رفتن به مطلب

کسایی که تاحالا دوست دختر و دوست پسر نداشتن ضرر کردن ؟

shaden.

ارسال های توصیه شده

اینم بگم ما توی جامعه مون حساسیت بیخود زیاد هست که البته به مذهبی بودن برنمی گرده به ملیت بر می گرده ایرانیا تو ی ایران باستان هم همین طور بودن و تعصبات زیادی داشتن... که جای گفتنش اینجا نیست که توی اسلام نبوده...

مثلا پیامبر با حضرت خدیجه اصلا رابطه کاری داشتن و بعد علاقه مند میشن و ازدواج میکنن خواستگاریشونم فکر کنم خودشون کردن مطمئن نیستم....

حرف تون رو تاحدودی قبول دارم رابطه نامزدی میتونه راه حل مشکل باشه من با رابطه پنهانی دختروپسر مخالفم رابطه نامزدی محاسن زیر رو داره در مقایسه با دوستی

1-در دوستی ممکنه خانواده ها درجریان نباشندوامکان انحراف ولغزش در اون زیاده امارابطه نامزدی چون تحت کنترل خانواده هاست لغزش کمتری ممکنه اتفاق بیافته

2-شناختی که از دختریاپسر زمان نامزدی در محیط خانواده بدست میاد خیلی توفیق داره با رابطه دوستی در خیابان یا خارج از محیط خانواده چون اغلب واسه هم نقش بازی میکنندوخود واقعی شون رو رو نمیکنند گرچه تا زمان ازدواج نه دختر ونه پسر هیچکدوم خودشون رو نشون نمیدن چون آدمها درشرایط خودشون رو بروز میدن اما باز خیلی از رفتارهای واقعی رو میشه از روی طرزبرخورد با خانواده شناخت

3-درزمان نامزدی اگه بهم بخوره واسه نفربعد قابل قبولتره بشنوه طرفش نامزدداشته تا دوست!!! :w16::icon_gol:

اولش بگم که بخش اول نظراتت رو خونده بودم اما چون روی سخنم با بخش دوم بود فقط ازون بخش نقل قول گرفتم...

من اینو این جا بگم که کی گفته الان تو جامعه ی ما همه ی روابط دوستی دور از چشم خانواده اس؟

من خودم یه نمونه شم که خانواده ام در جریان بودن...

بعدش این که واقعا برای من هیچ فرقی نمی کنه که یه دختر یا پسر قبلا نامزد داشته یا دوست دختر و دوست پسر چند ساله...

یعنی واقعا برای شما متفاوته؟

اگه یه آدمی اون قدر صادق باشه که راجع به روابط گذشته اش باهات صحبت کنه باید زیر سئوال بره؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درسته امامیشه عوامل لغزش روکاهش داد.مرگ واسه همه هست اماآدم میتونه خودش روبندازه جلوماشین بگه من هیچیم نمیشه؟

بالاخره درصدش خیلی کمترازکسی هست که سیگاریه

خوب دقیقابه همین دلیل این ارتباط نادرسته.جوابتوخودت دادی

ممنون.

یه معلم داشتیم میگفت همیشه

آدم وقتی اشتباه میکنه که فکرمیکنه داره درست درراه قدم برمیداره.ذات آفرینش دختروپسرگرایش به سمت همدیگراست.میشه شماواسه من تعریف کنی یه دختروپسرواسه چی باهم رابطه پنهانی برقراربایدبکنند؟اصلافلسفه ارتباط این دوموجودچیه؟من نمیدونم لطفامن روراهنمایی کنید!

خوب ببین لغزش برای چی اصلا از اول شروع میشه. وقتی تو با کسی ازدواج میکنی که بهش علاقه داری و میدونی انتخاب درستیه و به تصمیمی که گرفتی ایمان داری دیگه 1000 نفر دیگه هم بیان و برن تو هیچ وقت دلت نمیلرزه. زندگیهایی مشکل پیدا میکن که یا طرفین با شناخت و علاقه کافی وارد زندگی نشدن یا بلد نیستن چه طوری بعدش با هم رفتار کنن. دوام یه زندگی به اینا ربط داره.اونی که هر ساعت احتمال لغزشش هست. بیماره. بعد از ازدواج و تجربه اون چیزها با همسرش میافته تو این خط. بیمار حسابش جداشت. باید بره درمان بشه.

