رفتن به مطلب

سومین صندلی داغ با حضور آریو

ارسال های توصیه شده

سيلام

بازم اومدم

از چ فلفل شكني استفاده ميكني ميري fb:4chsmu1:?

تلفنا شنود ميشن؟

نيدونم كسي پرسيد يا نه، كجا كار ميكني؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 60
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

چرا ما سه واحد برق میخونیم؟:ws52:

اونی که میخونیم قدرته؟:ws52:

برقی که وسایلو تعمیر میکنه کدوم گرایشه؟

فرق قدرتو مخابرات و الکترونیک چیه؟:ws52:

معدل لیسانست؟:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه
اره مخابرات رو:4chsmu1:

خوب میایم سر تشبیه یه شبکه مخابراتی به شهر............

اول اینکه من زیاد به از شهرسازی و مباحثش اطلاع ندارم برای همین به شهر از دید یه شهرساز نگاه نمیکنم از دید یه شهروند نگاه میکنم..........

خوب توی یک شهر تعدادی انسان در کنار هم زندگی میکنن با اخلاق مختلف ، سطح فرهنگ مختلف ، وضعیت مالی مختلف ، دین و اعتقادات مختلف ، نیازهای مختلف و ....

یه شهر وقتی شهر خوبی میشه که این هارو در کنار هم نگه داره و تا حدودی نیاز های همه رو هم برطرف کنه .

ما نمیتونیم یه قشر رو از شهر بیرون کنیم و دلیلمون این باشه که نمیتونیم نیازهاشون رو برطرف کنیم . باید بین نیاز های قشرهای مختلف یه trade off (موازنه)برقرار کنیم تا شهر کمترین میزان جرم و نارضایتی رو داشته باشه....

مثلا یه قشر عبادتگاه میخوان تا راضی باشن یه قشر دیگه سینما میخوان تا راضی باشن و ...

یا ممکنه یه قسمت از شهر منطقه کشاورزی باشه و شما اصولا باید اونجارو برای قشر کشاورز طراحی کنی و چیزایی که برای کشاورزی احتیاج دارن توی همون محدوده در اختیارشون بزاری نه اینکه نیازهاشون رو سمت دیگه ی شهر قرار بدی که برای رسیدن به اون کلی وقت و هزینه صرف کنن...........

حالا داخل یه سیستم مخابراتی شما باید توی طراحی تمام فاکتورهارو ارضا کنی . مثلا باید گین(بهره) بالایی داشته باشی و در عین حال باید stable (پایدار باشی ) ولی هرچی پایداری بالا بره بهره کاهش پیدا میکنه . از طرفی باید سرعت بالایی داشته باشی و همینطور امنیت بالایی . ولی هرچی امنیت بالا بره سرعت پایین میاد . حالا اینجاست که باید همون trade off رو برقرار کنیم . یه سیستمی زیاد به امنیت احتیاج نداره ولی نیاز اصلیش سرعته اما به هر حال نمیشه هم کاملا امنیت رو در نظر نگرفت و ...

حالا تو یه شبکه مخابراتی ما سیستم های مختلفی داریم که هر کدوم نیاز های متفاوتی دارن و کاربرد هاشون هم متفاوته ما نمیتونیم هیچکدوم رو در نظر نگیریم ولی تو یه قسمت میتونیم بعضی هاش رو کمرنگ یا پر رنگ کنیم تا نیاز اون قسمت برآورده بشه ...........

در ضمن باید طراحی ما طوری باشه که سیگنال حداقل فاصله ممکن رو بره تا هزینه و زمان کمتری رو تلف کنیم .......

سوال قشنگی بود دید جالبی بهم داد.............

:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
من اومدم خوش اومدم:ws3:

خوش اومدی خوش اومدی............:icon_gol:

اخه تروخدا مخابراتم شد رشته؟(قابل توجه سمانه جونم):ws3:

مخابرات یکی دونست ...........

مخابرات رو عشقه...........

چقد به رشتت علاقه داری؟اصلا به رشتت علاقه داری؟

اوووو خیلی خیلی علاقه دارم...........

قبلا هم گفتم عاشقشم...........

اینکه میگن مخابرات سخته راسته؟؟؟

بله کاملا راسته.............

ولیل شیرینه...........

شیرینیش به سختیش می ارزه..........

همه چیزا ارزشمند راه رسیدن بهشون سخته............

من سوال تخصصی نیتونم بپرسم فنی مهندسی میپرسم:ws3:

متولد چه سالی هستی؟

18 اسفند 1364

مجردی یا متاهل؟

مجرد..........:ws44:

بچه چندم خانواده ای؟

اول.............

کلمه عشقو قبول داری؟تا حالا عاشق شدی؟

عشق رو که شدیدا قبول دارم و بهش اعتقاد دارم . اصلا زندگی بدون عشق خیلی بی معنیه......

