رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

چرا این غلطه؟؟؟

جواب درست e به نمای 1- هست.

j5z253m4q43weciydb16.jpg

از کتاب آقاسی تست 40 ویرایش جدید.کنکور سال 77 صنایع غذایی

بعد از اینکه Lnگرفتی هم ارزی کسینوس و سینوس در صفر رو قرار بده،بعدش هم یک هوپیتال بزن،میشه -1که در نهایت جواب میشه eبه نمای -1

اینطوری خیلی راحت تر هست.

برای چی خودتو انقدر خسته میکنی؟؟؟؟؟راه بسیار ساده تری هم داره که توی نیم خط جواب میشه،اونم هم ارزی یک به توان بی نهایت است.

درضمن پست شماره 32 مثال بسیار پخته ای برای شما در این زمینه هست،اون رو یاد بگیرید،این خیلی ساده هست:a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • پاسخ 65
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستانی که برای مطالعه ریاضیات 1 برای ارشد نیاز به توضیحات بیشتری دارند،میتوانند به لینک زیر مراجعه کنند:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
برای محاسبه سطح محصور یک منحنی بسته که به صورت برداری برحسب i,jداده شده است راهکار چیست؟

ptrjksq3akyg5mmuvssf.jpg

باید x , y را به عنوان تابعی از t بگیری و سپس از فرمول مساحت محدود به دو منحنی پارامتری استفاده کنی.

اگر رابطه اش را نداری،بذارم رابطه این انتگرالو.

لینک به دیدگاه
باید x , y را به عنوان تابعی از t بگیری و سپس از فرمول مساحت محدود به دو منحنی پارامتری استفاده کنی.

اگر رابطه اش را نداری،بذارم رابطه این انتگرالو.

لطف میکنید فرمول رو بگذارید:flowerysmile:

منحنی پارامتری رو ندارم فرمولش رو

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام سلام

خب من تازه این تالارو دیدم.. تبریک به مدیرش که واقعا خوب پیشرفت کرده و تلاش بسیار نموده

من الان داشتم ازمونه استاتیکو میدیم اماچون بیشتر دوست دارم بحث انتگرال و مشتق گیریو تا حدی بلد باشم

خواستم بپرسم برا این سر فصل ازمون نمیزارین؟

** شرمنده نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم:rose:

لینک به دیدگاه
سلام سلام

خب من تازه این تالارو دیدم.. تبریک به مدیرش که واقعا خوب پیشرفت کرده و تلاش بسیار نموده

من الان داشتم ازمونه استاتیکو میدیم اماچون بیشتر دوست دارم بحث انتگرال و مشتق گیریو تا حدی بلد باشم

خواستم بپرسم برا این سر فصل ازمون نمیزارین؟

درود فراوان. :icon_gol:

ریاضیات خودش پیشرفته است،ما کجاییم....... :sigh:

چرا احتمالا آزمون های بعدیمون آزمون ریاضی باشه،باید ببینم چند نفر شرکت میکنند.

حتما اطلاعیه هاش را اعلام میکنم.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام اسی جان

خوبی؟

من نمیتونم از نکات توی مسائل به خوبی استفاده کنم.یعنی وقتی یه سوالی رو دارم حل میکنم که از طریق یه نکته حل میشه، از همون روش روتین خودش استفاده میکنم و نمیتونم با وجود اینکه نکته ی مربوطه رو رو خوندم اما تو سوال استفادش کنم.

به نظرت چیکار کنم واسه این مشکل؟

ESSI:

درباره این سوالت،نیازی به حفظ نکات زیاد نیست.

یکسری نکات کلیدی وجود داره که اگر اونها را بلد باشی،هر سوالی باهاش حل میشه.

من: میشه یکم بیشتر توضیح بدی؟اخه من وقتی میخونم حس میکنم که باید همه ی نکات رو حفظ رو کنم.واسه همین رو یه برگه یادداشت میکنم نکات رو که بعد بخونم و میخونم.

اما وقتی میخوام یه سوال رو حل کنم که از یکی از اون نکات باید استفاده بشه اون نکته نمیاد تو ذهنم.بعد که راه حل رو نگاه میکنم میبینم چقد ساده بوده و من متوجه نشدم:no:

لینک به دیدگاه

من وقتی میخونم حس میکنم که باید همه ی نکات رو حفظ رو کنم.

واسه همین رو یه برگه یادداشت میکنم نکات رو که بعد بخونم و میخونم.

اما وقتی میخوام یه سوال رو حل کنم که از یکی از اون نکات باید استفاده بشه اون نکته نمیاد تو ذهنم.بعد که راه حل رو نگاه میکنم میبینم چقد ساده بوده و من متوجه نشدم:no:

شما نباید از نکته به پاسخ برسی.

بلکه باید از پاسخ سوالات به نکات برسی.

یعنی چندین مسئله حل شده را قبل از اینکه بخواهی روش فکر کنی،ابتدا صورت سوال و پاسخش را ببینی سپس خودت تحلیل کنی و نکته را یادداشت کنی.

اون نکته برای همیشه یادت میمونه.

لینک به دیدگاه
شما نباید از نکته به پاسخ برسی.

بلکه باید از پاسخ سوالات به نکات برسی.

یعنی چندین مسئله حل شده را قبل از اینکه بخواهی روش فکر کنی،ابتدا صورت سوال و پاسخش را ببینی سپس خودت تحلیل کنی و نکته را یادداشت کنی.

اون نکته برای همیشه یادت میمونه.