منظور من چیز دیگه ای بود. کسانی که میرن طرف این چیزها براشون حل شده. افراد دیگه ای که با دیده وحشت و بد به این قضیه نگاه میکنن تواناییشونو ندارن یا نمیخوان دید دیگه ای داشته باشن. نمیتونن یا نمیخوان درکش کنن شاید چون از دید اونها جنس مخالف فقط یه ابزاری برای رفع نیازهای خاص هست نمیتونن قبول کنن دیگران چنین دیدی ندارن. کافر همه را به کیش خود پندارد.

فکر نکنم این معلمتون خودشم فهمیده باشه چی گفته. وقتی آدم یه کاری میکنه فکر میکنه درسته یا اینکه اون کار بهترینه. مریض نیست کاری که نمیدونه اشتباه هست یا نیست بکنه.اگر منظورت اینه که باید احتمال بدیم ممکنه اشتباه کنیم ، شما هم باید این احتمال رو بدی. نه؟

آدمها همه به هم گرایش دارن. آدمها دوست ندارن تنها باشن. آدمها نیازی به رابطه با جنس مخالف دارن. رابطه فقط مسائل جنسی نیست. نیازهای روحی هم هست.همونی که درستشون کرده اینو تو ذاتشون گذاشته. الان هم که رابطه ها پنهانی نیست. همه میدونن.اگر پدر و مادری واقعا حساس باشن متوجه میشن و چیزی ازشون مخفی نمیمونه.هرکی میخواد میره دنبالش هرکی هم نمیخواد نمیره. آدمها باید حق انتخاب داشته باشن.

لینک به دیدگاه
خوب ببین لغزش برای چی اصلا از اول شروع میشه. وقتی تو با کسی ازدواج میکنی که بهش علاقه داری و میدونی انتخاب درستیه و به تصمیمی که گرفتی ایمان داری دیگه 1000 نفر دیگه هم بیان و برن تو هیچ وقت دلت نمیلرزه. زندگیهایی مشکل پیدا میکن که یا طرفین با شناخت و علاقه کافی وارد زندگی نشدن یا بلد نیستن چه طوری بعدش با هم رفتار کنن. دوام یه زندگی به اینا ربط داره.اونی که هر ساعت احتمال لغزشش هست. بیماره. بعد از ازدواج و تجربه اون چیزها با همسرش میافته تو این خط. بیمار حسابش جداشت. باید بره درمان بشه.

منظور من چیز دیگه ای بود. کسانی که میرن طرف این چیزها براشون حل شده. افراد دیگه ای که با دیده وحشت و بد به این قضیه نگاه میکنن تواناییشونو ندارن یا نمیخوان دید دیگه ای داشته باشن. نمیتونن یا نمیخوان درکش کنن شاید چون از دید اونها جنس مخالف فقط یه ابزاری برای رفع نیازهای خاص هست نمیتونن قبول کنن دیگران چنین دیدی ندارن. کافر همه را به کیش خود پندارد.

فکر نکنم این معلمتون خودشم فهمیده باشه چی گفته. وقتی آدم یه کاری میکنه فکر میکنه درسته یا اینکه اون کار بهترینه. مریض نیست کاری که نمیدونه اشتباه هست یا نیست بکنه.اگر منظورت اینه که باید احتمال بدیم ممکنه اشتباه کنیم ، شما هم باید این احتمال رو بدی. نه؟

آدمها همه به هم گرایش دارن. آدمها دوست ندارن تنها باشن. آدمها نیازی به رابطه با جنس مخالف دارن. رابطه فقط مسائل جنسی نیست. نیازهای روحی هم هست.همونی که درستشون کرده اینو تو ذاتشون گذاشته. الان هم که رابطه ها پنهانی نیست. همه میدونن.اگر پدر و مادری واقعا حساس باشن متوجه میشن و چیزی ازشون مخفی نمیمونه.هرکی میخواد میره دنبالش هرکی هم نمیخواد نمیره. آدمها باید حق انتخاب داشته باشن.

