رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

" تربیت " بسیار مهم است ولی" اصالت " مهم تر !

منظور از «اصالت خانوادگی» جامعیت در چند چیز است:

الف) حلال‏زادگی و نجابت،

ب ) پارسایی و تقوا،

ج ) افکار و اعتقادات صحیح،

د ) صلاحیت در اخلاق و صفات انسانی و حالات شایسته روانی.

اين موضوعي ست كه در بيشتر مراسم خواستگاري مد نظر طرفين قرار ميگيره !

از لحاظ شما اصالت خانوادگي به چه چيزهايي بستگي داره ؟

• Like 34
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 41
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

موارد بالا رو قبول دارم ولی چیزی که مهم هست اینکه باید باید طرفین قبل از ازدواج با هم ارتباط (خانوادگی) داشته باشند تا بتونن بیشتر همدیگر رو بشناسن و با رفتار و خلق و خوی هم آشنا بشن.

• Like 11
لینک به دیدگاه
موارد بالا رو قبول دارم ولی چیزی که مهم هست اینکه باید باید طرفین قبل از ازدواج با هم ارتباط (خانوادگی) داشته باشند تا بتونن بیشتر همدیگر رو بشناسن و با رفتار و خلق و خوی هم آشنا بشن.

قبول !!!!

در مورد فاكتورهاي ازدواج و روشهاي اشنايي قبلا صحبت شده ............

صحبت از اصالت خانوادگي بيشتر در زمينه ازدواج پر رنگ ديده ميشه

اما در كل منظور چيه ؟ اين اصالت رو چي تعيين ميكنه ؟

يه مثال ميزنم : ميگن فلاني در فلان نقطه شهر خونه داره و باباش كيه و مامانش كيه ، خونواده با اصالتي هستن !!!!!!

• Like 8
لینک به دیدگاه

همه موارد ذکر شده.

پیشینه خانوادگیم مهمه اینکه پدر و پدر بزرگ و... کیا بودن؟چه کاره بودن؟...ولی خیلی وقتا ادما کلا با خونواده شون فرق میکنن.بهتره ادمارو از قاب خودشون دید

• Like 10
لینک به دیدگاه

نوع و طرز برخورد افراد خانواده باهم

اینکه بهم احترام بذارند و همدیگرو مسخره نکنند و همین طور در برخورد با باقی افراد به حالت تمسخر رفتار نکنند ..... اینها مهمه نه صرفا محله زندگی و میزان درآمد خانوادهشون

• Like 9
لینک به دیدگاه
ادمارو از قاب خودشون دید
يه نكته قابل توجه :a030:

هميشه ميگن از فضل پدر تو را چه حاصل ؟ !!!!!

البته منكر اين ريشه دار بودن و اصيل بودن نيستم ......... اما گاهي پيش مياد كه مسير فرزند از اجدادش جداست حالا بد يا خوب

البته روش هاي تربيتي و فرهنگ خانواده خواه ناخواه بر روي افراد تاثير گذار خواهد بود

معيار سنجش واقعي خود افراد هستن

• Like 10
لینک به دیدگاه
قبول !!!!

در مورد فاكتورهاي ازدواج و روشهاي اشنايي قبلا صحبت شده ............

صحبت از اصالت خانوادگي بيشتر در زمينه ازدواج پر رنگ ديده ميشه

اما در كل منظور چيه ؟ اين اصالت رو چي تعيين ميكنه ؟

يه مثال ميزنم : ميگن فلاني در فلان نقطه شهر خونه داره و باباش كيه و مامانش كيه ، خونواده با اصالتي هستن !!!!!!

الف) حلال‏زادگی و نجابت

خب این کاملا مشخصه

ب ) پارسایی و تقوا،

و اما در این مورد

خب چه کسی تعیین میکنه که کدوم افکار و اعتقادات صحیح و کدوم غلط هست؟؟

از نظر من عقل!

پس در واقع نظر من اینه که تو این موارد طرفین از روی عقل و آگاهی خودشون میتونن تشخیص بدن که آیا طرفشون اصالت خانوادگی (به همون معنا) رو داره یا نه!

پس نتیجه گیری میکنم نمیشه برای اصالت خانوادگی یک بسته (پک) کلی رو درنظر گرفت... :icon_gol:

• Like 10
لینک به دیدگاه

تمام مواردی که گفتی درست بود به نظرم

اصالت از نظر خود من یعنی آدمی که دو گانگی و چند گانگی تو خودش یا خونوادش وجود نداشته باشه....به یه چیزایی معتقد باشه که از دست دادن اونا براش اهمیت داشته باشه

مثل آبرو

مثل شخصیت و احترام

مثل انسانیت

اصالت یعنی تو هر شرایطی به یه سری اصول شخصیتی و انسانی پایبند باشی

• Like 10
لینک به دیدگاه

خب من تو خانواده ای بزرگ شدم که خیلی به این چیزها اهمیت می دن!!

خب منم طبق عقاید این خانواده بزرگ شدم!

اصالت به نظر من یعنی اینکه یک خانواده از از نسل های گذشته این فاکتورهای بالا رو داشته باشن!

نمی شه که هر کی یک ذره پول داشته باشه بگه آره منم هستم و به بزرگان بی حرمتی کنه!!

اون فاکتورهایی که afa جان گفتن باید سابقه ی طولانی داشته باشه.

• Like 6
لینک به دیدگاه
يه نكته قابل توجه :a030:

هميشه ميگن از فضل پدر تو را چه حاصل ؟ !!!!!

