رفتن به مطلب

شغلهای مناسب برای زنان چیست

Avenger

ارسال های توصیه شده

هر زنی باید هر شغلی که علاقه و لیاقتش رو داره داشته باشه.

از رییس جمهور تا راننده.

زن و مرد فرقی ندارن.

منظورت که ایران نیس :w58:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 110
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شما چقدر زود جوش میاری

اگه پست آقا پیمان به شما توهین تلقی بشه این پست شما بهمن توهین شده یکمی لحن حرفاتو درست کن!البته ببخشیدا ولی چون تعدادپستات چندرقمی هست دلیل نمیشه هرجور خواستی با یک تازه واردحرف بزنی:w00:

شما اصلا متوجه منظور من نمیشید:ws3:

اخه بابا یکی اون عنوان تاپیک رو بخونه گفتن به نظرتون شغل مناسب خانوما چیه منم به عنوان یک آدم نظرمو گفتم که معلمی به نظرم خوبه:icon_redface:

حالا یعنی من حکم کردم همه برن معلم بشن؟خب هرکی هرچی دوست داره بره سراغ همون:w16:

حرف من اینه توی ایران بنابر یکسری دلایل نمیشه مثل خارج از کشور مشاغل رو عهده دار شد

بری مسافر کشی باید به جون بخری که مثلا ممکنه بدزدنت ممکنه جیبتو خالی کن هزارتا بلا سرت بیارن....اینم جزئی از این کارا هست حالا خانوم ایکس یا ایگرگ این شرایط روقبول داره و میتونه تحمل کنه بسم الله بره جلو کی جلوشو میگیره؟:ws37:

نوشتم چرا پست اون فرد توهین بود. تازه میگی اگر توهین باشه؟ یعنی نبود؟

جوش نیاوردم.اتفاقا با تاسف نوشتم. به نظر من ما جهان سومیم و تو کشور عقبی زندگی میکنیم. ما حقوق متناسب با لیاقتمون به دست نمیاریم چون خودمون طرز فکر درستی نداریم.

من دلائل شماهارو برای اینکه معلمی شغل مناسبیه قبول ندارم. وگرنه به من ربطی شما میخوای چه شغلی داشته باشی یا چه شغلی به نظرت بهتره.

اون مثالهایی که آوردی مگه برای مرد اتفاق نمیافته؟ کم تا حالا راننده مرد رو دزدین و کشتن؟هرکاری مسائل خودشو داره. به خصوص تو کشوری مثل ایران.

در مورد اینکه کی جلوشو میگیره باید بگم وقتی حرفهایی مثل "به خاطر شرایط جامعه نمیشه فلان کار رو انجام داد" از دهن یه عده خانوم درمیاد، بهانه خوبی برای محدود کردن بقیه همجنساشون به دست یه عده میده. شما با آوردن اون دلیل که "به خاطر زن بودن نمیتونه یه شغلی داشته باشه" دست و پای بقیه رو میبندی.

من نمیخوام نژادپرستانه به قضیه نگاه کنم.صحبت منم همینه این خانوم هایی که معتقدندزنان بایددرهرکاروهرجایی حضورداشته باشند.پس چراجاشون بعضی جاهاخالیه؟ چراهیچوقت تلاش برای بدست آوردن مشاغل به ظاهرپست اجتماعی نداشتند؟اوناکه ثابت کردندبه همه کاری دست پیدامیکنندچراتصدیگری این مشاغل رونگرفتند؟چرااینجورمواقع حقوق زن ومرد یکسان نمیشه؟فقط هرجاراحتی ورفاه هست حقوق زن ومردیکسان میشه؟ مردان چه گناهی کردند که بایدپستترین مشاغل روقبول کنند که یک زن سرکارگروکارفرمای اونا باشه؟واین له کردن مستقیم مرد نیست؟

چرا جاشون خالیه؟ به خاطر طرز فکر امثال شما. شما معتقدی یه جاهایی نباید باشن.غیر از اینه؟ حالا سیاست گذاری تو این کشور دست کیه؟ قدرت سیاسی و قانونگذاری و اجرایی دست همفکران شماست.کسانی که بزرگترین وظیفه و خاصیت زن رو بچه داری و شوهرداری میدون. کسایی که میان قانون چندهمسری تصویب میکنن و برای 1 دونه وزیر زن جنجال راه میندازن.

