رفتن به مطلب

دست دادن یا ندادن مسئله این نیست چیز دیگریست گضیه(قضیه) ...put your hands

Alireza Hashemi

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 422
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من خودم به همه دست نميدم...بستگي به طرفم داره

حالا چه دختر چه پسر

ولي خب احتمال دست دادنم با دخترا خيلي بيشتر از پسراس!

قرار نیست همه رو بشناسی تو اولین ملاقات هم احتمال دست دادن خیلی بالاست اون موقعه چیکار میکنی؟؟

لینک به دیدگاه

آداب دست دادن:

جه کسی به چه کسی دست می دهد(چه کسی اول به طرف چه کسی دست دراز میکند):

• بزرگتر به کوچکتر
  • مافوق به زير دست ( در نيروهاي مسلح)
  • رئيس به مرئوس (در نظام اداري)
  • در شرایط یکسان خانم به آقا
  • هنگامي که کسي چند بسته يا پاکت در دست دارد ودستهايش آزاد نيست ، نبايد دست خود را به سوي او دراز کنيم تا مجبور شود براي دست دادن بسته ها را زمين بگذارد يا همه را به يک دست يا زير بغل نگه دارد.
  • هنگام دست دادن نبايد دست طرف مقابل را فشرد، به خصوص اگر انگشتري در دست داشته باشد و يا زمان دست دادن را طولاني کرد.
  • هنگام جدا شدن از يک جمع ، دست دادن با همه لزومي نداردو فقط مي توان با يک معذرت خواهي خداحافظي کرد.
  • آقايان بايد بدون دستکش دست بدهند ، در صورتي که طرف مقابل دست دراز کرده و زماني براي در آوردن دست کش نيست ، دست دادن با دستکش ضمن عذر خواهي مانعي ندارد و اين جمله گفته مي شود: ببخشيد که با دستکش دست ميدهم.
  • هنگام دست دادن با کسي نبايد فاصله آنقدر زيادباشد که مجبور شويد دست خود را خيلي دراز کنيد.
  • هنگام دست دادن بايد به صورت شخص نگاه کرد و بالبخند يا کمي خم کردن سر اظهار خوشحالي کرد.

هنگامي که مهمانان در حال غذا خوردن مي باشند و مهمان تازه اي وارد مي شود فقط ميزبان با او دست مي دهد و سايرين با لبخند و تکان دادن سر اظهار آشنايي مي کنند

لینک به دیدگاه
قرار نیست همه رو بشناسی تو اولین ملاقات هم احتمال دست دادن خیلی بالاست اون موقعه چیکار میکنی؟؟

با دخترا دست ميدم ولي با پسرا نه!

شناختم از پسرا خيلي تاثير داره تو اين موضوع

لینک به دیدگاه
با دخترا دست ميدم ولي با پسرا نه!

شناختم از پسرا خيلي تاثير داره تو اين موضوع

خب اگر با اون پسر دست بدی چه اتفاق بدی ممکنه بیوفته؟

اگر جو یجوری بشه تو رو دروایسی گیر کنید چی؟؟؟

مثلا تو یه اکیپ یا جمعی قرار بگیری؟؟

لینک به دیدگاه

آداب سلام کردن

چه کسی به چه کسی سلام مي کند؟

• کوچکتربه بزرگتر
  • زير دست به مافوق
  • آقا به خانم
  • ميهمان به ميزبان
  • تازه وارد به حاضرين

هر تازه وارد به جمعي در ابتداء ورود فقط يک بار سلام مي کند ، ولي بعداًمتناسب با نوع مهماني تا حد امکان نزد آشنايان و ديگران رفته و در مدت کوتاهي سلام و احوالپرسي مي کند.

• در سلام کردن معمولاً اسم طرف مقابل گفته مي شود. به عنوان مثال : صبح به خير آقاي محمدي- يا سلام خانم حسيني.
  • سلام کردن در حالي که سيگاربه لب باشد ، شايسته نمي باشد.

لینک به دیدگاه

اين كلمه تو فرهنگ لغت من وجود نداره!!!

من تو رودروايسي هيشكي نميمونم!

خيلي راحت دست نميدم!

لینک به دیدگاه

آتروس چرا بهش گیر میدی ؟!

شاید از نظر مذهبی مشکل داشته باشه!!

لینک به دیدگاه
آتروس چرا بهش گیر میدی ؟!

شاید از نظر مذهبی مشکل داشته باشه!!

نه اتفقا به نظر من که مشکلی از نظر مذهب نداره چون گفت با شخصیت طرف کار داره

اگر طرفش رو بشناسه که از لحاظ دینی حلال نمیشه که؟؟؟

بزار الان متوجه میشیم:ws3:

اين كلمه تو فرهنگ لغت من وجود نداره!!!

من تو رودروايسي هيشكي نميمونم!

خيلي راحت دست نميدم!

به نظر شما این یه توهین نیست ؟؟

توی جمع با دست دادن با اون پسر نه از لحاظ اجتماعی میتونه بد باشه نه آسیبی میتونه به شما برسونه باید دلیل محکم تری واسه دست ندادن داشته باشید؟؟؟

لینک به دیدگاه

به نظر شما این یه توهین نیست ؟؟

توی جمع با دست دادن با اون پسر نه از لحاظ اجتماعی میتونه بد باشه نه آسیبی میتونه به شما برسونه باید دلیل محکم تری واسه دست ندادن داشته باشید؟؟؟

چه توهيني؟؟

تو فرهنگ ايرانيا دست دادن دختر و پسر چيز خيلي عادي نيست كه اگه دست ندي توهين باشه!!

