رفتن به مطلب

کدام ازدواج را ترجیح میدهید؟

نظر دیگه ای دارم که توضیح میدم.  

94 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. نظر دیگه ای دارم که توضیح میدم.

ارسال های توصیه شده

چه نوع ازدواجی وترجیح میدید و فک میکنید کدوم نوع ازدواج بهتره و احتمال دوامش بیشتره؟اصلا نحوه آشنایی و نوع ازدواج تو دوام زندگی موثر هست یا فک میکنین بعدش مهمه....

1)ازدواج سنتی(رفتن به خواستگاری یا اومدن خواستگار از طریق معرفی دوست واشنا و فامیل)

2)ازدواج امروزی(یعنی آشنایی و شناخت از طریق دوستی )

3)ازدواج فامیلی

4)نظر دیگه ای دارم که توضیح میدم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 91
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من به ترکیب سنت و مدرنیته رای میدم،یعنی گزینه آخر.......

سنت به دلیل زمانیکه در آن ریشه دوانده،در خیلی جاها برای مردم قابل هضم نیست،اما در خیلی جاها اخلاقیات بسیار خوبی داره.

مدرنیته هم متاسفانه یک کم بار اخلاقیش کمه و بیشتر بر منفعت طلبی لحظه ای استواره،هر چند منطق و عقل بیشتری را هم داره.

به نظرم با ترکیب کردن ایندو میتوان ضعف های یکدیگر را جبران کرد.

لینک به دیدگاه

سلام

ازدواج به صورت درست مورد اول هستش

ولی خب نقص هایی رو هم داره

که به نظر من اگه اصلاح بشه بهترین خواهد بود

اینکه خانوم و اقایی که اصن هم رو نمیشناسن

چطور میتونن با دو ساعت یا .. همدیگه رو بشناسن و یا برای

زندگیشون تصمیم بگیرن

؟

ادمها میتونن هرطور که میخوان خودشون رو نشون بدن

و توی فاصله های طولانی هستش که شناخت درست از طرفین حاصل میشه

به نظر من

میشه اینطور بگیم که افرادی که توی همین جلسات سنتی همدیگه رو میبینن

و صحبت میکنن در صورت رضایت اولیه

مدتی رو با اطلاع خونواده برای شناخت باهم در ارتباط باشن

و یا جلسات بیشتری رو داشته باشن

تا به یه ازدواج مناسب برسن

مورد دوم که همون ازدواج امروزی باشه هم چون معمولا دوستی هایی شکل گرفته که...

فک نمیکنم مناسب باشه

...

لینک به دیدگاه
فرقی نمیکنه ولی بهتر دخترو پسر همدیگه رو بشناسن و با هم شباهت داشته باشن

مشکل این هست که همه ازدواج ها با افراد اشنا نیستش

و این خودش دغدغه ای رو برای طرفین ایجا د میکنه...

لینک به دیدگاه
من به ترکیب سنت و مدرنیته رای میدم،یعنی گزینه آخر.......

سنت به دلیل زمانیکه در آن ریشه دوانده،در خیلی جاها برای مردم قابل هضم نیست،اما در خیلی جاها اخلاقیات بسیار خوبی داره.

مدرنیته هم متاسفانه یک کم بار اخلاقیش کمه و بیشتر بر منفعت طلبی لحظه ای استواره،هر چند منطق و عقل بیشتری را هم داره.

به نظرم با ترکیب کردن ایندو میتوان ضعف های یکدیگر را جبران کرد.

:4uboxsmiley:

لینک به دیدگاه

من اون نوعی رو دوست دارم که طرف تک فرزند باشه و فرهنگشون با خانواده من یکی باشه و به بلوغ فکری رسیده باشه.منم عاشقش شده باشم و دوست داشته باشم بخاطرش بمیرم.