من دلایل خودم رودرپستهای قبلی توضیح دادم بهتره بادقت بیشتری

ملاحظه کنید.آخرین لطمه ای که یه دوستی نادرست به زندگی واردمیکنه آسیب جنسی هست کلی حرف زدم هیچکدوم رومطالعه نکردید.آسیبهایی مثل عدم اعتمادبه جنس مخالف عدم وابستگی به همسرآینده وکلی دلیل ثابت شده دیگه واست آوردم حالاگیردادی به این قضیه؟این قضیه هم هست چون ذات آدمی هست اگه میگی نیست خودت روگول میزنی.کافروغیرکافرهم نداره این غریزه آدمیزاده نه خجالت داره نه سرافکندگی.من هیچوقت مخفی نکردم .این بحث هم بجایی نمیرسه چون شماموافقی من مخالف نه من میتونم به شماتحمیل کنم نه شمابه من.شماهم حق نداری کسی روبه صرف پایبندی به اصول اخلاقی خودش محکوم به چیزی کنی.من بادلیل گفتم اشتباهه شماهم بادلیل بگودرسته.

والسلام.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه
من دلایل خودم رودرپستهای قبلی توضیح دادم بهتره بادقت بیشتری

ملاحظه کنید.آخرین لطمه ای که یه دوستی نادرست به زندگی واردمیکنه آسیب جنسی هست کلی حرف زدم هیچکدوم رومطالعه نکردید.آسیبهایی مثل عدم اعتمادبه جنس مخالف عدم وابستگی به همسرآینده وکلی دلیل ثابت شده دیگه واست آوردم حالاگیردادی به این قضیه؟این قضیه هم هست چون ذات آدمی هست اگه میگی نیست خودت روگول میزنی.کافروغیرکافرهم نداره این غریزه آدمیزاده نه خجالت داره نه سرافکندگی.من هیچوقت مخفی نکردم .این بحث هم بجایی نمیرسه چون شماموافقی من مخالف نه من میتونم به شماتحمیل کنم نه شمابه من.شماهم حق نداری کسی روبه صرف پایبندی به اصول اخلاقی خودش محکوم به چیزی کنی.من بادلیل گفتم اشتباهه شماهم بادلیل بگودرسته.

والسلام.

موفق باشید.

همه پستهاتو با دقت خوندم. چیزهایی که داری میگی رو یه عده براساس مشاهداتشون یه جا نوشتن و شما رفتی خوندی و داری تحویل من میدی.من با توجه به نمونه هایی که دور و بر خودم میبینم و کم هم نیستن دارم میگم دلائلی که میاری نمیشه به کل تعمیم داد. منو قبول نداری هیچ. وقتی شما میری پیش مشاور برای ازدواج، بهت میگه "به تو هیچ ربطی نداره این خانوم یا آقا قبل از آشنایی با تو چه کارهایی کرده و با چه کسانی بوده.فقط اگر ازدواج کرده باشه و بچه داشته باشه باید بهت بگه که بدونی تکلیف بچه اش چی میشه وگرنه چیز دیگه ای از روابط قبلیش به تو مربوط نیست." شما از مشاور و روانشناس بیشتر مطالعه و تجربه داری؟ فکر نمیکنم. مهم رابطه و رفتار بعد از ازدواج هستش. نه اینکه طرف تو 16 سالگی مثلا دو ماه با کی دوست بوده.

بحث با شما هیچ وقت به هیچ جا نرسیده و از این به بعد هم نمیرسه.

خوش باشی.

لینک به دیدگاه
دوستی دختر وپسر اصلش ایرادی نداره اما فرعیاتشه که مسئله ساز میشه!!

من اول منافعش رو میگم:

1-باعث شناخت بیشتر دوجنس از هم میشه

2-داشتن یه ارتباط سالم به نشاط جامعه کمک میکنه.

اما مضراتش

1-تاحدودزیادی پایبندی زن ومرد رو به اصول خانوادگی متزلزل میکنه چون باعث میشه هم مرد هم زن به این دیدگاه برسن که این نشد یکی دیگه!!کما اینکه الانم رسیدند.

