رفتن به مطلب

دخترا اگه چی داشته باشن عروسی نمیکنن؟

El Roman

ارسال های توصیه شده

و این یعنی محدود شدن! ;)

این درسته که باید شناخت ها بوجود بیاد ولی مطمئنا در اصل ماجرا هیچ تغییری ایجاد نمیشه.

نوع رفتار منظورم این نبود ک کاریو ک میخوادو ب خاطر همسرش انجام نده ... ینی از ی طریق دیگه کارشو پیش ببره تا مشکلیم پیش نیاد

شما اگه اصرار دارین ازدواج محدودیت میاره واسه خانوما ازدواج نکنین

البته بعضی محدودیتا واقعا لازمه .... دلیلی نداره دختری ک نامزد داره یا شوهر داره جوری رفتار کنه یا جاهایی بره ک امکان داره نسبت ب خونه و زندگیش بی تفاوت و سرد بشه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 313
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کاش به همین سادگیا که میگی بود و میشد از ضربه های روحی و اجتماعی و اعتماد و . . . فاکتور گرفت! . ;)

این چه حرفیه؟‌ مغلته نکن دیگه ، شما گفتی اگه شوهر بخواد محدود کنه چی میشه منم گفتم زن سلاحی به اسمه مهریه داره که مانع میشه ؛ چه ربطی به ضربه روحی داره؟

لینک به دیدگاه

هیچ دختری، پشت گردن هیچ پسری، هیچ نوع اسلحه ای نمیذاره که حتما مهریه سنگین بکنه. مهریه کم سلاح نیست. مهریه بالا هم سلاحی برای طلاق گرفتنه..همینم نداشته باشه دختر؟؟ چه قدر با انصافین شماها!!

لینک به دیدگاه
عشق و عاشقی از پیش تأیین شده نیس که شما صبر کنی مرد اینده ات از راه بیاد و تا ابد عاشقش بشی!!!!عشق یه پدیده ناخوداگاه که اتفاق میافته گاهی کسی که عاشقش میشی همون کسیه که میتونی باهاش ازدواج کنی گاهی که نه!!!!همیشه عشق معناش وصال نیس!!!میشه عاشق شد اما نرسید!!!اونچیزی که ازش به عشق و عاشقی با یه نفر تعبیر میکنی ازدواج با 746 تا آپشن که سعی میکنی طرفت و دوس داشته باشی.!!!!

عزیزم من گفتم عشق و عاشقی نگفتم بعد ازدواج!! گفتم؟؟

بستگی به آدمش داره.یه نفر ماهی یه بار عاشق می شه، یه نفر هم نه! در طول عمرش فقط عاشق یه نفر می شه و اگه این ماجرا دو طرفه باشه، می شه همون تجربه عشق و عاشقی که گفتم!!

لینک به دیدگاه
هیچ دختری، پشت گردن هیچ پسری، هیچ نوع اسلحه ای نمیذاره که حتما مهریه سنگین بکنه. مهریه کم سلاح نیست. مهریه بالا هم سلاحی برای طلاق گرفتنه..همینم نداشته باشه دختر؟؟ چه قدر با انصافین شماها!!

چه حواب قانع کننده ای:hanghead:

کسی نگفت نداشته باشن :hanghead:

لینک به دیدگاه
نوع رفتار منظورم این نبود ک کاریو ک میخوادو ب خاطر همسرش انجام نده ... ینی از ی طریق دیگه کارشو پیش ببره تا مشکلیم پیش نیاد

شما اگه اصرار دارین ازدواج محدودیت میاره واسه خانوما ازدواج نکنین

البته بعضی محدودیتا واقعا لازمه .... دلیلی نداره دختری ک نامزد داره یا شوهر داره جوری رفتار کنه یا جاهایی بره ک امکان داره نسبت ب خونه و زندگیش بی تفاوت و سرد بشه

دقیقا همین تفکر رو دارم ;)

به هر حال نظر شما محترمه اما همونطور که گفتم حالتی رو در نظر بگیر که به احتمال 0.1 درصد ، این شناخت اشتباه از آب در بیاد . . . به هر حال ، انسان تغییر میکنه . . . مسلما ، دختر مجبور میشه بخاطر دور موندن از عواقب بعدی ، به خواسته های شوهرش تن بده.

این چه حرفیه؟‌ مغلته نکن دیگه ، شما گفتی اگه شوهر بخواد محدود کنه چی میشه منم گفتم زن سلاحی به اسمه مهریه داره که مانع میشه ؛ چه ربطی به ضربه روحی داره؟

آهان بحث مهریه هست.

