رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

The master

پای فیلم نشستم، ولی کم کمک جذبش شدم، قصد دیدن فیلم رو نداشتم اون موقع، ولی برام جالب اومد و دیدم فیلم رو و تا پایان من رو درگیر خودش کرد

تک تک صحنه های فیلم خیلی زیبا و جذاب بود، هرچند کم کمک از جذابیت فیلم کاسته میشه و آدم در انتها خسته میشه، ولی دل کندن ازش سخته

خیلی فیلمی قوی نبود، مخصوصن اینکه اصلن مشخص نبود از هدف چیه، در حالی که خودش هدف رو دنبال میکرد، نتونست هدف رو نشون بده و در نهایت به هدف خاصی برسه! البته!

Ratings: 7.3/10 from

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

A Naval veteran arrives home from war unsettled and uncertain of his future - until he is tantalized by The Cause and its charismatic leader.

[h=4]Director:[/h]

[h=4]Writer:[/h]

[h=4]Stars:[/h]

,
,
|

لینک به دیدگاه

The Hobbit

خلاصه داستان : داستان این فیلم قبل از سه گانه ارباب حلقه ها اتفاق می‌افتد و نوعی پیش‌درآمد بر آن مجموعه فیلم است. «بیلبو بگینز» ( مارتین فریمن ) شخصیت اصلی داستان برای پیدا کردن گنجینه ی اژدهایی بنام «اسماگ»، در سفری پرماجرا با «گندالف» ( یان مک کلن ) و گروهی از دورف ها ( کوتوله ها ) همراه می‌شود...

trans.giftrans.giftrans.giftrans.giftrans.giftrans.giftrans.giftrans.giftrans.giftrans.giftrans.gif

لینک به دیدگاه

راه آبی ابریشم.... پر هزینه ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

zmz8df512ktwbf7o5y5s.jpg

این فیلم، داستان سفر دو کشتی ناخدا سلیمان سیراف و ناخدا ادریس را روایت می‌کند که برای اولین بار می‌خواهند مال‌التجارهٔ خود را از میان دریا عبور داده، به چین ببرند (تا پیش از آن کشتی‌ها از کنارهٔ ساحل عبور می‌کردند تا راه را گم نکنند). در اوج تاریخ دریانوردی ایرانیان،شاذان ابن یوسف که به تحصیل علم نجوم در دارالعلوم شیراز مشغول است پیشنهاد شغل کتابت کشتی را می‌پذیرد و به همراه دو کشتی سلیمان و ادریس به سفری دشوار و ناممکن می‌رسد. او از حوادث و ماجراهای این سفر ره‌نامه می‌نویسد.

لینک به دیدگاه

فیلم حس ششم the sixth sense

یکی از فیلمای برتر بود و خیلی خوش ساخت با فیلم نامه ای قوی و بازی خوب bruce wills ،بازیگر خردسال فیلم هم که خیلی حرفه ای بازی میکر:hanghead: دیدنشو توصیه میکنم امتیاز من 8/7 از 10

لینک به دیدگاه

inglorious basterds (حرامزاده های بی آبرو)

oo8e93lzgzz0x2rnip.jpg

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

,
,

جوایز :

برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزد دریافت اسکار بهترین فیلمبرداری

نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی

نامزد دریافت اسکار بهترین تدوین

نامزد دریافت اسکار بهترین تدوین صدا

نامزد دریافت اسکار بهترین ترکیب صدا

نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم

نامزد دریافت اسکار بهترین فیلمنامه

خلاصه داستان :

در فرانسه در زمان اشغال نازی ها، دختری یهودی به نام سوشانا به دنبال انتقام کشتار خانواده اش به دست نازی ها است. او مالک سینمایی در پاریس است که وزیر تبلیغات نازی ها می خواهد افتتاحیه یک فیلم نازی ها را در آن انجام دهد که خود هیتلر در آن بازی کند، در این میان، واحد نظامی اراذل که نازی ها را به قتل می رساند وارد ماجرای این سینما می شوند و.

