رفتن به مطلب

عدالت الهی

El Roman

ارسال های توصیه شده

شما فکر میکنی حالا که سفید خلق شدی خیلی ... یا کارایی بیشتری از سیاها داری یا اون موجود ناقص رو فکر کردی فقط شمایی که میبینی یا شاید فکر میکنی دنیا همین سه پنج روزه

چطوره با خدا صحبت کنیم کلا قوانین طبیعی رو بی خیال شه شاید شما به عدالتش ایمان بیاری

نه من همچین فکری نمیکنم

ولی از همون دوران قدیم خیلیا این فکرو کردن , منشا فکرای ما کجاست ؟ مگه شما قبول نداری ما همه چیمونو خدا قرار داده و ب چیزی ک آفریده دانایی کامل داره ؟ ÷س خدا وقتی داشت انسانارو ب هر رنگی خلق میکرد از ذات بقیم با خبر بودو میدونست ک درحق اینا ظلم میشه

شما بگو دنیا چن روزه ؟ یکیو بگو ک رفته باشه و دیده ک دنیا همن 3 5 روز نیست واسه بقیه م ثابت کن :a030:

ینی شما انقد با خدا نداری ک راحت میحرفیو اجابت میکنه ؟؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 183
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نه من همچین فکری نمیکنم

ولی از همون دوران قدیم خیلیا این فکرو کردن , منشا فکرای ما کجاست ؟ مگه شما قبول نداری ما همه چیمونو خدا قرار داده و ب چیزی ک آفریده دانایی کامل داره ؟ ÷س خدا وقتی داشت انسانارو ب هر رنگی خلق میکرد از ذات بقیم با خبر بودو میدونست ک درحق اینا ظلم میشه

شما بگو دنیا چن روزه ؟ یکیو بگو ک رفته باشه و دیده ک دنیا همن 3 5 روز نیست واسه بقیه م ثابت کن :a030:

ینی شما انقد با خدا نداری ک راحت میحرفیو اجابت میکنه ؟؟

ابجی گلم احساساتی نشو

من کسی رو سراغ ندارم که رفته باشه و دیده باشه اصولا اگر کسی هم این ادعا رو داشته باشه برای من پذیرفته نیست ولی اونقدر نشونه هست که اگه چشمام رو هم ببندم باز میبینم

البته با توجه به دیدگاه شما و همفکراتون در مورد خدا تا ده سال بحث کنیم باز خدا از نظر شما عادل نیست

اشکال کار ی جای دیگه است :icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
خوشم میاد که رو زمینی بودنش تاکید داری پس کلا منظورت عدالت بین انسانهاست

شما که خدا رو قبول نداری پس فکر کن این کاستیها هم بر اثر تکامل بوده!!:w58:

ببین برادر این منطق که شماها دارین که اصلا اسمش هم منطق نیست خیلی اشتباهه

شماها میگین آدما یا مومنن پس به خدا و عدالتش اعتقاد دارن و شکی نمیکنن

یا کافرن و به قضیه تکامل اعتقاد دارن پس برن عدالت رو از تکامل بخوان!!!

این خیلی بچه گانه است ، به فرض من کافر هستم ، شما به عنوان یک مسلمان و مدافعش بیا به من ثابت کن این خدایی که میگی همونطور که ادعا میکرده عادل هست ، تفکر من که باعث نمیشه خدای تو عوض بشه ، من با هر تفکری ، اگه چیزی بر اساس منطق وجود داشته باشه اگر عقل سالمی داشته باشم یقینا قبول میکنم

پس بسم الله

لینک به دیدگاه
خوشم میاد که رو زمینی بودنش تاکید داری پس کلا منظورت عدالت بین انسانهاست

شما که خدا رو قبول نداری پس فکر کن این کاستیها هم بر اثر تکامل بوده!!:w58:

ببینید، باز میگین خدا رو قبول نداری.

من هم مجبورم باز تکرار کنم جملمو:

وسعت خدای هرکس به اندازه وسعت عقل اوست.......

نه من میتونم خدای شما رو درک کنم و نه شما میتونی خدای منو درک کنی، چون عقل آدم ها با هم فرق میکنه.

بستگی داره در کدام مرحله از تکامل فکری بشر باشی،خیلی ها دیدشان به جهان آفرینش بر اساس تکامل فکری بشر در 1400 سال پیش است یک عده 2000 سال پیش و یک عده کمتر و بیشتر.

همانطور که خدای شما یکسری ویژگی هایی داره، خدای سایر مردم هم ویژگی های خاص خودش را داره. :a030:

لینک به دیدگاه
ببینید، باز میگین خدا رو قبول نداری.

من هم مجبورم باز تکرار کنم جملمو:

وسعت خدای هرکس به اندازه وسعت عقل اوست.......

نه من میتونم خدای شما رو درک کنم و نه شما میتونی خدای منو درک کنی، چون عقل آدم ها با هم فرق میکنه.

بستگی داره در کدام مرحله از تکامل فکری بشر باشی،خیلی ها دیدشان به جهان آفرینش بر اساس تکامل فکری بشر در 1400 سال پیش است یک عده 2000 سال پیش و یک عده کمتر و بیشتر.

