمیتونه باشه ....قطعا میشه به شکست منجر نشه ولی ازدواجی نیست که توصیه بشه

دو حالت داره یا خانواده ها راضی نمیشن و باعث کدورت میشه

حالت بعدی ازدواج صورت میگره مشکلات ریشه ای باعث جدایی میشه از جمله دلتنگی آداب دوستیها و فرهنگهای متفاوت خود افراد و خانواده های دو طرف

امــــا همه اینها دلبلب بر این نمیشه که طرف نخواد روی اون مورد فکر کنه ...

باید جنبه خودش رو اول ببینه بعد تصمیم بگیره نه از رو عشق تنها:a030:

لینک به دیدگاه

یه موردی هم به پیمان عزیز گفتم اگر امکانش باشه و اون پستی که تفاوتهای قومیتی را در دوره قبلی ازدواج مطرح کردم اینجا پیست کنی خوب میشه چون من بهشون دسترسی ندارم....

این که دوتا شهر مختلف چه طور شهرهائی باشن خیلی مهمه .....

لینک به دیدگاه

من هیچ دلیلی واسه قطعی بودن شکست اینجور ازدواج نمی بینم!

فقط در صورتی ممکنه شکست بخوره که اختلاف فرهنگ فاحشی داشته باشن!

که البته این اختلاف فرهنگ ممکنه با وجود اینکه دو نفر توی یک شهر هم هستند وجود داشته باشه!!

لینک به دیدگاه
اگه شناخت فرد تکیه بر همین ارتباط باشه (مخصوصا اینترنت ) که خب درصد شکست ازدواج خیلی بالاست......

برای شناخت پیش از ازدواج از دو تا شش ماه شناخت لازمه.... مدت زمانی که گفته میشه به این دلیله که خب افراد یواش یواش نقاب های خودشونو کنار میزنن و میشن خود واقعی .....

معمولا آدمها تو اولین ارتباطات نوعی حس بهم پیدا میکنند که هر کی یه اسمی روش میذاره .... علاقه / عشق / دلبستگی ..... من بهش میگم پروژکت .....

حالا اگر این حس تنها و تنها از طریق ارتباط اس ام اس /تلفن یا اینترنت و غیره ایجاد شده و بر مبنای همین حس ارتباط ادامه پیدا کنه و در نهایت به ازدواج منجر بشه = با همون شکست که گفتم.....

من پشت این مونیتور اندیشه ام یوزری که خودم خواستم متناسب با احوالات فعلیم باشم ....من پشت همین مونیتور در گذرگاه زمان نسرینم که گاهی جوک تعریف میکنه گاهی شعر میگه و گاهی حرف سیاسی میزنه ....من توی کلاسام میشم مدرس مثلا ta یا مهارت زندگی مهارتهائی که شاید چندتاشونو خودم هنوز ماهر نیستم...من پشت صندلی دانشگاه یه دانشجوی شرو شیطونم که اگه استاداشو اذیت نکنه با همکلاسیا نامه نگاریو شورش نداشته باشه روزش شب نمیشه ...همین من تو خونه یه آدم دیگه ام یه دختر لوس و خودخواه .....من تو جمع دوستام نقش یه رهبرو دارم ......و خلاصه یه آدم نقش های زیادی داره .... من شاید در تعریف و نظر خودم آدم متفاوت تری باشم

دوتا آدم در شهرهای مختلف چقدر فرصت دارن این ( من ها ) رو بشناسن ....

این شناخت رو چطور میشه کسب کرد :ws38:

لینک به دیدگاه

نه من هیچ الزامی برای این حرف نمیبینم

نمونه هایی دارم که همسرها از شهرهای مختلف هستن و مشکلی ندارن

شاید اگه اندیشه جان منظورش رو بازتر کنه بهتر باشه

لینک به دیدگاه

دو شهر جدا؟

بستگی به فرهنگ خانواده و انعطاف پذیری فرد داره ...

وگرنه بودن کسانی از دو کشور متفاوت ، که زندگی خوبی داشتن ...:a030:

لینک به دیدگاه
ازدواج ایده آل نمیتونه باشه ....قطعا میشه به شکست منجر نشه ولی ازدواجی نیست که توصیه بشه

دو حالت داره یا خانواده ها راضی نمیشن و باعث کدورت میشه

حالت بعدی ازدواج صورت میگره مشکلات ریشه ای باعث جدایی میشه از جمله دلتنگی آداب دوستیها و فرهنگهای متفاوت خود افراد و خانواده های دو طرف

امــــا همه اینها دلبلب بر این نمیشه که طرف نخواد روی اون مورد فکر کنه ...

باید جنبه خودش رو اول ببینه بعد تصمیم بگیره نه از رو عشق تنها:a030:

میشه بگید چه جنبه هایی :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
این شناخت رو چطور میشه کسب کرد :ws38:

ارتباط دختر و پسر ..... بر اساس گفتگوهای دختر و پسر ....حالا یه خانواده ای میگه باید نامزد بشن ....یکی اصراری نداره همین که دوست باشن براشون کافیه یکی هم میگه اصلا درست نیست ......

اما با توجه به معیارهائی که داری میتونی به شناخت برسی ....با صحبت کردن و مشاهده رفتار در موقعیت های مختلف

لینک به دیدگاه
ارتباط دختر و پسر ..... بر اساس گفتگوهای دختر و پسر ....حالا یه خانواده ای میگه باید نامزد بشن ....یکی اصراری نداره همین که دوست باشن براشون کافیه یکی هم میگه اصلا درست نیست ......

