رفتن به مطلب

شغلهای مناسب برای زنان چیست

Avenger

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 110
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منم شغلم روم اثر گذاشت از لوس بازی انقدر بدم میاد که اندازه نداره تو جمع اصلا دنبال خاله زنک بازی نیستم ترجیه میدم با مردا در مورد اقتصاد حرف بزنم تا با زنها در مورد گلدوزی!!!:banel_smiley_4:

ولی خب بقول بهار دیگه این خانومه خیلی جو گیر شده یکم باید تعادل و حفظ کنه و ظرافت زنونه داشته باشه:ws37:

ترجیح:ws3:

من دوست دارم متناسب با رشته ام کار کنم :ws3:اما زنه چه زوری داشته هاااا:ws3:

لینک به دیدگاه
خانوم محترم شمااگه واقعافرقی

بین زن مرد قائل نیستی وعقیده داری تنهامانع پیش پای شمازنها جامعه است ونه چیز دیگه خیلی مشاغل هست که زنان به هیچ عنوان تن بهش نمیدهند.درصورتیکه درکشورهای دیگه همین مشاغل زن هم دارند شماخودت به عنوان زن حاضری مشاغلی همچون رفتگری،تخلیه چاه، بازیافت،وامثال اینهاروانجام بدی همیشه یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به بقیه.تازه اگه باهمین سرعت پیش برودتا زمانی نه چندان دور وظیفه‌ زایمان راهم به عهده مردها بگذارید.!الان دیگه چه شغلی باقیمانده که زنان آماربالایی دراستخدام آن ندارند ؟

اول اینکه مودب باش آقا.

دوم اینکه زنان ایرانی به دلائلی که گفتم بهش تن نمیدن. وگرنه خیلی از زنان تو دنیا همچین کارهایی رو میکنن. من چه فرقی با یه زن بیرون از این کشور دارم؟

سوزن و جوالدوز چه ربطی داره این وسط؟ قاطی نکن. این مثل اینجا مورد استفاده نداره.من هم اگر تخصصی نداشتم مطمئن باش دنبال یه کار خدماتیه شرافتمندانه میرفتم. حالا این کار چیه ربطی به جنسیتم نداره.

متاسفانه زایمان جبر طبیعت بود. دست من نیست وگرنه اون هم باید تقسیم میشد.

یه کم انصاف داشته باشی میبینی آمار استخدام در چه وضعه. یه جو انصاف! که متاسفانه این روزها کمیاب شده.

لینک به دیدگاه
اول اینکه مودب باش آقا.

دوم اینکه زنان ایرانی به دلائلی که گفتم بهش تن نمیدن. وگرنه خیلی از زنان تو دنیا همچین کارهایی رو میکنن. من چه فرقی با یه زن بیرون از این کشور دارم؟

سوزن و جوالدوز چه ربطی داره این وسط؟ قاطی نکن. این مثل اینجا مورد استفاده نداره.من هم اگر تخصصی نداشتم مطمئن باش دنبال یه کار شرافتمندانه میرفتم. حالا این کار چیه ربطی به جنسیتم نداره.

متاسفنه زایمان جبر طبیعت بود. دست من نیست وگرنه اون هم باید تقسیم میشد.

یه کم انصاف داشته باشی میبینی آمار استخدام در چه وضعه. یه جو انصاف! که متاسفانه این روزها کمیاب شده.

مگه توهین کرد؟:w58:

به نظر من که خیلی منطقی بود حرفشون ...وقتی هیچ تفاوتی نباشه اینجوری میشه دیگه ... چطور الان که میگن ناراحت میشی از ینکه این شغلارو نسبت بدن بهت اما میگی فرقی بین زن و مرد نیس و زن همه کاری رو میونه انجام یده ... اگه بده و ناراحت میشی پس یعنی زن نمتونه انجام بده یگه ...

لینک به دیدگاه
مگه توهین کرد؟:w58:

به نظر من که خیلی منطقی بود حرفشون ...وقتی هیچ تفاوتی نباشه اینجوری میشه دیگه ... چطور الان که میگن ناراحت میشی از ینکه این شغلارو نسبت بدن بهت اما میگی فرقی بین زن و مرد نیس و زن همه کاری رو میونه انجام یده ... اگه بده و ناراحت میشی پس یعنی زن نمتونه انجام بده یگه ...

بله. لحنش و منظوری که از حرفاش داشت توهین آمیز بود. توهین کردن فقط فحش دادن نیست.

از نظر شما منطقی بود. از نظر من خیلی بی منطق بود.

