رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

انتقال حرارت: راهیان ارشد (خداکرمی)

استاتیک: راهیان ارشد(صالحی پور و حسینی)

طراحی اجزاء: راهیان ارشد(روح اله حسینی)

دینامیک : راهیان ارشد(روح اله حسینی و حمزه صالحی پور)

ارتعاشات : راهیان ارشد(صالحی پور و حسینی)

دینامیک ماشین: راهیان ارشد(روح اله حسینی و صالحی پور)

درود.

منابعی که برای سایر دروس ارائه کردین مناسب بود.

اما منابعی که برای دروس فوق معرفی کردین،نسبت به منابع موجود دیگر،کاستی های بیشتری دارند. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 314
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

استاتیک نائی منتشر شده بازم توصیه میکنین مریام رو بخونیم یا خوندن این کتاب کفایت میکنه...من شنیدم طراحی اجزای راهیان خیلی خوبه البته فقط شنیدم ولی شما در بالا گفتین که کاستی دارن اما میگن خیلی خلاصه تره..من خودم هنوز مقاومت رو نخوندم اما میگن که کتاب نائی کامله اما بیشتر به درد عمرانیا میخوره و توش خیلی نکات اضافه داره که به درد مکانیک نمیخوره میخواستم بدونم خود مولف توضیح میده که کجا به درد مکانیک نمیخوره..اگه توضیح ندن باید از کجا متوجه شد که این نکات به درد مکانیک نمیخوره...با تشکر..

لینک به دیدگاه
استاتیک نائی منتشر شده بازم توصیه میکنین مریام رو بخونیم یا خوندن این کتاب کفایت میکنه...من شنیدم طراحی اجزای راهیان خیلی خوبه البته فقط شنیدم ولی شما در بالا گفتین که کاستی دارن اما میگن خیلی خلاصه تره..من خودم هنوز مقاومت رو نخوندم اما میگن که کتاب نائی کامله اما بیشتر به درد عمرانیا میخوره و توش خیلی نکات اضافه داره که به درد مکانیک نمیخوره میخواستم بدونم خود مولف توضیح میده که کجا به درد مکانیک نمیخوره..اگه توضیح ندن باید از کجا متوجه شد که این نکات به درد مکانیک نمیخوره...با تشکر..

1- اگر در تابستان مریام را نخواندید،الان دیگر فرصت خواندن مریام نیست،همون استاتیک نائی را بخونبن.

به هر حال تمامی سوالات کنکور از مریام است و مسئله زمان مهمه،کسیکه در تابستان مریام را خونده باشه میتونه اکثر سوالات استاتیک را جواب بده،البته کتاب نائی با توجه به شناختی که ازش دارم،میتونه تا حدودی مشکلاتتون را رفع کنه.

2- مقاومت مصالح فقط نائی را بخونین.

نیازی هم به حفظ همه نکاتش نیست،ابتدا فقط یک نگاه اجمالی به متن درسش بندازین،سپس برین سراغ مثال های حل شده،اونجا خودتون متوجه میشین که اگر چند تا از نکات را بلد باشین،نیازی به حفظ همه نکات نیست.

3- طراحی اجزا راهیان فقط بر اساس تست های سالهای گذشته نوشته شده،طراحی اجزا فوق العاده متنوع است و سوال تکراری نداریم،جزوه شریعت + تست های سال های گذشته میتونه کمکتون کنه.

تا شاید طراحی اجزا پوران پژوهش چاپ بشه.

لینک به دیدگاه
1- اگر در تابستان مریام را نخواندید،الان دیگر فرصت خواندن مریام نیست،همون استاتیک نائی را بخونبن.

به هر حال تمامی سوالات کنکور از مریام است و مسئله زمان مهمه،کسیکه در تابستان مریام را خونده باشه میتونه اکثر سوالات استاتیک را جواب بده،البته کتاب نائی با توجه به شناختی که ازش دارم،میتونه تا حدودی مشکلاتتون را رفع کنه.

2- مقاومت مصالح فقط نائی را بخونین.