چرا این همه فعال حقوق زنان تو زندان هستن؟ مگه چی میگن؟

خیلی جالبه. جلوی کار زن رو میگیرن و هرکی صداش دربیاد میفرستن اونجا که عرب نی انداخت بعد میپرسین چرا نمیان کار رو بگیر دستشون؟

لینک به دیدگاه
منظورت که ایران نیس :w58:

این حرفها برای اینجا زوده سارا جون. ما باید اول تازه به یه عده یاد بدیم چند همسری درست نیست . خیلی راه داریم تا به جایی که بقیه هستن برسیم.

لینک به دیدگاه
یعنی‌ چون بعضی‌ مرد‌ها جنبه و شعور ندارن خانوم‌ها از علایقشون بگذرن؟:banel_smiley_4:

یه بلانسبت میگفتی

بدنبود!

نوشتم چرا پست اون فرد توهین بود. تازه میگی اگر توهین باشه؟ یعنی نبود؟

جوش نیاوردم.اتفاقا با تاسف نوشتم. به نظر من ما جهان سومیم و تو کشور عقبی زندگی میکنیم. ما حقوق متناسب با لیاقتمون به دست نمیاریم چون خودمون طرز فکر درستی نداریم.

من دلائل شماهارو برای اینکه معلمی شغل مناسبیه قبول ندارم. وگرنه به من ربطی شما میخوای چه شغلی داشته باشی یا چه شغلی به نظرت بهتره.

اون مثالهایی که آوردی مگه برای مرد اتفاق نمیافته؟ کم تا حالا راننده مرد رو دزدین و کشتن؟هرکاری مسائل خودشو داره. به خصوص تو کشوری مثل ایران.

در مورد اینکه کی جلوشو میگیره باید بگم وقتی حرفهایی مثل "به خاطر شرایط جامعه نمیشه فلان کار رو انجام داد" از دهن یه عده خانوم درمیاد، بهانه خوبی برای محدود کردن بقیه همجنساشون به دست یه عده میده. شما با آوردن اون دلیل که "به خاطر زن بودن نمیتونه یه شغلی داشته باشه" دست و پای بقیه رو میبندی.

چرا جاشون خالیه؟ به خاطر طرز فکر امثال شما. شما معتقدی یه جاهایی نباید باشن.غیر از اینه؟ حالا سیاست گذاری تو این کشور دست کیه؟ قدرت سیاسی و قانونگذاری و اجرایی دست همفکران شماست.کسانی که بزرگترین وظیفه و خاصیت زن رو بچه داری و شوهرداری میدون. کسایی که میان قانون چندهمسری تصویب میکنن و برای 1 دونه وزیر زن جنجال راه میندازن.

چرا این همه فعال حقوق زنان تو زندان هستن؟ مگه چی میگن؟

خیلی جالبه. جلوی کار زن رو میگیرن و هرکی صداش دربیاد میفرستن اونجا که عرب نی انداخت بعد میپرسین چرا نمیان کار رو بگیر دستشون؟

