رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نه سوال دوستمون واسه 12تایی هست نه 9تایی

یه محسابات سرانگشتی کردیم واسه 12تاییش اگه همشون بخوان سری قرار بگیرن یه درایور میخواد که بتونه 36ولت بده و 12وات رو تامین کنه اما چون روی کارتون چراغ ایشون زده 12 ولت 12وات من حدس میزنم اینطوری قرار رگفته باشن:

12 تا ال ای دی 3 دسته شدن یعنی 4تاشون باهم سری شدن و بعد 3دسته با هم موازی شدن چون هر ال ای دی دست کم 3ولت میخواد پس 4تاش میشه 12 ولت و با عقل جور در میاد جریانشونم 3برابر جریان یک ال ای دی هست یعنی حدود 1 آمپر :a030:

میتونه اینجور باشه یا با کلید سلکتوری به سه وضعیت تقسیم بشه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 227
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

میتونه اینجور باشه یا با کلید سلکتوری به سه وضعیت تقسیم بشه

به نظرم یه درایور 12 ولت 12وات میتونه اینکارو انجام بده البته اگه همچین درایوری موجود باشه:ws38: البته 12ولت رو واسه این میگم که روی جعبه اش این مقدار رو زده

لینک به دیدگاه
نه سوال دوستمون واسه 12تایی هست نه 9تایی

یه محسابات سرانگشتی کردیم واسه 12تاییش اگه همشون بخوان سری قرار بگیرن یه درایور میخواد که بتونه 36ولت بده و 12وات رو تامین کنه اما چون روی کارتون چراغ ایشون زده 12 ولت 12وات من حدس میزنم اینطوری قرار رگفته باشن:

12 تا ال ای دی 3 دسته شدن یعنی 4تاشون باهم سری شدن و بعد 3دسته با هم موازی شدن چون هر ال ای دی دست کم 3ولت میخواد پس 4تاش میشه 12 ولت و با عقل جور در میاد جریانشونم 3برابر جریان یک ال ای دی هست یعنی حدود 1 آمپر :a030:

ممنون از پاسختون .

پس من اگر بخوام واسه این چراغ 12 وات یه درایور بگیرم باید مشخصات زیر رو داشته باشه

ورودی: برق شهری 220 ولت

خروجی: 12 ولت /1 آمپر/12 وات

راستی دوستان یه نگاه سر انگشتی به چند درایور کردم چند موردش برام جالب و کمی بحث بر انگیز بود

یکی اینکه خروجی بعضی هاشون اینطور نوشته شده بود : 12-27 ولت dc

جریان هم حداکثر 1.5 آمپر

خب چیزی که من میدونم اینه که اعمال ولتاژ کمتر یا بیش از حد به یه وسیله الکتریکی باعث خرابی یا کاهش عمر اون میشه (شاید تو لامپ اینطوری نباشه ؟!!)/ حال اگر یه چراغ 18 ولت dc که جریان 700 میلی آمپر نیاز داره را بخواهیم با این درایور روشن کنیم واقعا همون 18 ولت و جریان کافی را از درایور میگیره یا ....

و

لینک به دیدگاه
ممنون از پاسختون .

پس من اگر بخوام واسه این چراغ 12 وات یه درایور بگیرم باید مشخصات زیر رو داشته باشه

ورودی: برق شهری 220 ولت

خروجی: 12 ولت /1 آمپر/12 وات

راستی دوستان یه نگاه سر انگشتی به چند درایور کردم چند موردش برام جالب و کمی بحث بر انگیز بود

یکی اینکه خروجی بعضی هاشون اینطور نوشته شده بود : 12-27 ولت dc

جریان هم حداکثر 1.5 آمپر

خب چیزی که من میدونم اینه که اعمال ولتاژ کمتر یا بیش از حد به یه وسیله الکتریکی باعث خرابی یا کاهش عمر اون میشه (شاید تو لامپ اینطوری نباشه ؟!!)/ حال اگر یه چراغ 18 ولت dc که جریان 700 میلی آمپر نیاز داره را بخواهیم با این درایور روشن کنیم واقعا همون 18 ولت و جریان کافی را از درایور میگیره یا ....

