رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

تو مسیر رفت وبرگشت به کارم تو سرویس انیمیشن درجستجوی نمو رو تو گوشی دیدم

خیلی کارتون باحالیه فک کنم 5-6 بار دیدمش:icon_redface:

لینک به دیدگاه

k7pp77uv9vhnr9nd8n.jpg

Rush

کارگردان :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نویسنده :

بازیگران :

,
,

محصول 2013

خلاصه داستان : داستان فیلم بازسازی واقعه مسابقه فرمول یک دهه 1970 میان جیمز هانت و نیکی لائودا است که در سال 1976 در یک تصادف فاجعه بار در مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ آلمان به شدت مجروح می شود و تا سر حد مرگ پیش می رود.اما او چند هفته پس از حادثه به میادین باز می گردد تا با رقیبش،جیمز هانت،برای دست یابی به مقام قهرمانی جهان در سال 1976 در فوجی ژاپن به رقابت بپردازد و ...

از فیلمای خوب امساله. اولش فکر کردم ازین فیلمای ورزشیه صرفه فقط. اما اینطور نیست فیلم خوش ساختیه

:a030:

لینک به دیدگاه

220px-All_or_Nothing_DVD_cover.jpg

All or Nothing

کارگردان:

یه درام اجتماعی عالی. فیلم بدون اینکه ذهنتو درگیر کشف راز یا چالش های آنچنانی کنه تورو با زندگی روزمره سه تا خانواده همراه میکنه. نمونه ی یه فیلم بی ادعا و بی نظیر. در عین سادگی جذاب.

لینک به دیدگاه

220px-Rosettaposter.jpg

Rosetta

کارگردان: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

فیلمای این دو برادر هم از بهترین های ژانر اجتماعین.من سه تا فیلم

،rosetta, L'Enfant رودیدم. روزتا به نظر من بهترینشونه. البته شنیدم le fils از روزتا هم بهتره. روزتا و دغدغش برای پیدا کردن کار تو این فیلم به شدت واقعی و باور پذیره. این فیلم دو تا نخل طلای کن هم برده، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن.

لینک به دیدگاه

L%27Enfant_film.jpg

L'Enfant

کارگردان: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

یه اجتماعی خوب دیگه از برادران داردن. فضای فیلم خیلی شبیه روزتائه. راجع ب یه دختر و پسر جوونه که به تازگی بچه دار شدن. دختر بچشو خیلی دوست داره اما پسر که یه جیب بر و کارتن خوابه ترجیح میده از بچش بعنوان ابزار کسب پول استفاده کنه. بنظرم از ویژگی های بارز فیلمای داردنها اینه که شخصیت ها بقدری خوب پرداخته شدن که نسبت بهشون حسای صفر و یکی پیدا نمی کنی. اونها رو بعنوان انسانهای واقعی دارای وجوه مثبت و منفی با هم می پذیری نه بعنوان کرکترای صرفا مثبت یا منفی داستانی. خلاصه خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

Kafka_film.jpg

Kafka

کارگردان: Steven Soderbergh

بد!...فیلم همه چیز هست جز اون چیزی که اسمش ادعا کرده. در کل یه فیلم جنایی، تخیلی، هیجانیه که گاهی اون وسطاش میخواد بهت سیخونک بزنه که: حواست باشه، قهرمان داستان کافکاست. اونم به چیپ ترین روشهای ممکن، مثلن با نشون دادن صحنه های کوتاه و زائد نامه نوشتن های کافکا به باباش، یا دادن این توضیح به دوستاش درباره ی داستان جدیدش: مردی که صبح از خواب بیدار میشه و میبینه که به یه حشره ی غول پیکر تبدیل شده!...یا مکالمش با سنگ تراش راجع به رمان قصر و استفاده زورکی و پررنگ از عنصر قصر تو داستان....جرمی آیرون شاید با اون گریم فقط در حد عکس بتونه شبیه کافکا باشه، اما حرکات و حالت گیج و منگش اصلن با کافکای تو ذهن من یکی که جور نبود. خلاصه میشه گفت سودربرگ گند زد!

