رفتن به مطلب

معمای شطرنج Chess puzzle

ارسال های توصیه شده

یعنی جواب نهایی رو بگم؟ این معمایی هست که راه حل ظریف و زیبایی داره.بذار بقیه هم شانس فکر کردن روی این رو داشته باشن.اول برو سراغ ساده تر ها که مغزت راه بیفته بعد شاید بتونی حلش کنی!

آهان، خو بگو جوابت اشتباست! چرا نسیه حرف میزنی؟ :|

معمای ساده واسه آماتوراست نه من!:w02:

حالا دیگه فقط به میلاد امید داری!:banel_smiley_4:

اصن من این واحدو با شما حذف میکنم با یه استاد دیگه میگیرم:ws3:

همش تضعیف روحیه ست:vahidrk:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 470
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آهان، خو بگو جوابت اشتباست! چرا نسیه حرف میزنی؟ :|

معمای ساده واسه آماتوراست نه من!:w02:

حالا دیگه فقط به میلاد امید داری!:banel_smiley_4:

اصن من این واحدو با شما حذف میکنم با یه استاد دیگه میگیرم:ws3:

همش تضعیف روحیه ست:vahidrk:

من نگفتم فقط به میلاد امید دارم ولی معلومه فکر میکنه و از بقیه بهتره.مشکل ما اینه که ضعف های خودمون رو نمی بینیم و انتظار زیادی از خودمون داریم بعد که نمی تونیم مطابق اون انتظارها عمل کنیم روحیه مون ضعیف میشه.بدون اینکه بکاریم می خوایم درو کنیم.شما که سالهاست شطرنج بازی نکردی برات خیلی سخته بخوای چنین مسئله ای رو حل کنی.این واقعیت رو انکار بکنی فقط خودت رو اذیت کردی.برای قوت روحیه اون مسائل ساده تر رو گذاشتم.اون ها رو سراغش نمیرید چون فکر می کنید ساده است ولی اصلا روش فکر کردید ببینید می تونید حلشون کنید؟

لینک به دیدگاه
من نگفتم فقط به میلاد امید دارم ولی معلومه فکر میکنه و از بقیه بهتره.مشکل ما اینه که ضعف های خودمون رو نمی بینیم و انتظار زیادی از خودمون داریم بعد که نمی تونیم مطابق اون انتظارها عمل کنیم روحیه مون ضعیف میشه.بدون اینکه بکاریم می خوایم درو کنیم.شما که سالهاست شطرنج بازی نکردی برات خیلی سخته بخوای چنین مسئله ای رو حل کنی.این واقعیت رو انکار بکنی فقط خودت رو اذیت کردی.برای قوت روحیه اون مسائل ساده تر رو گذاشتم.اون ها رو سراغش نمیرید چون فکر می کنید ساده است ولی اصلا روش فکر کردید ببینید می تونید حلشون کنید؟

ای بابا شوخیامو جدی نگیر:ws3:

آره خوب حق با شماست. منم توقعی ندارم از خودم.:ws3:

من تو این تایپیک دنبال یه چیز دیگه م نه صرفا حل مسئله!:w16:

خیلی کم حوصله شدم و تمرکز ندارم. میخوام این عادتو ترک کنم.

هنوز 3 دقیقه مداوم پای هیچکدوم از مسائل نموندم.

میخوام این تایمو بیشتر کنم با تمرینات شما.:a030:

الان دقت کردین که سراغ مسائل شلوغ نمیرم؟

ضمنا میلاد یکی از شطرنج بازای قهار انجمنه، مصطفی هم بود که نمیدونم کجاست!

لینک به دیدگاه
ای بابا شوخیامو جدی نگیر:ws3:

آره خوب حق با شماست. منم توقعی ندارم از خودم.:ws3:

من تو این تایپیک دنبال یه چیز دیگه م نه صرفا حل مسئله!:w16:

خیلی کم حوصله شدم و تمرکز ندارم. میخوام این عادتو ترک کنم.

هنوز 3 دقیقه مداوم پای هیچکدوم از مسائل نموندم.

میخوام این تایمو بیشتر کنم با تمرینات شما.:a030:

الان دقت کردین که سراغ مسائل شلوغ نمیرم؟

ضمنا میلاد یکی از شطرنج بازای قهار انجمنه، مصطفی هم بود که نمیدونم کجاست!