خب چندتا سوال :

اولا این چه نوع ازدواج و تعهدیه که با تهدید و زور مهریه بخواد ، به قوت خودش باقی بمونه!!؟

در ثانی ، برای کسی که مهریه ی سنگینی نداره ، چه نسخه ای میشه پیچید!!؟

ثالثا : مرد که به همین راحتیا ، مهریه رو به زن نمیده . . . مطمئنا بخاطر همین مساله ، کلی تشنج اعصاب و . . . به زن وارد میشه . . . حتی ممکنه با کلی کلک قانونی و . . . ، از زیر مهریه هم در بره . . .(چیزی که در رابطه با ماجرای طلاق دخترداییم شاهدش بودم) بازم تنها چیزی که برای زن باقی میمونه ، مشکلات روحی و . . . خواهد بود. ;)

در رابطه با ضربات روحی و بی اعتماد شدن هم که منظورم کاملا واضحه و ربطی به مغالطه نداره. . .

در زندگی و تعهدی که ، علاقه ، حس رقابت به خودش بگیره و هرکسی به فکر انتقام از اون یکی باشه بخاطر به اجرا گذاشتن مهریه جهت رو کم کنی!! مسلما ، اعتماد و تعهدی دیگه باقی نخواهد موند

لینک به دیدگاه

اگر به خانومهای انجمن برخورده معذرت میخوام . :icon_gol::icon_gol:

ولی این یه واقعیته که من بهش رسیدم.

Z

دو دختر توافق کردند در یک مجلس به عقد یک جوان در بیایند !!!!!!!!!!!

9k=

به دنبال بیست وچهارمین همسر !!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

نتیجه گیری این چند پیج :

ازدواج در ایران یک امر شومه ک درصد موفقیتش 1 به صده

خوانندگان محترم تا جایی ک امکان داره از این امر جدا اجتناب کنید روابط آزاد بدون قید و بند از ازدواج بهتره

ازدواج خانومارو محدود میکنه و ب جز اختیارات اولیه هر انسان هیچ اختیاری از خودشون ندارن

مهریه ی زیاد پشتوانه ی محکمیه واسه خانوما پس خانومی ک مهریش زیاده ی عمر خوشبخته

لینک به دیدگاه
نتیجه گیری این چند پیج :

خوانندگان محترم تا جایی ک امکان داره از این امر جدا اجتناب کنید روابط آزاد بدون قید و بند از ازدواج بهتره

ازدواج خانومارو محدود میکنه و ب جز اختیارات اولیه هر انسان هیچ اختیاری از خودشون ندارن

واقعا؟

پس این آدمایی که ازدواج میکنن وخیلی خوشبخت هم زندگی میگنن یعنی تو ایران زندگی نمیکنن؟

لینک به دیدگاه
نتیجه گیری این چند پیج :

با توجه به بحث هایی که شکل گرفت و نظرات متفاوت ما با شما ، طبیعیه بخاطر درست جلوه دادن عقاید خودتون و اشتباه جلوه دادن عقاید ما ، احساسی ، غیر منطقی و مغرضانه نتیجه گیری کنید!

هر کسی نظراتی داره . . . دلیل نمیشه بخاطر اینکه پدر شما ، یه مرد ایده آل هست یا مثال هایی از این قبیل ، حتما ازدواج ، یه امر پسندیده و مقدس باشه! به هر حال ، ما هم یه سری تفکراتی داریم که در نظر شما مسخره هست و بلعکس!

شاید باورتون نشه! ولی دختری رو سراغ دارم که از همین سن 20 سالگی ، قبول داره که جای زن ، پستوی خونه هست و وقتی ، دلایل خودم رو مبنی بر غلط بودن تفکرات اون میگم ، به نظر اون کاملا غیر منطقی و مسخره میاد!

کلام آخر : احساسی نتیجه گیری نکنید و منطقی باشید! ;)

لینک به دیدگاه

مهریه زیاد عامل خوشبختی نیست.من ندیدم کسی اینجا اینو بگه..مهریه زیاد در صورت نیاز به طلاق کاتالیزوریست برای این فرآیند..دیگه از این واضحتر نمیشه مفهوم رو رسوند

لینک به دیدگاه
با توجه به بحث هایی که شکل گرفت و نظرات متفاوت ما با شما ، طبیعیه بخاطر درست جلوه دادن عقاید خودتون و اشتباه جلوه دادن عقاید ما ، احساسی ، غیر منطقی و مغرضانه نتیجه گیری کنید!

هر کسی نظراتی داره . . . دلیل نمیشه بخاطر اینکه پدر شما ، یه مرد ایده آل هست یا مثال هایی از این قبیل ، حتما ازدواج ، یه امر پسندیده و مقدس باشه! به هر حال ، ما هم یه سری تفکراتی داریم که در نظر شما مسخره هست و بلعکس!

