رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 562
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

:ws50:

منم بودم اما بردنم. برا همين شدم شيخ گولي icon_pf%20%2834%29.gif

آره دیدم داریوشتو...

ایول که پرچم کافه رو تو کوه هم بردی بالا! :ws50:

• Like 2
لینک به دیدگاه
دود و دمی را بندازیم در حد تهرون!:ws2:

من تو ترکم ولی به خاطر گل روی شما اینجا که میام پایه قلیونتم :ws31:

ممنون شیخ جان

چرا حالا انقد از من حساب میبری!:ws3:

تحویلت نمیگیرن قور میزنی، تحویلت میگیرن قور میزنی

تکلیف ملت با تو چیه :ws3:

ببین خواهر! میخوام یه چیزی بگم در مورد برنامه ریزا شیر فهم بشی:

برنامه ریزا یه مشت آدم چاقن که فقط بلدن به طراحای شهری ایراد بگیرن که چرا این چیزی که میگی بر اساس نتیجه گیری های آماری نیس.

طراحای شهری یه سری آدم باحال و مشتین که حال میکنن همیشه به برنامه ریزا ضد حال بزنن که آخه این چیزایی که من میگم که اصلا نمیشه با آمار بررسی کرد!

:ws3:

:banel_smiley_4::ws28:

در وهله اول یه طراح باید خوش تیپ باشه...

:ws43:

اینو که درباره خودت نگفتی :banel_smiley_4:

پس چطوری قبول شدی؟

ای نامرد. رو نکرده بودی پارتی داری :banel_smiley_4:

:ws31:

• Like 1
لینک به دیدگاه

ووووووووووووواااااااااااااااای 4 تا پایه سوزوندم تا این 13 صفحه رو تموم کردم:smiley (18):

نبینم کسی بیاد به من قور بزنه چرا اسپم زدم :banel_smiley_4:

• Like 1
لینک به دیدگاه

نبینم کسی بیاد به من قور بزنه چرا اسپم زدم :banel_smiley_4:

اسپم غیر طراحانه ممنوعه ...

وگرنه با چنگیز طرفین...

چنگیزو که میشناسی؟

• Like 1
لینک به دیدگاه

به نظر من مهمترین شرط برای اینکه یه طراح خوب باشی اینه که ریز بین باشی

ایرادات بزرگ و آشکار رو همه میبینند و یه جوری درستش میکنند حالا یکی خوب یکی خوبتر ولی در همه شهر ها و محلات و حتی کوچه های ما مشکلات ریزی هست که گاها انقدر ناچیز شمرده میشن که کسی زحمت نگاه کردن به اونها رو به خودش نمیده در حالیکه میشه با یه حرکت طراحانه کوچک و کمترین هزینه یه محله رو زنده کرد.

یه نمونه میخوام بیارم به نقل از استادمون دکتر سعیدی رضوانی که میگفت تو یه محله ای میخواستن فضایی بسازند که پویایی داشته باشه.اومدن هزینه کردن پارک محله ساختن و وسایل ورزشی گذاشتند توش و یه کافی شاپم کنارش راه انداختند ولی زیاد جواب نداد.

اومدن بررسی کردند و متوجه شدند نقاشی تو این محل به علت وجود یه کلاس نقاشی در نزدیکی اون محله طرفداران زیادی داره. پس اومدن از درختان اطراف پارک محله به عنوان نمایشگاه نقاشی استفاده کردند و تشویق کردند که بچه ها نقاشیاشونو بیارن و از محل هایی که از شاخه های درخت آویزون بوده به نمایش بذارند.اینکار به قدری خوب جواب داد که اون محله کلا به یه پاتوق هنرمندان و گالری باز هنری تبدیل شد.کاری که ابتدا از نقاشی های کودکان شروع شد به سرعت به نقاشیهای حرفه ای کشیده شد و باعث شد پارک کوچک محله و خود محله کاملا شاداب و پویا و سرزنده بشه.