اما با توجه به معیارهائی که داری میتونی به شناخت برسی ....با صحبت کردن و مشاهده رفتار در موقعیت های مختلف

خوب وقتی در دو شهر مختلف

باشن :JC_thinking:

اگر نامزد نکنن چطور می تونن شناخت رو داشته باشن:JC_thinking:

این شناخت فقط ازطریق دیدار حضوری پیدا میشه ؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه

شهرای مختلف فرهنگ مختلفی دارن ولی بیشتر به دو خونواده بستگی داره که چه قدر از نظر سطح فرهنگی و دیدگاه بهم نزدیک باشن.

توی این حالت وجود بعضی مشکلات طبیعیه.

لینک به دیدگاه

به نظر من موضوع تفاوت فرهنگی بخش کوچیکی از ایجاد مشکل را به عهده داره.....

منم با این که ممکنه با خوبی و خوشی برن به زندگیشون برسن مخالف نیستم اما سری که درد نمیکنه میگن دستمال نمیبندن ..... قراره بعد از ازدواج کی کجا زندگی کنه آیا تفاهم کامل وجود داره ....با اولین بوی قرمه سبزی میگن عشق راشو میکشه از خونه میره بیرون ( منظور اینه که اون تب و تاب اولیه کمتر میشه زندگی به واقعیت نزدیکتر میشه ) اگه بعد از اولین به قول خودم قرمه سبزی یه اختلاف کوچیک پیش اومد اونی که از ته دل راضی نبوده بیاد توی یه شهر دیگه احساس کنه که بهش ظلم شده و اونو به زبون میاره خب ریشه اولین کینه توزی ها شکل میگیره ......

لینک به دیدگاه

ازدواج فقط کمی تفاهم ،صبر، واز خودگذشتگی میخواد.....وسلام

بعدشم خوشبخت شدن انسان دسته خودشه......نه اینکه مثلاً پسر بچه تبریزه دختر مال تهران اگه اینا با هم ازدواج کنن خوشبخت نمیشن غلطه.......

البته بستگی به شناخت دو تعرف از یکدیگر هم دارد.....

حالا چی پیمان؟!

مگه میخوای از شهر دیگه زن بگیری که داری حرفش رو میزنی؟!:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

این نقل قول از صحبتهای اندیشه است اما چون شما دسترسی به اون بخش ندارید به صورت نقل قول نمیذارم:a030:

نکته مهمی که باید در مرود شخصیت ها بگم موقعیت جغرافیائی است و فرهنگ حاکم مثل ا آدمهائی که در مناطق شمالی زندگی میکنند آدمهای دست و دل باز و انعطاف پذیری هستند ...ظاهر و باطن یکی است.

در مناطق کویری معمولا مردم درون گرا هستند دقت کرده باشید بیرون خونه ها گلی و ساده است اما درون خانه ها فرش های گران قیمت و عتیقه جات مثل اصفهان / یزد

همونطور که باید به شخصیت و ویژگی های شخصیتی دقت کنیم باید به جائی که طرف مقابل در اون بزرگ شده هم دقت کنیم .....

کرد با گیلانی ازدواج سختی دارند ...

اصفهانی با تبریزی ازدواج سختی دارند

تبریز با ارومیه ازدواج خوبی دارند

پسر اصفهانی با دختر تهرانی ازدواج سختی است مخصوصا اگر دختر پول دار باشد

دختر شمالی /رشتی با پسر تهرانی ازدواج خوبی است

دختر شمالی / رشتی با پسر تبریزی فاجعه است

پسر تبریزی با دختر شیرازی فاجعه است

از شهرهای شمالی با شیرازی ازدواج خوب است

ارومیه با رشت خوب است

تبریز با زنجان و اردبیل خوب است

شمال و اصفهان خوب نیست

اصفهانی و شیرازی خوب نیست

دختر اصفهانی با پسر شیرازی خوب است

لینک به دیدگاه
خوب وقتی در دو شهر مختلف

باشن :JC_thinking:

اگر نامزد نکنن چطور می تونن شناخت رو داشته باشن:JC_thinking:

این شناخت فقط ازطریق دیدار حضوری پیدا میشه ؟ :JC_thinking:

خدا اجدادتو بیامرزه خب منم همینو میگم ......

ببینید ما هیچ وقت نمیتونیم شناخت درصد در صد پیدا کنیم حتی روی خودمون اما برای زندگی مشترک نیاز به شناخت بالا پائین خلق و خو ی طرف مقابل داریم که از طریق مشاهده و هم صحبتی صورت میگیره ....

این عدم شناخت ممکنه توی یه شهر هم بوجود بیاد مثلا دختر و پسری که فقط و فقط همدیگه رو تو مهمونی های رسمی دیدن یا دختر و پسری که همدیگه رو فقط تو دانشگاه دیدن .... از واکنش های هم در محیط های مختلف آگاهی ندارن ......

مثلا دختری شاداب و پر انرژی فقط پسر را در محیط های شیک و رسمی دیده و هیچ وقت به فکرش هم نمیرسه که این پسر شخصیتا عاشق این جور موقعیت هاست و در موقعیت های شاد خیلی آدم طبیعی به نظر نمیرسه مثلا تو مهمونی ها میشینه یه گوشه و تکون نمیخوره ...خب بعد از این که این دوتا رفتن زیر یک سقف دختر و پسر به اولین پارتی که دعوت میشن دختر خانم رفتار شوهرشو که ببینه حتما میخوره تو ذوقش و حالش گرفته میشه

این جور صحنه ها رو تو فیلم ها حتما زیاد دیدی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...