شاید باورتون نشه! ولی دختری رو سراغ دارم که از همین سن 20 سالگی ، قبول داره که جای زن ، پستوی خونه هست و وقتی ، دلایل خودم رو مبنی بر غلط بودن تفکرات اون میگم ، به نظر اون کاملا غیر منطقی و مسخره میاد!

کلام آخر : احساسی نتیجه گیری نکنید و منطقی باشید! ;)

من همچین قصدی نداشتم

خواستم ی جمع بندی از ارسالا داشته باشم

دلیلی نمیبینم ک مغرضانه نتیجه گیری کنم

جبهه گیریم نکردم و نگفتم ک حتما ازدواج ی امر پسندیدست

تفکرات شما اصلا از نظر من مسخره نیست امیدوارم تفکرات منم از نظر شما مسخره نباشه !

فکر کنم با توجه ب ارسالاتون شما باید منطقی باشید

لینک به دیدگاه

مهریه زیاد عامل خوشبختی نیست.من ندیدم کسی اینجا اینو بگه..مهریه زیاد در صورت نیاز به طلاق کاتالیزوریست برای این فرآیند..دیگه از این واضحتر نمیشه مفهوم رو رسوند

شاید من بد متوجه منظورتون شدم

مهریه کم سلاح نیست ینی چی ؟

لینک به دیدگاه
شاید من بد متوجه منظورتون شدم

مهریه کم سلاح نیست ینی چی ؟

اون آقا تو پست قبل از پست اول من گفت خانومها سلاحی به نام مهریه دارن..من گفتم مهریه کم سلاح نیست..مردی با مهریه 5 سکه ای همسرش در معرض هیچ خطر و تهدیدی نیست

لینک به دیدگاه

آهان بحث مهریه هست.

خب چندتا سوال :

اولا این چه نوع ازدواج و تعهدیه که با تهدید و زور مهریه بخواد ، به قوت خودش باقی بمونه!!؟

در ثانی ، برای کسی که مهریه ی سنگینی نداره ، چه نسخه ای میشه پیچید!!؟

ثالثا : مرد که به همین راحتیا ، مهریه رو به زن نمیده . . . مطمئنا بخاطر همین مساله ، کلی تشنج اعصاب و . . . به زن وارد میشه . . . حتی ممکنه با کلی کلک قانونی و . . . ، از زیر مهریه هم در بره . . .(چیزی که در رابطه با ماجرای طلاق دخترداییم شاهدش بودم) بازم تنها چیزی که برای زن باقی میمونه ، مشکلات روحی و . . . خواهد بود. ;)

در رابطه با ضربات روحی و بی اعتماد شدن هم که منظورم کاملا واضحه و ربطی به مغالطه نداره. . .

در زندگی و تعهدی که ، علاقه ، حس رقابت به خودش بگیره و هرکسی به فکر انتقام از اون یکی باشه بخاطر به اجرا گذاشتن مهریه جهت رو کم کنی!! مسلما ، اعتماد و تعهدی دیگه باقی نخواهد موند

ببین من از شرایط کنونی دفاع نکردم ولی میگم منصفانه باید نگاه بشه

این که بگی قوانین 100٪ به نفع مردهاست و مردها هم 100 درصد استفاده رو از این میکنن درست نیست

من از خدامه که اجازه خارج رفتن و سر کار رفتنه زنم دسته من نباشه ولی منم مجبور نباشم بعد از 20 سال زندگی مشترک اگه به هر دلیلی از زنم جدا شدم نصف اموالم + مهریه بدم

این که فامیله شما نتونسته بگیره از بی عرضه گیه وکیلشه منم 3-4 نفر دیدم به راحتی مهریه رو گرفتن و یا ازشون گرفته شده

در مورد کسانی که مهریشون کمه به همین دلیله میگم مهریه قانون ناقصیه ، مهریه رو باید دادگاه موقع طلاق حساب کنه و به اندازه ای باشه که نه زندگی مرد رو از بین ببره نه مرد بتونه به راحتی ازش چشم پوشی بکنه و زنشو به دلایل بیخودی طلاق بده

لینک به دیدگاه
اون آقا تو پست قبل از پست اول من گفت خانومها سلاحی به نام مهریه دارن..من گفتم مهریه کم سلاح نیست..مردی با مهریه 5 سکه ای همسرش در معرض هیچ خطر و تهدیدی نیست

با احترام:icon_gol: بحث کردن با شما منو یاد بحث کردن خبرنگار های خارجی با احمدی نژاد میندازه

خبره هستی در پیچوندن بحث و نقض کردنه گفته های خودت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...