ببخشید!الان چندتاوزرای مازن هستند؟چندتاازمشاوران ارشدرئیس جمهورزن هستند؟دیگه بایدچه شغلی به زنان بدهندکه راضی بشید؟بحث من مشاغلی بودکه عنوان کردم شمامیگی زنان همه مشاغل رومیتونندانجام بدن!ماهم میگیم برمنکرش لعنت.کسی به قابلیت های زنان اهانتی نکردشمادلت ازچه وکه پره سرمن خالی نکن انتقادی داری خودشون هستندآدم زنده هم وکیل وصی نمیخواد.بحث سرمشاغل هست شماهم بادیدنژادپرستانه خودت بحث روبه حاشیه نکش!زن درجامعه حرمت داره همه شغلی مناسب زنان نیست بعضی زنان ومردان متاسفانه هستندکه درجایگاه اصلی خودشون نیستند.بزرگترین وظیفه‌ زن انسان سازی هست حتماجمله پشت هرمردموفقی یه زن ایستاده رو شنیدی.کسی نمیتونه منکربشه که نقش زن درتربیت صحیح فرزندان چقدرزیاده.تاحدی که همه میگن زبان مادری!شمافقط به زن ازدید مادی نگاه میکنی امازن ارزشش خیلی بالاترازاینه که بخوادبه خیلی کارهاتن بده.

لینک به دیدگاه
یه بلانسبت میگفتی

بدنبود!

ببخشید!الان چندتاوزرای مازن هستند؟چندتاازمشاوران ارشدرئیس جمهورزن هستند؟دیگه بایدچه شغلی به زنان بدهندکه راضی بشید؟بحث من مشاغلی بودکه عنوان کردم شمامیگی زنان همه مشاغل رومیتونندانجام بدن!ماهم میگیم برمنکرش لعنت.کسی به قابلیت های زنان اهانتی نکردشمادلت ازچه وکه پره سرمن خالی نکن انتقادی داری خودشون هستندآدم زنده هم وکیل وصی نمیخواد.بحث سرمشاغل هست شماهم بادیدنژادپرستانه خودت بحث روبه حاشیه نکش!زن درجامعه حرمت داره همه شغلی مناسب زنان نیست بعضی زنان ومردان متاسفانه هستندکه درجایگاه اصلی خودشون نیستند.بزرگترین وظیفه‌ زن انسان سازی هست حتماجمله پشت هرمردموفقی یه زن ایستاده رو شنیدی.کسی نمیتونه منکربشه که نقش زن درتربیت صحیح فرزندان چقدرزیاده.تاحدی که همه میگن زبان مادری!شمافقط به زن ازدید مادی نگاه میکنی امازن ارزشش خیلی بالاترازاینه که بخوادبه خیلی کارهاتن بده.

تمام حرف‌هات مغلطه بود و این خیلی‌ زشته شما انگار عادت داری بحث رو منحرف کنی‌!!!!! درضمن نژاد و جنس با هم فرق دارن:banel_smiley_4: وظیفه زنان رو هم شما تعیین نمیکنی‌ چی‌ باشه:ws37: وقتی‌ زن‌ها می‌تونن خودشون موفق بشن چرا باید پشت مرد‌ها بایستن؟ :ws37:معنی‌ آخرین جملتون که آخر مغلطه بود این میشه که ارزش مرد از زن پایین تره و ارزش مادی داره :ws28:

لینک به دیدگاه
یه بلانسبت میگفتی

بدنبود!

ببخشید!الان چندتاوزرای مازن هستند؟چندتاازمشاوران ارشدرئیس جمهورزن هستند؟دیگه بایدچه شغلی به زنان بدهندکه راضی بشید؟بحث من مشاغلی بودکه عنوان کردم شمامیگی زنان همه مشاغل رومیتونندانجام بدن!ماهم میگیم برمنکرش لعنت.کسی به قابلیت های زنان اهانتی نکردشمادلت ازچه وکه پره سرمن خالی نکن انتقادی داری خودشون هستندآدم زنده هم وکیل وصی نمیخواد.بحث سرمشاغل هست شماهم بادیدنژادپرستانه خودت بحث روبه حاشیه نکش!زن درجامعه حرمت داره همه شغلی مناسب زنان نیست بعضی زنان ومردان متاسفانه هستندکه درجایگاه اصلی خودشون نیستند.بزرگترین وظیفه‌ زن انسان سازی هستحتماجمله پشت هرمردموفقی یه زن ایستاده رو شنیدی.کسی نمیتونه منکربشه که نقش زن درتربیت صحیح فرزندان چقدرزیاده.تاحدی که همه میگن زبان مادری!شمافقط به زن ازدید مادی نگاه میکنی امازن ارزشش خیلی بالاترازاینه که بخوادبه خیلی کارهاتن بده.