من ناراحت شدم بهم نسبت دادن؟ کجای نوشته من باعث شد فکر کنی ناراحت شدم ازم پرسید حاظرم برم دنبال این کارها؟ منکه گفتم اگر تخصصی نداشتم میرفتم دنبال یه کار خدماتیه شرافتمندانه. نگفتم؟ رفتگری و کارهای دیگه ای که اون آقا گفت از نظر من شرافتمندانه هست و اگر تخصصی نداشتم و امکانش بود میرفتم دنبالش. هیچ کاری نیست که یه زن از پسش برنیاد. و هیچ کس حق نداره برای دیگری نسخه بپیچه.

لطفا پستها رو کامل و با دقت بخونید.

لینک به دیدگاه
من هیچوقت بحثم با کسایی که ادعا دارن اما جنبه ی شنیدن ندارن به نتیجه نمیرسه .. چون فقط بلدن بگن و کم نیارن ...!

هر چی شما میگی ....:dancegirl2:

شما کوچکترین شناختی از من ندارین پس در مورد من قضاوت نکنین..ممنون.

برداشتتون از پست من اشتباه بود. همین! اینکه دیگه قهر کردن نداره.

خوش باشی عزیزم.

لینک به دیدگاه
نه قرار نیست همه معلم باشند!

سوال شد چه شغلی مناسب هست با توجه به شرایط جامعه گفته شد معلمی!:w16:

بعد مثلا شایدیک خانومی دوست داشته باشه که راننده تریلی باشه به نظرت چه اتفاقی میتونه براش بیفته؟حالا مقوله ی تغییرات خلق و خو به کنار:ws37:

فکر میکنی جو جامعه هیچ تاثیری در شرایط شغلی خانومها نداره؟:ws2:

اگه قرار باشه مسر زندگیت براساس این چیزها بذاری باید از خیلی از علایقت و استعداد هات و کلا قسمتی از زندگی به خاطر عرف هایی که غلط یا درست باب شدن از دست بدی.

به نظر من این درست نیست .هر کاری هر شغلی سختی خطرات و مسائل خودش رو داره .دنبال علاقت میری به میزانش باید متوجه مسائل حاشیه اش هم باشی:w16:

بین زن مرد قائل نیستی وعقیده داری تنهامانع پیش پای شمازنها جامعه است ونه چیز دیگه خیلی مشاغل هست که زنان به هیچ عنوان تن بهش نمیدهند.درصورتیکه درکشورهای دیگه همین مشاغل زن هم دارند شماخودت به عنوان زن حاضری مشاغلی همچون رفتگری،تخلیه چاه، بازیافت،وامثال اینهاروانجام بدی همیشه یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به بقیه.تازه اگه باهمین سرعت پیش برودتا زمانی نه چندان دور وظیفه‌ زایمان راهم به عهده مردها بگذارید.!الان دیگه چه شغلی باقیمانده که زنان آماربالایی دراستخدام آن ندارند ؟

دقیقا منظورت رو نفهمیدم:ws51:

لینک به دیدگاه

دقیقا منظورت رو نفهمیدم:ws51:

منظورش این بود من دارم شعار میدم و موقع عمل که میشه منم میشم عین بقیه. میگم من زنم و این کارهارو نمیکنم. میزنم زیر حرفم. وجودشو ندارم بمونم سر چیزی که گفتم.

لینک به دیدگاه

كسي نميتونه به اين سوال جواب بده كه بهترين شغل براي مردا چيه. پس در مورد زنها هم سوال درستي نيس.

هر كسي ترجيح انتخابش بر مبناي علاقه استعدادشه و اگه انتخاب محدود باشه، اجبارا يه كاري رو بر خلاف علاقه اش قبول ميكنه.

الان دیگه چه شغلی باقیمانده که زنان آماربالایی دراستخدام آن ندارند ؟

ناراحتي شما بيشتر از اشغال فرصتاي شغليه. اما مشكل پر شدن بازار كار از حضور صرف خانومها نيست.

مشكل اصلي اينه كه بعضيا حقوقاي خيلي كم رو قبول ميكنن. من خانومي ديدم كه براي 8 ساعت كار روزانه. ماهانه 70 تومن حقوق ميگيره. يعني بيگاري محض! اگه هر روز مسير رفت و برگشتشو آژانس بگيره يه چيزيم كم مياره!

مشخصه كه بيمه هم نيست. چون اين حقوق بر خلاف قانون كاره.

يعني اگه يه آدم روزي دو ساعت كنار خيابون وايسه چاغاله بادوم بفروشه بيشتر از اين درآمد داره!:ws52:

لینک به دیدگاه
نه قرار نیست همه معلم باشند!