:ws52:(سوالت خیلی تخصصی بود):ws3:

خیلی دوست دارم کسی رو پیدا کنم که ارزش عاشق شدن داشته باشه و با تمام وجود عشم رو نثارش کنم............

کیو بیشتر از همه تو زندگیت دوست داری؟چرا؟

:ws52:

هیچکس رو بیشتر از همه دوست ندارم..............

به قولی هر گلی یه بویی داره.............

البته فعلا نخوابیده شب درازه .:ws3: وقتی متاهل شدم این سوال رو بپرس ببین بازم همین جواب رو میدم یا نه............:ws3:(اون موقع دیگه هیچ گلی بو نمیده جز یکی):ws3:

تو انجمن کیارو دوست داری؟نگوهمه .

:ws18:w74.gifخو من یک سال و اندیست تو انجمنم با هر کسی خاطراتی دارم چطوری جدا کنم ...........

بخوام بگم یه لیست بلند بالا میشه..............

(در نتیجه این سوال را میپیچانیم):ws3:

5تا از معیارای ازدواجتو بگو(لطفا شعار نده خالی هم نبند:ws3:)

من تو اون تاپیک ازدواج یه فصل الخطاب واسه معیارها نوشتم ..........:ws3:ولی خو حالا میگم:

صداقت...

فرهنگ.....

اکتیو بودن و عدم سکون (یعنی میل به پیشرفت داشتن)........

3 تا 7 سال اختلاف سنی............

از لحاظ عقلی و احساسی بالغ (یعنی منطق و احساس بصورت متعادل باشه).............

خدارو قبول داری؟

بله..........

قشنگترین روز زندگیت کی بوده؟

:ws52: هنوز نیومده............

چقد به شانس اعتقاد داری؟

بستگی به تعریفت از شانس داره.....

با تعریفی که عوام از شانس دارن کمتر از 5 درصد به شانس اعتقاد دارم.........

به نظر خودت ادم خوشبختی هستی؟چرا؟

هنوز نه ...........

و امیدوارم که بزودی برسم......

چون بنا به تعریف من از خوشبختی یک نفر نمیتونه خوشبخت باشه .خوشبختی وقتیه که دو نفر با تمام وجود برای خوشبختیه همدیگه تلاش کنند.........

اولین کلمه ای که به ذهنت میرسه بوگو

1.مادر........پدر

2.مخابرات.........موج

3.زندگی...........سفر

4.سمانه66.......یه دوست مخابراتی گل:icon_gol:

5.تینا خانوم:ws3:.........بازجو:ws3:

6.صندلی داغ............سوال

7.فوتبال..........حاشیه

8.برق........الکترون

9.دکل........قدرت

10.زندگی یعنی......تحرک

خب دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه .........خو اگه بازم اومد بیا بپرس:w16:

imoksmiley.gif

موفقو پیروز باشی

مرسی تینا خانوم.............

موفق و سربلند باشی............

• Like 6
لینک به دیدگاه
من میشناسم ش استاد گرانقدرم باش کاربرد مخابرات در کامپیوتر این ترم داشتم پوس از کلمون میکند با پروژه هاش.

مگه نجف آباد میخونیییی؟؟؟؟؟؟؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
خوب میایم سر تشبیه یه شبکه مخابراتی به شهر............

اول اینکه من زیاد به از شهرسازی و مباحثش اطلاع ندارم برای همین به شهر از دید یه شهرساز نگاه نمیکنم از دید یه شهروند نگاه میکنم..........

خوب توی یک شهر تعدادی انسان در کنار هم زندگی میکنن با اخلاق مختلف ، سطح فرهنگ مختلف ، وضعیت مالی مختلف ، دین و اعتقادات مختلف ، نیازهای مختلف و ....

یه شهر وقتی شهر خوبی میشه که این هارو در کنار هم نگه داره و تا حدودی نیاز های همه رو هم برطرف کنه .

ما نمیتونیم یه قشر رو از شهر بیرون کنیم و دلیلمون این باشه که نمیتونیم نیازهاشون رو برطرف کنیم . باید بین نیاز های قشرهای مختلف یه trade off (موازنه)برقرار کنیم تا شهر کمترین میزان جرم و نارضایتی رو داشته باشه....

مثلا یه قشر عبادتگاه میخوان تا راضی باشن یه قشر دیگه سینما میخوان تا راضی باشن و ...

یا ممکنه یه قسمت از شهر منطقه کشاورزی باشه و شما اصولا باید اونجارو برای قشر کشاورز طراحی کنی و چیزایی که برای کشاورزی احتیاج دارن توی همون محدوده در اختیارشون بزاری نه اینکه نیازهاشون رو سمت دیگه ی شهر قرار بدی که برای رسیدن به اون کلی وقت و هزینه صرف کنن...........

