رفتن به مطلب

دست دادن یا ندادن مسئله این نیست چیز دیگریست گضیه(قضیه) ...put your hands

Alireza Hashemi

ارسال های توصیه شده

خب این حالت خاص هست

شما وارد جمعی میشید که چهارتا پسر هستند

دوتاشونو میشناسید که به صورت یک درمیان دربین اون چهارتا پسر ایستادن ومیدونید مسلمون نیستند!

رو پیشونی اون دوتای دیگه هم چیزی نوشته نشده

ایا اصلا دست نمیدید یا طبق التزام به اخلاقتون باهاشون دست میدید؟

اگر یکی بین اونا خیلی مذهبی بود ودست شمارو رد کرد چی؟

به هرحال دید شما هم محترم ولی رفتارگزینشی دراجتماع معمولا منتج به انزوا میشه

چه شرایط سختی:jawdrop:

فکر نمی کنم هیچ وقت تو به همچین موقعیتی قرار بگیرم اما اگه بشه در این جور مواقع هر کسی دستشو بیار جلو باهاش دست میدم

هر کس متناسب با چیزی که دیده رفتار می کنه وقتی من می بینم با پسر مسلمونی دست میدم دیگه ول نمی کنه یا لبخند معنی دار می زنه یا پس فردا هر جا میرم میبینم پشتم دارن پچ پچ می کنن که این با فلانی دست داده پس اینجوریه یا اونجوریه منم ترجیح میدم با هیچ کدومش دست ندم چون نمی دونم الان کدومشون برام حرف در میارن یا منظور بدی دارن یا نه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 422
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

از آداب وسنن پيامبران ؛ اينكه در هر جاي كه وارد شديد ؛ سلام كنيد چه به غريبه ها چه به خودي ها ...........

ولي دست دادن يك نوع نشانه اي از شناخت طرفين وتقرب وصميمت با يكديگر است

.

.

.

ولازمه اش

محرميت است ...........

كه اگر نيست .................محرم است

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
والسلام

لینک به دیدگاه

فکر نمی کنم هیچ وقت تو به همچین موقعیتی قرار بگیرم اما اگه بشه در این جور مواقع هر کسی دستشو بیار جلو باهاش دست میدم

هر کس متناسب با چیزی که دیده رفتار می کنه وقتی من می بینم با پسر مسلمونی دست میدم دیگه ول نمی کنه یا لبخند معنی دار می زنه یا پس فردا هر جا میرم میبینم پشتم دارن پچ پچ می کنن که این با فلانی دست داده پس اینجوریه یا اونجوریه منم ترجیح میدم با هیچ کدومش دست ندم چون نمی دونم الان کدومشون برام حرف در میارن یا منظور بدی دارن یا نه

این چیزایی که میگی ربطی به مسلمون بودنو نبودن نداره با این فرهنگهای غلط تو جامعه ی ما هر کسی ممکنه این کارایی که تو گفتی رو بکنه...

دست دادن به یه پسر همچین مسئله پیچیده ای هم نیست که بخوان پشت سرت راه بیفتن یا پچ پچ کنن...

لینک به دیدگاه
از آداب وسنن پيامبران ؛ اينكه در هر جاي كه وارد شديد ؛ سلام كنيد چه به غريبه ها چه به خودي ها ...........

ولي دست دادن يك نوع نشانه اي از شناخت طرفين وتقرب وصميمت با يكديگر است

.

.

.

ولازمه اش

محرميت است ...........

كه اگر نيست .................محرم است

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
والسلام

این تیکه آخر تفسیر کن بیتاب یعنی چی محرم است و السلام:ws52:

لینک به دیدگاه

به نظرم این خیلی احمقانه است اگه دست دادن با کسی رو یک کار تحریک آمیز قلمداد کنیم!

ضمنا به دور از ادبه! (البته من اینو در جمع دوستانه می گم! ممکنه شامل مسائل دیگه نباشه! )

لینک به دیدگاه
کثیفی که من می گم با میکروب داشتن فرق داره

بعدشم فرهنگمون ایراد داره

این بحث دست دادن یا ندادن خیلی کوچیکه تو ایراداش

شما دختری اگه دستتو بیاری جلو خیلی احتمالش کمه که ضایع شی

ولی اگه پسرا این کارو کنن یا به چشم یه پسر که مثله دراکولا میمونه و فکره بد داره برخورد میشه یا اصلا دست نمیدن:icon_gol:

فرهنگ دست دادن اینه که خانوم اول دستشو میاره جلو ایران و غیر ایران هم نداره اون مردی که این ادب رو نداره و زودتر دستشو میاره جلو حقّشه اگه ضایع بشه

لینک به دیدگاه

خب شرایط رو خاص کردی منم بالاجبار شرایط رو سخت کردم!