2-تو تاپیکی که قبلا زدم اکثریت فریب به اتفاق خانومها ابراز کردند که از گناه خیانت نمیگذرند به نظر شما کسی که قبل از ازدواج به داشتن رابطه همزمان با چندجنس مخالف عادت کرده میتونه زمان ازدواج ویه شبه این عادت رو کنار بذاره؟پس ضرردوم اینه که احتمال خیانت وبروز طلاق در ازدواجهای اینچنینی بالاتره

3-این ضرر نیاز به یه مقدمه داره:

شما میتونیددوتا آهنربا یکی با قطب مثبت ودیگری با قطب منفی رو کنارهم بذاری بگی جذب هم نشید؟؟نمیشه چوت ذات دوقطب +و- اینه که همو جذب کنند.پس نمیشه گفت یه دختر وپسرباهم رابطه صمیمی برقرار بکنند اما حرفی ازاین مورد بینشون پیش نیاد.میشه یه دختروپسر ساعتها باهم با تلفن صحبت کنند ولی هیچ حرف عاشقانه بین شون ردوبدل نشه؟؟؟؟

تقریبا زمینه رو دادم چی میخوام بگم مطمئنم همه میدونید.

ضررسوم اینه که طرف دیگه برای ارضای میل جنسی فقط به همسرش متکی نمیشه ووفاداری به معنای واقعی کلمه از بین خواهدرفت.

4-اصل پایداری خانواده به دلبستگی زن و شوهر نسبت به هم هستش شما تصور کنید پسریادختر فرقی نداره دردوستی خودش شکست بخوره یه بار،دوبار،سه بار،چندبار میتونه به جنس مخالف اعتماد کنه؟؟واین سبب دلزدگی از جنس مخالف میشه ودیگه پسر یا دختر شکست خورده به این راحتی نمیتونه به جنس مخالف دل ببنده.اگرهم ببنده متزلزل وشکننده است وبا کوچکترین اشتباه جمله ی معروف شما زنها/مردها همه تون لنگه هم هستین رو تحویل همسرش میده وادامه ماجرا................:w13:

بازم از ضررهاش بگم؟؟؟:banel_smiley_4:

با این توضیح ها دیگه جای حرف نمی مونه..

فقط اینکه یه دوستی خوب آدمو به اوج میرسونه و یه دوستی اشتباه به ته چاه..

دوست حتی روی باورهای آدم هم تاثیر داره..

لینک به دیدگاه
همه پستهاتو با دقت خوندم. چیزهایی که داری میگی رو یه عده براساس مشاهداتشون یه جا نوشتن و شما رفتی خوندی و داری تحویل من میدی.من با توجه به نمونه هایی که دور و بر خودم میبینم و کم هم نیستن دارم میگم دلائلی که میاری نمیشه به کل تعمیم داد. منو قبول نداری هیچ. وقتی شما میری پیش مشاور برای ازدواج، بهت میگه "به تو هیچ ربطی نداره این خانوم یا آقا قبل از آشنایی با تو چه کارهایی کرده و با چه کسانی بوده.فقط اگر ازدواج کرده باشه و بچه داشته باشه باید بهت بگه که بدونی تکلیف بچه اش چی میشه وگرنه چیز دیگه ای از روابط قبلیش به تو مربوط نیست." شما از مشاور و روانشناس بیشتر مطالعه و تجربه داری؟ فکر نمیکنم. مهم رابطه و رفتار بعد از ازدواج هستش. نه اینکه طرف تو 16 سالگی مثلا دو ماه با کی دوست بوده.

بحث با شما هیچ وقت به هیچ جا نرسیده و از این به بعد هم نمیرسه.

خوش باشی.

من بیشترحرفم ازروی تجربیات خودم وسایرین هست مطالعه هم کم نداشتم ضررهایی که عنوان کردم چیزهایی بودن که وجودداره منم ازخودم درنیاوردم که؟درموردگذشته هم حق باشماست خوشبختانه دراین موردباشماموافق هستم.کاملا!