حالا داخل یه سیستم مخابراتی شما باید توی طراحی تمام فاکتورهارو ارضا کنی . مثلا باید گین(بهره) بالایی داشته باشی و در عین حال باید stable (پایدار باشی ) ولی هرچی پایداری بالا بره بهره کاهش پیدا میکنه . از طرفی باید سرعت بالایی داشته باشی و همینطور امنیت بالایی . ولی هرچی امنیت بالا بره سرعت پایین میاد . حالا اینجاست که باید همون trade off رو برقرار کنیم . یه سیستمی زیاد به امنیت احتیاج نداره ولی نیاز اصلیش سرعته اما به هر حال نمیشه هم کاملا امنیت رو در نظر نگرفت و ...

حالا تو یه شبکه مخابراتی ما سیستم های مختلفی داریم که هر کدوم نیاز های متفاوتی دارن و کاربرد هاشون هم متفاوته ما نمیتونیم هیچکدوم رو در نظر نگیریم ولی تو یه قسمت میتونیم بعضی هاش رو کمرنگ یا پر رنگ کنیم تا نیاز اون قسمت برآورده بشه ...........

در ضمن باید طراحی ما طوری باشه که سیگنال حداقل فاصله ممکن رو بره تا هزینه و زمان کمتری رو تلف کنیم .......

سوال قشنگی بود دید جالبی بهم داد.............

:a030:

مرسی خیلی قشنگ جواب دادی.....دیدگاه یک مخابراتی به شهر رو درک کردم.:wubpink:

نظرتو تو یه جمله بگو در مورد این ها:

مخابرات

برق

الکترونیک

کنکور ارشد

فازمتر

دانشکده برق

ریاضی 1

ریاضی 2

ریاضی

شاگرد تنبل ریاضی :ws3:

تالار برق

من

بابا برقی

سیمیولیتر(:ws3:)

آزاد نجف آباد

ازدواج با هم رشته ای (مامان برقی ):4chsmu1:

مکانیک

مکانیک ها

نوترون و پروتون

• Like 6
لینک به دیدگاه

ببخشید دیر جواب میدم دیروز خیلی سرم شلوغ بود نرسیدم ............:icon_pf (34):

نامردمدالم روپس بده:w000:

:ws49:...........

خوب سری دوم سؤالات

1)ازسؤال قبلی جامونده بود.چراسوئیس؟

چون اول اینکه با هیچ کشوری مشکل نداره هرجای دنیا هم آزادی که بری............

دوم اینکه برای یه شهروند شخصیت قائل هستند..........

اکثرا مهاجر هستند پس برای مهاجر ها جای بهتریه..............

و در نهایت اینکه همه چیش آرومه............

2)کنترل مادرچگونه کارمیکند؟چگونه فرکانس خودرابادستگاههای دیگریکی میکند؟

بعد میام جواب میدم...........:ws3:

3)حداکثرولتاژیه موج که درمحدوده

میانی جوزمین(اسمش یادم نیست.)ارسال میگرددچقدربایدباشد؟

راستش سوالت مفهوم نبود...........

اون لایه که میگی یونسفر هست...........

فکر کنم به پروژه هارپ اشاره داری...........

ولتاژ اهمیتی نداره چیزی که مهمه و توان هست که اون هم به فرکانس ارسالی ربط داره............

4)wlanچیست؟

Wireless Local Area Network.........

یعنی یک شبکه محلی بیسیم...........

شما میتونی تو یه محدوده مشخص تعدادی سیستم رو به هم متصل کنی و اطلاعات رو به اشتراک بگذاری............

5)یه تیونردیجیتال رادیوشامل چه بخشهایی است؟ردیابی فرکانس

چگونه انجام میگردد؟

قسمت اول رو بعدا تخصصی تر جواب میدم...........

ردیابی فرکانسی توسط یک آنتن با طراحی خاصی انجام میشود که تمام طیف فرکانسی رو (البته تمام نه ،قسمتی ) دریافت میکنه و بر حسب توان دریافتی مکان فرکانس مورد نظر رو پیدا میکنه ................

فعلا

بازم میام تازه اولشه

مرسی...........

بازم بیا .............:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
سيلام

سلام...........

بازم اومدم

بازم خوش اومدی............

از چ فلفل شكني استفاده ميكني ميري fb:4chsmu1:?

vpn............

تلفنا شنود ميشن؟

در حالت عادی کسی حوصلشو نداره بشینه شنود کنه ولی اگه لازم باشه شنودشون مثل آب خوردنه.............

نيدونم كسي پرسيد يا نه، كجا كار ميكني؟

فعلا جای خاصی کار نمیکنم............