سوال شد چه شغلی مناسب هست با توجه به شرایط جامعه گفته شد معلمی!:w16:

بعد مثلا شایدیک خانومی دوست داشته باشه که راننده تریلی باشه به نظرت چه اتفاقی میتونه براش بیفته؟حالا مقوله ی تغییرات خلق و خو به کنار:ws37:

فکر میکنی جو جامعه هیچ تاثیری در شرایط شغلی خانومها نداره؟:ws2:

کلی کیف می کنه ، یه هفته ارمنستان ، یه هفته آذربایجان ، یه هفته ترکیه ، اگه بار بزنه دورتر هم بره که دیگه ایول ، :w16:

ولی راننده تریلی از سوسنگرد به دامغان بله کیف و عشق و حالی نداره ، حتی از نظر اجتماعی پایین هم هست کلی .

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4: هر شغلی‌ که دلشون بخواد می‌تونن داشته باشن بهترو بدتر هم نداره و البته اکثر خانوم‌های تن‌ پرور ایرانی‌ ترجیح میدن تو خونه باشن به غیبت و خاله زنک بازی ادامه بدن وقتی‌ اکثر مرد‌ها با رضایت تمام با عرض معذرت سواری میدن...:icon_pf (34): کی‌ بدش میاد بخوره بخوابه :banel_smiley_4:
لینک به دیدگاه

هر شغلی در شان و شخصیت یه خانوم نیست

درسته که کار که عیب و عار نیست اما هر کاری هم کار نیست به خصوص در مورد خانوما

مثلا واقعا مسافر کشی هم شد شغل برای یه خانوم ؟

شخصیت یه زن در این حده که بره بایسته کنار یه مشت مردی که قربون صدقه اشون فحشای ناموسیه !:icon_pf (34):

درسته که جبر زمونه گاهی خیلی بلاها به سر آدم میاره

اما بعضی ها خودشون تنشون می خاره و در حالی که راه چاره خیلی بهتری دارن دوست دارن که تن به هر کاری بدن

بدون این که فکر آخر و عاقبت کار و حرمت و شخصیت خودش باشه :sigh:

.

این معنیش این میشه که شأن و شخصیت خانوم‌ها از مرد‌ها بالاتره؟ و شخصیت خانوم‌ها از مسافر کش‌ها بیشتره؟ مسافر کشی‌ شغل بی‌ شأن و منزلتیه؟

لینک به دیدگاه
چند شب قبل یکی از کانالهای اونوری به صورت مستند خانومی رونشون میداد که راننده تاکسی بود نگاه نمیکردم اما گوشم به تلویزیون بود

خانومه داد میزد ونک 2نفر!:ws37:

بعد خاطره تعریف کرد که بعضی از راننده های خطی دیگه بهش پیشنهادهای ناجوری دادن

و حتی آقایونی که مسافر بودن!:icon_pf (34):

بعد یه خاطره هم گفت که یکی بردتش یه محل پرت کامل پولاشو به زور چاقو ازش گرفته!

اینجاست که ادم پی میبره

ای ایهاالناس بابا این ملت جنبه نداره چرا متوجه نیستین؟:w00:

آره از نظر ادمای تحصیلکرده و قشر بافرهنگمون بله خانومها پا به پای اقایون همه کاری میتونن بکنن

ولی ببینید در عمل چه اتفاقهایی می افته؟؟!!

منم خیلی راحت میتونم بگم بله خانومها همه شغلها رو میتونن از پسش بربیان

اما متاسفانه این دیدگاه خیلی صحیح نیست:ws46:

در این مواقع میفهمم چرا میگن توی کارخونه و پتروشیمی و...جای کار خانومها نیست جایی که با پرزدن یک سوسک ماده همه چشمها از مهندس گرفته تا کارگر میچرخه دنبالش(توهین به مهندسین محترمی که اونجا فعالیت دارن نباشه اما مشاهدات عینی یک مرد میباشدو مسلما عمومیت نداره!)

:banel_smiley_4:

و چرا پدرم میگه دبیری بهترین شغل برای خانومهاست حالا شما استاد انشگاه و مربی مهد کودک رو هم میتونی اضافه کنی!:ws37:

یعنی‌ چون بعضی‌ مرد‌ها جنبه و شعور ندارن خانوم‌ها از علایقشون بگذرن؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
یعنی چی شرایط جامعه؟ جامعه کیه؟ من و شما. وقتی شما خودت قبول نداری میتونی هر کاری بکنی توقع داری آقایون قبول کنن؟ بالاخره باید از یه جا شروع بشه. وقتی میگی کار مناسب معلمیه یعنی بقیه مناسب نیستن؟ این همه زن تو این مملکت هست. چند نفر میتونن برن معلم بشن؟ راننده تریلی هم اگر میخواد بشه باید بشه. همون اتفاقهایی که برای یه مرد میتونه بیافته برای یه زن هم احتمالش هست.

