رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با درود خدمت همه دوستان گرامی.

درس ریاضیات عمومی 1،به عنوان اولین درس از مجموعه ریاضیات برای اکثر رشته های مهندسی ارائه میشود.

قسمت هایی عمده این درس،از دوران دبیرستان است و بیشتر روی اثبات روابط تکیه میشود.

به غیر از یکسری نکات انتهایی در مورد انتگرال جز به جز و....کاربرد چندانی در مقاطع بالاتر ندارند،اما به عنوان یک پایه ریاضی دانستن آن مهم است.

این تاپیک جهت پاسخگویی و رفع اشکال درس ریاضیات عمومی 1 هم برای درس در دوره لیسانس و هم جهت کنکور ارشد در نظر گرفته شده است.

حتما اگر سوالی داشتید مطرح کنید،تا با کمک هم و سایر دوستان بتوانیم راه حلی برای آن بیابیم.

با تشکر فراوان. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 65
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کتابی که معمولا برای درس در دوره لیسانس توصیه میشود،کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال توماس جلد اول و یا ریاضیات عمومی سیلورمن است.

اما کتابی تحت عنوان ریاضیات آدامز هست،این کتاب سوالات بسیار کامل و جامعی در حوزه ریاضیات عمومی 1 دارد و همچنین شامل نمونه سوالات بسیاری از سوالات ریاضیات عمومی دانشگاه های تهران میباشد.

حتما اگر در این درس مشکل دارید،با تهیه این کتاب مشکلات خود را تا حد زیادی رفع خواهید کرد.

و کتابی هم که برای کنکور ارشد توصیه میشود،کتاب ریاضیات عمومی 1 مسعود آقاسی میباشد،که کتابی است بسیار جامع و البته حجم زیاد میباشد.

اگر هم وقت چندانی برای درس ریاضیات عمومی 1 ندارید،میتوانید از کتاب ریاضیات عمومی 1 انتشارات گاج، استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

سرفصل های درس ریاضیات عمومی 1 در دوره کارشناسی به قرار زیر هستند:

1- مفاهیم مقدماتی (تابع-مثلثات-بسط دو جمله ای نیوتن و.....)

2- حد،پیوستگی و مجانب (قضایای حد-هم ارزی ها و....)

3- مشتق (فرمول های مشتق-مشتق مراتب بالاتر-مشتق گیری ضمنی-مشتق تابع معکوس و....)

4- کاربرد مشتق (آزمون مشتق اول و دوم-بهینه سازی-دیفرانسیل و......)

5- انتگرال (فرمول های انتگرال-انتگرال معین-روش های انتگرال گیری-انتگرال ناسره و....)

6- کاربردهای انتگرال معین (مساحت-حجم-طول منحنی-سطح دوار و.....)

7- اعداد مختلط (نمایش قطبی-ریشه های مختلط-لگاریتم مختلط و....)

8- دنباله و سری (همگرایی و واگرایی-سری های توانی و....)

توجه داشته باشید که اگر برای کارشناسی ارشد مطالعه میفرمایید،حتما ترتیب فصل های ارائه شده را حفظ کنید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

کتاب ریاضی 1 و 2 آقاسی زیر تستهایی مشکی گذاشته رو باید حل کرد یا به کل حذفش کنم چون خود آقاسی گفته برای اولین دور می خونین نیازی به حل این تستها نیست من می خواستم بدونم نظر شما چیه؟...

لینک به دیدگاه
کتاب ریاضی 1 و 2 آقاسی زیر تستهایی مشکی گذاشته رو باید حل کرد یا به کل حذفش کنم چون خود آقاسی گفته برای اولین دور می خونین نیازی به حل این تستها نیست من می خواستم بدونم نظر شما چیه؟...

نه نیازی به خواندن اون تست ها نیست.

کلا تو ریاضی 1و2 بیشتر درک مفهوم مهم است تا حفظ نکات.

لینک به دیدگاه
نه نیازی به خواندن اون تست ها نیست.

کلا تو ریاضی 1و2 بیشتر درک مفهوم مهم است تا حفظ نکات.

شرمنده که زیاد سوال میپرسم ..میشه یه خورده در این مورد که درک مفهوم مهمه تا حفظ نکات توضیح بدین؟.یعنی باید چطور با نکات رفتار کرد؟..میشه برای بهینه خوندن ریاضی پایه کتاب آقاسی یه توضیح بدین؟..
لینک به دیدگاه
شرمنده که زیاد سوال میپرسم ..میشه یه خورده در این مورد که درک مفهوم مهمه تا حفظ نکات توضیح بدین؟.یعنی باید چطور با نکات رفتار کرد؟..میشه برای بهینه خوندن ریاضی پایه کتاب آقاسی یه توضیح بدین؟..

ببینید،شما باید نکات را در قالب تمرین و مثال درک کنید.

یعنی حل یک تست یا سوال را بلد باشین که از نکته خاصی استفاده شده.

