رفتن به مطلب

کدام ازدواج را ترجیح میدهید؟

نظر دیگه ای دارم که توضیح میدم.  

94 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظر دیگه ای دارم که توضیح میدم.

ارسال های توصیه شده

ازدید من فقط ازدواج با true love احتمال داره خوب از آب دربیاد.... حالا پیدا کردنه true love هم یه راه نداره.... به تعداد آدمها راه هست برای پیدا کردنش

خیلی جالب بود...:icon_gol:

موافقم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 91
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من به سنتی رای دادم....چون فکر میکنم تو دوستی به دلیل عادت و علاقه به خیلی از مسائل مهم قبل از ازدواج توجه نمیشه....بعد میشه مشکل یا اینکه نارضایتی ایجاد میکنه

انتخاب برای ازدواج باید بیشتر رو منطق استوار باشه.....بعضی وقتها یه نفر یه دوست خوبه....اما دلیل نمیشه که همسر مناسبی هم باشه....

کلا ازدواج با دوستی فرق داره....این نظر منه:girl_in_dreams:

ازدواج سنتی تو شرایط العان جامعه ما خیلی عاقلانه تره

لینک به دیدگاه
60 پست اسپم این تاپیک پاک شد لطفا نظراتتون و در مورد تاپیک بگید و اسپم نکنید:ws18:

تو خوب ببین؟؟؟؟؟؟؟؟:ws3:

اینا حرفای اصلیشونو تو اسپما میزنن؟:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

هیچ کدوم از راههاش بدرد نمیخوره توی همش مشکلات داره اگر وضعه جامعهمون یه جور دیگه بود که مردم کاری به کارت نداشتن ازدواج نکردن خیلی بهتره

اصلا نمی فهمم ازدواج چیه واقعا

چه سنتیش چه مدرنش بعد از یه مدتی همه چی تکراری میشه و به سرو پکال هم میپرند و دعوا دارند .......چشم و هم چشمی و هزارتا درد و مرض دیگه هم داره این ازدواج به نظره من ارزش نداره آدم آزادیهاشو بده برای این دعواهاو مشکلات ......

لینک به دیدگاه
هیچ کدوم از راههاش بدرد نمیخوره توی همش مشکلات داره اگر وضعه جامعهمون یه جور دیگه بود که مردم کاری به کارت نداشتن ازدواج نکردن خیلی بهتره

اصلا نمی فهمم ازدواج چیه واقعا

چه سنتیش چه مدرنش بعد از یه مدتی همه چی تکراری میشه و به سرو پکال هم میپرند و دعوا دارند .......چشم و هم چشمی و هزارتا درد و مرض دیگه هم داره این ازدواج به نظره من ارزش نداره آدم آزادیهاشو بده برای این دعواهاو مشکلات ......

این دیگه مونده به نگاه ادما به ازدواج:ws37:

لینک به دیدگاه

خب نمی شه یه نظر کلی داد که کدوم روش بهتره.ازدواج در هر صورت یه ریسکه.در کل روحیه خودم به ازدواج های امروزی بیشتر می خوره. ولی آشنایی تحت نظر خونواده هم خوبه

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

میشه گزینه های این سوال رو اینطوری تغییر داد....

ازدواج سنتی

ازدواج غیر سنتی

ازدواج فامیلی

به نظر من ازدواج سنتی زیر نظر خانواده انجام میشه ولی غیر سنتی بدون نظر و آگاهی خانواده است و این رو نمیشه گفت امروزی

در ازدواج های قدیمی بدون دیدن عروس یا داماد سر سفره عقد مینشستن و این رو نمیشه گفت سنتی....... الان در حضور خانواده ها با هم چند جلسه گفتگو میکنن با هم رفت و آمد دارن تا به نتیجه و انتخاب درست برسن

در ازدواج غیر سنتی مبنای اصلی احساسات است که مانع انتخاب عاقلانه است

لینک به دیدگاه

*در گذشته ازدواجها این طور صورت میگرفت که یا دختر و پسر با هم فامیل بودند یا به هم معرفی میشدند از طریق دوست و فامیل و آشنا یا اینکه مادر و خواهر پسر،دختری رو میدیدند که مناسب پسر خانوادست و بعد هم خواستگاری و ازدواج.