پس همیشه این نیست که طراح بیاد یه فعالیت طراحانه در مقیاس بزرگ انجام بده ، طراح خوب باید بتونه در پس کوچکترین فضاها و با استفاده از ریزترین نکات خلاقانه ترین کار را ارائه بدهد.

خسته شدم .... بچه یه قلیون دیگه واسم بچاقون بیااااااااااااااااار :ws3:

• Like 6
لینک به دیدگاه

اسپم غیر طراحانه ممنوعه ...

وگرنه با چنگیز طرفین...

چنگیزو که میشناسی؟

اون چنگیزتونم میشناسم،اینکاره نیست دااااااااااااش

بگو بیاد این سریو ببره ردیفش کنه بیاره که نسخیم زد بالا:ws28:

• Like 1
لینک به دیدگاه

یه قلیون بیار واسه آقا!

• Like 1
لینک به دیدگاه
به نظر من مهمترین شرط برای اینکه یه طراح خوب باشی اینه که ریز بین باشی

ایرادات بزرگ و آشکار رو همه میبینند و یه جوری درستش میکنند حالا یکی خوب یکی خوبتر ولی در همه شهر ها و محلات و حتی کوچه های ما مشکلات ریزی هست که گاها انقدر ناچیز شمرده میشن که کسی زحمت نگاه کردن به اونها رو به خودش نمیده در حالیکه میشه با یه حرکت طراحانه کوچک و کمترین هزینه یه محله رو زنده کرد.

یه نمونه میخوام بیارم به نقل از استادمون دکتر سعیدی رضوانی که میگفت تو یه محله ای میخواستن فضایی بسازند که پویایی داشته باشه.اومدن هزینه کردن پارک محله ساختن و وسایل ورزشی گذاشتند توش و یه کافی شاپم کنارش راه انداختند ولی زیاد جواب نداد.

اومدن بررسی کردند و متوجه شدند نقاشی تو این محل به علت وجود یه کلاس نقاشی در نزدیکی اون محله طرفداران زیادی داره. پس اومدن از درختان اطراف پارک محله به عنوان نمایشگاه نقاشی استفاده کردند و تشویق کردند که بچه ها نقاشیاشونو بیارن و از محل هایی که از شاخه های درخت آویزون بوده به نمایش بذارند.اینکار به قدری خوب جواب داد که اون محله کلا به یه پاتوق هنرمندان و گالری باز هنری تبدیل شد.کاری که ابتدا از نقاشی های کودکان شروع شد به سرعت به نقاشیهای حرفه ای کشیده شد و باعث شد پارک کوچک محله و خود محله کاملا شاداب و پویا و سرزنده بشه.

پس همیشه این نیست که طراح بیاد یه فعالیت طراحانه در مقیاس بزرگ انجام بده ، طراح خوب باید بتونه در پس کوچکترین فضاها و با استفاده از ریزترین نکات خلاقانه ترین کار را ارائه بدهد.

مهرداد جان من با حرفات موافقم.اما خیلی ریز بین بودنم فایده ای نداره!

شهرهای به این بزرگی با مشکلات بزرگ ..............حالا ریز بین باشی چه دردی رو دوا کردی؟؟

• Like 4
لینک به دیدگاه
حالا يه بار بيا كوه ببينيم طراح خوبي ميشي يا نه :ws3:

همون سوسول و راديو و اينا

من تو ترکم ولی به خاطر گل روی شما اینجا که میام پایه قلیونتم :ws31:

تحویلت نمیگیرن قور میزنی، تحویلت میگیرن قور میزنی

تکلیف ملت با تو چیه :ws3:

:banel_smiley_4::ws28:

اینو که درباره خودت نگفتی :banel_smiley_4:

:ws31:

سوسول نیستم.............رادیومم خیلی وقته باتریش تموم شده

مهرداد خان توام بشین بینیم بابا.......:banel_smiley_4:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهرداد جان من با حرفات موافقم.اما خیلی ریز بین بودنم فایده ای نداره!