شما اگر از 10 نمره 2 هستی نمی تونی به یکباره بشی 5.باید اول بشی 3 سپس 4 و بعد 5.وقتی سراغ یه مسئله مشکل میری طبیعیه که عوامل حواس پرتی هم زیاد میشه چون سخته و میخوای ازش فرار کنی.وقتی روی چیزی تمرکز می کنی که بهش علاقه مند هستی و می فهمی.ابتدا سراغ مسائل شماره 12 تا 15 برو.

لینک به دیدگاه

عه الان اتفاقا با این سایت که تو پست دوم گذاشته داشتم حرکتو میذاشتم با این خوبه دیدم نمیشه که نمیشه همش این حالت میشه که اسمشو یادم نمیاد نه کیشه نه مات نه میتونه حرکت کنه..:icon_pf (34):

ولی جوابارو تا فردا نزار:hanghead:پلیززز من تازه امروز اینجارو دیدم اخرین بارم راهنمایی بودم که شطرنج بازی کردم خلاصه تازه خوشم اومده:hapydancsmil: جوابارو تا فردا نزار :icon_gol:

لینک به دیدگاه
عه الان اتفاقا با این سایت که تو پست دوم گذاشته داشتم حرکتو میذاشتم با این خوبه دیدم نمیشه که نمیشه همش این حالت میشه که اسمشو یادم نمیاد نه کیشه نه مات نه میتونه حرکت کنه..:icon_pf (34):

ولی جوابارو تا فردا نزار:hanghead:پلیززز من تازه امروز اینجارو دیدم اخرین بارم راهنمایی بودم که شطرنج بازی کردم خلاصه تازه خوشم اومده:hapydancsmil: جوابارو تا فردا نزار :icon_gol:

منظورت پات(stalemate) هست.من هیچ وقت جواب معما رو نمیذارم و منتظر میشم بقیه جواب بدن.فقط ممکنه کمی راهنمایی کنم.

لینک به دیدگاه

اون که خوابمو گرفته بود :w58: معما 1 پست 309

حرکت اول Qc1

Ne1 بعدQh6# یا

Nf2 بعدKxf2#

بگو درست است برم بخوابم :w58:

منظورت پات(stalemate) هست.من هیچ وقت جواب معما رو نمیذارم و منتظر میشم بقیه جواب بدن.فقط ممکنه کمی راهنمایی کنم.

اره خدا شفاهم بده اره پات:ws3: هی میگفتم مارس ماله تخته بود پارتم نداشتیم پس چی بود:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
اون که خوابم گرفته بود :w58: معما 1 پست 309

حرکت اول Qc1

Ne1 بعدQh6# یا

Nf2 بعدKxf2#

بگو درست است برم بخوابم :w58:

اره خدا شفاهم بده اره پات:ws3: هی میگفتم مارس ماله تخته بود پارتم نداشتیم پس چی بود:icon_pf (34):

Qc1 Nc1 :ws3:

لینک به دیدگاه
چرا Qa1 نه؟

دیشب راس ساعت 12 نت تمام شد نزاشت من با ارامش برم بخوابم:icon_pf (34):

جواب که دیشب دادم ولی نرسید>>>>>>>>>

انوقت سياه اسبشو مياره جلومون اونجا نميشه دوحرکت:hanghead:

Qb1 مشکل نداره ديگه؟!!! :ws38:

لینک به دیدگاه
دیشب راس ساعت 12 نت تمام شد نزاشت من با ارامش برم بخوابم:icon_pf (34):

جواب که دیشب دادم ولی نرسید>>>>>>>>>

انوقت سياه اسبشو مياره جلومون اونجا نميشه دوحرکت:hanghead:

Qb1 مشکل نداره ديگه؟!!! :ws38:

آفرین Qb1 درسته.مسئله ساده ای نبود ولی بالاخره تونستی حلش کنی :icon_gol: ولی بهتر بود همانطور که حرکات ممکن رو برای Qb1 نوشتی برای Qa1 هم حداقل حرکت اول سیاه رو بنویسی نه اینکه بگی سیاه اسبش رو میاره جلومون.

1.Qa1 رو سیاه با 1...Nb2 جواب میده و اسب راه وزیر رو برای کیش دادن در ستون h بلوکه می کنه و این تفاوت اصلی Qb1 با Qa1 هست. و سیاه 2.+Kf2 رو با 2...+Nd1 جواب میده و سیاه در دو حرکت مات تمیشه.