البته منكر اين ريشه دار بودن و اصيل بودن نيستم ......... اما گاهي پيش مياد كه مسير فرزند از اجدادش جداست حالا بد يا خوب

البته روش هاي تربيتي و فرهنگ خانواده خواه ناخواه بر روي افراد تاثير گذار خواهد بود

معيار سنجش واقعي خود افراد هستن

اصالت خانوادگي وختي به درد ميخوره و ميشه در ازدواج روش حساب كرد كه فرزند دقيقا طبق اصول اعتقاديه خانواده بار اومده باشه!!!!!!!

اصالت معمولا شامل اصل و نسب ميشه اينكه پدرو مادرت چه پيشينه اي داشتن!!!

• Like 4
لینک به دیدگاه
اصالت خانوادگي وختي به درد ميخوره و ميشه در ازدواج روش حساب كرد كه فرزند دقيقا طبق اصول اعتقاديه خانواده بار اومده باشه!!!!!!!

اصالت معمولا شامل اصل و نسب ميشه اينكه پدرو مادرت چه پيشينه اي داشتن!!!

درسته..!

به قول معروف..!

پسر نوح با بدان بنشست....خاندان نبوتش گم شد! :banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه

حضرت علی(ع) فرموده:علیکم فی طلب الحوائج بشراف النفوس ذوی الاصول الطیبه فانّها عندهم اقضی وهی لدیهماذکی ؛ در جست‏وجوی حاجت هایتان به افراد با شرافت و صاحب خانواده‏های پاک مراجعه کنید؛ زیرا حوایج در نزد آنان بهتر روا شده و پاکیزه‏تر صورت می‏ پذیرد

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

البته من خودم خانواده هایی میشناسم که فرزندانشون بسیار با نجابت و خوب هستند اما پدر، مادر یا هردوشون زمین تا آسمون با فرزندشون متفاوتند... یا اینکه دختر خوانواده از نظر ایمان و نجابت و اعتقادات خیلی خیلی بهتره نسبت به برادراش:ws52:

• Like 6
لینک به دیدگاه

اصالت خانوادگی یعنی بزرگ زاده باشه گدا زاده نباشه چشم و دل سیر باشه خانواده ش با فرهنگ باشن تازه ب دوران رسیه نباشن خودشونو گم نکرده باشن تو جامعه شخصیتشون محبوب باشه رگ و ریشه درست و حسابی داشته باشن

• Like 6
لینک به دیدگاه

" تربیت " بسیار مهم است ولی" اصالت " مهم تر !

چرا؟

از نظر من این جمله همیشه درست نیست..

انقد هستن آدم هایی که خانواده های اصیلی نداشتن ولی از بعضی از این آدمای اصیل باشخصیت تر هستند

الف) حلال‏زادگی و نجابت،

ب ) پارسایی و تقوا،

از نظر من تمام این موارد بیشتر از اینکه به اصالت خانواده مربوط بشه به تربیت خانواده مربوط میشه..

• Like 5
لینک به دیدگاه

نمی دونم .....

اصالت .؟!

به تعریفی که در حال هست به معنی عمایانه اینکه مثلا درخت نامه فامیلیش چی ه . زیاد معتقد نیستم.

چ می دونم .اصالت اصولا از جبریات این دنیاست . من فکر کنم با اختیار میتونیم تا حد زیادی بر جبریات هم غلبه کنیم . هر چند که چند تا مقاله مبنی نشانه های وجود ژن هایی مثل ژن بی خدایی (؟!) تو وجود بعضی ها دیدم . اما در مجموع معتقدم هر انسانی بدی ها وخوبی هایی داره، از اونجایی که امورات مطلق و ادم با صفات مطلق نداریم . پس هر کی صفات خوبش به بدش برتری داشته باشه .

اوکی هست . حالا این اصالت به هم از نظر بعضی ها ممکنه فاکتور اساس باشه . که لازمه است نه تامه .

به هر حال .

منظور از «اصالت خانوادگی» جامعیت در چند چیز است:

الف) حلال‏زادگی و نجابت، خوب با توجه به همون بحث جبر و وجود ژن خاص( حالا ؟) در نظر گرفته می شه ولی علت تامه برای خوب بودن و یا بد بودن یک انسان نخواهد بود .

ب ) پارسایی و تقوا، (؟) به کمیت هایی که قابل وصف نیستن، نمیشه اعتماد کرد . منظورم اینکه ما واسه دما دماسنج داریم ولی تقوا سنجی کار ما نیست و نمی تونیم از روی ظاهر افراد دربارشون قضاوت کنیم .مثلا طرف ریش داره پس اوکی ه . ( ! )

ج ) افکار و اعتقادات صحیح، مهمترین فاکتور طرز فکر. فکر باز یا بسته . فکر شاد یا غمگین .

مشخصا همه از خوبی خوششون می یاد، هر چند که در عمل متفاوت عمل می کنن .

این هم مورد مهمه .

• Like 9
لینک به دیدگاه
چرا؟

از نظر من این جمله همیشه درست نیست..

انقد هستن آدم هایی که خانواده های اصیلی نداشتن ولی از بعضی از این آدمای اصیل باشخصیت تر هستند

..

ب نظر من هر کسی ی روزی یا ی جایی ب اصلش برمیگرده هر چقدم خوب تربیت شده باشه اگه رگ و ریشه و نژادش بد باشه ی جایی میزنه جاده خاکی

• Like 7
لینک به دیدگاه
ب نظر من هر کسی ی روزی یا ی جایی ب اصلش برمیگرده هر چقدم خوب تربیت شده باشه اگه رگ و ریشه و نژادش بد باشه ی جایی میزنه جاده خاکی

بی انصافیه خوبی آدما رو فقط بخاطر اینکه از خانواده با اصل و نصبی نیستن زیر سوال ببریم!

من موافق نیستم....

• Like 6
لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...