شهرهای به این بزرگی با مشکلات بزرگ ..............حالا ریز بین باشی چه دردی رو دوا کردی؟؟

شما هم درست میگی مینا جان.

منظور من این بود که طراح خوب میتونی با دید ریزی که داره حتی بدون اینکه دست به تغییرات کالبدی زیادی بزنه با پیدا کردن گره ها و مشکلات و همینطور خلاقانه ترین جوابها که هم ساده هم کم هزینه باشند مشکلات رو برطرف کنه

اونی که من مثال زدم در حد یه محله کوچک بود.در خود شهر و در سطح کلان نیز بسیاری از معضلات هستند که برای برطرف کردن اونها نیازی نیست دگرگونی های ساختاری زیادی ایجاد شود بلکه با کمی خلاقیت میتوان اونا رو حل کرد.

در مورد همون محله که مثال زدم خودت میتونی حدس بزنی که فعالیت این فضا و پارک چه تاثیرات در محله داشته :

محله را سر زنده و پویا کرده . امنیت محله رو بالا برده . باعث خوانایی در محله شده . هویت به محله داده و در نتیجه حس تعلق در آن را افزایش داده و ...

گاها یک تغییر کوچک در شهر میتونه تغییرات اجتماعی بسیاری را در پی داشته باشد و معضلات بسیاری را در شهر ایجاد یا محو کند. منظور من از دید ریز این بود که یک طراح شهری خوب باید در کنار داشتن افکار کلان لااقل اگر خود نمیتواند در تیم کاری خود شهرسازانی خلاق را داشته باشد که اهداف جز را نیز شناسایی و معضلات و مسایل آنها را نیز حل و فصل نماید. زمانی یک کل عظیم مثل یک شهر میتواند حرکتی آرمانی داشته باشد که تمامی جزییات و اجزای آن فعالیت همراستا با کل را داشته باشند.:w73:

• Like 4
لینک به دیدگاه
:ws52:

من فكر مي كنم اول از همه بايد كپسول اعتماد به نفس باشه :ws37:

اعتماد به نفس که تو هر کاری لازمه ... فرقی نمیکنه شهرسازی باشه معماری باشه یا کامپیوتر یا هر تخصص دیگه ای :ws31:

• Like 3
لینک به دیدگاه

جیمی جون این سوالی که پرسیدی لازمش اینه که با همه طراحان آشنا باشیم که لااقل من یکی هنوز نیستم

ولی اگه بخوام از قدیمیا نام ببرم رو لئوناردو داوینچی نظر میدم که تو همه طراحیها واقعا جلوتر و پیشگامتر از هم دوره ای های خودش بود حتی در طراحی شهری

اون طرحی که برای شهر میلان ارائه داد هر چند در اون زمان مثل خیلی از طرحهای داوینچی اجرایی نشد ولی واقعا کاری بود که لااقل میتوان گفت 2 قرن از زمان خودش جلوتر بود.:JC_thinking:

• Like 2
لینک به دیدگاه
جیمی جون این سوالی که پرسیدی لازمش اینه که با همه طراحان آشنا باشیم که لااقل من یکی هنوز نیستم

ولی اگه بخوام از قدیمیا نام ببرم رو لئوناردو داوینچی نظر میدم که تو همه طراحیها واقعا جلوتر و پیشگامتر از هم دوره ای های خودش بود حتی در طراحی شهری

اون طرحی که برای شهر میلان ارائه داد هر چند در اون زمان مثل خیلی از طرحهای داوینچی اجرایی نشد ولی واقعا کاری بود که لااقل میتوان گفت 2 قرن از زمان خودش جلوتر بود.:JC_thinking:

نوچ!

خفن ترین طراح عالم خداست!

پس یه طراح شهری باس خدا باشه و هست... :ws43:

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...