لینک به دیدگاه
وزیر a1

حرکت اسب یا به ردیف a3 یاa5 هست که در این صورت وزیر h8

اما اگر اسب سیاه به f2 بره، اینبار شاه سفید حرکت میکنه و به f2 میره.:ws43:

حرکت اسب به ردیف a3 یا a5 یعنی چی؟a3 یا a5 یک خونه است نه ردیف و اسب سیاه اصلا نمیتونه به چنین خونه ای بره.

اگر به همین پست قبلی من که زیرش تشکر هم زدی توجه کرده باشی نوشتم که Qb1 درسته و توضیح دادم که Qa1 رو سیاه با Nb2 جواب میده و نمیتونه درست باشه چون اسب راه وزیر رو به h8 می بنده.

لینک به دیدگاه
حرکت اسب به ردیف a3 یا a5 یعنی چی؟a3 یا a5 یک خونه است نه ردیف و اسب سیاه اصلا نمیتونه به چنین خونه ای بره.

اگر به همین پست قبلی من که زیرش تشکر هم زدی توجه کرده باشی نوشتم که Qb1 درسته و توضیح دادم که Qa1 رو سیاه با Nb2 جواب میده و نمیتونه درست باشه چون اسب راه وزیر رو به h8 می بنده.

ببخشید ردیف اول منظورم بود.(c1 و e1)

وزیر اگه a1 بره، حرکت بعدی میتونه h8 بره و مات کنه.

اگر اسب سیاه بخواد این مسیرو ببنده، شاه میتونه به f2 بره

الان واضحه؟:ws3:

لینک به دیدگاه
ببخشید ردیف اول منظورم بود.(c1 و e1)

وزیر اگه a1 بره، حرکت بعدی میتونه h8 بره و مات کنه.

اگر اسب سیاه بخواد این مسیرو ببنده، شاه میتونه به f2 بره

الان واضحه؟:ws3:

دوباره پست 353# رو بخون:

1.Qa1 رو سیاه با 1...Nb2 جواب میده و اسب راه وزیر رو برای کیش دادن در ستون h بلوکه می کنه و این تفاوت اصلی Qb1 با Qa1 هست. و سیاه 2.+Kf2 رو با 2...+Nd1 جواب میده و سیاه در دو حرکت مات تمیشه.

لینک به دیدگاه
آفرین Qb1 درسته.مسئله ساده ای نبود ولی بالاخره تونستی حلش کنی :icon_gol: ولی بهتر بود همانطور که حرکات ممکن رو برای Qb1 نوشتی برای Qa1 هم حداقل حرکت اول سیاه رو بنویسی نه اینکه بگی سیاه اسبش رو میاره جلومون.

اخه میدونی من تو اون سایت( که میلاد پست دومش گذاشته )حرکت دادم بعد با همین علایم نوشت حرکتم چی بود منم کپی کردم بعد که سوال پرسیدی از رو عکس گفتم دیگه حوصلم نشد حرکت تو سایت بزنم بم بگه دقیقا چی بود .. :5c6ipag2mnshmsf5ju3از این به بعد درست میگم قول میدم:ws3:

لینک به دیدگاه
اخه میدونی من تو اون سایت( که میلاد پست دومش گذاشته )حرکت دادم بعد با همین علایم نوشت حرکتم چی بود منم کپی کردم بعد که سوال پرسیدی از رو عکس گفتم دیگه حوصلم نشد حرکت تو سایت بزنم بم بگه دقیقا چی بود .. :5c6ipag2mnshmsf5ju3از این به بعد درست میگم قول میدم:ws3:

درستش اینه که معما رو ذهنی حل کنی نه اینکه هر حرکتی رو روی صفحه بازی کنی ببینی چی میشه.توی یه بازی واقعی هم باید عواقب هر حرکت رو توی ذهنت بررسی کنی.

این همه معما هنوز باقی مونده.هیچ کسی نیست حداقل به ساده ترهاش جواب بده؟

لینک به دیدگاه
درستش اینه که معما رو ذهنی حل کنی نه اینکه هر حرکتی رو روی صفحه بازی کنی ببینی چی میشه.توی یه بازی واقعی هم باید عواقب هر حرکت رو توی ذهنت بررسی کنی.

این همه معما هنوز باقی مونده.هیچ کسی نیست حداقل به ساده ترهاش جواب بده؟

درسته اون خوبه واسه اینکه مینوسه حرکتت چی بوده مثلا Qb1 , Qh6#

وگرنه من انقد کم حوصلم چهارتا حرف اخه چیه که من حوصلم نشده یاد بگیرم:ws3:

.............................................................................

جهت یاداوری با اجزه :تمامی مسائل اینجا و اینجا.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...