در موقع مرور هم سوالات حاوی نکات مرور شود نه خود نکات به تنهایی.

آقاسی هم درسش را بخونید و فقط همون تست هایی که خودش توصیه کرده + همه تست های مکانیک را حل کنید.

هیچ تست مکانیک را از قلم نیندازید،حتی اگر خیلی سخت باشد.

لینک به دیدگاه

آقاسی هم درسش را بخونید و فقط همون تست هایی که خودش توصیه کرده + همه تست های مکانیک را حل کنید.

هیچ تست مکانیک را از قلم نیندازید،حتی اگر خیلی سخت باشد.

همونطور که میدونید آقاسی توصیه کرده که مثالها و تستها متن درس رو بخونی کافیه یعنی شما هم معتقدید که من تستهای تکمیلی و خودآزمایی و حل نکنم؟...:ws52:

منظور از تستهای مکانیک همون تستهای مکانیکی توی جلد دومه؟...:ws52:

پس یعنی من مثالها ونکات و تستهای متن درس+تستهای مکانیک جلد دوم رو بخونم کفایت میکنه؟..:ws52:

لینک به دیدگاه
همونطور که میدونید آقاسی توصیه کرده که مثالها و تستها متن درس رو بخونی کافیه یعنی شما هم معتقدید که من تستهای تکمیلی و خودآزمایی و حل نکنم؟...:ws52:

منظور از تستهای مکانیک همون تستهای مکانیکی توی جلد دومه؟...:ws52:

پس یعنی من مثالها ونکات و تستهای متن درس+تستهای مکانیک جلد دوم رو بخونم کفایت میکنه؟..:ws52:

بله دقیقا،همه مواردی که گفتی را بهش عمل کن.

همین هم کلی وقت میخواد،زیاد اسباب تعجب نیستا..... :banel_smiley_4:

اون خود آزمایی و تکمیلی ها ماله رشته هایی مثل MBA و.... است که تمرکزشون روی فقط ریاضی 1و2 است.

لینک به دیدگاه
عرض ادب! توی مباحث رفع ابهام حد،حالت مبهم صفر ضربدر بی نهایت آیا صفر حدی حالت ابهام رو بوجود میاره یا صفر مطلق؟

صفر حدی

:w75:توجه:

صفر مطلق ضربدر بینهایت = صفر

لینک به دیدگاه
عرض ادب! توی مباحث رفع ابهام حد،حالت مبهم صفر ضربدر بی نهایت آیا صفر حدی حالت ابهام رو بوجود میاره یا صفر مطلق؟

بستگی داره،

حاصل حدتون صفر هست،هم با استفاده از هم ارزی ،هم پاسخی که اسماعیل داد:a030:

لینک به دیدگاه
بستگی داره،

حاصل حدتون صفر هست،هم با استفاده از هم ارزی ،هم پاسخی که اسماعیل داد:a030:

شاید من متوجه منظور شما نشده باشم حمید جان..

ولی سوال ایشون از این بود که این ابهام دلیلش کدوم صفره... حلش رو نخواسته بود!:ws6:

لینک به دیدگاه
شاید من متوجه منظور شما نشده باشم حمید جان..

ولی سوال ایشون از این بود که این ابهام دلیلش کدوم صفره... حلش رو نخواسته بود!:ws6:

نه،جواب رو که دادم جدا از سوالشون بود،شما جواب رو داده بودی و من حاصل رو گفتم،حالا اشکالی نداره جواب حد رو هم بدیم که:ws3:

صفر حدی هست

اینا هم ضمیمه میکنم...

صفر حدی در صورت بوجود بیاد و صفر مطلق در مخرج->حد بینهایت

صفر مطلق در صورت،صفر حدی در مخرج->صفر،مثل همون حالتی که شما هم گفتی

لینک به دیدگاه

برای اینکه این تاپیک تنها جنبه پرسش و پاسخ نداشته باشد و جنبه آموزشی هم داشته باشد.

بنده از تست های کنکور ارشد ریاضیات عمومی 1 برای کلیه رشته ها در سال های گذشته،به مرور سوالات مهمی را که در جزوه خودم دارم،اسکن کرده و در اختیار دوستان قرار میدهم.

شاید نکته خاصی نهفته بود و بتواند به آنها کمک کند.

توجه مهم:

همین سوال را دیدید،جواب آن را نگاه نکنید،سعی کنید حتما در ابتدا خودتان آن را حل کنید.

موفق و موید باشید.

لینک به دیدگاه
شرمنده (روم به دیفال!!) ولی مگه جواب حد با جایگذاری x صفر ضربدر (pi/2) و در نتیجه صفر نمی شه؟!! :ws52:

وقتی x به سمت بینهایت میل میکنه ، حاصل حد مبهم میشه...

باید به فرم صفر صفرم دربیاریم و هوپیتال بگیریم...

جواب 1 درسته:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...