ولی یه سری کار خورده ریز و اینا که تو تخصصم باشه انجام میدم.............:ws2:

مرسی که بازم اومدی ............

بازم سوال یادت اومد بیا.................

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام

سلام..................

چرا ما سه واحد برق میخونیم؟:ws52:

خوب چون برق خیلی مهمه شما هم که باید در مورد همه مهندسیا یه خورده بدونید..........

اونی که میخونیم قدرته؟:ws52:

نه.........

اون قسمت اصلی و پایه ی برقه که همه گرایشا میخونن..............

مباحث درس مدار 1 برقیاست............

برقی که وسایلو تعمیر میکنه کدوم گرایشه؟

بستگی داره کدوم وسایل رو میگی؟

ماشین لباس شویی، کولر ، پمپ و اینجور چیزا قدرته...........

تلوزیون ، ویدئو ، آیفون ، سیستم ماشین و ... الکترونیک

فرق قدرتو مخابرات و الکترونیک چیه؟:ws52:

قدرت توی مبحث تولید و انتقال برق کار میکنه و البته ماشین های الکتریکی. توی نیروگاه برق تولید میشه بعد توسط شبکه انتقال و توزیع طی چند مرحله میرسه به منازل از نیروگاه تا دم در منزل میشه حوزه فعالیت قدرت..............

وقتی رسید تو خونه میخوای ازش استفاده کنی توسط علم الکترونیک مداراتی طراحی میشه که شما تو خونه استفاده میکنی مثل انواع اقسام وسائل الکترونیکی.............

مخابرات هم کار انتقال اطلاعات رو براتون انجام میده مثل موبایلت که زنگ میزنی اون تلفن همین اینترنت که الان نشستی پاش ، یا همون تلویزیونی که الکترونیک ساخت فقط برفک نشون میده کار مخابراته که تصویر رو صدا رو به شما تحویل بده و....

البته من فقط کاربدای خانگیه این گرایش هارو گفتم حوضه کار این گرایش ها تو صنعت خیلی بیشتره ولی خوب میخواستم براتون ملموس باشه فقط کاربرد خانگی گفتم.............

معدل لیسانست؟:ws3:

:ws3:

سوالت خیلی تخصصیه ها...........:icon_pf (34):

15.86

مرسی که اومدی ............:icon_gol:

بازم سوال داشتی بیا...............:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه

چرا من تو از فازمتر انداختم تو اون دستگاهه فیوز ساختمون زد بالا:ws44:؟

من با امپرسنج یه سیمی چک کردم برف توش جریان دداشت اما تو شاز میزدم شارژ نمیشد چرا؟:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه
چیییییییییییییییززززززززززز چییییییییییییییییززززززززززززززززززز:ws28:

سوزیدنه من اینقدر خوشحالت میکنه؟؟؟؟:ws3:

درود بر آریو برزن که چشم دیدنشو ندارن:icon_pf (34):

درود بر آرتمیس دریاسالار........

آی گفتی نمیدونم اینا با دم اسب من چیکار دارن.هی میگن دمش بدجاست باید مجسمش خراب بشه............

1) آینده شغلی خودتو کجا میبینی؟

فکر میکنم توی بحث وایرلس و شبکه...........

2) چقدر علاقه و چقدر شرایط توی انتخاب رشته شما تاثیر داشته؟

شرایط توی انتخاب دانشگاهم نقش داشت باعث شد که دانشگاه آزاد شهر خودم رو به دولتی شهر دیگه ترجیح بدم...............:ws44:

ولی تو انتخاب رشته فقط علاقه دخیل بود..............

3)بخوای از نظر آینده شغلی به کشی توصیه کنی که انتخاب رشته کنه چه رشته ای را بهش میگی؟؟

من سعی میکنم برای آینده شغلی به کسی رشته ای رو توصیه نکنم ......

من توصیه میکنم فقط رشته ای رو که علاقه داری برو............

اگه دنبال بازار کار باشی و علاقت رو بهش اهمیت ندی هیچوقت آدم موفقی نخواهی شد............

4)تدریس یا شبکه مسئله این است؟؟؟

شبکه به عنوان یه کار.........

تدریس به عنوان اوقات فراغت.............

5)اگر الان یه آرزوی شغلیت برآورد هبشه دوست داری چی باشه؟؟

استاد مرتضوی منو تو شرکتش استخدام کنه.............

6) میدونستی انوشه انصاری هم برق و مخابرات خونده؟؟ تا حالا رفتی ببینی شرکتش تو چه زمینه ای فعالیت میکنه که اینقد درآمد داره؟؟

:icon_pf (34):

نه راستش نمیدونستم.............

7)اگر توی یه کشور پیشرفته بودی چقدر از نظر شغلی با اینجا فرق داشت چه امکاناتی اونجا بود که تو ارزشون استفاده میکردی؟؟

خیلی فرق داشتم با الان ..........