لینک به دیدگاه

پشت و خنجر

1356

کارگردان: ایرج قادری

بازیگران: ایرج قادری - بهمن مفید - پوری بنایی - فروزان

این فیلم رو خیلی دوست دارم منو یاد دوران vhs میندازه

از بهترین فیلمهای ایرج قادری

غلام(با بازی ایرج قادری) زمانیکه متوجه می‌شود که پسرش حشمت با زنی به نام پری ( با بازی فروزان )معاشرت دارد، به سراغ پری رفته و از او می‌خواهد که دست از سر حشمت بردارد اما دیری نمی‌گذرد که خود، شیفته پری شده و خانواده خود را رها می‌کند و توسط کریم قلندر ( با بازی فرهاد حمیدی )به دام اعتیاد می‌افتد...

لینک به دیدگاه

39x9g527r846z09udg.jpg

BABEL بابل

بازيگران: Brad Pitt – Cate Blanchett – Gael Garcia Bernal – Koji Ykusho

كارگردان: Alejandro Gonzalez Inarritu

فيلمنامه: Alejandro Gonzalez Inarritu , Cuillermo Arriaga

سال توليد:2006

محصول : امريكا ، مكزيك

خلاصه:

داستان فيلم حكايت زندگي انسانهايي در سه منطقه متفاوت جهان يعني آمريكاي شمالي(مكزيك و آمريكا)، آفريقا (مراكش) و شرق آسيا(ژاپن) است كه بر اساس وقوع حادثه اي به هم ارتباط مي يابند.

این دومین فیلمی بود که از ایناریتو دیدم. در این فیلم هم روایت داستان غیر خطی هست. ولی از نظر زمانی خیلی غیر منظم هست، باید با دقت دید فیلم رو. شخصا از ساخته ی قبلی این کارگردان، 21 گرم خیلی بیشتر لذت بردم. هر چند این فیلم هم فیلم قابل تاملی هست.

نکته ی قابل توجه اینه که ايناريتو اینجا نگاهي به شدت انتقادي به سياست هاي روز دولت آمريكا در عرصه بين المللي و مبارزه با تروريست داره. همینطور بصورت موازی تقابل فرهنگ های مختلف در کشورهای مختلف جهان رو نشون میده که جذابه

البته شخصیت پردازی یه جاهایی مشکل داشت و همینطور کارگردانی. اما در کل فیلم بدی نیومد به نظرم

لینک به دیدگاه

u7thcqq7zk12mfeoltq6.jpg

A Short Film About Love (فیلمی کوتاه درباره عشق)

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

,
,

محصول 1988

خلاصه داستان :

تومگ پسر 19 ساله و در پستخانه مشغول به كار است و عاشق زنی میشود با نام ماگدا كه در همسایگی خودش یعنی در آپارتمان روبرو قرار دارد. جوان مخفیانه و از طریق دوربین ..

فیلم دقیقا مثل اسمش هست. فیلمی کوتاه درباره ی عشق...

فیلم ساده و سر راستیه با موسیقی عالی. این روزها کمتر فیلمی رو شاهدش هستیم که از این دید به مقوله ی عشق بپردازه.عشق بدون هیچ چشمداشتی.

حس خیلی خوبی داد دیدنش به من. متاسفانه من از کیشلوفسکی فقید تا بحال فیلمی ندیده بودم. این اولین فیلم بود که خوشم هم اومد

:w16:

لینک به دیدگاه

u7thcqq7zk12mfeoltq6.jpg

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

,
,

محصول 1988

خلاصه داستان :

تومگ پسر 19 ساله و در پستخانه مشغول به كار است و عاشق زنی میشود با نام ماگدا كه در همسایگی خودش یعنی در آپارتمان روبرو قرار دارد. جوان مخفیانه و از طریق دوربین ..

فیلم ساده و سر راستیه با موسیقی عالی. این روزها کمتر فیلمی رو شاهدش هستیم که از این دید به مقوله ی عشق بپردازه.عشق بدون هیچ چشمداشتی.

حس خیلی خوبی داد دیدنش به من. متاسفانه من از کیشلوفسکی فقید تا بحال فیلمی ندیده بودم. این اولین فیلم بود که خوشم هم اومد

من چند سال پیش دیدمش .فوق العاده دوسش دارم :w16:نگاهش خیلی قشنگه.