من دریک پست چندنمونه ضررهایی که یک دوستی به بنیان خانواده میزنه عنوان کردم اماخانواده ای که من وخیلی های دیگه دوست دارن داشته باشند قبول نداری بروازهمه پسرهایی که دوست دختردارند بپرس اغلب بعدازدوستی بادخترقیدازدواج رومیزنند چرا؟چون هرچی یه همسربایدبه پسربده یه دوست دخترتأمین میکنه چراپسربایدخودش روتو مخمصه ای به نام ازدواج بندازه (این نقل قول بود حرف خودم نبود.)واین یعنی نابودی خانه وخانواده.اگرم ازدواج کنه گفتم اینقدرمثل کسی که دوستی باجنس مخالف نداشته پایبندبه زندگی نیست میگی نه برو بپرس!!بروزندگی افرادی که قبل ازازدواج دوستی داشتندرومقایسه کن باآنهایی که نداشتند .من ازخودم حرف نمیزیم برای تمامش دلیل دارم میخوای یکی یکی بگم؟بگم؟

تودلایل توواسه اینکه میگی دوستی قبل ازازدواج(آنهایی که به ازدواج باهم ختم نمیشه.)به بنیان خانواده آسیب نمیزنه مطرح کن

من میگم پسرهایی که قبل ازازدواج دوست دخترداشتندیااصلاازدواج نمیکنندیاخیلی دیرازدواج میکنند زمانی که دیگه اصلامیلی به همسرندارن وصرفا یه شریک واسه زندگی میارن آیاواقعایه جوان 25ساله ازدواجش بایه 30ساله یکسانه؟گرچه میدونم بازقانع نشدی.درموردگذشته همسراینقدری به شوهرمربوط نیست که درآینده دخیل نباشه.وقتی یه دختربخاطرنامردی یه پسراشتباهات همسرش روبه پای اون پسرمیذاره وقتی دخترنمیتونه بخاطرخیانت دوست پسرقبلی به هیچ پسری اعتمادکنه.وقتی شکست عاطفی دفعه قبل دخترباعث شده ازهرچی پسرمتنفر بشه وقتی دختربخاطرگذشته خوبی که داشته بایه پسرمیخوادشوهرش روشبیه دوست پسرش بکنه وقتی یه دخترتواناییهای دوست پسرش روباهمسرش مقایسه میکنه وفقط نقاط ضعف شوهرش روالان میبینه فقط بخاطراینکه دوست پسرقبلی باهاش ازدواج نکرده توقع داره شوهرش مثل دوست پسرقبلش باعرضه باشه؟البته میشه جای دختروپسررودرتمام مثالهای بالاعوض کردوهمین هارو واسه پسرهم عنوان کرد.حالاشمابگومحاسن دوستی قبل ازازدواج چیه؟ چه برتری نسبت به نامزدی داره؟

لینک به دیدگاه

یه معلم داشتیم میگفت همیشه

آدم وقتی اشتباه میکنه که فکرمیکنه داره درست درراه قدم برمیداره.ذات آفرینش دختروپسرگرایش به سمت همدیگراست.میشه شماواسه من تعریف کنی یه دختروپسرواسه چی باهم رابطه پنهانی برقراربایدبکنند؟اصلافلسفه ارتباط این دوموجودچیه؟من نمیدونم لطفامن روراهنمایی کنید!

ببخشین که من فضولی میکنم

اما رابطه بر قرار می کنن چون به هم نیاز دارن این طور افریده شدن

اما الان شرایط جامعه طوریه که مجبورن بر خلافه سرشتشون مدت مهمی از زندگیشون را که خیلی به هم نیاز دارن را بدون هم بگذرونن... خوب وقتی عرف جامعه این اجازه را بهشون نده که به نیاز شون نرسن طبیعیه که اونها هم عرف جامعه را بشکنن...

نظام غلط جامعه باید اصلاح شه نه سرشت و ذات انسانی

لینک به دیدگاه
اولش بگم که بخش اول نظراتت رو خونده بودم اما چون روی سخنم با بخش دوم بود فقط ازون بخش نقل قول گرفتم...

من اینو این جا بگم که کی گفته الان تو جامعه ی ما همه ی روابط دوستی دور از چشم خانواده اس؟

من خودم یه نمونه شم که خانواده ام در جریان بودن...

من گفتم همه یاگفتم ممکنه دورازچشم خانواده هاباشه که اکثراهست استثنائات شامل کل نمیشه.:icon_gol:

بعدش این که واقعا برای من هیچ فرقی نمی کنه که یه دختر یا پسر قبلا نامزد داشته یا دوست دختر و دوست پسر چند ساله...

