رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

چرا عادت کردیم همه چیز رو خط کشی کنیم؟!

یکی همین اصالت؟از بابا و بابابزرگ طرف چی میشه فهمید؟از کجا معلومه تو این شجره نامه که بعضی اوقات به قدیسین هم میرسه این یکی ناخلف از آب درنیاد؟!! یا از یک درخت بی ریشه یک انسان به معنای واقعی در نیاد.

اشتباه نکنید من مخالف این موارد نیستم چون یاد گرفتم هیچ چیز رو نهی نکنم،چون علم کافی به همه چیز ندارم.

تعادل در همه چیز باعث میشه به انتخاب درست برسیم.در این مواقع آدم باید دوربین باشه تا نزدیک بین.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 41
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

" تربیت " بسیار مهم است ولی" اصالت " مهم تر !

منظور از «اصالت خانوادگی» جامعیت در چند چیز است:

الف) حلال‏زادگی و نجابت،

ب ) پارسایی و تقوا،

ج ) افکار و اعتقادات صحیح،

د ) صلاحیت در اخلاق و صفات انسانی و حالات شایسته روانی.

اين موضوعي ست كه در بيشتر مراسم خواستگاري مد نظر طرفين قرار ميگيره !

از لحاظ شما اصالت خانوادگي به چه چيزهايي بستگي داره ؟

دقیقن.

مطمئن باش کسی این خصلتهارو داشته باشه تربیتش هم دسته چون از درخت هلو هلو زاید نه خیار چمبر.(البته مثالش از خودم بود)

لینک به دیدگاه
بی انصافیه خوبی آدما رو فقط بخاطر اینکه از خانواده با اصل و نصبی نیستن زیر سوال ببریم!

من موافق نیستم....

حرف شما شاید درنظرعقاید انسان دوستانه درست به نظر برسداماتجربه ثابت کرده اصل وریشه آدم اگه از خانواده درستی نباشه هرچقدر اون آدم بخواد خودش رو درست کنه ودرست جلوه بده باز به اصل وریشه خودش برمیگرده.

این رو درعمل میتونی واسه خودت امتحان کنی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
حرف شما شاید درنظرعقاید انسان دوستانه درست به نظر برسداماتجربه ثابت کرده اصل وریشه آدم اگه از خانواده درستی نباشه هرچقدر اون آدم بخواد خودش رو درست کنه ودرست جلوه بده باز به اصل وریشه خودش برمیگرده.

این رو درعمل میتونی واسه خودت امتحان کنی:icon_gol:

ببخشین ولی من با نظرتون موافق تیستم !!:persiana__hat:

لینک به دیدگاه

باسلام

قضیه تربیت واصالت خانوادگی تاحدودی همانگونه که دوستان دیگراشاره کردندلازم وملزوم هم هستنداماشخص باادب وباتربیت قطعا ازاصالت خانوادگی مناسبی برخورداربوده است ولی شخص بااصالت لزوماشخص باادب وباتربیتی نمیتواندباشد.

موردبعداینست که اصالت وتربیت

درهرفرهنگ وقومیت تعریف جداگانه ای دارد.درهمین کشورخودمان نگاه کنید.یک رفتارکه دریک شهرستان مابه صورت هنجاردرآمده وعمل به آن رفتاربی ادبی طلقی نمیشوددریک شهرستان دیگرعین بی ادبی ست

پس نمیشودتعریف صرف ازاصالت وتربیت دریک جامعه آورد.اصالت وتربیت هرکس بسته به محیط بزرگ شدن اوتعریف میشود.

ومطلب آخراینکه شخصی که ازاصل وریشه ایرادداردشایدخودش فرشته باشداماآن اصل وریشه راهرگزرهانمیکند.برفرض شمامیخواهیدباشخصی ازدواج کنیدکه خانواده مناسبی ندارداماخودش یک فرشته است.شمانمیتوانیدبااوازدواج کنیدواوراازخانواده اش جداکنید.همواره این خانواده همراه شماهست.اگرشخصی قبول کندبخاطرشماخانواده اش رارهاکنداین شخص ارزش زندگی کردن رانداردچون کسی که به راحتی بتواندازخانواده که ریشه واصل آدم است جداشوددرآینده

شماراخیلی راحت ترکنارخواهدگذاشت.

لینک به دیدگاه

برخي دوستان معتقد هستن هر كسي در نهايت به اصالت خودش برميگرده .........

حالا فردي از خانواده ي اصيلي بوده و تربيت درستي هم داشته حالا به دلايلي برخي رفتارهاي متناقص با فرهنگ خونوادگي خودش داشته باشه ، ايا ميشه اميد داشت كه روزي اين فرد به اصالت خودش برگرده يا راحت تر بگم درست بشو هست ؟

لینک به دیدگاه
برخي دوستان معتقد هستن هر كسي در نهايت به اصالت خودش برميگرده .........