این دومین کاریه که از تارانتینو دیدم، فیلم خوش ساخت و قوی ای هست با تدوین و البته کارگردانی فوق العاده .البته کمی برای من کسل کننده بود .انتظار فیلمنامه ی قوی تری رو داشتم. در این فیلم هم دیالوگای طولانی، صحنه های خشن و بیرحمانه به وفور یافت میشه. کلا این کارگردان سینمای خیلی متفاوتی رو ارایه میده که خوب خیلی جذابه. البته من pulp fiction رو بیشتر از این فیلم دوست داشتم.ولی فیلم خیلی خوبی بود. بیصبرانه منتظرم که جدیدترین ساخته ی تارانتینو "جانگوی رها از بند " رو هم ببینم. :w16:

امتیاز من 8.5

لینک به دیدگاه
فیلم حس ششم the sixth sense

یکی از فیلمای برتر بود و خیلی خوش ساخت با فیلم نامه ای قوی و بازی خوب bruce wills ،بازیگر خردسال فیلم هم که خیلی حرفه ای بازی میکر:hanghead: دیدنشو توصیه میکنم امتیاز من 8/7 از 10

این فیلم رو خیلی دوست دارم

اصلا استیل بازی بروس ویلیس وداستان فیلم یه کار فوق العاده ومعرکه بود

از لحاظ ذهنی هم بخوبی روی بینندش تاثیر میزاره وشم فوق العاده روانی داره فیلم

inglorious basterds (حرامزاده های بی آبرو)

oo8e93lzgzz0x2rnip.jpg

کارگردان :

نویسنده :

بازیگران:

,
,

جوایز :

برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزد دریافت اسکار بهترین فیلمبرداری

نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی

نامزد دریافت اسکار بهترین تدوین

نامزد دریافت اسکار بهترین تدوین صدا

نامزد دریافت اسکار بهترین ترکیب صدا

نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم

نامزد دریافت اسکار بهترین فیلمنامه

خلاصه داستان :

در فرانسه در زمان اشغال نازی ها، دختری یهودی به نام سوشانا به دنبال انتقام کشتار خانواده اش به دست نازی ها است. او مالک سینمایی در پاریس است که وزیر تبلیغات نازی ها می خواهد افتتاحیه یک فیلم نازی ها را در آن انجام دهد که خود هیتلر در آن بازی کند، در این میان، واحد نظامی اراذل که نازی ها را به قتل می رساند وارد ماجرای این سینما می شوند و.

این دومین کاریه که از تارانتینو دیدم، فیلم خوش ساخت و قوی ای هست با تدوین و البته کارگردانی فوق العاده .البته کمی برای من کسل کننده بود .انتظار فیلمنامه ی قوی تری رو داشتم. در این فیلم هم دیالوگای طولانی، صحنه های خشن و بیرحمانه به وفور یافت میشه. کلا این کارگردان سینمای خیلی متفاوتی رو ارایه میده که خوب خیلی جذابه. البته من pulp fiction رو بیشتر از این فیلم دوست داشتم.ولی فیلم خیلی خوبی بود. بیصبرانه منتظرم که جدیدترین ساخته ی تارانتینو "جانگوی رها از بند " رو هم ببینم. :w16:

امتیاز من 8.5

این فیلم رو بیشتر جاها حرامزاده های گمنام معرفی کردن وواقعا نمیدونم چرا از این فیلم بیشتر از چیزی که باید!بدم میاد:ws3:

اصلا اقا من از سیستم نازی ها خوشم میاد چیه مگه خب!یه خوش خدمتی به فلسفه یهودی ها بود بیشتر این ساخته تارانتینو ونکته جالبش قابلیت تطبیق نقش برادپیت هست که انصافا هرچی رو بازی میکنهاگه عالی بازی نکنه خوب از عهدش برمیاد واب نمیبنده به نقشش

لینک به دیدگاه

فیلم روشنایی زمستان Winter Light (1962 ساخته اینگمار برگمان

فیلم به نظرم تقابل سه گانه احساسات ، منطق ومذهب رو به تصویر کشیده بود ودر بین کارهایی که از برگمان دیدم این به نسبت نامتعارف ومتفاوت بود

