رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

کسی نمیتونه این مسائل مغناطیس را حل کنه؟

شرمنده واقعا.مغناطیس از اون درسهای سخت و فراری هست که بیش از یک ترم بعید میدونم تو ذهن کسی بمونه چه برسه به من که چند سالی گذشته اما دوستان دیگه که تازه این درسو دارن یا به تازگی پاسش کردن حتما میتونن کمک کنن:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 227
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان قدرتی چندتا سوال دارم جوابشو میدین

:icon_redface:1چه عللي باعث مي‌شود كه يك آوومتر مقدار آمپر و ولت را نشان مي‌دهد ولي مقدار اهم را نشان نمي‌دهد؟

2ـ دستگاه‌هاي ثبات موجود در پست‌ها را نام برده و كار آنها را شرح دهيد.

3ـ اقدام لازم بعد از عملكرد اسيلوگراف چيست؟

4ـ دستگاه سنكرون چك بر چه اساسي كار مي‌كند؟

5ـ ضريب كنتور چيست؟

6ـ ضريب كنتور چگونه محاسبه مي‌شود؟

7ـ چند نوع ولتاژ DC در پست‌ها وجود دارد و هر كدام در چه مواردي كاربرد دارد؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام دوستان قدرتی چندتا سوال دارم جوابشو میدین

:icon_redface:1چه عللي باعث مي‌شود كه يك آوومتر مقدار آمپر و ولت را نشان مي‌دهد ولي مقدار اهم را نشان نمي‌دهد؟

2ـ دستگاه‌هاي ثبات موجود در پست‌ها را نام برده و كار آنها را شرح دهيد.

3ـ اقدام لازم بعد از عملكرد اسيلوگراف چيست؟

4ـ دستگاه سنكرون چك بر چه اساسي كار مي‌كند؟

5ـ ضريب كنتور چيست؟

6ـ ضريب كنتور چگونه محاسبه مي‌شود؟

7ـ چند نوع ولتاژ DC در پست‌ها وجود دارد و هر كدام در چه مواردي كاربرد دارد؟

سلام آقا مجید گل...

1-ینی چی مقدار اهم رو نشون نمیده؟؟؟مقدار اهم رو هم میشه اندازه گرفت

2-دستگاه ثبات خطا (Fault Recorder) مدل FR-PCI-816/848 به منظور تشخیص و ثبت اختلالات و خطاهای حاصله در پستها، نیروگاهها و شبكه های انتقال و توزیع انرژی الكتریكی طراحی و ساخته شده است.این دستگاه به صورت پیوسته تمام مقادیر سیگنالهای ورودی اعم از آنالوگ و دیجیتال را در لحظات قابل تنظیم قبل و بعد از رخ دادن Fault با حداكثر فركانس 20‌KHz نمونه برداری كرده و ثبت می‌نماید.عملیات نمونه برداری در بوردهای مختلف یك سیستم مبتنی بر كامپیوتر صنعتی و نیز كامپیوترهای صنعتی مختلف توسط یك گیرنده GPS، همزمان(سنكرون) می شود.

دستگاه ثبات rf (ثبت اطلاعات پستها):

این دستگاه با هدف جمع آوری اطلاعات مهم یک پست توزیع برق به صورتonline واز راه طراحی و ساخته شده است . مدول ثابت شامل پردازشگر اطلاعات و فرستنده رادیویی اطلاعات می باشد که در محل پست توزیع برق نصب می گردد. مدول گیرنده ، اطلاعات را از طریق امواج رادیویی از راه دور جمع آوری و ثبت می نماید و سپس با اتصال کابلی به کامپیوتر در مراکز توزیع اطلاعات به کامپیوتر منتقل شده و به صورت بانک اطلاعاتی پست های توزیع ذخیره می گردد و این اطلاعات به کمک نرم افزار پردازش می شود و منحنی ها و اطلاعات مورد نیاز کاربر از آن استخراج می گردد.

دستگاه ثبات sms:

این دستگاه با هدف مانیتورینگ پست توزیع از طریق شبکه مخابرات ماهواره ای (GSM ,GPRS) طراحی و ساخته شده است .کلیه اطلاعات جریان و و لتاژ فیدر اصلی و فیدرهای خروجی وCOSФ‌فیدر اصلی جمع آوری و محاسبه می گردد و به کامپیوتر موجود در مرکز توزیع از طریق SMS ارسال می گردد.در صورت بوجود آمدن خطا در شبکه نظیر قطع برق اصلی و یا افزایش دمای پست ، SMSآلارم نیز به مرکز اطلاع داده می شود.به علاوه در هر زمان با ارسال SMS و درخواست اطلاعات می توان از وضعیت پست و ولتاژ و جریان های مختلف آن اطلاع پیدا نمود.اطلاعات جمع آوری شده در مرکز به منظور استفاده از طرح های مورد نیاز نظیر افزایش ظرفیت متعادل سازی توزیع و … در یک نرم افزار بانک اطلاعاتی ذخیره و بایگانی می گردد و نمودارهای مورد نیاز را می توان از آن استخراج نمود.