واسه شمافرق نداره هنوزواسه خیلی ازدخترهاوپسرهامهمه من خودم ازهرفردی که دوست دخترداشته پرسیدم آیاحاضره بادوست دخترش ازدواج کنه گفته

نه!

یعنی واقعا برای شما متفاوته؟

اگه یه آدمی اون قدر صادق باشه که راجع به روابط گذشته اش باهات صحبت کنه باید زیر سئوال بره؟

ابدا!فقط مسئله اینجاست که همسرآینده اگه گذشته ای مشابه یابدترداشت

‏بازم نظرشماهمینه؟باگذشته بهترکه کسی مشکلی نداره مثلایه آقاصادقانه بگه ببخشیدخانوم من تاهمین هفته گذشته باچندتادختردوست صمیمی بودم قبلا رابطه هم داشتم اما مال قبل بوده.قبلابه تریاک اعتیادداشتم اماشش ماهی هست ترک کردم.ایناهمش مال گذشته است دیگه ربطی به آینده نداره.جواب شمابه این خواستگارچیه؟ صادقانه بگو:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ببخشین که من فضولی میکنم

اما رابطه بر قرار می کنن چون به هم نیاز دارن این طور افریده شدن

اما الان شرایط جامعه طوریه که مجبورن بر خلافه سرشتشون مدت مهمی از زندگیشون را که خیلی به هم نیاز دارن را بدون هم بگذرونن... خوب وقتی عرف جامعه این اجازه را بهشون نده که به نیاز شون نرسن طبیعیه که اونها هم عرف جامعه را بشکنن...

نظام غلط جامعه باید اصلاح شه نه سرشت و ذات انسانی

من فقط این رومیدونم ویادگرفتم واسه حل مسئله ای که جوابش رونمیدونم صورت مسئله روپاک نکنم!حرف شمادرسته آدم وقتی خیلی تشنه بشه آب جوب هم میخوره یعنی این آب تمیزه؟آدم خیلی تنگش بگیره ممکنه هرجایی خودش روراحت کنه یعنی کارش درسته؟بعضی کارهای غلط رومیشه توجیح کردامابدیش ازبین نمیرود :icon_gol:

لینک به دیدگاه
من فقط این رومیدونم ویادگرفتم واسه حل مسئله ای که جوابش رونمیدونم صورت مسئله روپاک نکنم!حرف شمادرسته آدم وقتی خیلی تشنه بشه آب جوب هم میخوره یعنی این آب تمیزه؟آدم خیلی تنگش بگیره ممکنه هرجایی خودش روراحت کنه یعنی کارش درسته؟بعضی کارهای غلط رومیشه توجیح کردامابدیش ازبین نمیرود :icon_gol:

بله شما درست میگین...منم نگفتم که درسته... اما ادم میتونه که سعی کنه که قدیس باشه و این خیلی عالیه اما انتظار اینکه همه مردم جامعه قدیس بشن به جای اصلاح خود جامعه کار درستی نیست...

وقتی که اب لوله کشی تصفیه نباشه ادم از اب الوده را میخوره چاره ای هم نیست نمشه کسیا که این کار را میکنه شماتت کرد...اگه اب لوله کشی بهش بدی و بازم اب الوده را بخوره اون وقته که میشه بهش ایراد گرفت در مورد مثال دوم هم که مثال خوبی نبود بازم همین طوره وقتی که ادم به قول شما تنگش بگیره و یه جایی خودش را راحت کنه ممکنه کارش زشت باشه اما غلط نیست چون چاره ای نداره...

لینک به دیدگاه

:icon_gol:کاملادرسته ‏اگه ‏شرایط ‏ازدواج ‏فراهم ‏بشه ‏دیگه ‏این ‏مباحث وجودنخواهدداشت مشکل ‏ازجوانان ‏مانیست ‏جای ‏دیگه ‏است

اگه بگم اخراجم میکنند:ws3:

بگم؟بگم؟

لینک به دیدگاه
من بیشترحرفم ازروی تجربیات خودم وسایرین هست مطالعه هم کم نداشتم ضررهایی که عنوان کردم چیزهایی بودن که وجودداره منم ازخودم درنیاوردم که؟درموردگذشته هم حق باشماست خوشبختانه دراین موردباشماموافق هستم.کاملا!