این رشته رشته ی خیلی مهمیه و به شدت توی دنیا نیاز به این رشته احساس میشه..........

عمرا توی یه کشور پیشرفته مخابرات خونده باشی و بزارن یه روز بیکار باشی..........

مرسی از وقتی که گذاشتی:a030:

مرسی از اینکه اومدی.............:icon_gol:

بازم سوالی به ذهنت رسید بیا بپرس............:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه

خوب سری سوم سوالات کم کم تخصصیش میکنم بهت حال بده:gnugghender:

اولا به من ..........اخ میندازی؟:ubhuekdv133q83a7yy7

حالا که نقره داغت کردم مدالموپس میدی:brodkavelarg:

1)میتونی بگی چطور پارازیت یه موبایل باعث عوض شدن کانال تلویزیون میشه؟

2)اگه موبایل کنار تلویزیون باشه زنگ بخوره روتصویراثرمیزاره ،دقیقا میتونی بگی این پارازیت روی کدام طبقه تلویزیون میافته؟:gnugghender:

3)چه نوع موسیقی دوست داری گوش بدی صرفا وکدوم موسیقی رو خودت دوست داری نوازنده باشی؟

4)درقوانین جدید والیبال چه موقع ازیه بازیکن خطای تور گرفته میشه؟

5)گوئن در رشته ی ووشو به چه معناست؟کلااگه بخوای سبکهای ووشو رو تقسیم بندی کنی به چند دسته تقسیم میشه؟:gnugghender:

فعلا همینا رو جواب بده

سوالات بعدی دیدنی میشه:gnugghender:

• Like 5
لینک به دیدگاه

ااا این موبایل کنار تی وی میمونه صدا میده مربوط به رشته شماس:banel_smiley_52:

موبایلم بالا یخچال موند یه یه سال:banel_smiley_4: الان کار نمیکنه اینم مربوط به رشته شماس:ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مرسی خیلی قشنگ جواب دادی.....دیدگاه یک مخابراتی به شهر رو درک کردم.:wubpink:

:flowerysmile:

نظرتو تو یه جمله بگو در مورد این ها:

مخابرات=======> یه دنیا علمه که بزودی تمام زندگی مردم وابسته به این علم میشه، مخابرات تازه در حال متولد شدنه..............

برق ========> یه ساعت نباشه همه چیز بهم میریزه.............

الکترونیک =======>با نسل جدید قطعات از جمله میکروکنترلر ها به شدت در حال متحول شدنه.......

کنکور ارشد=======> کافیه درسای دانشگاهت رو با علاقه خونده باشی چندماه وقت بزاری یه جای خوب قبولی. کاش شرایط میگذاشت امتحان بدم............:ws44:

فازمتر=======> ایمنی در کار.............

دانشکده برق=======>4 سال از بهترین سال های زندگیم رو انجا گزروندم...............

ریاضی 1=======>پیشگفتار ریاضیات دانشگاه.........

ریاضی 2=======> مقدمه ریاضیات دانشگاه............

ریاضی=======> معمای هستی...........

شاگرد تنبل ریاضی :ws3:=======> فقط به خاطر توهم سخت بودن ریاضیات حاضر نیست سعی کنه یاد بگیره...............

تالار برق=======> یه جورایی منو یاد دانشکده برق میندازه............

من=======> یه دوست خوب و قدیمی و مهربون ولی پر تضاد.............

بابا برقی =======> بچه ها انجمن به ما برقیا میگن.........

سیمیولیتر(:ws3:)=======> :w00:

آزاد نجف آباد=======>خیلی بهش تعصب دارم ، دانشگاه خوبی بود به استادای برقش هم به شدت ارادت دارم.چاکرشونم دربست............

ازدواج با هم رشته ای (مامان برقی ):4chsmu1:=======> معیارم هم رشته بودن نیست ولی خوب هم رشته بودن احتمالا باعث نزدیک شدن طرز فکر ها بشه ولی باید حواس آدم جمع باشه زندگی اسیر خشکی نشه...........

مکانیک=======>فیزیک نسل قدیم . فکر میکنم دیگه از لحاظ علمی به خودیه خوددیگه پیشرفتی نداشته باشه ولی به صورت یه فن خیلی جای کار داره...........

مکانیک ها=======>:ws52:میخوای دعوا درست کنی:ws3:

نوترون و پروتون

شروع فیزیک.........

مرسیییی...........

بازم بیا...........

• Like 2
لینک به دیدگاه
چرا من تو از فازمتر انداختم تو اون دستگاهه فیوز ساختمون زد بالا:ws44:؟

خوب احتمالا با فازمتر فاز و نول رو بهم وصل کردی.........