بقیشونم سر فرصت:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام؛

طبيعاً براي چنين سيستمي بايد برنامه ي MATLAB شو بنويسيد، كه چندين نمونه به روش نيوتون رافسون در داخل كتاب هادي سعادت حل شده.

اگر سوال جزئي تري داريد بپرسيد.

حتما سعي كنيد، موفق ميشيد ! :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام به همه ی دوستان

یه کتاب روان برای درس ماشین 3 میخواستم

چه کتابی بخرم بهتره ؟

مرسی از دوستان عزیز

سلام دوست گرامی

من از کتاب p.c.senاستفاده میکنم که ماشین1و2و3 و ماشین مخصوص رو دربرمیگیره کتاب خوبی هست و خوب توضیح داده:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

نرم افزار شبیه سازی درس آزمایشگاه ماشین وجود داده..اگه هست لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز

من تا به حال نرم افزاری مخصوص از ماشین ندیدم

اما فک میکنم بتونید از نرم افزارهای

orcad-LABVIEW-eplan

استفاده کنین

موفق باشین:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

نرم افزار شبیه سازی درس آزمایشگاه ماشین وجود داده..اگه هست لطفا راهنمایی کنید

سلام

بیشتر فکر کنم از همون سیمولینک متلب استفاده بشه.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام دوستان عزیز دو تا سوال مهم واسم پیش اومده ممنون میشم کمک کنین

تبادل توان راکتیو بین سلف و خازن یعنی چی؟

در یک شبکه میزان مصرف توان راکتیو و توان اکتیو در طول روز تغییر می کند ، اگر جبران کننده های توان راکتیو به صورت ثابت در شبکه باشند ، و توان راکتیو متناسب با بیشترین تعداد نیاز q(max) تولید نماید، مد عملکردی ژنراتور سنکرون چگونه است و پیامدهای آن چیست؟(از منظر پایداری)

لینک به دیدگاه
با سلام دوستان عزیز دو تا سوال مهم واسم پیش اومده ممنون میشم کمک کنین

تبادل توان راکتیو بین سلف و خازن یعنی چی؟

در یک شبکه میزان مصرف توان راکتیو و توان اکتیو در طول روز تغییر می کند ، اگر جبران کننده های توان راکتیو به صورت ثابت در شبکه باشند ، و توان راکتیو متناسب با بیشترین تعداد نیاز q(max) تولید نماید، مد عملکردی ژنراتور سنکرون چگونه است و پیامدهای آن چیست؟(از منظر پایداری)

سلام دوست عزیز

برای سوال اولتون باید بگم که

توان هم در خازن ها بصورت توان غیر مفید است درست مانند سلف ها در یک چهارم پریود موج متناوب،توان دریافت می کنند و در یک چهارم بعدی توان را تحویل می دهند پس خازن ها هم مانند سلف ها باعث افرایش توان راکیتو شبکه می شوند اما اتفاق جالب زمانی رخ می دهد که خازن و سلف با هم در شبکه قرار گیرند!

این دو برعکس هم عمل می کنند؛ یعنی زمانی که سلف توان می گیرد خازن توان می دهد و زمانی که سلف توان می دهد خازن توان می گیرد. پس توان های غیر مفید این دو فقط یکبار از شبکه دریافت می شود و در زمان های بعد بین آنها تبادل می شود بدون اینکه مولد این توان را تحمل کند. پس مصرف کننده های اهمی سلفی توان راکتیو خود را دریافت می کنند و مولد و شبکۀ توزیع آنرا تولید و پخش نمی کنند زیرا این کار راخازن انجام می دهد. این خازن ها از حالا به بعد، خازنهای اصلاح ضریب توان نام می گیرند و وظیفۀ آنها تأمین توان راکتیو مورد نیاز مصرف کننده های اهمی - سلفی است. جهت حل مشکلات در مصارف سنگین و از بین بردن بار راکتیو در سیستم برقی و شبکه های مصرف کننده ها شروع به طراحی سیستم های کمپانزاسیون و رفع بار راکتیو شده است. مهم ترین مزیت بانک های خازنی کاهش هزینۀ برق مصرفی و با بردن راندمان کلیۀ دستگاه های منصوبه در سیستم قدرت با توجه به اصلاح ضریب قدرت شبکه و رگلاژ کردن ولتاژ شبکه و ...... می باشد

فکر میکنم از این دو لینک هم میتونید استفاده کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

درمورد سئوال دومتون ولی اطلاع دقیقی ندارم دوستان اگه میتونن لطف کنن پاسخ سئوال رو بدن

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...