من دریک پست چندنمونه ضررهایی که یک دوستی به بنیان خانواده میزنه عنوان کردم اماخانواده ای که من وخیلی های دیگه دوست دارن داشته باشند قبول نداری بروازهمه پسرهایی که دوست دختردارند بپرس اغلب بعدازدوستی بادخترقیدازدواج رومیزنند چرا؟چون هرچی یه همسربایدبه پسربده یه دوست دخترتأمین میکنه چراپسربایدخودش روتو مخمصه ای به نام ازدواج بندازه (این نقل قول بود حرف خودم نبود.)واین یعنی نابودی خانه وخانواده.اگرم ازدواج کنه گفتم اینقدرمثل کسی که دوستی باجنس مخالف نداشته پایبندبه زندگی نیست میگی نه برو بپرس!!بروزندگی افرادی که قبل ازازدواج دوستی داشتندرومقایسه کن باآنهایی که نداشتند .من ازخودم حرف نمیزیم برای تمامش دلیل دارم میخوای یکی یکی بگم؟بگم؟

تودلایل توواسه اینکه میگی دوستی قبل ازازدواج(آنهایی که به ازدواج باهم ختم نمیشه.)به بنیان خانواده آسیب نمیزنه مطرح کن

من میگم پسرهایی که قبل ازازدواج دوست دخترداشتندیااصلاازدواج نمیکنندیاخیلی دیرازدواج میکنند زمانی که دیگه اصلامیلی به همسرندارن وصرفا یه شریک واسه زندگی میارن آیاواقعایه جوان 25ساله ازدواجش بایه 30ساله یکسانه؟گرچه میدونم بازقانع نشدی.درموردگذشته همسراینقدری به شوهرمربوط نیست که درآینده دخیل نباشه.وقتی یه دختربخاطرنامردی یه پسراشتباهات همسرش روبه پای اون پسرمیذاره وقتی دخترنمیتونه بخاطرخیانت دوست پسرقبلی به هیچ پسری اعتمادکنه.وقتی شکست عاطفی دفعه قبل دخترباعث شده ازهرچی پسرمتنفر بشه وقتی دختربخاطرگذشته خوبی که داشته بایه پسرمیخوادشوهرش روشبیه دوست پسرش بکنه وقتی یه دخترتواناییهای دوست پسرش روباهمسرش مقایسه میکنه وفقط نقاط ضعف شوهرش روالان میبینه فقط بخاطراینکه دوست پسرقبلی باهاش ازدواج نکرده توقع داره شوهرش مثل دوست پسرقبلش باعرضه باشه؟البته میشه جای دختروپسررودرتمام مثالهای بالاعوض کردوهمین هارو واسه پسرهم عنوان کرد.حالاشمابگومحاسن دوستی قبل ازازدواج چیه؟ چه برتری نسبت به نامزدی داره؟

شما دیدت به ازدواج خیلی با دید من فرق داره. شما فکر میکنی همه به خاطر یه سری مسائل خاص میرن ازدواج میکنن که اگر اونها تامین بشه دیگه نیازی بهش نیست. من میگم ازدواج یعنی دو نفر میخوان با هم باشن. انقدر به هم نزدیک هستن و انقدر به هم علاقه دارن و انقدر به هم نیاز دارن(از هر لحاظ) که میخوان بقیه عمرشونو کنار هم باشن.احساس میکنن اگر با هم نباشن ناقصن. این ازدواج دوام داره. هیچکس و هیچ چیز نمیتونه به همش بزنه.

شاید 15 سال پیش پسرها نمیخواستن با دوست دخترشون ازدواج کنن ولی الان این طور نیست. شما چشماتو رو واقعیت و جامعه باز کنی میبینی خیلی از دوستیها به ازدواج ختم میشه. خیلیاشم نمیشه. درست مثل انواع دیگه آشنایی. هیچ فرقی با هم ندارن. بنیان خانواده های معمولی اول به خاطر انتخاب غلط زن و مرد و دوم به خاطر نداشتن مهارت زندگی به هم میخوره.

