رفتن به مطلب

سوالهای تخصصی از مهندسان کشاورزی

ارسال های توصیه شده

یک سری سیم های نازک سفید رنگ در بالای تصویر مشخص است که برگهای بوته روی اون قرار گرفته...

ایشون کیه:ws3:چون شما ندیدید دلیل نمیشه که نباشه:banel_smiley_4:

بله اون شبکه بندی واسه نگهداری شاخه هاست ... توی خیار داربستی هم چنین چیزی هست ...

فکر کردم میخواید بگید چون شبکه بندی برای نگهداری شاخه ها وجود داره پس چنین گوجه ای هست ...

به ساقه اصلی دقت کنیم مشخصه که از چند ساقه تشکیل شده ... پس فقط یک بوته گوجه نیست ...

نه اینکه چون من ندیدم پس وجود نداره ... من به جرئت دارم میگم چنین چیزی محاله!

ایجاد یک رقم گیاهی جدید مربوط به علوم اصلاح نباتات میشه ... محققین این رشته کلی تلاش میکنن تا فقط یک خصوصیت برتر در یک گونه گیاهی (مثلا مقاومت به شوری) در یک گیاه ایجاد کنن!

توی این تصویر کلا گیاهشناسی زیر سوال رفته!

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 425
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود خداوند بر تو ...

خیر این غیر ممکن نیست ... همونطور که خودتون هم یه مثال زدید ...

همونطور که هندونه زرد هم تولید شد و ...

گاهی خیلی ساده میشه گیاهی عجیب تولید کرد ...

یادمه چندسال پیش با همکلاسیا رفته بودیم جایی و توی یه باغی یه درخت توت دیدیم که نصف شاخه ها توت سفید بود و نصف شاخه ها توت سیاه (شاه توت) ... بغلی برگشت گفت یا خدا ببین عجب درختی اینجا رشد کرده!!!! نصفش شاه توته و نصفش توت معمولی!

برگشتم بهش گفتم عزیز جان دل، صاحب باغ دو تا پیوند روی پایه زده ... یه طرف رو توت سفید پیوند کرده ... پایه هم که توت سیاه بود ... به همین سادگی همچین درختی تربیت شده!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام بر کابران تالار کشاورزی

یه مشکلی هست اومدم باهاتون درمیون بذارم راه حل بگیرم

من تو محل کارم چند تا گلدون بنفشه آفریقایی دارم ... اینا حالشون خوب بود گل میدادن خوشگل بودن هیچ مشکلی هم نبود

یه روز که من نبودم همکارم رفته آب داده بهشون بعد از اون کودای بنفشه آفریقایی(اون پودر بنفشا) ریخته تو آبشون در حدی که رنگ آب بنفش شده :|

من خودم کم میریزم و از پایین گلدون آب میدم بهشون ... ولی همکارم کلی آب و کود از بالا ریخته رو سر بنفشه ها که مثلا جون بگیرن :|

حالا این طفلیا خشک شدن

خاکشونم عوض کردم ولی هرروز دارن پلاسیده تر میشن

چیکار کنم حالشون دوباره خوب شه؟

لینک به دیدگاه

سلام سپیده خانم ... خیلی لطف کردید که به ما سر زدید.

بله متوجه عمق فاجعه شدم!

ببخشید متاسفانه باید بگم اینطور که شما گفتید کلی آب و کود دادن! راه حلی باقی نمیمونه!

شما هم نباید این موقع خاک گلدون رو عوض میکردین!

شده تنش در تنش!

بنفشه آفریقایی به املاح موجود توی آب حساسه! مثلا با آب شرب هم (که همش آب چاهه) آبیاری ناصحیح بشه (آبیاری از بالا و تماس آب با برگ ها) گیاه صدمه جدی میبینه! ... حالا کود هم اضافه کردید! وا مصیبتا!

ضرر نداره که برگهای خشک شده رو بکنید ... حتی اگر شده باشه تنها یک برگ سالم باقی بمونه ...

من فکر میکنم بهترین کار همین باشه.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام سپیده خانم ... خیلی لطف کردید که به ما سر زدید.

بله متوجه عمق فاجعه شدم!

ببخشید متاسفانه باید بگم اینطور که شما گفتید کلی آب و کود دادن! راه حلی باقی نمیمونه!

شما هم نباید این موقع خاک گلدون رو عوض میکردین!

شده تنش در تنش!

بنفشه آفریقایی به املاح موجود توی آب حساسه! مثلا با آب شرب هم (که همش آب چاهه) آبیاری ناصحیح بشه (آبیاری از بالا و تماس آب با برگ ها) گیاه صدمه جدی میبینه! ... حالا کود هم اضافه کردید! وا مصیبتا!