نیازی هم به حفظ همه نکاتش نیست،ابتدا فقط یک نگاه اجمالی به متن درسش بندازین،سپس برین سراغ مثال های حل شده،اونجا خودتون متوجه میشین که اگر چند تا از نکات را بلد باشین،نیازی به حفظ همه نکات نیست.

3- طراحی اجزا راهیان فقط بر اساس تست های سالهای گذشته نوشته شده،طراحی اجزا فوق العاده متنوع است و سوال تکراری نداریم،جزوه شریعت + تست های سال های گذشته میتونه کمکتون کنه.

تا شاید طراحی اجزا پوران پژوهش چاپ بشه.

متشکرم از راهنماییتون..
لینک به دیدگاه

یادآوری یه نکته در مورد منابع:

گذشت زمان منابع رو تغییر میده مثلا اگه کسی اول تابستون بهم می گفت سیالات رو از چی بخونم می گفتم کتاب مرجع مثلا شیمز ولی کسی که الان می خواهد استارت سیالات رو بزنه بعید می دونم....

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

درود..

کتاب کنترل پوران خوبه؟.من دنبال یه کتاب می گردم که خلاصه و نکته ای باشه و تقریبا مفید باشه با خوندنش 2 3 تا تست کنترل رو زد

بین کتابهای ارتعاشات جباری(پوران) خوبه؟ این کتاب اینقدر قابلیت داره که بشه 2 3 تست زد..

لینک به دیدگاه
درود..

کتاب کنترل پوران خوبه؟.من دنبال یه کتاب می گردم که خلاصه و نکته ای باشه و تقریبا مفید باشه با خوندنش 2 3 تا تست کنترل رو زد

بین کتابهای ارتعاشات جباری(پوران) خوبه؟ این کتاب اینقدر قابلیت داره که بشه 2 3 تست زد..

کتاب کنترل پوران پژوهش یا راهیان ارشد؟ :JC_thinking:

من در مورد پوران اطلاعی ندارم،اما راهیان فقط تست های مکانیکش میخوره.

با جباری میشه روی دو تا تست حساب کرد.

اگر بیشتر بخواهید باید ستو و نیکخواه بهرامی و....را هم مطالعه کنین.

لینک به دیدگاه
کتاب کنترل پوران پژوهش یا راهیان ارشد؟ :JC_thinking:

من در مورد پوران اطلاعی ندارم،اما راهیان فقط تست های مکانیکش میخوره.

با جباری میشه روی دو تا تست حساب کرد.

اگر بیشتر بخواهید باید ستو و نیکخواه بهرامی و....را هم مطالعه کنین.

اگه واقعا کتاب جباری 2 تا تست رو تضمین کنه با این حجمش برای من که خیلی عالیه...کتاب کنترل راهیان 756 صفحه هست اگه صرف نظر از قیمتش بکنبم که 12000 هست ولی کتاب پوران فقط 230 صفحه هست قیمتشم 4400 ..اصلا اینا رو بیخیال شما یه کتاب بهم معرفی کن که حجمش خیلی کم اما 2 تست رو بشه باهاش زد...
لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان

کتاب های مدرسان شریف چطوره؟ارزش خوندن داره؟ همین کتاب قرمزا :biggrin:

کنترل جزوه پارسه تالیف محمدر رضا جاهد مطلق تعریفشو زیاد شنیدم.جمع و جوره اما خیلی داداشم تعریفشو میکرد.نظری دارین روش؟

لینک به دیدگاه
اگه واقعا کتاب جباری 2 تا تست رو تضمین کنه با این حجمش برای من که خیلی عالیه...کتاب کنترل راهیان 756 صفحه هست اگه صرف نظر از قیمتش بکنبم که 12000 هست ولی کتاب پوران فقط 230 صفحه هست قیمتشم 4400 ..اصلا اینا رو بیخیال شما یه کتاب بهم معرفی کن که حجمش خیلی کم اما 2 تست رو بشه باهاش زد...

جزوه پارسه!