شما خیلی اشتباه میکنی. شما طبق کدوم آمار و تحقیق میگی دلیل اینه؟سن ازدواج رفته بالا ولی به خاطر خیلی چیزهای دیگه مثل بیکاری و گرونی و آینده تاریک مملکت. مردم هم مثل 100 سال پیش نیستن که بگن هرآنکس که دندان دهد نان دهد. الان همه پسرهایی که من میبینم در آرزوی ازدواج هستن ولی شرایطشو ندارن.

چنین آدمی که شما میگی به بیماری مبتلا شده.خیلی جالبه. مگه همون به قول شما نامزد یا مثلا همسر سابق نمیتونه به آدم خیانت کنه؟ مگه آدم نمیتونه با دیدن نارواییهای مردان اطرافش بدبین بشه؟ مگه آدم نمیتونه به خاطر رفتار پدرش مشکل پیدا کنه؟ خب چی کار کنیم؟ هر چی مرد هست رو ببریم یه جایی که نکنه این دختر بدبین بشه؟

یه دختر میتونه شوهر خودشو با شوهرخواهرش مقایسه کنه و اونو بزنه تو سرش. این دختر رفتار صحیح بلد نیست.این دختر نمیدونه چی میخواد. نمیدونه برای چی با این آدم ازدواج کرده. چه ربطی داره که کیو بزنه تو سر شوهرش و شوهرشو با کی مقایسه کنه. کسی که بخواد مقایسه کنه آدم دور و برش برای این کار زیاد هستن.

شما مثل اینکه نمیدونی نامزدی چیه. بذار برات توضیح بدم. در ایران نامزدی یعنی دو طرف تصمیم به ازدواج گرفتن و قرار ازدواج گذاشتن ولی تا فراهم کردن مقدمات یه مقدار زمان میخوان. میرن یه حلقه ای دست میکنن و یه شیرینی میخورن تا کارهاشون تموم بشه. بعضیا حتی عقد میکنن. این الان آشنایی نیست. بعد از گذاشتن قرار ازدواج برن آشنا بشن؟ خیلی خنده داره. الان باید آشنا بشن؟ اگر به این نتیجه رسیدن به درد هم نمیخورن چی؟ مثلا رفتن خونه دیدن. یا خرید کردن تازه بعد بفهمن به درد هم نمیخورن. خیلی خنده داره. حالا آبروریزی و حرفی که مردم در میارن هم در نظر نگیریم. اونی که عقد کرده چی؟ بعضیا مهمونی میگیرن. اون خرج چی میشه. جواب فامیل رو کی میده؟ اونی که این نسخه رو پیچیده؟ حقارت شناسنامه جدید گرفتن چی؟ تحملش آسونه؟

مردم از دوست شدن هدفهای مختلف دارن. یکی میخواد تنهاییشو پر کنه. یکی میخواد ببینه طرف به دردش میخوره برای زندگی. یکی برای تفریح میخواد که اگر هر دو طرف مشکل نداشته باشن موردی نداره. زندگی خودشونه. هر آدمی باید حق انتخاب داشته چه جوری زندگی کنه با کی زندگی کنه و چه طوری باهاش به شناخت برسه. این حق رو کسی نباید از ما بگیره.

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان .

به نظر شما پسرا و دخترایی که تا حالا دوست دختر و دوست پسر نداشتن ضرر کردن یا نه ؟

نه ضرر داره نه منفعت كلا خنثي ست!!:ws43::Ghelyon:

لینک به دیدگاه
اتفاقا خیلی خوشحال میشم اولین کسی باشم که با دوست دختر پسرم اشنا بشم به خودشم گفتم :ws37:

:ws28::ws28::ws28:

برا پسرت فقط خوشحال میشی

اگه دخترت هم باشه باز هم خوشحال میشی:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

ضرر ؟!

به هیچ وجه

اگه منظورتون فقط یه دوستیه ساده است که حالا چه فرقی می کنه دختر باشه یا پسر

اما اگه منظورتون دوستی هاییه که توی جامعه ما زیادی باب شده

به نظرم مزایای نداشتنش خیلی بیشتر از داشتنشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...