رفتن به مطلب

پاسخگویی به اشکالات دروس استاتیک و مقاومت مصالح (کارشناسی ارشد)

Ehsan

ارسال های توصیه شده

بخش تنشهای ترکیبی در مقاومت، مسائلش برام خیلی سخته

چه مبحثی از پایه برای تسلط بر این بخش مورد نیاز هست؟

راهنمایی بفرمایید لطفا

این قسمت نیاز به تسلط کامل بر استاتیک و گشتاورگیری ها داره.

اگر فصول تعادل استاتیک را خوندین،بعدش این قسمت را از کتاب مقاومت جانسون بخونین و با حل کردن مسائل نمونه و حل شده داخل کتاب،کامل از نظر پایه قوی میشین.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 431
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

hh26c1aa79rmd5fsrgzr.jpg

راستش مشکلم توی بدست اوردن زاویه ها هست(هندسه=0) نمیدونم چرا کسینوس 110 شده :ws52:

داداش اگه میشه یه توضیح کامل بده در مورد بدست اوردن زاویه ها(یه یه توضیحی که جامع و کامل باشه) اگه زحمتی نباشه

پیش ا پیش هم ممنون

:icon_redface:

لینک به دیدگاه

مجموع دو بردار،میشه برداری که از ابتدای دو بردار رسم بشه و قطر متوازی الاضلاع حاصله باشد.

در اینجا بردار R مجموع دو بردار A , B است و 110 درجه زاویه بین این دو بردار که هردو از یک نقطه رسم میشوند،میباشد.

t2tjd3wch4zolmdhqy0.jpg

حالت دیگه تفریق دو بردار است،یعنی به جای قطر متوازی الاضلاع،یک مثلث داشته باشیم.

d8qeb9av711bjehhd7n.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

من میزان ضریب الاستیسیته و ضریب پواسون برای فولاد،بتن،چوب،لاستیک فشرده،سنگ،مس وشیشه می خواستم.خیلی خیلی فوریه!دقیقا نمی دونستم باید کجا بپرسم. :icon_redface:

لینک به دیدگاه
سلام

من میزان ضریب الاستیسیته و ضریب پواسون برای فولاد،بتن،چوب،لاستیک فشرده،سنگ،مس وشیشه می خواستم.خیلی خیلی فوریه!دقیقا نمی دونستم باید کجا بپرسم. :icon_redface:

مدول الاستیسیته بر حسب GPa

چوب بین 9 تا 12 بستگی به نوع درخت دارد

آلومینیوم 71.7

شیشه 46.2

مس 119

فولاد 200

چدن 69

برنج 106

بتون 25 (استحکام متوسط) ، 30 (مقاوم)

پلاستیک بین 2.4 تا 2.8

سنگ بین 0.15 تا 0.3

ضریب پواسون:

آلومینیوم 0.33

فولاد 0.3

چدن 0.21

مس 0.32

شیشه 0.245

چوب 0.33

سرب 0.42

لینک به دیدگاه

دوستان میگویند به هیچ وجه سراغ تستهای تکمیلی نایی نرید

درسته؟

تستهای عمران رو هم حل نکنیم؟

مسائل تکمیلی رو با مکث حل کنیم اشکالی نداره؟با تسلط به اونها میشه تستها رو زد؟

یک سری فرمول در بخش کابل ها هست

اون رو لازمه به خاطر بسپاریم یا خیر؟

لینک به دیدگاه
دوستان میگویند به هیچ وجه سراغ تستهای تکمیلی نایی نرید

درسته؟

تستهای عمران رو هم حل نکنیم؟

مسائل تکمیلی رو با مکث حل کنیم اشکالی نداره؟با تسلط به اونها میشه تستها رو زد؟

یک سری فرمول در بخش کابل ها هست

اون رو لازمه به خاطر بسپاریم یا خیر؟

نه سراغ تست های تکمیلی نروید.

اما تست های عمران مربوط به سال های اخیر را نگاه کنید و مهم هایش را یادداشت کنید.

بخش کابل ها فقط همون قسمت اولش مهمه و به دست آوردن معادلات،اون روابطی که sec و... دارند،مهم نیست.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سوال:تنش نرمال در مثلا نصف یا یک سوم یک میله رو چگونه به دست می آورند؟!

اگر سطح مقطع میله یکنواخت باشه،تنش نرمال به غیر از نقاط نزدیک تکیه گاه،با هم برابرند.

حالا چه یک سوم،چه نصف و.........

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

برای شروع خوندن استاتیک فقط درس رو بخونم یا همه مثالها رو هم حل کنم؟...راستی برای تست زدن استاتیک از چه کتابی استفاده کنم؟..

اول از همه،حتما با سایت pouran.net در تماس باشید،ببینید کتاب استاتیک نائی چه زمانی به بازار میاد که واقعا شاهکار استاتیک خواهد بود.

اما برای درس خواندن،بهتر است فصل به فصل بخوانید،یعنی یک فصل کامل درس و مثال های نمونه اش را حل کنید.

سپس درس و مثال های نمونه را مرور کنید.

در نهایت مسائل مهمش را حل کنید و یادداشت کنید،بعد بروید سراغ فصل بعدی و به همین ترتیب.

هر 3 فصل که تمام کردین،دوباره یک مرور انجام بدین.

لینک به دیدگاه
اول از همه،حتما با سایت pouran.net در تماس باشید،ببینید کتاب استاتیک نائی چه زمانی به بازار میاد که واقعا شاهکار استاتیک خواهد بود.

اما برای درس خواندن،بهتر است فصل به فصل بخوانید،یعنی یک فصل کامل درس و مثال های نمونه اش را حل کنید.

سپس درس و مثال های نمونه را مرور کنید.