همانطور که خدای شما یکسری ویژگی هایی داره، خدای سایر مردم هم ویژگی های خاص خودش را داره. :a030:

وسعت خدای هرکس؟؟؟این میشه چند خدایی و کاملا مردوده

بهتره بگیم وسعت دید هرکس از خدا به اندازه عقل اوست

خوب تفکر و بحث هم برای همینجا خوبه چون بالاخره خداوند همتا ندارد پس باید ببینیم کدوم خدا نزدیک به خدای واقعیست:a030:

لینک به دیدگاه
ببین برادر این منطق که شماها دارین که اصلا اسمش هم منطق نیست خیلی اشتباهه

شماها میگین آدما یا مومنن پس به خدا و عدالتش اعتقاد دارن و شکی نمیکنن

یا کافرن و به قضیه تکامل اعتقاد دارن پس برن عدالت رو از تکامل بخوان!!!

این خیلی بچه گانه است ، به فرض من کافر هستم ، شما به عنوان یک مسلمان و مدافعش بیا به من ثابت کن این خدایی که میگی همونطور که ادعا میکرده عادل هست ، تفکر من که باعث نمیشه خدای تو عوض بشه ، من با هر تفکری ، اگه چیزی بر اساس منطق وجود داشته باشه اگر عقل سالمی داشته باشم یقینا قبول میکنم

پس بسم الله

این شد حرف حساب1.gif

شما به خدا اعتقاد داری؟؟؟

اگه میشه یکم در مورد اعتقادت توضیح بده!

لینک به دیدگاه

من به قدرتی اعتقاد دارم که این نظم رو ر جهان آفریده ؛ لزوما موجوی خیلی بزرگ و بیرنگ که همه جا هست و من باید بی چون و چرا عبدش باشم نیست ، فقط قدرتی مافوق من هست

ولی این ربطی به قضیه نداشت ؛ داشت؟

لینک به دیدگاه
من به قدرتی اعتقاد دارم که این نظم رو ر جهان آفریده ؛ لزوما موجوی خیلی بزرگ و بیرنگ که همه جا هست و من باید بی چون و چرا عبدش باشم نیست ، فقط قدرتی مافوق من هست

ولی این ربطی به قضیه نداشت ؛ داشت؟

ربط که صد در صد داره!

بزرگ و بیرنگ به ماده اطلاق میشه و خوب محدودیت آوره

برادر من شفاف سازی کن آدم فکر میکنه مثله اسی خدا رو قبول نداری:دی

خوب این قدرت مافوق چقدر مافوقه؟!!!

لینک به دیدگاه

آقا جان با خدای من چیکار داری؟

بحث سر خدای 1.5-2 میلیارد مسلمان و چند میلیارد مسیحی و یهودی هست

آیا خدای شما عادل هست؟ اگه آره کوووو؟ تعریف عدالت چیه؟

لینک به دیدگاه
آقا جان با خدای من چیکار داری؟

بحث سر خدای 1.5-2 میلیارد مسلمان و چند میلیارد مسیحی و یهودی هست

آیا خدای شما عادل هست؟ اگه آره کوووو؟ تعریف عدالت چیه؟

خودتون گفتین بحث باشه ها

نگفتین این قدرت مافوق چقدر مافوقه؟؟؟

لینک به دیدگاه
خودتون گفتین بحث باشه ها

نگفتین این قدرت مافوق چقدر مافوقه؟؟؟

آقا من خدایی ندارم ؛ به تکامل معتقدم

الان سئوالم از شما اینه: ای مسلمان عزیز ؛ خدای شما آیا عادل هست که من هم بهش ایمان بیاورم؟ با ذکر مثال توضیح دهید.

لینک به دیدگاه
آقا من خدایی ندارم ؛ به تکامل معتقدم

الان سئوالم از شما اینه: ای مسلمان عزیز ؛ خدای شما آیا عادل هست که من هم بهش ایمان بیاورم؟ با ذکر مثال توضیح دهید.

پس چرا حرفتون دوتا شد؟؟؟

اگه واقعا افکار محکمی دارید پس باید بتونید ازش دفاع کنید ضمن اینکه خودتون گفتین بحث میکنیم اگه عقلانی باشه طرف باید قبول کنه!!1.gif

لینک به دیدگاه
پس چرا حرفتون دوتا شد؟؟؟

اگه واقعا افکار محکمی دارید پس باید بتونید ازش دفاع کنید ضمن اینکه خودتون گفتین بحث میکنیم اگه عقلانی باشه طرف باید قبول کنه!!1.gif

بحث یعنی گفتمان 2 طرفه ، این که شما بپرسی من جواب بدم اسمش مصاحبه هست ، شما 1 سئوال پرسیدی من جواب دادم ؛ من 1 سئوال پرسیدم شما جواب ندادی و باز سئوال پرسیدی

به این روش شما میگن question to question ؛ روش بحث احمدی نژاد هم همینه ، هروقت احمدی نژاد تونست با این روش کسی رو متقاعد کنه شاید شما هم تونستین :w16:

