رفتن به مطلب

در مورد gis بپرس؟

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

این مشکل اینجور که سرچ کردم بیشتر به ویندوز مربوطه تا GIS

که حتی گفته بودن ویندوز رو عوض کنین :ws3:

این مراحلو برو ببین میشه. همون انگلیسیشو میذارم به نظرم واضح تره.

1) Cancel the installation. Terminate all Msiexec.exe processes found in the Task Manager, if necessary.

• 1) From the Desktop, right-click on the Desktop taskbar at the bottom of the screen.
  • 2) Select Task Manager.
  • 3) Click on the Processes tab.
  • 4) Check the Image Name list for msiexec.exe processes. There may be more than one.

2) If no other ESRI products are installed, delete the C:\Program Files\Common files\ESRI\Raster folder.

3) Delete the HKEY_CURRENT_USER\Software\ESRI\Raster registry hive.

• 1) From the Desktop, click Start > Run.
  • 2) Type regedit into the text box.
  • 3) Click OK.
  • 4) Browse to the desired registry hive.

4) Restart the installation.

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

وقتی یه جدول با فرمت txt رو تو جی آی اس add می کنم و ازش یه export می گیرم با فرمت shape file وقتی که می خوام روش spline انجام بدم این error رو میده : failed to open raster dataset

باید چی کارش کنم ؟

لینک به دیدگاه
سلام

وقتی یه جدول با فرمت txt رو تو جی آی اس add می کنم و ازش یه export می گیرم با فرمت shape file وقتی که می خوام روش spline انجام بدم این error رو میده : failed to open raster dataset

باید چی کارش کنم ؟

باید فرمت text رو تغییر بدی به Doble دوستم :)

لینک به دیدگاه
چه جوری ؟:hanghead:

فیلد جدید بساز با همون فرمت دابل، اطلاعات رو توش کپی پیست کن. به همین راحتی:)

شاید راه دیگه ای هم برای تغییر فرمت همون فیلد باشه که من اطلاع ندارم

ولی مطمئنم که باید فرمت رو عوض کنی

فرمت text تو محاسبات مشکل داره

لینک به دیدگاه
منم واسه اینکه فرمتشو عوض کنم ازش export گرفتم ! آخه استادمون این جوری گفته بود ولی نمیدونم چرا موقع spline گرفتن ارور میده ! :sigh:

ببخش دیر جواب دادم.

نه اول تو جدول توصیفی برو فرمت رو عوض کن به اون شکل

بعد spline یا هر عملیات دیگه ای که خواستی انجام بده.

لینک به دیدگاه
من هر کاری می کنم نمیشه ! اگه فایلشو براتون بفرستم می تونید درستش کنید ؟ :icon_redface:

من این هفته دفاع دارم، اصلا نمیرسم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

سخت نیست اصلا فقط وقت میخواد و حوصله.

کمی زمان بره:hanghead:

یه فیلد جدید بساز، دوباره اطلاعاتو وارد کن. باید وقت بزاری

اگه خیلی کارت گیر نیست بعد دفاعم میتونم کمک کنم:a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام دوستان. من یک کار کوچولویی باید تو جی آی اس انجام بدم. می خوام نقشه ی ارتفاع ساختمان ها، ریز دانگی، عرض معابر و قدمت رو توی منطقه 12 (محله فردوسی) درست کنم.

اول اگه کسی این نقشه رو داره می شه لطفاً به من هم بده؟؟؟؟ :icon_redface::w16::hanghead:

بعد اینکه یه نقشه base از منطقه 12 دارم که از دانلود کردم.... اگه بخوام تو attribute table یک ستون اضافه کنم و داده بدم باید چه کار کنم؟؟؟ یه نظر خییییلی وقت گیر میاد. راه ساده تری برای این کار نیست؟؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان. من یک کار کوچولویی باید تو جی آی اس انجام بدم. می خوام نقشه ی ارتفاع ساختمان ها، ریز دانگی، عرض معابر و قدمت رو توی منطقه 12 (محله فردوسی) درست کنم.

اول اگه کسی این نقشه رو داره می شه لطفاً به من هم بده؟؟؟؟ :icon_redface::w16::hanghead:

بعد اینکه یه نقشه base از منطقه 12 دارم که از دانلود کردم.... اگه بخوام تو attribute table یک ستون اضافه کنم و داده بدم باید چه کار کنم؟؟؟ یه نظر خییییلی وقت گیر میاد. راه ساده تری برای این کار نیست؟؟

میتونی توی اکسل اطلاعات رو با کدگذاری وارد کنی بعد با جی آی اس join کنی

هرچند مستقیم هم میشه یه ستون توی جی آی اس بسازی و اطلاعات رو دستی وارد کنی...اول اتریبیوت رو باز کن بعدش آپشن بعدش add field بعدش نوع فیلد رو انتخاب کن و اطلاعات رو وارد کن...البته باید بری توی editor و start editing رو فعال کنی

لینک به دیدگاه
من خیلی دوس داشتم یاد بگیرم ولی اموزشگاه ها که با تصویر رفته جلو تصاویرش نیست ....نمیشه یک کاری بکنید؟:w000:

اینو به mohamad.A بگید شاید بتونه کاریش بکنه:w16:

لینک به دیدگاه

بچه ها برای اینکه نقشه ی عرض معابر بسازیم چه کار باید بکنیم؟ نقشه ای که دارم فقط پارسل ها توش مشخصه . برای راه ها باید یه داده ی خطی اضافه کنم؟:hanghead::ws52:

لینک به دیدگاه
بچه ها برای اینکه نقشه ی عرض معابر بسازیم چه کار باید بکنیم؟ نقشه ای که دارم فقط پارسل ها توش مشخصه . برای راه ها باید یه داده ی خطی اضافه کنم؟:hanghead::ws52:

چند راه داره یکیش اینه که یه convert to cad از نقشه ت بگیری (البته اگه اتوکد محدودت رو نداری) و بعدش توی اتوکد لایه خطی رو رسم کنی

یکیش اینه که توی arc catalog یه لایه خطی اضافه کنی و بعدش توی arcmap ادیتور رو فعال کنی و لایه خطی رو رسم کنی

یه راه دیگه هم هست توی depth map ولی مشکل اینجاست که آکس معابر رو بهت نمیده و دورترین فواصل بین مسیرها رو با چند خط به صورت خودکار ترسیم میکنه که فکر نکنم این به دردت بخوره

لینک به دیدگاه
چند راه داره یکیش اینه که یه convert to cad از نقشه ت بگیری (البته اگه اتوکد محدودت رو نداری) و بعدش توی اتوکد لایه خطی رو رسم کنی

یکیش اینه که توی arc catalog یه لایه خطی اضافه کنی و بعدش توی arcmap ادیتور رو فعال کنی و لایه خطی رو رسم کنی

یه راه دیگه هم هست توی depth map ولی مشکل اینجاست که آکس معابر رو بهت نمیده و دورترین فواصل بین مسیرها رو با چند خط به صورت خودکار ترسیم میکنه که فکر نکنم این به دردت بخوره

آفرین میبینم که تو این تاپیک فعالیت میکنی:ws3:
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...