در نهایت مسائل مهمش را حل کنید و یادداشت کنید،بعد بروید سراغ فصل بعدی و به همین ترتیب.

هر 3 فصل که تمام کردین،دوباره یک مرور انجام بدین.

ممنون:icon_gol:..حتما پیگیرم یعنی امسال بیرون میاد؟..چون من فصل 2 رو تموم کردم می خواستم برم فصل 3 این سوال رو کردم..استاتیک مریام همونطور که میدونید برای هر قسمتی از یه فصل مثالهای حل شده داره و مسایل مقدماتی و نمونه و درپایان فصل مسایل دوره ای داره پس من همه این مسایل رو حل کنم؟...:ws52:
لینک به دیدگاه
ممنون:icon_gol:..حتما پیگیرم یعنی امسال بیرون میاد؟..چون من فصل 2 رو تموم کردم می خواستم برم فصل 3 این سوال رو کردم..استاتیک مریام همونطور که میدونید برای هر قسمتی از یه فصل مثالهای حل شده داره و مسایل مقدماتی و نمونه و درپایان فصل مسایل دوره ای داره پس من همه این مسایل رو حل کنم؟...:ws52:

راستش من نمیدونم انتشارات چگونه عمل میکند.

اما خود نائی که میگفت قسمت اعظم نوشتن کتابش تمام شده است.

مسائل نمونه که همه را بلا استثنا حل کنید.

مسائل مقدماتی معمولا راحتند،همون دو سه تای آخرش را حل کنید کافیه.

اما اون مسائل دشوار (سوای مسائل کامپیوتری) را اکثرا حل کنید،مخصوصا اونهایی که شکل داره.

موقع یادداشت برداری هم مسائلی که خیلی عددی هستند را به صورت پارامتری یک راه حل برایش ارائه بدین.

لینک به دیدگاه
راستش من نمیدونم انتشارات چگونه عمل میکند.

اما خود نائی که میگفت قسمت اعظم نوشتن کتابش تمام شده است.

مسائل نمونه که همه را بلا استثنا حل کنید.

مسائل مقدماتی معمولا راحتند،همون دو سه تای آخرش را حل کنید کافیه.

اما اون مسائل دشوار (سوای مسائل کامپیوتری) را اکثرا حل کنید،مخصوصا اونهایی که شکل داره.

موقع یادداشت برداری هم مسائلی که خیلی عددی هستند را به صورت پارامتری یک راه حل برایش ارائه بدین.

ممنون:icon_gol:..تا حالا شده مسایل مریام دقیقا همونطوری بیاد؟...استاتیک معمولا چند سوال میاد ؟..
لینک به دیدگاه
ممنون:icon_gol:..تا حالا شده مسایل مریام دقیقا همونطوری بیاد؟...استاتیک معمولا چند سوال میاد ؟..

همه سوالات از مریام است،با همون شیوه پارامتری که گفتم،یعنی عوض کردن عددها و گذاشتن پارامتر و....

واقعا سوالی نیست که با خواندن مریام،نشه جواب داد.

استاتیک دقیقا 6 سوال دارد و مقاومت و طراحی اجزا هر کدام 7 سوال دارند.

لینک به دیدگاه
همه سوالات از مریام است،با همون شیوه پارامتری که گفتم،یعنی عوض کردن عددها و گذاشتن پارامتر و....

واقعا سوالی نیست که با خواندن مریام،نشه جواب داد.

استاتیک دقیقا 6 سوال دارد و مقاومت و طراحی اجزا هر کدام 7 سوال دارند.

واقعا؟ :a030:چه خوب پس حق دارین که میگین تمام مسایل رو حل کنم..شما چند سوال استاتیک رو زدین؟..:ws52:
لینک به دیدگاه
واقعا؟ :a030:چه خوب پس حق دارین که میگین تمام مسایل رو حل کنم..شما چند سوال استاتیک رو زدین؟..:ws52:

ای بابا،چرا همش از گذشته من میپرسین... :banel_smiley_4:

من از 6 سوالش به 5 سوال پاسخ صحیح دادم!!

یک سوال کابل بود که حل نکردم چون نرسیده بودم قبل از کنکور مرور کنم. :icon_pf (34):

استاتیک سطح سوالاتش یک کم از مریام از باب محاسباتی پایین تره،پس مطمئن باشید میتوانید به 4 یا 5 سوال راحت جواب بدین.

لینک به دیدگاه
ای بابا،چرا همش از گذشته من میپرسین... :banel_smiley_4:

من از 6 سوالش به 5 سوال پاسخ صحیح دادم!!

یک سوال کابل بود که حل نکردم چون نرسیده بودم قبل از کنکور مرور کنم. :icon_pf (34):

استاتیک سطح سوالاتش یک کم از مریام از باب محاسباتی پایین تره،پس مطمئن باشید میتوانید به 4 یا 5 سوال راحت جواب بدین.

چون گذشته شما به درد آینده ما می خوره اسی خان...پس خیالم از نحوه خوندن استاتیک راحت شد..ممنون استاد نمونه:icon_gol::icon_gol::icon_gol:
لینک به دیدگاه
سوالاتی که فلش مشکی داره رو باید حل کنم یا مثل مسایل کامپیوتری بیخیالشم...راستی خوندن استاتیک تا پایان فصل تعادل توی 8 روز خوبه یا خیلی کندم؟...:ws52:

یک جور تقسیم بندی زمانی کن که تا آخر تابستان حتما استاتیک با همه تمریناتش تمام شود.

نه اون فلش مشکی ها و کامپیوتری ها را نگاه نکن اصلا،فعلا خوب پیش رفتی،سرعت را یک کم بیشتر کن،که بیشتر مرور و تمرین حل کنی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...