رفتن به مطلب

معمای شطرنج Chess puzzle

ارسال های توصیه شده

خسته نباشی جی ام علی ...:w02:

اینا که جوابشون داده شده:icon_pf (34):

اولش گفتم تازه وارد فروم شده حتما ناآشناست باید راهتماییش کرد ولی ایشون کلا تو هپروت سیر می کنه.اصلا پست ها رو نمیخونه بهش میگیم جواب این ها داده شده کاملا توضیح دادم چه پست هایی بی جوابه باز این پدیده نوظهور کارخودش رو میکنه.از این گذشته یه پست رو ده بار پشت هم تکرار کرده.در ضمن پست های اسپمی مثل "جواب آسونه" یا " 12 آسونه" هم زیاد داره.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 470
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اولش گفتم تازه وارد فروم شده حتما ناآشناست باید راهتماییش کرد ولی ایشون کلا تو هپروت سیر می کنه.اصلا پست ها رو نمیخونه بهش میگیم جواب این ها داده شده کاملا توضیح دادم چه پست هایی بی جوابه باز این پدیده نوظهور کارخودش رو میکنه.از این گذشته یه پست رو ده بار پشت هم تکرار کرده.در ضمن پست های اسپمی مثل "جواب آسونه" یا " 12 آسونه" هم زیاد داره.

واسه خودش سوژه ایه ...:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

6.این یک معمای بسیار قدیمی است.اینجا هدف مات کردن نیست.تهدید سیاه Rh8# است و در این بین رخ سفید هم توسط شاه سیاه هدف گرفته شده.بهترین حرکت سفید را بازی کنید.

برای تهدیدش ...

Rh5

و اگر بزنتش با دو کیش میشه قلعشو بگیری:a030:

.

.

.

داش مهدی معما جدید بزار حوصله اون 2تا رو ندارم:hanghead:

لینک به دیدگاه

5.سفید از دو راه متفاوت میتواند در دو حرکت مات کند.دستکم یکی از این راه حل ها را پیدا کنید.

7.سفید وزیر سیاه را می گیرد.

شماره 5.راه حل دوم:شاه سفید پیاده h4 رو میگیره و حالا سیاه در زوگزوانگ(حالت اکراهی)قرار گرفته چرا که هرحرکتی بکنه به سفید این اجازه رو میده که در حرکت بعد مات کنه.امتحانش با شما.

معمای شماره 7 رو حل بکن مجتبی تا با معماهای باحال دوباره بیام.راهنمایی:روی کمک پیاده در حال ترفیع حساب کن! سفید با یک ترکیب ساده کار رو تموم میکنه.

لینک به دیدگاه
شماره 5.راه حل دوم:شاه سفید پیاده h4 رو میگیره و حالا سیاه در زوگزوانگ(حالت اکراهی)قرار گرفته چرا که هرحرکتی بکنه به سفید این اجازه رو میده که در حرکت بعد مات کنه.امتحانش با شما.

معمای شماره 7 رو حل بکن مجتبی تا با معماهای باحال دوباره بیام.راهنمایی:روی کمک پیاده در حال ترفیع حساب کن! سفید با یک ترکیب ساده کار رو تموم میکنه.

معما شماره 7 رو نمیشه کاریش کرد:icon_pf (34):

چون سیاه میتونه با کیش جلوشو بگیره و مساوی کنه!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
معما شماره 7 رو نمیشه کاریش کرد:icon_pf (34):

چون سیاه میتونه با کیش جلوشو بگیره و مساوی کنه!:banel_smiley_4:

من این رو کمتر از 20 ثانیه حل کردم پس مطمئن باش معمای سختی نیست.نکته اصلی همینجاست که چطور سفید میتونه از شر آچمزی وزیر به بهترین شکل خلاص بشه و در پایان ترکیب 1 وزیر جلو بیفته.از اول تا آخر ترکیب فقط 3 حرکت طول میکشه.

لینک به دیدگاه
من این رو کمتر از 20 ثانیه حل کردم پس مطمئن باش معمای سختی نیست.نکته اصلی همینجاست که چطور سفید میتونه از شر آچمزی وزیر به بهترین شکل خلاص بشه و در پایان ترکیب 1 وزیر جلو بیفته.از اول تا آخر ترکیب فقط 3 حرکت طول میکشه.

اخر چی شد جوابش؟:w02:

لینک به دیدگاه
جور در نمیاد ...سرکاریه!:ws3:

مطمئنی صورت مسئله رو درست فهمیدی؟تعحب می کنم نمیتونی حل کنی چون این معما بین آسون ترین معماها بود.ببین با وزیر چه حرکتی باید بکنی تا مسئله حل بشه.در پایان ترکیب،سفید یک وزیر بیش تر از حریف داره.

لینک به دیدگاه
مطمئنی صورت مسئله رو درست فهمیدی؟تعحب می کنم نمیتونی حل کنی چون این معما بین آسون ترین معماها بود.ببین با وزیر چه حرکتی باید بکنی تا مسئله حل بشه.در پایان ترکیب،سفید یک وزیر بیش تر از حریف داره.

تو چن حرکت باید وزیرشو بگیری؟:w02:

لینک به دیدگاه
تو چن حرکت باید وزیرشو بگیری؟:w02:

اگر سیاه بهترین حرکات رو بازی کنه در 3 حرکت وزیرش رو گرفتی.یک ترکیب ساده است.حرکت اول با وزیر کار رو تموم میکنه بقیه اش دیگه مشخصه.

لینک به دیدگاه

7.سفید وزیر سیاه را می گیرد.

1.Qc4+ Qxc4

2.g8=Q+ Ke5 3.Qxc4

چرا تصاویرت اینجورین:w000:

واسه تصاویرت a b c ... بزار:w02:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
این خیلی خوب بود با بقیه سوالا فرق داره :ws3:

آخرین حرکت رو سیاه انجام داده

حرکتش چی بوده؟

حرکت آخر سفید چی بوده؟

j4spox0mir1ndjr4c21s.jpg

چه جالبه :ws3:

فیل که جای حرکت نداشته، پس جاش ثابت بوده و دوراه واسه شاه سیاه می مونه. یا b7 یا b8

ولی اونجا هم که شاه سفید نمی تونسته بیاد نزدیکش یعنی تو همون خونه c8 :ws38:

اومدم بگم شاید سفید سربازو رسونده ته، بعد فیل شده و کیش داده، سیاه شاهش رو از a7 برده a8 بعد دیدم فیل همون سمت خودشه :ws3: ته مه کجا بود :ws3:

آقا سوال اشتباهه :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...