رفتن به مطلب

در مورد gis بپرس؟

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

ایول خب گرفتم چی شده :ws3:

ببین پری این گروپی که درست کردی فقط یه جور دسته بندی هستش

موقع راهنما زدن باز تک تک شیپها رو میاره

خب ببین تو از هر گروهی یکی رو بیار توی راهنما اما اسمش رو توی قسمتی که سینبل زدی عوض کن.

ینی به جایی نوشته بانک ملی بنویس مالی و مشاوره ای و فقط همین شیپ رو بذار توی راهنما فقط همه اونایی که باید توی این گروه قرار بگیرن سیمبلشون مثل هم باشه :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
شیخ میدونی چرا delete field غیر فعاله ؟:jc_thinking:

میخوام یه فیلدو پاک کنم بعضی وقتا اینجور غیر فعاله:jc_thinking:

سه تا علت میتونه داشته باشه

یا اون فیلد فریز شده

یا اینکه تعداد فیلدهای جدول کمتر از سه تا بشه. جدول بایدحداقل سه تا فیلد داشته باشه

یا اینکه ادیتور روش باشه. مثل عکسی نشون دادی. چون ادیتور روشنه فیلد پاک نمیشه

• Like 3
لینک به دیدگاه

شیخ این راهنما رو نمیدونم چشه؟میزنم 4 ستون شه خودش واسه خودش 3 ستون میشه

همه لاینا زیر هم میوفتن.از یه طرف پلی گن ها با هم میوفتن بد ترکیب میشه:JC_thinking:

• Like 1
لینک به دیدگاه
شیخ این راهنما رو نمیدونم چشه؟میزنم 4 ستون شه خودش واسه خودش 3 ستون میشه

همه لاینا زیر هم میوفتن.از یه طرف پلی گن ها با هم میوفتن بد ترکیب میشه:JC_thinking:

ببین از دوتا چیز میتونی استفاده کنی برای اینکه ستونهای راهنما رو درست کنی.

به این عکس نگا کن

9jog1uu43n370ac1py.jpg

اونجایی که قرمز کردم تعداد ستونی رو نشون میده میخوای اون لایه داشته باشه

یعنی اگه روی یک لایه ای در سمت چپ هستی و عدد اینجایی که قرمز کردم رو بزنی دو ینی اون لایه توی دوتا ستون قرار بگیره

اون قسمتیم که سبز کردم اینه که

اگه روی هر لایه ای در سمت چپ باشی و تیک توی این مربع رو بزنی این لایه میاد سر ستون بعدی قرار میگیره

یکم با این دوتایی که گفتم ور بری و بعضی از لایه ها ترتیبشون رو بالا پایین کنی چیزی که میخوای درست میشه.

نکته : یادت باشه عرف اینه که اول نقطه بعد خط و بعد سطح در راهنما قرار میگیرن.

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام

یه سوال خیلی ساده دارم

نمیدونم قبلا کسی پرسیده یا نه

پسوند فایل های ورودی ج آی اس چیه؟

sdw. و sid. با جی ای اس اجرا میشه؟

اگه نه با چه نرم افزاری؟

مرسی:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام

یه سوال خیلی ساده دارم

نمیدونم قبلا کسی پرسیده یا نه

پسوند فایل های ورودی ج آی اس چیه؟

sdw. و sid. با جی ای اس اجرا میشه؟

اگه نه با چه نرم افزاری؟

مرسی:icon_gol:

سلام محمد رضا جان

خب پسوندهای مختلفی رو میتونیم توی نرم افزارهای arc gis باز کنیم

اما معمولا اون فایلهایی که باهاش کارمیکنن پسوندش shp هستش که شیف فایلهای رستری هستن. آها ضمنا این فایلها از 5یا 6 فایلتشکبل شدن که توی نرم افزاریکی نشون داده میشه. ینی اون 5تا فایل با هم یک فایل کامل هستن.

این دو پسوندی که گفتی رو ندیدم چی هستن اصن؟ :ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

ببین وقطی توی مای کامپیوتر نگا کنی پسوندش shp نیستا. پسوندشون اینا ست: dbf sbn sbx dwg

اما وقتیتوی آرک کاتالوگ نگا میکنی همه این چنتا رو یکی نشون میده با پسوند shp

• Like 4
لینک به دیدگاه
چندتا فایل نقشه دارم

پسوندش ایناس

احتمالا با نرم افزارArcReader اجرا بشه

ببینم میتونم پیدا کنم نرم افزارشو

مرسی:aghosh:

چاکریم :aghosh:

دادا ArcReader یکی از نرم افزارهایی هست که توی مجموعه نرم افزاری arc gis هستش. وقتی arc gis رو نصب کنی چنتا نرم افزار نصب میشه مثل arc map و arc catalog و ArcReader و ...

ازتمامی نقشه هایی که توی نرم افزارهای arc gis ساخته میشه میشه خروجی گرفت برای ArcReader که درواقع نقشه فقط برای پرزانته میده و نقشه قابل ویرایش نیست.

اما راستش دیگه نمیدونم چه پسوندهایی با اون باز میشه چون معمولا باهاش کار نمیکنم.

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام یه سوال اورژانسی..من تو arcmap رو یه نقشه کمی که کار میکنم تصویرش کلا میره :( هی باید از اول بیارم ادیتش کنم کسی میدونه مشکلش چیه!؟ :(

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام یه سوال اورژانسی..من تو arcmap رو یه نقشه کمی که کار میکنم تصویرش کلا میره :( هی باید از اول بیارم ادیتش کنم کسی میدونه مشکلش چیه!؟ :(

سلام یعنی چی همه چی میره ؟ میشه بگین دقیقا چیکار می کنید ؟ چه نوع ویرایشی انجام میدین ؟

• Like 3
لینک به دیدگاه

یه نقشه هست که باید روش جاده ها اینارو مشخص کنم start editing رو میزنم شرو میکنم به کشیدن که وسطاش یهو عکسه میره کارایی که کردمم میره فقط خود ابزارم میمونه

• Like 2
لینک به دیدگاه
یه نقشه هست که باید روش جاده ها اینارو مشخص کنم start editing رو میزنم شرو میکنم به کشیدن که وسطاش یهو عکسه میره کارایی که کردمم میره فقط خود ابزارم میمونه

احتمال میدم خود نرم افزارتون که نصب کردید ممکنه مشکل داشته باشه . یه کاری کنید کوچکترین تغییرات رو ذخیره کنید تا خیلی به مشکل بر نخورید .

• Like 2
لینک به دیدگاه

ینی نقشه از توی محیط دیتاویو حذف میشه؟ سُرسش حذف میشه؟ یا یهو نرم افزار بسته میشه؟

احتمال میدم خود نرم افزارتون که نصب کردید ممکنه مشکل داشته باشه . یه کاری کنید کوچکترین تغییرات رو ذخیره کنید تا خیلی به مشکل بر نخورید .

این احتمال خیلی خیلی وجود داره ...... بهترین راه اینه زود زود سیو کنی ... ممکنه اصل نرم افزارت مشکل داشته باشه نه نصبش

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

دوستان من یه پروژه دارم هیچی هم بلد نیستم :ws3:

الآن می خوام یه نقشه درست کنم که نسیت جمعیت باسواد رو نشون بده. لایه ای که اضافه کردم pointهستش و تو جدولش سه تا ستون هست که یکی جمعیت کل ، یکی جمعیت باسواد مرد و یکی جمعیت باسواد زن هستش. حالا من چجوری این نسبت رو با نمودار pie نشون بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :ws52:

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...