کلا هر وقت فاز و نول به هم وصل بشه فیوز میپره...........

من با امپرسنج یه سیمی چک کردم برف توش جریان دداشت اما تو شاز میزدم شارژ نمیشد چرا؟:ws3:

نکنه اومدی آمپرسنج رو موازی مثل ولتمتر قرار دادی؟؟؟؟

آمپرسنج باید تو مدار سری نصب بشه ..............

بعدشم دلیل نمیشه که هر جریانی قدرته شارژداشته باشه.............

.................:icon_gol:

بازم سوال داشتی در خدمتیم............

• Like 4
لینک به دیدگاه

فقط اومدم بگم نخسته

میبخشی این سه چهار روز همونجور که توی کارگروهم دیدی سرم شلوغ شده

یه سوال

چطور با مخابرات آشنا شدی و کسی هم بوده بهت بگه برق بخون یا نخون؟

مدیر تالار برق بودی چه میکردی؟

عنوانت درسته؟ میتونه اصلاح بشه؟

• Like 4
لینک به دیدگاه

ریاضی=======> معمای هستی...........

ازدواج با هم رشته ای (مامان برقی ):4chsmu1:=======> معیارم هم رشته بودن نیست ولی خوب هم رشته بودن احتمالا باعث نزدیک شدن طرز فکر ها بشه ولی باید حواس آدم جمع باشه زندگی اسیر خشکی نشه...........

مکانیک=======>فیزیک نسل قدیم . فکر میکنم دیگه از لحاظ علمی به خودیه خوددیگه پیشرفتی نداشته باشه ولی به صورت یه فن خیلی جای کار داره...........

نوترون و پروتون

شروع فیزیک.........

حالا راجع به اینا بیا بحث کنیم.:ws37:

ریاضی معمای هستیه؟

همه ی کسایی که با ریاضی سروکله میزنن فک میکنن ریاضی دان ها نوابغ جهانن و تمام رازهای هستی با ریاضی حل میشه.

منم ریاضی خوندم ...و اون موقع همین فکر رو میکردم....الان که درسام به علوم انسانی نزدیک تر و مرنبط شده...به بیهودگی این تفکر پی بردم....معمای هستی انسان و توازنه....

ریاضی معمای هستی نیست...معمای رشته های مرتبط با خودشه....هیچ چیز کاربردی تر و سخت تر از سروکله زدن با نیازهای انسانی نیست.....

درمورد اون قسمت قرمز ...ینی خودتم اعقاد داری که رشتت خشکه؟:4chsmu1:

به نظرت فیزیک مقدس تر از ریاضی نیست؟اگر معتقد به این باشیم که رشته ای بخواد معمای هستی رو حل کنه...بدون شک فیزیک خواهد بود.نظرت؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
حالا راجع به اینا بیا بحث کنیم.:ws37:

ریاضی معمای هستیه؟

همه ی کسایی که با ریاضی سروکله میزنن فک میکنن ریاضی دان ها نوابغ جهانن و تمام رازهای هستی با ریاضی حل میشه.

منم ریاضی خوندم ...و اون موقع همین فکر رو میکردم....الان که درسام به علوم انسانی نزدیک تر و مرنبط شده...به بیهودگی این تفکر پی بردم....معمای هستی انسان و توازنه....

ریاضی معمای هستی نیست...معمای رشته های مرتبط با خودشه....هیچ چیز کاربردی تر و سخت تر از سروکله زدن با نیازهای انسانی نیست.....

درمورد اون قسمت قرمز ...ینی خودتم اعقاد داری که رشتت خشکه؟:4chsmu1:

به نظرت فیزیک مقدس تر از ریاضی نیست؟اگر معتقد به این باشیم که رشته ای بخواد معمای هستی رو حل کنه...بدون شک فیزیک خواهد بود.نظرت؟

دوستان ببخشید من اینو بی نوبت رد کنم آخه بحث فلسفیه..............:ws3:

ریاضی معمای هستیه و در اون هیچ شکی ندارم .فقط همه قدرت درکش رو ندارن برای همین کسایی که قدرت درکش رو دارن میان و اونو برای بقیه ترجمه میکنن و بقیه ی علوم از همین جا شکل میگیره..............

تمام جهان بر پایه ی قوانین ریاضیات شکل گرفته . همه چیز با ریاضیات قابل توجیه هست حتی علوم انسانی.

هیچ چیزی توی فیزیک نیست مگر اینکه روابط ریاضی تاییدش کنن.........

قوانین فیزیک با افزایش سطح علم بشر تغییر میکنه ولی ریاضیات از روز ازل تا ابد قوانینش استواره و این به خاطر قطعی بودنه..............

قوانین فیزیک بر پایه آزمایش استوارند ولی قوانین ریاضی بر پایه منطق..............

