رفتن به مطلب

سفارتخانه امپراتوری کهربا!!!

am in

ارسال های توصیه شده

درود بر کاربران گرامی تالار مهندسی صنایع

سفارتی احداث نمودیم تا پلی باشد برای افزایش وحدت و همکاری فیمابین

امید است همکاری خوب و مفیدی در پیش داشته باشیم!!!

----------------------------

حالا هدف این تاپیک چیه؟؟؟

اینجا ما لینک و مختصر توضیحی از تاپیکهایی که در تالار برق زده میشه و به درد بکس این تالار هم میخوره رو خدمتتون تقدیم میکنیم

امیدوارم مفید باشه!!!:rose::rose:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 62
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خیلی خوبه

ولی به نظر من کار این تاپیکو گسترش بدین به گونه ای که دوستان رشته های دیگه اگر سوال برقی داشتنددر این تاپیک به صورت معتبر و علمی پاسخ داده بشه.چون به هر حال از نیاز درخواست کننده هست که ارائه دهنده متوجه میشه چی بدرد بکس این تالار میخوره یا نه!

با سپاس

لینک به دیدگاه
خیلی خوبه

ولی به نظر من کار این تاپیکو گسترش بدین به گونه ای که دوستان رشته های دیگه اگر سوال برقی داشتنددر این تاپیک به صورت معتبر و علمی پاسخ داده بشه.چون به هر حال از نیاز درخواست کننده هست که ارائه دهنده متوجه میشه چی بدرد بکس این تالار میخوره یا نه!

با سپاس

به نظر منم قکر خیلی خوبی هست:w16::w16::w16:

لینک به دیدگاه

خوب با یه سوال این سفارت خونه رو در بخش مهندسی صنایع افتتاح میکنم:

دوستان مهندسی برق لطفا یه مقدار توضیح در رابطه با ژنراتورهای تولید امواج اولترا سونیک بدن،به گونه ای که برای یه غیر برقی قابل درک باشه؟

احتمالا بعد از توضیحات بازم در رابطه با همین موضوع سوال داشته باشم.

لینک به دیدگاه
خوب با یه سوال این سفارت خونه رو در بخش مهندسی صنایع افتتاح میکنم:

دوستان مهندسی برق لطفا یه مقدار توضیح در رابطه با ژنراتورهای تولید امواج اولترا سونیک بدن،به گونه ای که برای یه غیر برقی قابل درک باشه؟

احتمالا بعد از توضیحات بازم در رابطه با همین موضوع سوال داشته باشم.

امواج صوتی که کاربرد صنعتی دارند حداکثر 100,000 سيکل در ثانيه است . موج اولتراسونيک با عبور يک جريان الکتريکی ( معمولاً 60 سيکل متناوب ) از يک ژنراتور مناسب که مبدل Transducer نام دارد ايجاد ميشود.

موج اولتراسونيک به وجود آمده معمولاً با همکاری يک مايع ( مثلاً در تميز کردن قطعات يا کاربردهای کنترل کيفيت ) کار انجام می دهد .

مجموعه های اولتراسونيک معمولا از سه بخش کلی تشکيل می شوند :

1- مبدل 2- بوستر 3- تقويت کننده يا هورن

مبدل نقش توليد امواج مکانيکی و تبديل انرژی الکتريکی به مکانيکی را دارد .

بوستر و تقويت کننده نيز وظيفه انتقال و تقويت دامنه حرکت و رساندن آن به مصرف کننده را به عهده دارند .

ترانسدیوسر یا مبدل در ابزار دقیق و اتوماسیون معمولا جهت تبدیل یک کمیت فیزیکی به کمیتی دیگر مورد استفاده قرار میگیرد .سیگنال کاندیشنر یا فرم دهنده سیگنال و يا مبدل به شما امکان تبدیل یک سیگنال الکترونیکی یا خروجی سنسور به کمیت و کیفیت مناسب میدهد . با افزایش استفاده از تجهیزات الکترونیکی در ابزار دقیق در بسیاری از موارد شما بسته به ورودی و خروجی تجهیزات نیاز به تبدیل این پارامترهای فیزیکی به یکدیگر خواهید داشت . برای مثال مقاومت متغير یک پتانسیومتر را میخواهید به ولتاژ یا جریان استانداردی نظیر 4 تا 20 میلی آمپر یا 0 تا 10 ولت تبدیل کنید . مبدل را میتوان به انواع گوناگونی دسته بندی کرد . برای مثال از نظر نحوه نصب : نمونه های هد مانتد یا ریل مانتد ، همچنین اسلیم یا باریک و... ، از نظر قابلیت تنظیم برای مثال به کمک دیپ سوئیچ یا کامپیوتر و کابل رابط و یا هردو و یا هیچ کدام ، از نظر قابلیت ایزولاسیون بین ورودی و خروجی که ميتواند به جاي barrier یا ایزولاتور نیز مورد استفاده قرار گيرد ، از نظر نحوه سیم بندی ( دو سیمه یا چهار سیمه )دسته بندی نمود . در مقابل به دسته بندي بر مبناي نوع سيگنال ورودي و خروجي و شكل تنظيم اكتفا گرديده است با انتخاب هر كدام از اين دسته بندي ها ميتوان به نمونه هاي موجود از هر كدام دست يافت .

فکر کنم ساده ترین توضیحاتش بود:ws3::ws3:

لینک به دیدگاه

پس این دستگاه یک موتور الکتریکی هستش درسته؟

که انرژی الکتریکی رو به امواج طولی تبدیل میکنه با فرکانس پایین و طول موج پایین؟

لینک به دیدگاه

isolatConvert.jpg

این ترنسدیوسر

بهتره بگیم یه دستگاه دیجیتالی تا یه ماشین الکتریکی

والا من تخصصم کنترل نیست

اگه همونجابپرسین متخصصش هست جواب میده

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...