لینک به دیدگاه
با سلام به همه دوستان

کنترل جزوه پارسه تالیف محمدر رضا جاهد مطلق تعریفشو زیاد شنیدم.جمع و جوره اما خیلی داداشم تعریفشو میکرد.نظری دارین روش؟

نه بابا،اصلا جالب نیست....

بیشترش را دانشجویان نوشتن، من یک طراحی اجزایش را گرفته بودم فوق افتضاح بود.

کنترل همون جزوه پارسه برای کسانی که وقت ندارند خوبه،البته روی کنترل زیاد نمیشه حساب کرد،یا ممکنه خیلی سخت بدن یا خیلی آسون.

لینک به دیدگاه

به نظرتون منی که زبانم قویه (راحت بالای 70 رو میزنم) وقت بذارم زبان بزنم چقدر تاثیر داره؟

با توجه به اینکه زبان ضریب 1 هست

میخوام طراحی کاربردی قبول شم

لینک به دیدگاه
به نظرتون منی که زبانم قویه (راحت بالای 70 رو میزنم) وقت بذارم زبان بزنم چقدر تاثیر داره؟

با توجه به اینکه زبان ضریب 1 هست

میخوام طراحی کاربردی قبول شم

اگر واقعا مطمئنی زبانت قوی هست،یعنی هرکس که میداند زبان را بالای 40 میزند، 15 دقیقه آخر کنکور را حتما به زبان اختصاص دهد.

ولی حتما 15 دقیقه آخر،چون در اوایل پاسخگویی،ذهن سرحال را برای ریاضی و جامدات و....خسته کنین تا زبان.

زبان را با ذهن خسته هم میشه جواب داد.

لینک به دیدگاه
با سلام به همه دوستان

با سلام و کسب اجازه از استاد خودم مهندس اسی

من به شخصه کنترل آریاز برادرانی انتشارات مهستان(پوران) رو قبول دارم چون واقعا عالی توضیح داده

درسته یکم حجمش زیاده ولی دیگه هیچی رو نا گفته نزاشته

ارتعاشات جباری هم عالی هستش البته کنارش جروه ارتعاشات پارسه هم داشته باشید دیگه چیزی کم و کسر نیست

جروه ارتعاشات پارسه توی همین تالار خودمون برای دانلود وجود داره

لینک به دیدگاه

یعنی با درسنامه های ترمو و سیالات راهیان میشه تست ها رو جواب داد؟

اولش فک میکردم سیالات راحت ترین باکسه،الان که یکی دو فصل ترمو خوندم یکم دچار شک و تردید شدم.:no:

لینک به دیدگاه
یعنی با درسنامه های ترمو و سیالات راهیان میشه تست ها رو جواب داد؟

اولش فک میکردم سیالات راحت ترین باکسه،الان که یکی دو فصل ترمو خوندم یکم دچار شک و تردید شدم.:no:

علاوه بر درسنامه، خود تست ها هم میتونن یک درسنامه باشن.

در خود تست ها هم شما ممکنه به نکاتی بر بخورین که تو خود درسنامه نیست،اونها رو هم یادداشت کنید.

لینک به دیدگاه
علاوه بر درسنامه، خود تست ها هم میتونن یک درسنامه باشن.در خود تست ها هم شما ممکنه به نکاتی بر بخورین که تو خود درسنامه نیست،اونها رو هم یادداشت کنید.

آهان!

این دقیقا همون چیزی بود که یکم اذیتم میکرد.

یعنی درسنامه رو میخوندم ولی بعضی از تست ها رو با توجه به درسنامه نمیشد حل کرد.جواب تست رو که میدیدم ، میفهمیدم موضوع جدیده!

پس سیالات و ترموی راهیان مطالب درسنامه ها و مطالب آموزشی تست ها رو بلد باشیم به عنوان درس کافیه دیگه.تست هاش رو هم میزنیم.

اسی دست گلت درد نکنه.ما اول خودمونو سپردیم به خدا ، بعد هم سپردیم به دست تو :icon_redface:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...