چند تا وزیر داریم؟ 21 وزیر چند تا وزیر زن داریم؟ 1 دونه

چندتا مشاور داره؟23 تا مشاور رسمی داره. چندتا مشاور ارشد زن داره؟ 1 دونه

الان به نظرت خیلی انصاف رعایت شده؟

هر شغلی که یه زن دلش بخواد باید داشته بشه تا من راضی بشم. بحث سر نوع شغل نیست. سر حق انتخابه.

شما که فعلا دلت سر استخدام خیلی پره و داری سر کل جمعیت نسوان خالی میکنی.

آره میدونم. این همه فعال حقوق زنان تو زندان هستن. چون آقایون ماشالا خیلی حواسشون به این چیزها هست.

نژادپرستانه؟ باید بگید تبعیض جنسیتی. نژاد فرق میکنه. و به نظرم من دارم برای برداشته شدن این تبعیض تلاش میکنم و شما از مدافعانش هستی. دست پیش نگیر حمله نکن.شمایی که بحث رو دائم میپیچونی.

شغل یه زن شخصیتشو نمیاره پایین. این قانون خانواده ، این تبعیض جنسیتیه که زن رو تحقیر میکنه. این دید بسته جامعه سنتی ماست که زن رو انقدر کوچیک کرده تا جایی که برای زن قیم تعیین میکنن. یعنی شغل بیشتر از این قانون تحقیرآمیزه و شخصیت زن رو میاره پایین؟

بزرگترین وظیفه یک انسان مفید بودنش و خدمت به نسل بشره. یه زن میتونه به عنوان مادر مفید باشه. یه زن دیگه میتونه به عنوان رئیس جمهور خدمت کنه. کسی حق نداره نقش دیگران در جامعه رو تعیین و بهشون دیکته کنه.

شنیدم و اصلا ازش خوشم نمیاد چون زن رو در سایه مرد تصویر میکنه. مرد هم میتونه باعث پیشرفت همسرش بشه. برعکس هم هست.

مگه نقش پدر کمتره؟ چه قدر پدرها بودن که باعث رشد بچه ها شدن و چه قدر پدرها بودن که بچه هارو بیچاره کردن. روانشناسی امروز به هردو نفر والدین توصیه میکنه به تربیت بچه برسن چون پدر و مادر یه نقش دارن. بچه ای که پدر درستی نداره درست به اندازه بچه ای که مادر نامناسب داره در معرض خطره.شما که ماشالا تو تالار خانواده فعال هستی باید بدونی.

اتفاقا شما دید تک بعدی داری. کسی که بزرگترین وظیفه یک جنسیت رو فقط یک چیز میدونه دید بسته ای داره. مادی؟ یعنی چی دید مادی؟ منی که میگم زن کالا نیست که 4 تا 4تا عقد بشه دید مادی دارم؟ شمایی که به زن به چشم ماشین جوجه کشی نگاه میکنن دید معنوی دارین؟ یعنی مرد ارزشش کمتر از زنه به خیلی کارها تن بده؟ مگه چه کاریه؟ مگه شرافت کار با جنسیت انجام دهنده اش سنجیده میشه؟ زن ارزشی برابر با مرد داره. خونش رنگین تر نیست.شما هم با این حرف میخوای بگی مدافع زنانی؟ بنده به عنوان یه عضو مونث از این جامعه میگم طرز فکر شما بزرگترین دشمن آزادی و پیشرفت من و همفکرانمه.