اها.بعضی وقتا هم اینجوری پیش میاد.چون من دارم رو آغاسی میخونم الان.بعضی نکات رو میاد اول تو مثال قرار میده بعد نکته شو میگه.اما مثلا یه سوال حد باشه خب.چند تا نکته توش باشه.مثلا مبهم باشه.نیاز به استفاده از هم ارزی باشه.فرمول های مثلثات هم باشه.

اینجوری که میشه یکی از نکات رو کم میارم.که معمولا هم همین فرمول های مثلثات هست.اغاسی هم که اومده همه چی رو گفته ادم نمیتونه بی خیال یه قمت بشه چون خودش ممکن هست یه تست باشه همون قسمت.به نظرت مثلا بشینم سوال های بیشتر حل کنم حتی اگه تکراری باشه بهتر هست یا اینکه مثلا اول بشینم نکات رو بخونم بعد بخوام برم سوالات رو حل کنم؟

لینک به دیدگاه
اها.بعضی وقتا هم اینجوری پیش میاد.چون من دارم رو آغاسی میخونم الان.بعضی نکات رو میاد اول تو مثال قرار میده بعد نکته شو میگه.اما مثلا یه سوال حد باشه خب.چند تا نکته توش باشه.مثلا مبهم باشه.نیاز به استفاده از هم ارزی باشه.فرمول های مثلثات هم باشه.

اینجوری که میشه یکی از نکات رو کم میارم.که معمولا هم همین فرمول های مثلثات هست.اغاسی هم که اومده همه چی رو گفته ادم نمیتونه بی خیال یه قمت بشه چون خودش ممکن هست یه تست باشه همون قسمت.به نظرت مثلا بشینم سوال های بیشتر حل کنم حتی اگه تکراری باشه بهتر هست یا اینکه مثلا اول بشینم نکات رو بخونم بعد بخوام برم سوالات رو حل کنم؟

اول همه سوالات را بشین بخون و نکات را از روی سوالات برای خودت مهم کن.

بعضی از نکات ممکنه کاربرد چندانی نداشته باشن،سعی کن خودت هم با نکات دیگری که به ذهنت میرسه سوالات را حل کنی.

البته بگم این مشکل فقط در مورد بخش مثلثات و حد و مشتق هست که فرمول و نکته زیاد داره.

بقیه مباحث اینطوری نیستند.

لینک به دیدگاه
اول همه سوالات را بشین بخون و نکات را از روی سوالات برای خودت مهم کن.

بعضی از نکات ممکنه کاربرد چندانی نداشته باشن،سعی کن خودت هم با نکات دیگری که به ذهنت میرسه سوالات را حل کنی.

البته بگم این مشکل فقط در مورد بخش مثلثات و حد و مشتق هست که فرمول و نکته زیاد داره.

بقیه مباحث اینطوری نیستند.

اوکی.مرسی.اگه باز مشکلی بود میام سراغت اقای مدیر.من نمیدونم باید کاری کنی ریاضی رو 50 به بالا بزنم.:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه
سلام

این بسط دوجمله ای و چند جمله و نکات متعلقها چقدر مهم میباشند و وجوبا یاد حفظشان باشیم برا ارشد؟

ازشون به صورت مستقیم سوال نمیاد، فقط همون یکی دوتا رابطه اصلی را بلد باشین کافیه....

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سر فصل های درس ریاضی عمومی 1 همون سر فصل های کنکور کارشناسی هستن درسته؟ کتاب گاج رو گرفتم...:w16:

تقریبا مشخصه چند درصد از ریاضی 1 سوال میدن چقدر از ریاضی 2؟

و اینکه تقریبا کدوم قسمت سوال خیز تر هست؟ یعنی تراز بالایی رو میاره؟

لینک به دیدگاه
سر فصل های درس ریاضی عمومی 1 همون سر فصل های کنکور کارشناسی هستن درسته؟ کتاب گاج رو گرفتم...:w16:

تقریبا مشخصه چند درصد از ریاضی 1 سوال میدن چقدر از ریاضی 2؟

و اینکه تقریبا کدوم قسمت سوال خیز تر هست؟ یعنی تراز بالایی رو میاره؟

آزمون های سالهای قبل رو چک کنی متوجه میشید که کدوم بخشا سوال خیزتره

تقریبا به تعداد مساوی سوال میاد. یعنی تقسیم میشه :a030:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان. من کلی سوال از مشتق دارم. البته بلد بودما، الان همه رو یادم رفته. زیادم هست. بزارم اینجا؟ جوابشو دارم، فقط توضیح لازم داره:sigh:

پشت سر هم نذار، یک رو بذار جوابش رو من یا دوستان اگر توانستیم بدهیم، سئوال بعدی رو بذار.

این چیزا برای ما هلو هست، ریاضی مهندسی یک کم دشواره که اونم به فضل الهی تا مدتی دیگه هلو میشه. :whistle:

لینک به دیدگاه
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مشتق در نقطه 2 چند است؟ ببخشید این سوال از چه فرمولی حل شده؟

خودم نوشتما، نمیدونم از کجا:4564::4564::4564:

این مساله رو با استفاده از تعریف مشتق حل کرده:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

سلاملیکم :ws3:

من تو سیمولینکی که کار میکنم خروجیه سیگنالم ی ماتریس ستونیه 51*1 هستش!!

میخواستم معکوس کنم اون خروجی رو، ولی چون ماتریسم مربعی نیست ارور میده!!

چجوری میتونم اون ماتریسه ستونی رو مربعی کنم؟!!hanghead.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...