و

درود:icon_gol:

طبق اون چیزی که رو جعبه چراغ نوشته بله باید همین مشخصات رو داشته باشه حالا چون بحث هزینه هست از خود فروشنده این درایور و چراغ هم بپرسید تا مطمئن شید واسه این که یه وقت ضرر نکنید (راستی من نمیدونم این چراغ چن حالته اس یعنی آیا همیشه همه ال ای دی هاروشن اند؟یا حالت های مختلف داره یعنی کلید یا سوئیچی نداره که تعداد مشخصی از ال ای دی هاروشن بشه:ws38: چون در این صورت توان مورد نیاز کمتر میشه اما درحالت کلی همیشه ما حالتی رو در نظر میگیرم که همه ال ای دی هاروشن باشه که در این صورت همون 12وات میشه:a030:

سوال دومتون رو اگه با عکس بذارید بهتره میشه فهمید:ws38:

خب اگه لامپ 18ولت رو با درایور 12 ولت روشن کنید که نمیتونه بیشتر از 12ولت بگیره چون درایورمون بیشتر ازاین خروجی نمیده .....ولتاژشم کم بشه روی نور لامپ تاثیر میذاره یعنی نورش کمتر میشه

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
در خطوط انتقال جرقه برگشتی به چه معناست و چه موقعی اتفاق میوفته؟

بفرما سید جان اینو دانلود کن فک کنم کارتو راه بندازه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه
بفرما سید جان اینو دانلود کن فک کنم کارتو راه بندازه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

موفق باشید

ممنون اشکان جان ولی دوسداشتم بحث رو خودمون دنبال کنیم:icon_redface:

لینک به دیدگاه
شرمنده سید جان نمیدونستم

سوال پرسیدید منم جواب دادم

میخوای تا حذف کنم:ws3:

ن بابا این چه حرفیه....دست گلتم درد نکنه

چون دیدم قسمت قدرت یه مقدار خوابیده گفتم بیام سوال بپرسم و یه بحثی بین خودمون راه بندازیم تا یخورده جون بگیره

لینک به دیدگاه
سلام

هامورنیک چیست ؟

سلام دوست عزیز...

هارمونیک ها، ولتاژ و جریانهای الکتریکی هستند که در شبکه قدرت بر اثر نوعی از بارهای الکتریکی به وجود میان...

لینک به دیدگاه
سلام به دوستای گلم

چه لامپ هایی قارد به دیمر شدن هستن و بتوان از یک کلید دیمر برای آنها استفاده کرد .؟

سلام

من تا اونجا که میدونم لامپهایی که درونشون برد الکترونیکی ندارن میشه توی مدار دیمر استفاده کرد مثل لامپهای رشته ای

لینک به دیدگاه
سلام به دوستای گلم

چه لامپ هایی قارد به دیمر شدن هستن و بتوان از یک کلید دیمر برای آنها استفاده کرد .؟

سلام

منم لامپ رشته ای بستم باهاش ولی این لامپایی که برد دارنو نمیدونم!

لینک به دیدگاه
سلام

هامورنیک چیست ؟

هارمونیک چند تا تعریف داره.

فرض کن برق شهر داره با فرکانس 50 هرتز میاد. هارمونیک به ضرایب مثبت این فرکانس میگن. مثلا فرکانس 100 هرتز هم تولید میشه که بهش میگن هارمونیک دوم و 150 هرتز هارمونیک سوم و ...

حالا با نحوه تولید شدنش کار نداریم اینجا. مفهوم هارمونیک یعنی ضرایبی از فرکانس اصلی که البته همیشه از نظر دامنه خیلی ضعیف تر از سیگنال اصلی هستند. و بسیار بسیار برای سیستم های مصرف کننده مخصوصا اگر مدارات الکترونیکی حساس باشن مضر هستند و علاوه بر احتمال خرابی قطعه، مقدار نویز رو هم بالا میبرن که تو مدارای دیجیتالی خیلی احتمال خطا بالا میره :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...