فیزیک به تنهایی نمیتونه معمای هستی رو حل کنه . فیزیک یک قسمت از ریاضیاته............

علوم انسانی رو اگه ادامه بدی تا آخر بی شک به همان چیزی خواهی رسید که ریاضی پیش از این بیان کرده . ولی بشر زبان ریاضیات را نمیفهمد و نیاز به ترجمه آن به بقیه علوم دارد...............

من با یقین میگم که شما هیچوقت ریاضیات رو درک نکردی ..............

شما فکر میکنی ریاضی یه سری فرمول خشکه که باش میشه علوم مهندسی رو پیش برد ......

نه........

علوم مهندسی یک بخش کوچک از ریاضیات هستند.............

اگر حتی یک دهم درصد از ریاضیات رو فهمیده بودی هیچوقت این حرف رو نمیزدی............

هیچ چیز در جهان وجود نداره مگر اینکه توجیه ریاضی داشته باشه................

اگر کسی با ریاضی به پوچی برسه و هستی رو در علوم انسانی ببینه قطعا به خاطر اینه توانایی درک ریاضی رو نداره.و این طبیعیه ذهن عوام مردم برای درک چنین مفهومی ظرفیت نداره. ..........

بازم میگم همون علوم انسانی هم ترجمه شده یک بخش کوچک از ریاضیاتند........

ریاضی قاعده کلی جهان هست ...............

در ضمن قرار نیست رازهای هستی رو ریاضی حل کنه ریاضی خودش راز هستیه و از روز ازل بوده این ماییم که به مرور کشف میکنیم این رازهارو..............

اگر میشد یه بار حضوری بحث میکردیم تمام اون اعتقاداتی که با علوم انسانیت بهش رسیدی و هنوز توش شک داری با ریاضی برات اثبات میکردم تا به یقین برسی.............:w16:

.معمای هستی انسان و توازنه....
توازن هم بخشی از ریاضیاته................

در ضمن من معمای هستی انسان رو فقط نگفتم . معمای هستیه جهان رو گفتم که انسان عضو کوچکی از اونه.............

ینی خودتم اعقاد داری که رشتت خشکه؟
بالاخره رشته من هم یه رشته مهندسیه و به دور از احساس ......

خدا انسان را با احساس آفرید پس باید نیاز احساسیش هم برطرف بشه...............

منم ریاضی خوندم ...و اون موقع همین فکر رو میکردم....

شما ریاضی نخوندی.............

فرمول نویسی خوندی............

و با فرمول نویسی به هیچ نتیجه خوبی نخواهی رسید پس طبیعیه به پوچیه تفکرت پی ببری .....................

• Like 3
لینک به دیدگاه
دوستان ببخشید من اینو بی نوبت رد کنم آخه بحث فلسفیه..............:ws3:

ریاضی معمای هستیه و در اون هیچ شکی ندارم .فقط همه قدرت درکش رو ندارن برای همین کسایی که قدرت درکش رو دارن میان و اونو برای بقیه ترجمه میکنن و بقیه ی علوم از همین جا شکل میگیره..............

تمام جهان بر پایه ی قوانین ریاضیات شکل گرفته . همه چیز با ریاضیات قابل توجیه هست حتی علوم انسانی.

هیچ چیزی توی فیزیک نیست مگر اینکه روابط ریاضی تاییدش کنن.........

قوانین فیزیک با افزایش سطح علم بشر تغییر میکنه ولی ریاضیات از روز ازل تا ابد قوانینش استواره و این به خاطر قطعی بودنه..............

قوانین فیزیک بر پایه آزمایش استوارند ولی قوانین ریاضی بر پایه منطق..............

فیزیک به تنهایی نمیتونه معمای هستی رو حل کنه . فیزیک یک قسمت از ریاضیاته............

علوم انسانی رو اگه ادامه بدی تا آخر بی شک به همان چیزی خواهی رسید که ریاضی پیش از این بیان کرده . ولی بشر زبان ریاضیات را نمیفهمد و نیاز به ترجمه آن به بقیه علوم دارد...............

من با یقین میگم که شما هیچوقت ریاضیات رو درک نکردی ..............

شما فکر میکنی ریاضی یه سری فرمول خشکه که باش میشه علوم مهندسی رو پیش برد ......

نه........

علوم مهندسی یک بخش کوچک از ریاضیات هستند.............

اگر حتی یک دهم درصد از ریاضیات رو فهمیده بودی هیچوقت این حرف رو نمیزدی............

هیچ چیز در جهان وجود نداره مگر اینکه توجیه ریاضی داشته باشه................

اگر کسی با ریاضی به پوچی برسه و هستی رو در علوم انسانی ببینه قطعا به خاطر اینه توانایی درک ریاضی رو نداره.و این طبیعیه ذهن عوام مردم برای درک چنین مفهومی ظرفیت نداره. ..........