حالا فردي از خانواده ي اصيلي بوده و تربيت درستي هم داشته حالا به دلايلي برخي رفتارهاي متناقص با فرهنگ خونوادگي خودش داشته باشه ، ايا ميشه اميد داشت كه روزي اين فرد به اصالت خودش برگرده يا راحت تر بگم درست بشو هست ؟

ب نظر من سفید هر چقدم کثیف بشه میتونه باز تمیز بشه ب اولش برگرده ولی سیاه همیشه سیاهه

لینک به دیدگاه
ب نظر من سفید هر چقدم کثیف بشه میتونه باز تمیز بشه ب اولش برگرده ولی سیاه همیشه سیاهه

افراط و تفریط هیچکدوم خوب نیست.هم سفید لک گرفته میتونه سیاه بشه هم سیاه سیاه میشه سفید بشه.بستگی داره به جنس و ماده ی پاک کننده!

مگه پیامبر های خدا انسان های با قلب تاریک رو تبدیل به انسانهای با قلب روشن نمیکردند!

بعضی هاشون میشن مثل قضیه ی موسی نبی و ایمان شون تبدیل میشه به گوساله پرستی،بعضی هاشونم میمونن پای ایمانشون.

از ذهن تک بعدی ایده های تک بعدی بیرون میاد.توی جهان چند بعدی با این طرز فکر دایره ی شمول افراد به اندازه ی افراد همفکر میشه در نتیجه اطمینانی به درست بودن یا غلط بودن افکار نیست.

تعادل تعادل تعادل!!!

لینک به دیدگاه
سلام

اصالت خانواده یعنی نیود سبزه مزبله در خانو.اده بد هست

یعین وجود زن زیبا در خانواده بد و برعکس

به این میگن اصالت خانواده ....

این که گفتی الان دقیقایعنی چی؟منکه متوجه نشدم :ws52:

لینک به دیدگاه
افراط و تفریط هیچکدوم خوب نیست.هم سفید لک گرفته میتونه سیاه بشه هم سیاه سیاه میشه سفید بشه.بستگی داره به جنس و ماده ی پاک کننده!

دوست من

درسته این قضیه اماآیامیشودمس

راتبدیل به طلاکرد؟سیاه راسفیدکردن یک تغییرظاهریست

آیامیتوانیدسنگی که ذاتاسیاه است راذاتاسفیدکنید؟شماقیررابرای من

سفیدکنیدمن باورمیکنم حرف شمادرست است

مگه پیامبر های خدا انسان های با قلب تاریک رو تبدیل به انسانهای با قلب روشن نمیکردند!

بعضی هاشون میشن مثل قضیه ی موسی نبی و ایمان شون تبدیل میشه به گوساله پرستی،بعضی هاشونم میمونن پای ایمانشون.

از ذهن تک بعدی ایده های تک بعدی بیرون میاد.توی جهان چند بعدی با این طرز فکر دایره ی شمول افراد به اندازه ی افراد همفکر میشه در نتیجه اطمینانی به درست بودن یا غلط بودن افکار نیست.

تعادل تعادل تعادل!!!

نمونه هایی که گفتیدنمونه هایی بودندکه پیامبران درهدایت آنهاموفق بودند.اگرواقعامیشدکسی که ذات بدی داردهدایت کرد124هزارپیغمبرمبعوث نمیشدندهمان اولی همه راهدایت میکرد!

درزمان پیامبر(ع)تازمان حضرت مهدی(عج)چقدرامامان ماتلاش

کردندحاکمان وقت راازگمراهی نجات دهندامانشد.

لینک به دیدگاه

تعادل تعادل تعادل!!!

درمورد اصالت واقعا تو اطرافیانم دیدم کسی ک هرچقدم خوب تربیتش کردن و نذاشتن با بقیه خانواده ک خوب نبودن ارتباط نداشته باشه از ی راه دیگه خودشو اصلشو نشون داد

یکی دو موردم نبوده ک بگم اینا شانسی اینجوری در اومدن

شما دیدی رنگ سیاه تبدیل ب سفید بشه ؟‌ سیاه هیچ رنگیو ب خودش نمیگیره

لینک به دیدگاه
دوست من

درسته این قضیه اماآیامیشودمس

راتبدیل به طلاکرد؟سیاه راسفیدکردن یک تغییرظاهریست

آیامیتوانیدسنگی که ذاتاسیاه است راذاتاسفیدکنید؟شماقیررابرای من

سفیدکنیدمن باورمیکنم حرف شمادرست است

نمونه هایی که گفتیدنمونه هایی بودندکه پیامبران درهدایت آنهاموفق بودند.اگرواقعامیشدکسی که ذات بدی داردهدایت کرد124هزارپیغمبرمبعوث نمیشدندهمان اولی همه راهدایت میکرد!

درزمان پیامبر(ع)تازمان حضرت مهدی(عج)چقدرامامان ماتلاش

کردندحاکمان وقت راازگمراهی نجات دهندامانشد.