لینک به دیدگاه

u7thcqq7zk12mfeoltq6.jpg

کمتر کسی وجود داره که سینمای کیشلوفسکی دوست نداشته باشه

با فیلم خوبی شروع کردی

لا مذهب چقدر فیلم خوب داره

من عاشق فیلم "زندگی دوگانه ورونیک" و "قرمز" هستم

خدا بیامرزتش

لینک به دیدگاه

39x9g527r846z09udg.jpg

BABEL بابل

بازيگران: Brad Pitt – Cate Blanchett – Gael Garcia Bernal – Koji Ykusho

كارگردان: Alejandro Gonzalez Inarritu

فيلمنامه: Alejandro Gonzalez Inarritu , Cuillermo Arriaga

سال توليد:2006

محصول : امريكا ، مكزيك

خلاصه:

داستان فيلم حكايت زندگي انسانهايي در سه منطقه متفاوت جهان يعني آمريكاي شمالي(مكزيك و آمريكا)، آفريقا (مراكش) و شرق آسيا(ژاپن) است كه بر اساس وقوع حادثه اي به هم ارتباط مي يابند.

این دومین فیلمی بود که از ایناریتو دیدم. در این فیلم هم روایت داستان غیر خطی هست. ولی از نظر زمانی خیلی غیر منظم هست، باید با دقت دید فیلم رو. شخصا از ساخته ی قبلی این کارگردان، 21 گرم خیلی بیشتر لذت بردم. هر چند این فیلم هم فیلم قابل تاملی هست.

نکته ی قابل توجه اینه که ايناريتو اینجا نگاهي به شدت انتقادي به سياست هاي روز دولت آمريكا در عرصه بين المللي و مبارزه با تروريست داره. همینطور بصورت موازی تقابل فرهنگ های مختلف در کشورهای مختلف جهان رو نشون میده که جذابه

البته شخصیت پردازی یه جاهایی مشکل داشت و همینطور کارگردانی. اما در کل فیلم بدی نیومد به نظرم

ایناریتو از کارگردان های محبوب منه

بابل یکی از فیلم های تریلوژی مرگ بود که ایناریتو قبل از زیبا ساخت و هرکدوم فیلم هایی که ذکر کردین در نوع خود یک فیلم شاخص و تاثیرگذار به حساب می اد

فیلم 21 گرم ایناریتو که نوشتین لقب بهترین فیلم دهه اول هزاره سوم رو به خودش اختصاص داده ولی در بین فیلم های ایناریتو حتما حتما عشق سگی Amores perros رو ببینید.من بیشتر از بقیه فیلماش دوست داشتم این فیلمشو

لینک به دیدگاه

u7thcqq7zk12mfeoltq6.jpg

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

,
,

محصول 1988

خلاصه داستان :

کیشلوفسکی فقید نابغه لهستانی سینما که من به شخصه عاشق فیلم شانس کورشم هرچند منتقدان سینمایی بقیه فیلماشو نسبت به این اثر ترجیح میدن ولی غیرمتعارف ترین روایتی که از شانس در سینما میتونین پیدا کنین به نظرم همین شانس کور کیشلوفسکی هست

سه گانه رنگ های کیشلوفسکی هم اونقدر مشهور و پرمخاطب هست که نیازی به معرفی ندارن

ولی حتما ده فرمان کیشلوفسکی Decalogue رو تو اولویت تماشاتون قرار بدین تا ببینید یک کارگردان چطوری میتونه مخاطب و فکر رو تحت تاثیر قرار بده

زندگی دوگانه ورونیکا هم که دوست عزیزمون یاداور شدن در مورد بحث روانشناسی و شخصیت جزو جالب ترین فیلم هایی هست که یک عاشق سینما میتونه ازش یاد کنه

مثل بقیه فیلم های کیشلوفسکی این فیلمی که گفتین و داستان کوتاهی درباره قتل هم تاثیرگذار و اعجاب انگیز هست

لینک به دیدگاه

Machete kills

2013

کارگردان: رابرت رودریگوئز

یه کشت و کشتار به سبک فیلمهای درجه دوم دهه هفتاد هشتاد آمریکا با چاشنی طنز

فیلم به جز چند صحنه بامزه چیزی برای دیدن نداشت

برای من تنها نکته بامزه فیلم حس انتقام جویی چندتا فاحشه برای از دست دادن یکی از دوستانشون بود

