رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

عمو قهوه چی رفت ؟!! :ws52:

شاید بعضی وقتها من نباشم اما

"کافه دیزاین شبانه روزی در خدمت شماست.":ws50:

اینجا ته دموکراسیه...

اینجا آتنه!

اینجا سرزمین ینگی هاست...

وقتی من نباشم خودتون باس اینجا رو مدیریت کنین دیگه...

اگر هم کاری داشتین ، چایی ، قهوه، قلیون و ... خواستین به چنگیز شاگردم بگین. ایناهاش: :127fs1601347:

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 562
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دیدمش اتفاقا...

اما به روت نیاوردم...:ws3:

تو خجالت نمیکشی.....مهراز ندیده میگیری؟:w00:

بدهم همه مهرازا رو بریزن روو سرتااااااااان؟:w00::w00:

:ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه
تو خجالت نمیکشی.....مهراز ندیده میگیری؟:w00:

بدهم همه مهرازا رو بریزن روو سرتااااااااان؟:w00::w00:

:ws3:

معمارا روی چش ما جا دارن...:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه

مرسی از همه!!دکتر پاکزاد پنج شنبه اومده بود دانشگاهمون!یه خاطره تعریف میکرد!میگفت اون موقع که ما طراحی شهری گرفته بودیم و اومده بودیم ایران این برنامه ریزا میزدن تو سر خودشون که چه معنی داره و فکر میکردن اومدیم دوکونشون رو تخته کنیم!!ما هم گفتیم به پیر به پیغمبر ما و شما کنار همیم و به همدیگه نیاز داریم!قرار نیس ما کار شما رو خراب کنیم!

منم موافقم!مرزی بین طراحی و برنامه ریزی نمیشه قائل بود!تو یه پروژه اگر فقط دیدگاه های برنامه ریزی رو ببینی میشه طرح های جامع و..... که به درد نمیخورن!اگه فقط هم دید طراحی باشه که اندازه ها از بین میره!

این دو باید با هم کار کنن!

البته برنامه ریزی دید کلان تری داره!تو سطح طرح های منطقه ای و ملی و آمایش سرزمین!

• Like 4
لینک به دیدگاه
قا من كلا يه گير اساسي دارم كه فكر كنم كمي به موضوع هم مربوط باشه. اگه بحث منحرف نميشه جواب بدين.

من احساس ميكنم كه اين برنامه ريزي و طراحيكه ما تقسيم بندي ميكنيم كلا اشكال داره. همين كه ميگيم مقياس برنامه ريزي بالاتر از طراحي هست! فكركنم توي ترجمه كلمات خارجي دچار اشتباه شديم. ببين الآن هر پروژه طراحي را كه ميبينيحتما قسمتي برنامه ريزي داره و سپس طراحي. يه چيز ديگه طراحي شهري فقط كشدن طرح نيست كه غالبا تصور ميكنن. فك كنم بهترين مرز تفكيك اينها مكي ديدن و كيفي ديدن باشه. من ميگم اصلا نبايد تفكيك انجام بشه چون در خيلي از پروژه ها برنامه ريزي و طراحي با هم آميخته است و حتي توي يك سري پروژه ها كه صرفا برنامه ريزي است اعتقاد دارد ديد طراحانه(كيفي) هم بايد دخيل باشه.

چرت گفتم

خيلي زدم تو خاكي

وای چقدر خوبه که میای نظر میدی!

چی صدات کنیم؟ ss؟

راستشو بخوای خیلی باحال گفتی...

در واقع معلومه که فرق طرح و برنامه رو خوب میفهمی...

طرح آن چیزی است که باید به آن برسیم!

و برنامه ریزی راهی است که برای رسیدن به ان طرح باید طی کنیم!

خب! اینکه میگن برنامه ریزی مقیاسی بالاتر از طراحی داره که میره زیر سوال؟

فک کنم مهدی جواب سوال آخرت رو داد!!به نظر من مقیاس تو پروژس که مشخص میشه!!اگه برنامه ریزی میتونه وارد مقیاس های کلان تر بشه!!اطلاعی ندارم اما فک کنم طراحی شهری با توجه به این که بیشتر کیفی نگر هست و دیدگاه سه بعدی در اون دخیله نمیتونه در مقیاس کلان و پروژه های برنامه ریی منطقه ای و آمایش سرزمین شرکت کنه!!