ضرر نداره که برگهای خشک شده رو بکنید ... حتی اگر شده باشه تنها یک برگ سالم باقی بمونه ...

من فکر میکنم بهترین کار همین باشه.:icon_gol:

وااااییی نگین :sad0: خیلی بد شد که :sad0:

خو این برگای سالم رو چیکار کنم؟ ینی چجوری پرورششون بدم؟ یه گلدون جدا با خاک یا تو آب بذارم؟

لینک به دیدگاه

همون برگای سالم رو بزارید بمونن! این املاحی که گیاه رو مسموم کردن قابلیت پخش زیادی توی کل گیاه ندارن ... (مگر اینکه اوضاع وخیم باشه که کل گیاه خشک بشه)

الان فکر کنم باید قلمه برگ بگیرید ... واقعیتش من قلمه برگ تابحال نگرفتم شخصا (قلمه ساقه و چوب بوده کارم)

اما بهتون میگم چکار کنید برای افزایش گیاهتون:

برگ سالم رو جدا کنید (با قسمتی از دمبرگ) رگبرگهای زیری رو (پشت برگ) زخمی کنید یا برش بدید (فقط رگبرگ های درشت و اصلی) ... بزارید روی خاک (خاک سبک که راحت ریشه زنی انجام شه) دقت کنید پشت برگ روی خاک باشه ها!

روی برگ هم کمی شن بریزید! (شن خرده سنگهایی با قطر نیم تا 2 میلیمتر هست) (تخته سنگ نزارید روی برگ)

اگر شن موجود نیست از بافت سبک خاک روی برگ بریزید ... رطوبت رو تامین کنید تا گیاه جدیدتون رشد کنه!

لینک به دیدگاه

سلام فکر کنم یه حشره شناس داریم اینجا جناب مدیر هستن:w16:

واسه سوسک ریز آشپزخونه باید چیکار کرد؟از ظرفشویی میان

سم ریختیم و کل لوله های سینک دراوردیم ولی فایده نداشت:4564:

اصلا از بین نمیرن :w000:

لینک به دیدگاه

من کجا و حشره شناس کجا!

از چه سمی استفاده کردی؟

سوسک ریز آشپزخونه فرق داره با اون چیزی که شما داری میگی ... احتمالا شما توی آشپزخونتون سوسری زیاد دارید!

اگه از فاضلاب ها خارج میشن که باید عرض کنم خدمتتون اونا سوسری هستن ...

راهکارشم فقط سمپاشی هست. اگر جمعیت بالایی دارن باید یه روز خونه رو تخلیه کنید و سمپاشی اساسی کنید.

لینک به دیدگاه
من کجا و حشره شناس کجا!

از چه سمی استفاده کردی؟

سوسک ریز آشپزخونه فرق داره با اون چیزی که شما داری میگی ... احتمالا شما توی آشپزخونتون سوسری زیاد دارید!

اگه از فاضلاب ها خارج میشن که باید عرض کنم خدمتتون اونا سوسری هستن ...

راهکارشم فقط سمپاشی هست. اگر جمعیت بالایی دارن باید یه روز خونه رو تخلیه کنید و سمپاشی اساسی کنید.

میگم حشره شناس هستین دیگه:w16:

اسمشون میرم نگاه کنم یادم نیست

شما یه سم خوب نمیشناسین؟

لینک به دیدگاه

چون میخوام برم این نکته رو هم بگم و برم:

توی مبارزه شناخت دقیق حشره مهمه ... مثلا اگر سوسری آلمانی داشته باشد این سوسری نسبت به سموم خیلی مقاومه ... و باید از 2 سم مختلف استفاده بشه ...

هر جایی که رطوبت موجود باشه میتونه کیسه های تخم این حشرات هم وجود داشته باشه ...

توی فاضلاب ها از مواد نفتی استفاده کنید و ظرفشویی ها و کابینت ها رو ترجیحا با دسیس سمپاشی کنید!

دسیس فوق العاده خطرناکه ... خیلی مواظب خودتون باشید

دسیس پیدا نکردید ... سعی کنید از سموم پایروتیروئیدی بهره بگیرید.

لینک به دیدگاه
میگم حشره شناس هستین دیگه:w16:

اسمشون میرم نگاه کنم یادم نیست

شما یه سم خوب نمیشناسین؟

من علاوه بر اینکه یک حشره شناس هستم مسئولیت پذیر هم هستم! :ws3:

گفتم قبل رفتنم یه راهنمایی کوچولو بکنم بعد برم!

توی پست بالا اسم سم رو هم اوردم. :a030:

لینک به دیدگاه
من علاوه بر اینکه یک حشره شناس هستم مسئولیت پذیر هم هستم! :ws3:

گفتم قبل رفتنم یه راهنمایی کوچولو بکنم بعد برم!