اینا هیچ ربطی به دین وعقاید یک نفر نمیتونه داشته باشه

همش برمیگرده به شخصیت وتربیت وباورهای هرکسی که چطوری دریک اجتماع کنش وواکنش نشون بده

تو پستای قبلی هم گفتم کسی اگه واقعا به اسلام التزام داشته باشه با نامحرم دست نمیده

لینک به دیدگاه
این چیزایی که میگی ربطی به مسلمون بودنو نبودن نداره با این فرهنگهای غلط تو جامعه ی ما هر کسی ممکنه این کارایی که تو گفتی رو بکنه...

دست دادن به یه پسر همچین مسئله پیچیده ای هم نیست که بخوان پشت سرت راه بیفتن یا پچ پچ کنن...

چرا ربط داره چون ما تو ایران فرهنگ اسلامی داریم و فرهنگ ایرانی این دست ندادن و دادن جز فرهنگ اسلامی ایران محسوب میشه و غیر مسلمون ها ایران این فرهنگ ندارن براشون دست دادن مساله ی مهمی نیست مثل سلام دادن میمونه اما مسلمون ها معلوم نیست چجورین یه سری حرام میدونن یه سری بد می دونن به 2 طرف انگ می زنن یه سری از پسرها این کارو برای لذت انجام میدن یه سری برای پسر بد نمی دونن به دختر انگ می زنن یه سری از مسلمون ها هم مساله ی مهمی نیست وقتی با یکی دست میدی معمولا نمی دونی این شخص جز کدوم دسته از مسلمین برای همین من ترجیح می دم باهاشون دست ندم

اگه فکر می کنی دست دادن یه مساله ی پیچیده ای نیست حتما تو جمع افراد خیلی مذهبی یا این غیبت کن هایی که شغلشون حرف در آوردن قرار نگرفتی

لینک به دیدگاه
فرهنگ دست دادن اینه که خانوم اول دستشو میاره جلو ایران و غیر ایران هم نداره اون مردی که این ادب رو نداره و زودتر دستشو میاره جلو حقّشه اگه ضایع بشه

درسته:icon_gol::a030:

لینک به دیدگاه
فقط به خاطره تو بی‌تاب راستی‌ فردا منتظر نباش نمیام عزیزم:ws2:

چرا بيا ...........

چون ما هردو دختر ومؤنث هستيم ...........

آشتي كنون با هم دست مي دهيم

باشه :icon_pf (44):بيا كه دلتنگ شما هستيم

لینک به دیدگاه
چرا بيا ...........

چون ما هردو دختر ومؤنث هستيم ...........

آشتي كنون با هم دست مي دهيم

باشه :icon_pf (44):بيا كه دلتنگ شما هستيم

چی‌ شده بی‌تاب دیگه بد و بیراه بهم نمیگی؟؟!! نمیتونم بیام ۸صبح خوابم:w16: از راه دور دست میدم:icon_pf (44): راستی‌ مگه تو با من قهری؟!!

لینک به دیدگاه
چرا ربط داره چون ما تو ایران فرهنگ اسلامی داریم و فرهنگ ایرانی این دست ندادن و دادن جز فرهنگ اسلامی ایران محسوب میشه و غیر مسلمون ها ایران این فرهنگ ندارن براشون دست دادن مساله ی مهمی نیست مثل سلام دادن میمونه اما مسلمون ها معلوم نیست چجورین یه سری حرام میدونن یه سری بد می دونن به 2 طرف انگ می زنن یه سری از پسرها این کارو برای لذت انجام میدن یه سری برای پسر بد نمی دونن به دختر انگ می زنن یه سری از مسلمون ها هم مساله ی مهمی نیست وقتی با یکی دست میدی معمولا نمی دونی این شخص جز کدوم دسته از مسلمین برای همین من ترجیح می دم باهاشون دست ندم

اگه فکر می کنی دست دادن یه مساله ی پیچیده ای نیست حتما تو جمع افراد خیلی مذهبی یا این غیبت کن هایی که شغلشون حرف در آوردن قرار نگرفتی

اون کسی که واقعا پایبند به اسلامه چیزهایی حتی کمتر از دست دادنش طبق اصول دینیه پس به تو دست نمیده...

اونی هم که اسمش مسلمونه و میاد دست میده به نظرم این کار از نظرش مشکلی نداشته که دست داده پس اون هم فکر نکنم بخواد چیزی بگه...

در ضمن دست دادن هم فکر نکنم لذت خاصی داشته باشه که میگی برا لذت دست میدن !!!

میمونه اون کسایی که تو میگی که اونا حتی اگه بهشون دست هم ندی با نگاهشونم ادمو اذیت میکنن که این افراد کاملا قابل شناسایی هستن...

دست دادن از نظر من مسئله پیچیده ای نیست ولی برای اون ادمهای مذهبی که گفتی هست اونهایی هم که شغلشون حرف دراوردنه هیچ وقت بیکار نمیشن برا این نشد برا یه کار دیگه یه حرفی در میارن...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...