• Like 6
لینک به دیدگاه

اطلاعی ندارم اما فک کنم طراحی شهری با توجه به این که بیشتر کیفی نگر هست و دیدگاه سه بعدی در اون دخیله نمیتونه در مقیاس کلان و پروژه های برنامه ریی منطقه ای و آمایش سرزمین شرکت کنه!!

يه كسايي هستن كه ميگن در حد منطقه اي هم ميشه. اسم يادم نيست خارجي بود

• Like 4
لینک به دیدگاه
معمارا روی چش ما جا دارن...:icon_gol:

اوخ اوخ اوخ...:icon_pf (34):

اسپم شدش.....ببشییییید:icon_pf (34):

مرسی....اختیار دارید..

شوخی کردم:a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه

جالبه بدونی که بر خلاف گفته تو، دکتر بحرینی (یکی از استادتمام های شهرسازی=پروفسور) توی کتاب فرآیند طراحی شهری سلسله مراتب عملکردی رشته های مرتبط با طراحی شهر را این گونه نوشته است:

1-برنامه ریزی ملی

2-برنامه ریزی منطقه ای

3- برنامه ریزی شهری

4- طراحی شهری

5- معماری

6- طراحی صنعتی

اما بعدا به این نتیجه رسیدن که در واقع جدا نمودن طراحی و برنامه ریزی از هم و اینکه بگیم کدوم بالای کدومه کار خبطیه!

و در واقع اینها با هم شروع میشن و با هم تموم میشن.

اما برنامه ریزی منطقه ای حد بالای این دوتاس! (گرچه دکتر بهزادفر (دانشیار) هم نظری دادند و مبحث طراحی منطقه ای رو هم مطح نمودن که جای بحث بسیار دارد! :banel_smiley_4:)

اما اینی که بگیم این دو تا از هم جدا نیست، اشتباهه.

اتفاقا تو این دوره زمونه که همه چی تخصصی داره میشه گرایش های شهرسازی هم تخصصی میشن و دارن از هم کم کم جدا میشن. یعنی آموخته های یک طراح شهری با آموخته های یک برنامه ریز شهری متفاوته.

اما منظور از عدم جدایی این دو، در واقع همکاری مستمر بین این دو در جریان یک پروژه است!

من گفته های دکتر پاکزاد (استاد تمام شهرسازی = پروفسور) در مورد کمی بودن برنامه ریزی و کیفی بودن طراحی شهری را بیشتر می پسندم.

:flowerysmile:

پس همیشه این مقاله های نتی درست نیستن....چون من اینجوری برداشت کردم ازشون:hanghead:من برم درمورد رشته خودم اظهار نظر بکنم دیگه!!!!!:icon_redface::girl_yes2:

مرسی:icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه

به نظر من اینکه بگیم دسته بندی و جدا کردن برنامه ریزی و طراحی اشتباهه ،اشتباهه!

یعنی که خب اینا خیلیییییی با هم فرق دارن،یه برنامه ریز نمیتونه کار یه طراح رو انجام بده و برعکس!

بلکه اینا همزمان با هم کار میکنن.

و نکته ی دیگه اینکه به نظر من برنامه ریزی قبل از طراحیه،مثلا وقتی می خوان یه شهر جدید بسازن اول باید معلوم بشه که چی کجا باشه و ............بعد متناسب با اون طراحی شهری واد عمل میشه.

اینا نظرات فعلی منه:4chsmu1:

• Like 6
لینک به دیدگاه
به نظر من اینکه بگیم دسته بندی و جدا کردن برنامه ریزی و طراحی اشتباهه ،اشتباهه!

یعنی که خب اینا خیلیییییی با هم فرق دارن،یه برنامه ریز نمیتونه کار یه طراح رو انجام بده و برعکس!

بلکه اینا همزمان با هم کار میکنن.

و نکته ی دیگه اینکه به نظر من برنامه ریزی قبل از طراحیه،مثلا وقتی می خوان یه شهر جدید بسازن اول باید معلوم بشه که چی کجا باشه و ............بعد متناسب با اون طراحی شهری واد عمل میشه.

مينا جان با اين قسمت موافق نيستم.

به نظر من بايدهر دوتاشون بگن. هم برنامه ريز و هم طراح. چون يكي كمي نگاه ميكنه و يكي كيفي.

• Like 5
لینک به دیدگاه
مينا جان با اين قسمت موافق نيستم.

به نظر من بايدهر دوتاشون بگن. هم برنامه ريز و هم طراح. چون يكي كمي نگاه ميكنه و يكي كيفي.

شیخ جان میگم شهر جدید.............جایی که هنوز نساختن!