تو مثال همیشه مناقشه هست،من و شما تا صبح میتونیم در رد حرفهای هم مثال بیاریم.

ولی جان حرف من یک چیزی دیگه است.تعادل.

چرا نشه!اگه اینجوری بود که خدا 124000 پیامبر رو نمیفرستاد.اگه میدونست کسی درست نمیشه که خلق نمیکرد.

به نظر من همچی خاکستریه و بدترین انسانها میتونن خوب بشن و بالعکس.

تکرار میکنم،تک بعدی فکر نکنیم.

لینک به دیدگاه
تو مثال همیشه مناقشه هست،من و شما تا صبح میتونیم در رد حرفهای هم مثال بیاریم.

ولی جان حرف من یک چیزی دیگه است.تعادل.

چرا نشه!اگه اینجوری بود که خدا 124000 پیامبر رو نمیفرستاد.اگه میدونست کسی درست نمیشه که خلق نمیکرد.

این پیامبران برای هدایت آن دسته ازانسانهاکه ذاتشان پاک است اماراه رابدانتخاب کرده اندمبعوث شده اند.حضرت موسی چقدرفرعون رانصیحت کرد؟مهم ذات انسان است که درست باشد.وقتی تجربه ثابت کرده که ذات بدنیکونگرددچونکه بنیادش بداست.شایدتابحال به این تجارب برخوردنکرده ای مثلاچراکسی به آدم خلافکاراعتمادنمیکند؟خودشماحاضری بااین طرزفکرهمسریک سابقه دارقاتل

بشی؟یاهمسریک دزدسابقه دار؟

یاهمسریک آدم شیادوکلاهبردار؟

همه ایناآدمهای شریف وقابل تصحیح هستندطبق نظریه شما

به نظر من همچی خاکستریه و بدترین انسانها میتونن خوب بشن و بالعکس.

تکرار میکنم،تک بعدی فکر نکنیم.

خوشبینی

بیش ازحدهم حماقت است.

لینک به دیدگاه

نرود میخ آهنین در سنگ!

من چه گویم؟! تو چه جواب دهی؟!!!!

سرور گل من!

من یک ذهن دارم به اندازه تمام انسان های دنیا! من به همشون احترام میذارم،به هیچکدومشون برچسب نمیزنم به واسطه گناه دیگران درموردش قضاوت نمیکنم.(در مورد مثال عجیب شما)اصلا قضاوت نمیکنم،چون خودم و خودت رو تو جایگاهی نمیدونم که.....جایی که خدا قضاوت میکنه من و تو چه کاره ایم.

شما یک ذهن داری به اندازه ی انسان های شبیه خودت،پس همیشه حرفهای شما و کسایی که دور و اطرافتن از نظر ذهنت درستن.ولی من گوش میدم،سیاه و سفید نمیکنم.

لینک به دیدگاه
نرود میخ آهنین در سنگ!

من چه گویم؟! تو چه جواب دهی؟!!!!

سرور گل من!

من یک ذهن دارم به اندازه تمام انسان های دنیا! من به همشون احترام میذارم،به هیچکدومشون برچسب نمیزنم به واسطه گناه دیگران درموردش قضاوت نمیکنم.(در مورد مثال عجیب شما)اصلا قضاوت نمیکنم،چون خودم و خودت رو تو جایگاهی نمیدونم که.....جایی که خدا قضاوت میکنه من و تو چه کاره ایم.

شما یک ذهن داری به اندازه ی انسان های شبیه خودت،پس همیشه حرفهای شما و کسایی که دور و اطرافتن از نظر ذهنت درستن.ولی من گوش میدم،سیاه و سفید نمیکنم.

ممنونم ازحضورشمادربحث ما.

بهرحال هیچکس توقع نداره اینجانظراتش درست باشه.چون به گفته شمانه من نه شمادرجایگاهی

نیستیم که نظراتمون درست باشه کسی هم اینجانظراتش آکادمیک وعلمی نیست هدف میزگردهم اینست که نظرات شخصی کاربران رابشنود.

امیدوارم این خوشبینی شمادرآینده به سعادت برساندشمارا.

دریه بحث نمیشه همه موافق بانظرات شماباشند صبروکنترل احساسات لازمه شرکت دریه بحث است.پس لطفابیشتربه نظرات داده شده دقت کنیدوهمانگونه که خودتان پیشنهاددادید بدون سیاه وسفیدکردن بحث رادنبال کنید:a030:

لینک به دیدگاه

صد در صد.همین طوره.

بنده هیچ کجا از ادب خارج نشدم ولی شما.....بهتره قبل از این که برچسب حماقت رو به کسی بزنید کمی فکر کنید.به هر حال سعادت ما هم دست اون بالایی و بس.هرچی اون بخواد.

منم آرزو دارم تو امتحانات زندگیتون از این امتحان ها بهتون نیوفته چون هرکسی نمیتونه پیروز بیاد بیرون.:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...