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4: همه ی کارهارو خانوم‌ها می‌تونن انجام بدن درش هیچ شکی نیست:w16:

شما پست اول تاپیک رو خوندی بحث سر توانایی انجام کار نیست سر تطابق کار با روحیات زنانس

وگرنه زن میتونه هرکاری انجام بده از رفتگری بگیر تا ریاست جمهوری

البته نسبت به تحصیلات و شعورش

لینک به دیدگاه
شما پست اول تاپیک رو خوندی بحث سر توانایی انجام کار نیست سر تطابق کار با روحیات زنانس

وگرنه زن میتونه هرکاری انجام بده از رفتگری بگیر تا ریاست جمهوری

البته نسبت به تحصیلات و شعورش

هرکس یه روحیه داره همه که روحیه خاله زنک ندارن درضمن روحیه و توانایی متضاد هم نیستن و این تایپیک کلّ زندگی‌ این خانوم و آقا رو تحلیل نکرده و حرف‌ها یک طرفست کی‌ گفته اگه زنی‌ بره کاره معدن بکنه تغییر جنسیت میده یا اصلا به گفته شما تغییر روحیه؟؟؟ پس یعنی‌ مرد‌ها هیچ لطافت و نرمی ندران؟؟ برای همین می‌تونن راننده تاکسی بشن؟؟ یعنی‌ همه راننده‌ها یا شبیه شغل راننده ها.. خشن هستن و باید باشن؟؟ یعنی‌ همه معلم‌ها و شغل‌های شبیه معلمی مهربون و ظریف و .. هستن یعنی‌ مرد‌ها نباید معلم یا شبیه معلم باشن؟

لینک به دیدگاه

بعضي از شغلها فقط براي اينكه زن سر پرست خانواده هست و توسط زن ها انجام ميشه ولي بعضي از شغل ها را خود خانم ها دوست ندارن حتي اسمشو بيارن اتفاقا در عصر جديد خانم ها از استقلال خوبي برخوردارن و هميشه دنبال مقصر هستند

خيلي از شغل ها از نظر عملي براي زن شكننده و طاقت فرساست

خوشبختانه در مورد زن كمتر اجبار بكار ميره و انتخاب با خود شخصه

لینک به دیدگاه
بعضي از شغلها فقط براي اينكه زن سر پرست خانواده هست و توسط زن ها انجام ميشه ولي بعضي از شغل ها را خود خانم ها دوست ندارن حتي اسمشو بيارن اتفاقا در عصر جديد خانم ها از استقلال خوبي برخوردارن و هميشه دنبال مقصر هستند

خيلي از شغل ها از نظر عملي براي زن شكننده و طاقت فرساست

خوشبختانه در مورد زن كمتر اجبار بكار ميره و انتخاب با خود شخصه

این چیه توضیح میدی لطفا؟:ws52: کی‌ واسه چی‌ دنبال مقصره؟ کدوم شغل طاقت فرساست؟(از نظر علمی‌؟ و برای مرد نیست؟) وقتی‌ اجبار نباشه خانومی نمیره وزیر جنگ بشه؟ یا سرباز؟ یا راننده؟ یا.... ؟ بعضی‌ شغل‌ها رو هم توضیح میدی؟:ws37:

لینک به دیدگاه
اینجا یه سوال واسم پیش اومد این خانوم‌ها که اومدن نظر دادن شغل مناسب واسه زن‌ها معلمی هست دقیقا چرا رفتن دانشگاه این همه وقت و هزینه گذاشتن؟؟؟ چرا نرفتن دانشگاه تربیت معلم درس بخونن؟؟؟؟!!!!

از دختر عمو و عمه و غیره کم نیاره

مغز دخترامون از 100 سال پیش تا الان پیشرفت نکرده برای همین هم هست که انقدر توسری خورن و افتخار هم می کنن:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

شغل مناسب برای هر کس شغلیه که خودش دوست داره کسی دیگه نمی تونه برای کسی دیگه نسخه بپیچه

من شغل مناسب برای خودم بوتیک اونم از اون مدل هایی که خیلی با کلاس و بزرگ دوست دارم با هر مدرک تحصیلی هم که باشم این شغل از نوجوونی دوست داشتم تا الان :ws37:

لینک به دیدگاه
این چیه توضیح میدی لطفا؟:ws52:کی‌ واسه چی‌ دنبال مقصره؟ کدوم شغل طاقت فرساست؟(از نظر علمی‌؟ و برای مرد نیست؟) وقتی‌ اجبار نباشه خانومی نمیره وزیر جنگ بشه؟ یا سرباز؟ یا راننده؟ یا.... ؟ بعضی‌ شغل‌ها رو هم توضیح میدی؟:ws37:

ايا يه زن مي تونه شاگرد بنا باشه به نظرتون

براي مرد اجبار يعني اينكه براي رفع نيازهايي كه شخص يا اشخاصي كه تحت سرپرستي مرد مي باشد مسئول باشد و تلاش كند تا نياز ها براورده شوند

ولي در مورد خانم ها چون معمولا تحت سرپرستي ديگري چه در مجردي و چه در متا هلي مباشند ولا در شرايط خاص نياز به اجبار نيست

لینک به دیدگاه

براي مرد اجبار يعني اينكه براي رفع نيازهايي كه شخص يا اشخاصي كه تحت سرپرستي مرد مي باشد مسئول باشد و تلاش كند تا نياز ها براورده شوند

ولي در مورد خانم ها چون معمولا تحت سرپرستي ديگري چه در مجردي و چه در متا هلي مباشند ولا در شرايط خاص نياز به اجبار نيست

تونستنشو که می تونه اگه فرهنگ ایران اجازه بده

یه مرد هم تا وقتی که ازدواج نکنه چه اجباری براش هست که بره شاگرد بنا بشه؟:ws52:

لینک به دیدگاه

آهان فهمیدم:icon_pf (34): بله میتونه باشه خارج از ایران فراوونه هیچ ضرری هم نمی‌بینن خیلی‌ هم راحتن:w16: تحت سرپرستی??!!! من جداً واسه چنین افکاری متاسفم :icon_pf (34): :icon_pf (34): :icon_pf (34): از نظر علمیش رو توضیح ندادین اونوقت! همه سوالاتم رو جواب ندادی!

لینک به دیدگاه
آهان فهمیدم:icon_pf (34): بله میتونه باشه خارج از ایران فراوونه هیچ ضرری هم نمی‌بینن خیلی‌ هم راحتن:w16: تحت سرپرستی??!!! من جداً واسه چنین افکاری متاسفم :icon_pf (34): :icon_pf (34): :icon_pf (34): از نظر علمیش رو توضیح ندادین اونوقت! همه سوالاتم رو جواب ندادی!

لطفا بزرگنمايي نكنيد خانم خود شما هم نمي دوني چي مي خواهي و همه چيزو برعكس جلوه ميديد تحت سرپرستي يعني خانواده لطفا دقت كنيد تحت حمايت نگفتم سركار خانم

شما كلمه ها رو يه بار ديگه مطالعه فرماييد بصورت عملي گفتم نه علمي فكر كنم از زمين تا اسمان اين دو كلمه فرق مي كند

لطفا به طرز فكر ديگران كاري نداشته باشيد و براي اين همه تفكر نفرت از اقايون نگران باشيد اون هم بصورت جدي

لینک به دیدگاه
تونستنشو که می تونه اگه فرهنگ ایران اجازه بده

یه مرد هم تا وقتی که ازدواج نکنه چه اجباری براش هست که بره شاگرد بنا بشه؟:ws52:

به نظر شما ازدواج اجباريست براي كار كردن در غير اين صورت پس مجرد ها هيچ نيازي به كار كردن ندارن ؟:ws52:

تونستنشو كه خيلي كارها مي تونن بكنن چون اينجا ايران است و كلمه اي بنام عرف نمي گذارد

بنده هم همينو گفتم كه مرد مسئوليتش بعد ازدواج چند برابر خواهد شد چون نه تنها خودش براي رفع نياز هاي خانواده اي بايد درامد داشته باشد كه ان خودش يه داستانيه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...