توی پست بالا اسم سم رو هم اوردم. :a030:

ممنون

سم شرکت نبرد استفاده کردیم:ws52:

لینک به دیدگاه
چون میخوام برم این نکته رو هم بگم و برم:

توی مبارزه شناخت دقیق حشره مهمه ... مثلا اگر سوسری آلمانی داشته باشد این سوسری نسبت به سموم خیلی مقاومه ... و باید از 2 سم مختلف استفاده بشه ...

هر جایی که رطوبت موجود باشه میتونه کیسه های تخم این حشرات هم وجود داشته باشه ...

توی فاضلاب ها از مواد نفتی استفاده کنید و ظرفشویی ها و کابینت ها رو ترجیحا با دسیس سمپاشی کنید!

دسیس فوق العاده خطرناکه ... خیلی مواظب خودتون باشید

دسیس پیدا نکردید ... سعی کنید از سموم پایروتیروئیدی بهره بگیرید.

سم دسیس همه جا هست؟برم مغازه بگم سم پایروتیروئیدی بدین؟:w58: همون نفت بریزم خوبه؟

این گونه فکر کنم نوع آلمانی باشه چون اصلا نمیمیرن!تازه بچه سوسری هم به دنیا اورده:4564:

لینک به دیدگاه

شرکت نبرد؟! :banel_smiley_4:

گرفتی ما رو آ

بقالی که سم نمیفروشه ... فروشگاهای خدمات کشاورزی یا سم فروشی ها سم میفروشن!

سموم پایروتیروئیدی چندتا سم هستن ... مثلا همین دسیس یه نوع سم پایروتیروئیدیه ... همین افشانه های سوسک کش (قرمز رنگها) و مگس کش (سبز رنگها) معمولا حاوی سموم پایروتیروئیدی هستن.

نفت هم خوبه بریزید.

لینک به دیدگاه
شرکت نبرد؟! :banel_smiley_4:

گرفتی ما رو آ

بقالی که سم نمیفروشه ... فروشگاهای خدمات کشاورزی یا سم فروشی ها سم میفروشن!

سموم پایروتیروئیدی چندتا سم هستن ... مثلا همین دسیس یه نوع سم پایروتیروئیدیه ... همین افشانه های سوسک کش (قرمز رنگها) و مگس کش (سبز رنگها) معمولا حاوی سموم پایروتیروئیدی هستن.

نفت هم خوبه بریزید.

من کی گفتم رفتم بقالی؟:w58:

از همونجا که گفتی خریدیم دیگه!

لینک به دیدگاه
من کی گفتم رفتم بقالی؟:w58:

از همونجا که گفتی خریدیم دیگه!

آخه پرسیدی همه جا هست ... گفتم شاید بقالی هم منظورت بوده ... :ws3:

بدو بدو سوال بعدی رو بپرسید ...

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام .ضمن عرض ارادت و خسته نباشد خدمت مسول این سایت بنده یک دانش پژوه هستم .از مسول و مدیر خواهشمندم

چون این بخشها تخصصی هستند و جای شوخی و مزاح وجود نداره و اصولا مزاح یک مقوله جدا از این سایتهای تخصصس میباشد. لطفا

عزیزان فاقد زمینه تحصیلی وارد نشوند.

لینک به دیدگاه
سلام .ضمن عرض ارادت و خسته نباشد خدمت مسول این سایت بنده یک دانش پژوه هستم .از مسول و مدیر خواهشمندم

چون این بخشها تخصصی هستند و جای شوخی و مزاح وجود نداره و اصولا مزاح یک مقوله جدا از این سایتهای تخصصس میباشد. لطفا

عزیزان فاقد زمینه تحصیلی وارد نشوند.

سلام و چشم. شما یک سوال تخصصی در حیطه گیاهپزشکی بپرسید تا تخصصی بودن رو هم ثابت کنیم. :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام دوستان

اول اگه جای تاپیکم درست نیس منتقل کنید لطفا:hanghead:

به پروف مدیران رفتم متاسفانه همشون چندروزه نیستن:sigh:

اگه کسی میتونه راهنمایی کنه لطفا دریغ نکنه مهمه

http://www.noandishaan.com/upload/images/fe3w34vbg8xl31trzbm.jpg

یه همچین درختی با این قطر که ارتفاع باکسش هم 60 سانت از سطح زمینه ریشه اش خیلی بلند میشه؟؟؟؟؟؟؟

میخوام ببینم برای پارکینگهای زیر مشکل ایجاد میشه؟؟؟؟؟؟یا همون 60 سانت کافیشه ؟

به عنوان توجیح میشه گفت تزئینیه و از یه حد بیشتر رشد نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟

یا اینکه کلا زیر درخت توزیر زمین دیوار بکشم ؟؟؟؟؟؟:icon_pf (34):

ممنون از کمکتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...