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام!

به به!

چه دود و دمی راه انداختین...

دمتون گرم...

اینا نظرات فعلی منهو نکته ی دیگه اینکه به نظر من برنامه ریزی قبل از طراحیه،مثلا وقتی می خوان یه شهر جدید بسازن اول باید معلوم بشه که چی کجا باشه و ............بعد متناسب با اون طراحی شهری واد عمل میشه.

مینا جان اینکه چی کجا باشه می تونه روی کیفیت فضاهای شهری در آینده (حالا چه شهر جدید، چه شهر قدیم) تاثیر بذاره...

گفتیم کیفیت پس نتیجه میگیریم از آغاز فرآیند شهرسازی : همیشه پای یک طراح شهری در میان است ...:4chsmu1:

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام!

به به!

چه دود و دمی راه انداختین...

دمتون گرم...

مینا جان اینکه چی کجا باشه می تونه روی کیفیت فضاهای شهری در آینده (حالا چه شهر جدید، چه شهر قدیم) تاثیر بذاره...

گفتیم کیفیت پس نتیجه میگیریم از آغاز فرآیند شهرسازی : همیشه پای یک طراح شهری در میان است ...:4chsmu1:

خب من هم گفتم باید با هم باشن!

ولی اول برنامه ریز میگه چی کجا باشه بعد طراح میاد::ubhuekdv133q83a7yy7

حالا شایدم اینجوری نباشه..........نظره دیگه!:ws3:

میشه دخیخا بگید برنامه ریز چیکار میکنه؟!من قاطی کردم کی چیکارس!!!؟؟؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
اون طور که من فهمیدم برنامه ریزا برنامه ریزی میکنن که کدووم طرح کجا قرار بگیره تا عبور رو مرور و اینا مختل نشه...پس اینجا اول کار برنامه ریزا مهم میشه بعد طراحی شهری ها:a030:

فکر کنم معنیش اینه برنامه ریزی:w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه
خب من هم گفتم باید با هم باشن!

ولی اول برنامه ریز میگه چی کجا باشه بعد طراح میاد::ubhuekdv133q83a7yy7

حالا شایدم اینجوری نباشه..........نظره دیگه!:ws3:

میشه دخیخا بگید برنامه ریز چیکار میکنه؟!من قاطی کردم کی چیکارس!!!؟؟؟

اول عرض ادب كنم خدمت مدير روابط عمومي تالار شهرسازي سركار مينا خانوم عزيز. :icon_gol:

خانوم تو رو به خدا دعوام نكني هان:icon_gol:

خب ببين براي اينكه چي كجا باشه هم برنامه ريز بايد نظر بده هم طراح حالا توي هر جايي از بافت فرسوده گرفته تا شهرجديد. علتش رو هم گفتم.

علت: برنامه ريز ديد كمي دارد و طراح ديد كيفي. هر دو نوع ديد به تنهايي ناقص است. پس براي تكميل ديدها بايد باهم نظر بدن. يعني باهم بحث كنن و دليل بيارن تا به اغنا برسن و هر دو يك نتيجه را بگيرن و اجرا كنن.

:ws50:؟

• Like 6
لینک به دیدگاه
اول عرض ادب كنم خدمت مدير روابط عمومي تالار شهرسازي سركار مينا خانوم عزيز. :icon_gol:

خانوم تو رو به خدا دعوام نكني هان:icon_gol:

ممنون شیخ جان

چرا حالا انقد از من حساب میبری!:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

چرا حالا انقد از من حساب میبری!:ws3:

:banel_smiley_4:

حالا بيا و خوبي كن :w00:آدم به دوستش محبت ميكنه و احترام ميزاره ميگن: حساب ميبري:w00:

الآن ميخواي حالت رو بگيرم بي حساب بشيم:ws3:

:Ghelyon::Ghelyon::Ghelyon:

• Like 5
لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

حالا بيا و خوبي كن :w00:آدم به دوستش محبت ميكنه و احترام ميزاره ميگن: حساب ميبري:w00:

الآن ميخواي حالت رو بگيرم بي حساب بشيم:ws3:

:Ghelyon::Ghelyon::Ghelyon:

حال منو بگیری............:persiana__hahaha:

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام به معتادای عزیز.

عمو کافه چی تا آخر هفته کار داره زیاد پیداش نمیشه...:smiley (18):

کاری داشتین به چنگیز بگین واستون انجام بده.

فعلا.:flowerysmile:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...