من دست ندادنم تابع جمعه...ولي دست دادنم نه!

لینک به دیدگاه
چه توهيني؟؟

تو فرهنگ ايرانيا دست دادن دختر و پسر چيز خيلي عادي نيست كه اگه دست ندي توهين باشه!!

من دست ندادنم تابع جمعه...ولي دست دادنم نه!

دقیقا منم بحثم همون جمع ه اگه یه جمعی این حرکت رو قبول داشته باشن به نظر من باید دست داد چون اونجوری توی اون فضا طرفی که دستش رو بلند کرده جلو بقیه خیلی سر خورده میشه شاید چیز مهمی نباشه و تو فرهنگ ما این جور ضایع کردنا عادی باشه و لی به طرف یه جور حسی میده که به شما اعتماد نداریم واسه همین بهت دست نمیدیم و صد در صد میتونه توادامه رابطه خیلی تاثیر بزاره ..من اگه دختر بودم همیشه به آدمهایی که توی اون جمعند نگاه میکردم

اگر جوی بود حالت دوستانه و صمیمی و ا از لحاظ دینی مشکلی نمیدیدم با لبخند پذیرای درخواستشون میشدم

لینک به دیدگاه

دست دادن برخلاف سلام دادن نشانه یک جور حس اطمینان وانتقال اعتماد متقابل میتونه باشه

به نظر من که مشکلی وجود نداره ولی خب ملت شریف ایران از نظر ازدیاد جنبه همیشه رتبه های بالای فرهنگ جهانی رو دارا میباشند واین قضیه دست دادن یا هرچیز مرتبطی رو لوث میکنه!

لینک به دیدگاه
دقیقا منم بحثم همون جمع ه اگه یه جمعی این حرکت رو قبول داشته باشن به نظر من باید دست داد چون اونجوری توی اون فضا طرفی که دستش رو بلند کرده جلو بقیه خیلی سر خورده میشه شاید چیز مهمی نباشه و تو فرهنگ ما این جور ضایع کردنا عادی باشه و لی به طرف یه جور حسی میده که به شما اعتماد نداریم واسه همین بهت دست نمیدیم و صد در صد میتونه توادامه رابطه خیلی تاثیر بزاره ..من اگه دختر بودم همیشه به آدمهایی که توی اون جمعند نگاه میکردم

اگر جوی بود حالت دوستانه و صمیمی و ا از لحاظ دینی مشکلی نمیدیدم با لبخند پذیرای درخواستشون میشدم

خب حدودا همينه!

ولي نبايد بد برداشت كرد...

من هميشه در اين موارد براي اينكه طرفم ضايع نشه از دور باهاش دست ميدم!:ws3:

دست دادن برخلاف سلام دادن نشانه یک جور حس اطمینان وانتقال اعتماد متقابل میتونه باشه

به نظر من که مشکلی وجود نداره ولی خب ملت شریف ایران از نظر ازدیاد جنبه همیشه رتبه های بالای فرهنگ جهانی رو دارا میباشند واین قضیه دست دادن یا هرچیز مرتبطی رو لوث میکنه!

درسته حرفت...

ولي خب اين حس اعتماد و اطمينان چيزي نيست كه شه باهاش راحت برخورد كرد

مثل همين كه يه دختر بخواد با يه پسر دست بده!

وقتي نميشناستش چه دليلي داره كه اين حس اعتمادو داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

درسته حرفت...

ولي خب اين حس اعتماد و اطمينان چيزي نيست كه شه باهاش راحت برخورد كرد

مثل همين كه يه دختر بخواد با يه پسر دست بده!

وقتي نميشناستش چه دليلي داره كه اين حس اعتمادو داشته باشه؟

خب اینا رفتارهای اجتماعیند

علاوه براینکه با باورهای عمومی ملت درتناقض هستند که تماس با نامحرم رو مجازنمیدونه جایگاه جاافتاده ای هم درایران نداره

خیلی از پسرا ودخترا هستند که با این مسئله ساده برخورد میکنند ولی تا جاافتادن وبسط اون جنبه دربین احاد ملت شریف ایران راهی به درازنای تاریخ درپیش رو داریم!

اقا مگه خودت برادر پدر نداری با دختر مردم دست میدی؟

دهههه

لینک به دیدگاه
خب اینا رفتارهای اجتماعیند

علاوه براینکه با باورهای عمومی ملت درتناقض هستند که تماس با نامحرم رو مجازنمیدونه جایگاه جاافتاده ای هم درایران نداره

خیلی از پسرا ودخترا هستند که با این مسئله ساده برخورد میکنند ولی تا جاافتادن وبسط اون جنبه دربین احاد ملت شریف ایران راهی به درازنای تاریخ درپیش رو داریم!

اقا مگه خودت برادر پدر نداری با دختر مردم دست میدی؟

دهههه

داداشم غيرتي شدgirl_in_love.gif

خب ببين من نميگم مسئله دست دادن يا ندادن اينه...

من مشكلم با شناخته...

هركسي لياقت دست دادنو نداره(جاي لياقت خودت يه كلمه بهتر بذار...چيزي به ذهنم نرسيد)

لینک به دیدگاه

منم با این مسئله هیچ مشکلی ندارم و اصلا نمیدونم چرا نباید دست داد... یعنی اصلا هیچ دلیل منطقی پشتش نیست...

ولی متاسفانه جامعه ی ما از نظر فرهنگی بسیار عقب مونده هست در نتیجه آدم سردرگم میشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...