لینک به دیدگاه
بحث یعنی گفتمان 2 طرفه ، این که شما بپرسی من جواب بدم اسمش مصاحبه هست ، شما 1 سئوال پرسیدی من جواب دادم ؛ من 1 سئوال پرسیدم شما جواب ندادی و باز سئوال پرسیدی

به این روش شما میگن question to question ؛ روش بحث احمدی نژاد هم همینه

شما میگی خدا عادل نیست من میگم این یه بحث اعتقادیه ! چطور وقتی طرف بحث خدایی رو قبول نداشته باشه ما بیایم عدالتشو اثبات کنیم؟؟؟

لینک به دیدگاه

این بحث تو آمریکا اعتقادی هست ؛ اما تو ایران سیاسی اجتماعی فرهنگی و کلا همه چیی (!) هست.

اعتقاد داشتن من هیچ ربطی نداره ؛ من به عنوان کافر دارم تحقیق میکنم اگر خدای شما عادل باشه مسلمان بشم ؛ اگه بلد نیستید عدالت خدایی رو که روزی 17-18 بار در مقابلش تعظیم میکنید رو به اثبات برسونید باید یه فکری در اعتقاداتتون بکنید :icon_gol:

لینک به دیدگاه
این بحث تو آمریکا اعتقادی هست ؛ اما تو ایران سیاسی اجتماعی فرهنگی و کلا همه چیی (!) هست.

اعتقاد داشتن من هیچ ربطی نداره ؛ من به عنوان کافر دارم تحقیق میکنم اگر خدای شما عادل باشه مسلمان بشم ؛ اگه بلد نیستید عدالت خدایی رو که روزی 17-18 بار در مقابلش تعظیم میکنید رو به اثبات برسونید باید یه فکری در اعتقاداتتون بکنید :icon_gol:

اون مشکل کافره که میخواد از عدالت خدا به کل برسه در حالی که اول باید ببینه ادیان در مورد خدا چی گفتند که اگه اینطور هم بشه حرفی عقلانیتر از اسلام نخواهد یافت

اما شما اولش میگی خدا رو قبول دارم بعد میگم خوب یکم درموردش توضیح بده میگی اصلا من کافر!!!

این شیوه بحث نیست چون اگه طرفین دنبال حقیقت باشند نباید از بحث در برند1.gif

لینک به دیدگاه
وسعت خدای هرکس؟؟؟این میشه چند خدایی و کاملا مردوده

بهتره بگیم وسعت دید هرکس از خدا به اندازه عقل اوست

خوب تفکر و بحث هم برای همینجا خوبه چون بالاخره خداوند همتا ندارد پس باید ببینیم کدوم خدا نزدیک به خدای واقعیست:a030:

این که میفرمایید مردود است با توجه به جهان بینی شما که ناشی از جهان بینی قوم یهود (ادیان ابراهیمی) ، شکل گرفته.

برای همین بنده مدام تاکید بر خدایان میکنم، چون خدای دو دین مختلف، چه از لحاظ نام چه ویژگی ها، شباهت های بسیار کمی با هم دارند. :a030:

لینک به دیدگاه
اون مشکل کافره که میخواد از عدالت خدا به کل برسه در حالی که اول باید ببینه ادیان در مورد خدا چی گفتند که اگه اینطور هم بشه حرفی عقلانیتر از اسلام نخواهد یافت

اما شما اولش میگی خدا رو قبول دارم بعد میگم خوب یکم درموردش توضیح بده میگی اصلا من کافر!!!

این شیوه بحث نیست چون اگه طرفین دنبال حقیقت باشند نباید از بحث در برند1.gif

شما حتی تعریف "بحث" رو هم اسلامی کردین !!! بخدا این راهش نیست ؛ شما دارین به دین و خدا ضربه میزنین ، مطمئنن اگر قیامتی باشه در این مورد بازخواست خواهید شد

والسلام ؛‌ بحث دیگه ای نیست :icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
این که میفرمایید مردود است با توجه به جهان بینی شما که ناشی از جهان بینی قوم یهود (ادیان ابراهیمی) ، شکل گرفته.

برای همین بنده مدام تاکید بر خدایان میکنم، چون خدای دو دین مختلف، چه از لحاظ نام چه ویژگی ها، شباهت های بسیار کمی با هم دارند. :a030:

مهم اینه که کدوم عقلانیتر حرف بزنند:a030:

بالاخره ما خدامون رو از یهود داریم و شباهت کم داریم!!!

یهودیت و مسیحیت فقط اسمشون مونده!

لینک به دیدگاه
شما حتی تعریف "بحث" رو هم اسلامی کردین !!! بخدا این راهش نیست ؛ شما دارین به دین و خدا ضربه میزنین ، مطمئنن اگر قیامتی باشه در این مورد بازخواست خواهید شد

والسلام ؛‌ بحث دیگه ای نیست :icon_pf (44):

اگه قیامتی در کار باشه!!

فکر میکردم مطمئنید که در کار نیست!

موفق باشید1.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...