رودریگوئز و تارانتینو باهم شروع کردند اما دیگه سینماشون خریدار نداره

لینک به دیدگاه
ایناریتو از کارگردان های محبوب منه

بابل یکی از فیلم های تریلوژی مرگ بود که ایناریتو قبل از زیبا ساخت و هرکدوم فیلم هایی که ذکر کردین در نوع خود یک فیلم شاخص و تاثیرگذار به حساب می اد

فیلم 21 گرم ایناریتو که نوشتین لقب بهترین فیلم دهه اول هزاره سوم رو به خودش اختصاص داده ولی در بین فیلم های ایناریتو حتما حتما عشق سگی Amores perros رو ببینید.من بیشتر از بقیه فیلماش دوست داشتم این فیلمشو

من خودم با اینکه فقط همین دو فیلم رو دیدم ازش دوست داشتم فضای کارا و همینطور شیوه ی روایی خاصش رو. البته خیلی ها هم منتقد جدیش هستن و این ایراد رو بش گرفتن که کاراش انسجام نداره و شلخته است، اما از نظر خود من اصلا اینطور نیست. هر چند همونطور که گفتم 21 گرم رو خیلی بیشتر دوست داشتم.

باید حتما عشق سگی رو هم ببینم

:a030:

لینک به دیدگاه
Machete kills

2013

کارگردان: رابرت رودریگوئز

یه کشت و کشتار به سبک فیلمهای درجه دوم دهه هفتاد هشتاد آمریکا با چاشنی طنز

فیلم به جز چند صحنه بامزه چیزی برای دیدن نداشت

برای من تنها نکته بامزه فیلم حس انتقام جویی چندتا فاحشه برای از دست دادن یکی از دوستانشون بود

رودریگوئز و تارانتینو باهم شروع کردند اما دیگه سینماشون خریدار نداره

نفرمایید قربان ، تارانتینو خریدار داره هااا

:ws3:

لینک به دیدگاه

decalogue_collage.jpg

کارگردان: کریستوف کیشلوفسکی

صحبت فیلمی کوتاه درباره ی عشق شدم گفتم از تجربه مجموعه ده فرمان بگم. فیلمی کوتاه درباره ی عشق فرمان ششم این مجموعست. همه قسمت های این مجموعه یا خوبن یا عالی. با موسیقی بینظیر پرایزنر. من فرمان های 1 و 4 و 5 و 7 و 10 رو بیشتر از همه دوست داشتم. اکثر کرکترای اصلی این فیلم ها ساکنای برج های یه مجموعه مسکونی هستن. بعد از سه گانه سه رنگ کیشلوفسکی بنظرم این مجموعه از بهترین کاراشه. البته موسیقی پرایزنر سهم بزرگی تو جذابیت کارای کیشلوفسکی داره.

لینک به دیدگاه

اکباتان

کارگردان: مهرشاد کارخانی

بازیگران: شاهد احمدلو، سحر قریشی و سروش صحت

فیلم بازسازی یا به قولی برداشت ازاد از فیلم معروف فرار از تله جلال مقامی اما ....

اصلا فیلم رو دوست نداشتم بازیگران به جز نقش البرز خیلی تصنعی دیالوگ می گفتند اصلا اتمسفر فیلم به قصه نمی خورد

مهرشاد کارخانی یه فیلم خوب داره به اسم ریسمان باز- اگر گیر آوردید ببینید

لینک به دیدگاه

Stranger Than Paradise

یه بلک کمدی از جارموش...با بازی جان لوری

نظر من درباره ی فیلم

داستان سه تا آدم بی هدف که تو فکر یه جای بهتر واسه گذران وقت و لذت بردن از زندگی هستن اما با هربار سفر مایوس تر از قبل میشن...ادی شخصیت جالبی داره و تعاریف پرآب و تابش از فلوریدا و کلیولند و مناظر قشنگش در حالیکه اونارو ندیده و یاسش تو مواجهه با فلوریدا و کلیولند واقعی برام خیلی آشناست...

جارموش با نشون دادن صحنه های طولانی رانندگی، تلویزیون و فیلم تماشا کردن، ورق بازی کردن و... انگار میخاسته بیحوصلگی و خستگی کرکترارو به مخاطب هم انتقال بده...ولی فیلم باز هم جذابه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...