لینک به دیدگاه

به نظر من یه ازدواج مدرن امروزی یعنی اینکه دو نفر با هم یک اشناییتی با داشته باشند البته نه اینکه با هم دوست بشوند بلکه با هم از دور اشنا باشند اگه اقا پسر دید دختر خانوم با معیارهاش جوره به خانواده اطلاع بدهد و بروند به خواستگاری تا خانواده ها با هم اشنا شوند :icon_gol:

لینک به دیدگاه
به نظر من یه ازدواج مدرن امروزی یعنی اینکه دو نفر با هم یک اشناییتی با داشته باشند البته نه اینکه با هم دوست بشوند بلکه با هم از دور اشنا باشند اگه اقا پسر دید دختر خانوم با معیارهاش جوره به خانواده اطلاع بدهد و بروند به خواستگاری تا خانواده ها با هم اشنا شوند :icon_gol:

مگه پیام نوره که از دور آشنا بشن؟؟ ازدور چه جوری باید بفهمن که با معیارهای همدیگه تناسب دارن؟

لینک به دیدگاه
.

100در 100 با این حرفت موافقم

من ازدواج سنتی رو بر اساس تجربه ای که دارم میگم از من به شما دخترا یه نصیحت دور ازدواج مدرن خط بکشید چون در بیشتر موارد طرف برای منفعت .مال .کار .و.............میاد جلو مخصوصا اینکه بار اخلاقیش بسیار کمه .........................

لینک به دیدگاه

ازدواج ازون اتفاقاس که هر عنصر دیگه ای به جز عشق اگه توش دخیل باشه می تونه طرفین رو به راحتی به قهقرا ببره...مهم نیست که اولش چه جوری شروع میشه اون جرقه ی اولیه مهمه...

لینک به دیدگاه

من ازدواج سنتی رو بر اساس تجربه ای که دارم میگم از من به شمت دخترا یه نصیحت دور ازدواج مدرن خط بکشید چون در بیشتر موارد طرف برای منفعت .مال .کار .و.............میاد جلو مخصوصا اینکه بار اخلاقیش بسیار کمه .........................

یعنی ازدواج سنتی براساس این چیزها نیست؟؟؟تو ازدواج سنتی کسی از این حساب کتابها نمیکنه؟ فکر نمیکنم این طور باشه....

:icon_pf (34):

:w58:

لینک به دیدگاه
مگه پیام نوره که از دور آشنا بشن؟؟ ازدور چه جوری باید بفهمن که با معیارهای همدیگه تناسب دارن؟

خیر پیام نور نیست تا اونجایی که من میدونم اقایون اگه از کسی خوششون بیاد زیر سنگم باشه امارشو پیدا میکنه در ضمن مگه قرار دو نفر که از کنار هم فقط رد میشن مد نظر من کسایی بود که همیشه هم دیگه رو میبینند ولی با هم دوست نمیشوند همین

لینک به دیدگاه
ازدواج ازون اتفاقاس که هر عنصر دیگه ای به جز عشق اگه توش دخیل باشه می تونه طرفین رو به راحتی به قهقرا ببره...مهم نیست که اولش چه جوری شروع میشه اون جرقه ی اولیه مهمه...

چیزی که با یه جرقه شروع بشه با یه ترقه هم تموم میشه. ازدواج باید با دید باز و با همکاری روانپزشک باشه. باید هر دو برن پیش روان پزشک و حرفاشونو یزنن و ایشون راهنمائیشون بکنه. شناخت فردی اونم با وضعیت کشور ما مناسب برای ازدواج نیست.

لینک به دیدگاه
چیزی که با یه جرقه شروع بشه با یه ترقه هم تموم میشه. ازدواج باید با دید باز و با همکاری روانپزشک باشه. باید هر دو برن پیش روان پزشک و حرفاشونو یزنن و ایشون راهنمائیشون بکنه. شناخت فردی اونم با وضعیت کشور ما مناسب برای ازدواج نیست.

چند تا نمونه بهتون نشون بدم که با تایید بهترین مشاورا و روان شناسا آخرش رسیدن به طلاق تازه اونم در عرض یکی دو سال...هیچ تضمینی برای هیچ رابطه ای وجود نداره اما بهتر نیست که به احساسمون اعتماد کنیم تا به حرف ادمایی که بعید می دونم حتی خودشونم بشناسن؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...