واقعا باعث ناراحتی و تاسف منه که یه عده الان به خاطر گرفتن حقوق برابر برای ما تو زندان هستن اون وقت ما اینجا میشینیم میگیم من چون دخترم باید برم دنبال معلمی. من چون دخترم نمیتونم همه جور شغلی داشته باشم چون جامعه نمیذاره. نه خیر اشکال از طرز تفکر خود ماست.این ما هستیم که به جامعه اجازه میدیم این جوری فکر و برخورد کنه. بله ما خیلی عقبیم.بیخود جهان سومی نیستیم.

شما چقدر زود جوش میاری

اگه پست آقا پیمان به شما توهین تلقی بشه این پست شما بهمن توهین شده یکمی لحن حرفاتو درست کن!البته ببخشیدا ولی چون تعدادپستات چندرقمی هست دلیل نمیشه هرجور خواستی با یک تازه واردحرف بزنی:w00:

شما اصلا متوجه منظور من نمیشید:ws3:

اخه بابا یکی اون عنوان تاپیک رو بخونه گفتن به نظرتون شغل مناسب خانوما چیه منم به عنوان یک آدم نظرمو گفتم که معلمی به نظرم خوبه:icon_redface:

حالا یعنی من حکم کردم همه برن معلم بشن؟خب هرکی هرچی دوست داره بره سراغ همون:w16:

حرف من اینه توی ایران بنابر یکسری دلایل نمیشه مثل خارج از کشور مشاغل رو عهده دار شد

بری مسافر کشی باید به جون بخری که مثلا ممکنه بدزدنت ممکنه جیبتو خالی کن هزارتا بلا سرت بیارن....اینم جزئی از این کارا هست حالا خانوم ایکس یا ایگرگ این شرایط روقبول داره و میتونه تحمل کنه بسم الله بره جلو کی جلوشو میگیره؟:ws37:

لینک به دیدگاه
یعنی‌ چون بعضی‌ مرد‌ها جنبه و شعور ندارن خانوم‌ها از علایقشون بگذرن؟:banel_smiley_4:

نخیر نگذرن! ببین هرچیز بهایی داره اره خیلی خوبه هرکی بره سراغ کاری که دوست داره اما باید بهاشو هم بپردازه!!:ws3:یه چرتکه بندازه ببینه ارزششو داره یانه:ws52:

لینک به دیدگاه

این کجاش بده?:jawdrop: بعضی‌ وقت‌ها دلم بیشتر واسه مرد‌ها میسوزه این یه تحقیر غیر مستقیم برای مرد هاست ولی‌ خودشون...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
نخیر نگذرن! ببین هرچیز بهایی داره اره خیلی خوبه هرکی بره سراغ کاری که دوست داره اما باید بهاشو هم بپردازه!!:ws3:یه چرتکه بندازه ببینه ارزششو داره یانه:ws52:

این دیگه بستگی به وجود هرکس داره یکی‌ تا آخر عمر به خاطر حرف مردم و تنبلی خودش یه گوشه میمونه و میشه یکی‌ از همون آدم ها! یکی‌ هر کار دوس داره میکنه و از زندگی و سختی هاش لذت میبره

لینک به دیدگاه
من نمیخوام نژادپرستانه به قضیه نگاه کنم.صحبت منم همینه این خانوم هایی که معتقدندزنان بایددرهرکاروهرجایی حضورداشته باشند.پس چراجاشون بعضی جاهاخالیه؟ چراهیچوقت تلاش برای بدست آوردن مشاغل به ظاهرپست اجتماعی نداشتند؟اوناکه ثابت کردندبه همه کاری دست پیدامیکنندچراتصدیگری این مشاغل رونگرفتند؟چرااینجورمواقع حقوق زن ومرد یکسان نمیشه؟فقط هرجاراحتی ورفاه هست حقوق زن ومردیکسان میشه؟ مردان چه گناهی کردند که بایدپستترین مشاغل روقبول کنند که یک زن سرکارگروکارفرمای اونا باشه؟واین له کردن مستقیم مرد نیست؟

:jawdrop: حرف شما این بود؟؟؟؟!!!!!! دقیقا کجاش این بود؟؟؟؟!!!! کی‌ گفته زن‌ها در این زمینه فعالیت ندران؟؟؟!!!!!!!!! به عنوان مثال خانوم‌ها خدمت کار نمیشن؟؟ اینم یه شغله و اصلا ایرادی نداره

لینک به دیدگاه

اینجا یه سوال واسم پیش اومد این خانوم‌ها که اومدن نظر دادن شغل مناسب واسه زن‌ها معلمی هست دقیقا چرا رفتن دانشگاه این همه وقت و هزینه گذاشتن؟؟؟ چرا نرفتن دانشگاه تربیت معلم درس بخونن؟؟؟؟!!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...