فوقش خیلی میخواستند دیگه درست و مناسب رفتار کنند دختر و پسر چند دقیقه ای با هم حرف میزدند و از رنگ و غذای مورد علاقه و سن و این جور چیزای پیش و پا افتاده حرف میزدند.

خوب این درست نیست.

تو یه ساعت که نمیشه همسر مناسب انتخاب کرد.

*یه روش دیگه هم وجود داره که خود دختر و پسر همدیگرو میبینن و دوست میشن بدون در نظر گرفتن نظر خانواده میخوان با هم ازدواج کنن.تو این روش میشه شناخت بدست آورد اما چون رابطه ی عاطفی عمیقی شکل گرفته نمیشه درست و از روی عقل تصمیم گرفت و ممکنه خیلی از رفتارها و اخلاقهای بد رو ندید گرفت.

*اما ممکنه کسی بتونه رابطه ی عاطفی خودشو مدیریت کنه و بدون وابستگی و با عقل تصمیم بگیره که این نوع دوستی در واقع از همون اول با هدف ازدواج و صرفا برای شناخت بیشتر شکل میگیره و تو مدت معینی فقط برای اینکه بدونن مناسب هم هستن یا نه با هم در ارتباط هستن و این دوستی رو مدیریت میکنن و رابطه ی جنسی صورت نمیگیره و رابطه محدوده.

تو این دوستی ها از اول یا بعد از مدتی خانواده در جریان قرار میگیرن و میتونن کمک کنن که شناخت عقلانی و بهتر باشه.و اگه رفتار و خصوصیتی دیده بشه که از نظر هر کدوم درست نباشه این رابطه تموم میشه.

به این میشه گفت یه دوستی عاقلانه.

البته گاهی خانواده ها به دلایلی مخالفت میکنن که واقعا قابل قبول نیست.در این صورت اگه دو طرف میدونن که واقعا مناسب هستن باید برای ازدواج تلاش کنن و اصلا هم کوتاه نیان.اما باید روی دلایل مخالفت خانواده فکر کرد.

*نوع دیگه ای هم از ازدواج که چند سالیه مرسوم شده اینه که وقتی با هم آشنا شدن و یا کسی به خواستگاری اومد طی جلسات زیادی با هم صحبت کنن و زیر نظر خانواده با هم آشنا بشن رفت و آمد خانوادگی شکل بگیره با هم بیرون برن تا بتونن تمام رفتار های همدیگرو بررسی کنن.

تو این نوع از آشنایی هم شناخت درستی بدست میاد و هم وابستگی پیش نمیاد و هم میتونن ببینن به هم علاقه دارند یا نه.

من خودم دوست دارم ازدواجم از راه درستی باشه یعنی بتونم شناخت درستی بدست بیارم و عاقلانه تصمیم بگیرم.

حالا این ازدواج از طریق دوستی درستی باشه (با شرایطی که گفتم) یا از طریق خواستگاری و آشنایی که در آخر توضیح دادم فرقی نداره.

مهم شناختیه که باید بدست بیاد.

لینک به دیدگاه

در ازدواج غیر سنتی مبنای اصلی احساسات است که مانع انتخاب عاقلانه است

قبول ندارم:banel_smiley_4:.....

دوتا فرد عاقل و بالغ خیلی خوب میتونن احساساتشون رو کنترل کنن و اگه هدف اصلی ازدواج باشه خیلی خوب میتونن نتیجه بگیرن!!

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سنتی رو دوست ندارم چون خانواده من رو پسندیده و به پسر معرفی کرده

فامیلی که اصلا

امروزی هم باید دید منظور از امروزی چیه؟؟؟!!!!

ترجیح میدم با کسی که اول عقل و بعد احساس هر دو تاییدش کنند ازدواج کنم و اون شخص خیلی مشخصات باید داشته باشه،البته که انتخاب شده و داره :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...