نور زمستانی(1963) نویسنده و کارگردان: اینگمار برگمن محصول سوئد ، 81 دقیقه توماس کشیش میانسالیست که در یک روز سرد زمستانی سرما خورده است.اما درد و رنج او فقط به سرما خوردگی ختم نمی شود.. مذهب- مسیحیت- ایمان- کفر- خدا ، اینها همه از موضوعات مورد علاقه اینگمار برگمن هستند.( خود برگمن فرزند یک کشیش بوده) این بار برگمن کشیشی را به تصویر می کشد که همچون عیسی در لحظات به صلیب کشیده شدنش دچار درد و رنج است.اما نه فقط ناخوشی جسمانی،بلکه درد او از تردید به باورهای گذشته اش است.(در فیلم هم مستخدم کلیسا را می بینیم که می گوید درد و رنج و حضرت عیسی که از آن نهمیشه یاد می شود فقط جسمانی نیست بلکه روحانیست و در ساعاتی قبل از مرگ،حضرت عیسی به همه چیز شک می کند و می گوید خدا چرا مرا تنها گذاشتی..)

winterlight%201%20copy.jpg

در اینجا هم کشیش از سکوت خدا رنج می برد،او به عنوان یک کشیش نمی تواند کوچکترین کمکی به مرد ناامیدی کند که به اصرار خود او دوباره به کلیسا آمده و در نهایت پریشانی فقط از تردید و ضعف های خود برای مرد حرف می زند و ساعاتی بعد هم مرد ناامید خودکشی می کند. فیلم سوالاتی را مطرح می کند و برخلاف فیلم های به اصطلاح معناگرا و معنوی ُجواب مشخص و واضحی به آنها نمی دهد.مرد ناامید از ترسی برای کشیش صحبت می کند که شاید در نگاه ما خنده دار باشد. او با وجود این ترس هدفی برای زندگی کردن ندارد(با وجود داشتن 3 بچه و آبستن بودن همسرش) در مقابل کشیش هم جوابی برای او ندارد. فیلم با مراسم مذهبی داخل کلیسا شروع می شود و با مراسم مذهبی دیگری هم در آنجا به پایان می پذیرد.آیا ایمان کشیش در این فاصله تغییری کرده؟ یا شاید هم در این فاصله زنی که عاشق کشیش است دچار تغییرات شده باشد؟ شاید هم هیچکدام اما فیلم ما را به بررسی دوباره ترس ها و باورهایمان دعوت می کند. نورپردازی فیلم در صحنه هایی که اوج تردید و سستی ایمان کشیش را مشاهده می کنیم بی نظیر است مخصوصاً در صحنه ای که نزدیک پنجره است و نور زمستانی مایلی به داخل می تابد. فیلم موسیقی متن ندارد اما در صحنه ای که کشیش منتظر بازگشت مرد ناامید است و سکوت بر فیلم حکمفرماست صدای تیک تاک ساعتی که می شنویم بهترین موسیقی ای می توانست باشد که ممکن بود برای این سکانس ساخته شود .

لینک به دیدگاه

فیلم صحرای سرخ Red Desert ساخته میچل انجلو انتونیونی محصول 1964

سینمای انتونیونی ومخصوصا فیلم صحرای سرخش جزو فیلم های خاص سینماست

نه فرم کلاسیکی نه داستان پیوسته ای وفیلمی که نماد سینمای شاعرانه محسوب میشه

تو کل فیلم شما نمیتونید با کاراکترها همذات پنداری کنید چون لحظه به لحظه داستان رو عوض میکنه

برای علاقمندان سینما از دست دادن این فیلم خوب نیست!هرچند بعد از دیدنش نباید با حس وحال هالیوودی وسینمای امروز به تحلیل اون بپردازید

لینک به دیدگاه

همین الان فیلم هابیت ( the hobbit ) رو دیدم

به نظرم زیبا بود، قبلن هم ورژن 4 ساعته ارباب حلقه ها رو دیده بودم ( هر قسمت چهار ساعته ) ( معمولن 2ساعته تا 2.5 رو به نمایش میزارن )

کتاب سه جلدی ارباب حلقه ها، که بر اساس اون، سه قسمت ارباب حلقه ها ساختن

آبا واقعن برای یک کتاب 300 400 صفحه ای کوچیک به اسم هابیت، باید این فیلم رو چند قستی می‌کردن؟

تنها یک جلد از کتاب ارباب حلقه ها، دو برابر این کتاب هابیت هستش!