بازم میگم همون علوم انسانی هم ترجمه شده یک بخش کوچک از ریاضیاتند........

ریاضی قاعده کلی جهان هست ...............

در ضمن قرار نیست رازهای هستی رو ریاضی حل کنه ریاضی خودش راز هستیه و از روز ازل بوده این ماییم که به مرور کشف میکنیم این رازهارو..............

اگر میشد یه بار حضوری بحث میکردیم تمام اون اعتقاداتی که با علوم انسانیت بهش رسیدی و هنوز توش شک داری با ریاضی برات اثبات میکردم تا به یقین برسی.............:w16:

توازن هم بخشی از ریاضیاته................

در ضمن من معمای هستی انسان رو فقط نگفتم . معمای هستیه جهان رو گفتم که انسان عضو کوچکی از اونه.............

بالاخره رشته من هم یه رشته مهندسیه و به دور از احساس ......

خدا انسان را با احساس آفرید پس باید نیاز احساسیش هم برطرف بشه...............

من از ریلضی چیز زیادی درک نکردم اما تو هم نمیتونی ادعا کنی که درک کردی....بلاخره همه تو یه نظام اموزشی درس خوندیم.

علوم انسانی هم همونقدر برای ریاضی خونده پیش پا افتادس که ریاضی برای علوم انسانی ها.....عوام که چیزی از علوم انسانی درک نکردن اون رو بی ارزش میدونن.

درمورد فیزیک میتونم بگم قوانین ریاضیات پایه ان....اما فیزیکه که پرده از حقایق برمیداره....ریاضیات بدون فیزیک میشه یه شعر روی کاغذ که هیچ کاربردی نداره

توازن در ریاضیات و تمام علوم غیر از علوم انسانی خیلی ساده به دست میاد...اما در علوم انسانی این کار خیلی سختیه....که میتونم بگم تا به امروز کسی نتونسته بهش دست پیدا کنه

در ضمن مواظب باش به تفکر من توهین نکنی

• Like 3
لینک به دیدگاه
من از ریلضی چیز زیادی درک نکردم اما تو هم نمیتونی ادعا کنی که درک کردی....بلاخره همه تو یه نظام اموزشی درس خوندیم.

علوم انسانی هم همونقدر برای ریاضی خونده پیش پا افتادس که ریاضی برای علوم انسانی ها.....عوام که چیزی از علوم انسانی درک نکردن اون رو بی ارزش میدونن.

درمورد فیزیک میتونم بگم قوانین ریاضیات پایه ان....اما فیزیکه که پرده از حقایق برمیداره....ریاضیات بدون فیزیک میشه یه شعر روی کاغذ که هیچ کاربردی نداره

توازن در ریاضیات و تمام علوم غیر از علوم انسانی خیلی ساده به دست میاد...اما در علوم انسانی این کار خیلی سختیه....که میتونم بگم تا به امروز کسی نتونسته بهش دست پیدا کنه

من ادعا نکردم که ریاضی رو درک کردم .هیچ کس چنین ادعایی نمیتونه بکنه...........

من کاری به نظام آموزشی ندارم تو این نظام چیزی یاد نخواهی گرفت.من با تکیه بر مطالعات متفرقم اینو میگم...............

من همون قدر که در مورد ریاضی مطالعه داشتم در مورد علوم انسانی هم داشتم در مورد فیزیک خیلی بیشتر از ریاضیات داشتم کتابای فلسفه خوندم . من وقتی دیپلم گرفتم کتابای علوم انسانیا و تجربی ها هم علاوه بر کتابای ریاضیا خونده بودم . اینو نگفتم که کتابایی که خوندم رو به رخ بکشم فقط خواستم بگم فکر نکن در مورد اونا هیچ اطلاعی ندارم...........

تو یه اشخاصی نثل ارسطو و افلاطون و ملاصدرا و ... رو در نظر بگیر هم ریاضی رو در حد عالی میدونستن هم علوم انسانی نظرات اونا هم بخون بد نیست.................

حرف منو نفهمیدی.............

ریاضی اگر به مفهوم شما ریاضی باشه به هیچ درد زندگی نمیخوره..................

ما به فیزیک نیاز داریم چون از ریاضیات نمیتونیم بفهمیم مثلا نور مستقیم میره یا موجی . یا موج از چی رد میشه از چی نه . ولی این به خاطر ضعف ریاضیات نیست به خاطر ضعف ذهن انسانه............

ما نیاز به یه سری زبان واسطه داریم که ریاضی رو بتونیم توی زندگیمون به کار بگیریم یکی از اون زبان واسطه ها فیزیکه ................

فیزیک و بقیه علوم فقط ریاضی رو کاربردی میکنن...................

• Like 7
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...