حالا چی میخوان از این فیلم هابیت در بیارن، خدا میدونه

میتونستن این هابیت رو هم توی یک نسخه 4 تا 5 ساعتی تمومش کنن، برای پخش معمولی هم همونطور که نسخه های 2 ساعته ارباب حلقه ها رو وارد کردن، این رو هم میتونستن اینطوری کنن

ای بابا

لینک به دیدگاه

این فیلم رو بیشتر جاها حرامزاده های گمنام معرفی کردن وواقعا نمیدونم چرا از این فیلم بیشتر از چیزی که باید!بدم میاد:ws3:

اصلا اقا من از سیستم نازی ها خوشم میاد چیه مگه خب!یه خوش خدمتی به فلسفه یهودی ها بود بیشتر این ساخته تارانتینو ونکته جالبش قابلیت تطبیق نقش برادپیت هست که انصافا هرچی رو بازی میکنهاگه عالی بازی نکنه خوب از عهدش برمیاد واب نمیبنده به نقشش

من خودم انتظار فیلمنامه ی قوی تری رو داشتم ولی خوب....

در مورد برد پیت من اصلا ازش خوشم نمیاد. انگار تو نقشاش همیشه داره میگه که ببینید من چه بازیگر عالیی هستم:whistles:

اینجا هم لهجه ی جنوبیش بیشتر تصنعی اومد به نظر من:ws3:

لینک به دیدگاه
آبراهام لینکلن دارم نگاه میکنم.

درام 2012

نامزد 12 جایزه اسکار

فیلم بالا رو اون شب نصفه کاره رها کردم(دیالوگ های سیاسی زیاد داشت حسش نبود ولی بعدا حتما می بینم)

اما آخرین فیلمی که دیدم.

زندگی پی life of pi

ماجراجویی

در زمینه مذهب و خدا.

2012

نامزد 11 جایزه اسکار

از ویکی:

زندگی پی درباره پسر جوانی بنام پی پاتل، فرزند یک صاحب باغ وحش در هندوستان است. پی پاتل در شانزده سالگی همراه خانواده‌اش از هند به طرف کانادا کوچ می‌کند. خانواده پی در قسمت بار یک کشتی ژاپنی در کنار جانوران باغ وحش به سمت خانه جدید سفر می‌کنند. در میانه راه کشتی غرق می‌شود و پی خودش را در قایق نجاتی به همراه یک کفتار، یک اورانگوتان، یک گورخر زخمی و یک ببر بنگال دویست کیلو گرمی تنها می‌بیند. در هفته نخست سفر پی بر روی این قایق نجات تنها چیزی که بر همه چیز چیره است کشمکش برای زندگی ست. ادامه کتاب شرح ۲۲۷ روز گمشدگی پی در دریا است. قایق نجاتی که پی بر روی آن سوار است برای نجات یک انسان به اندازه کافی غذا اندوخته دارد ولی پی می‌داند که تنها امید رهایی خشنود نگهداشتن این ببر و خدمت کردن به اوست. زندگی پی در وحشتی همیشگی از ببر شکل می‌گیرد و تعریف می‌شود. ناامیدی پی از زندگانی نه تنها یک فرایند حسی و عاطفی که یک حقیقت هراسناک فیزیکی است. پس از رسیدن آنها به سواحل مکزیکو ببر بنگال در جنگل ناپدید می‌شود و نشانی از او نمی‌ماند. مسئولینی که از پی درباره سفرش پرس و جو می‌کنند داستانش را باور نمی‌کنند و از او می‌خواهند که حقیقت را بگوید. در پایان پس از ساعت‌ها تهدید و اجبار پی داستان دومی را داستان می‌کند. داستانی باور پذیر تر که نشانه‌ای از گمان پردازی در آن نیست.

پیشنهاد: حتما ببینید. تقریبا در سطح فیلم؟( که تام هنگس 4 سال تو جزیره تک و تنها بود) هستش. منتها بازیگر تاپ نداره

لینک به دیدگاه

آلمان سال صفر

کارگردان: روسلینی

برای بار چندم دیدم.

هر چی میبینم سیر نمیشم.

اولین بار بدون زیر نویس تو سینما سپیده دیدم.

حتما ببینید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...