رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 1.5k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب جوابش رو خودم میگم

خیلی خیلی ساده بود..

اختلاف دما...

طبق این اصل که گرما از جسم گرمتر به طرف جسم سردتره...

خیلی آسون بود هاااااااااا

لینک به دیدگاه

یک سوال تهویه مطبوعی:هنگامی که از طبقات پایین ساختمان به سمت بالا می رویم،چرا در هر طبقه،قطر دریچه ها بیشتر میشه؟

لینک به دیدگاه
یک سوال تهویه مطبوعی:هنگامی که از طبقات پایین ساختمان به سمت بالا می رویم،چرا در هر طبقه،قطر دریچه ها بیشتر میشه؟

به خاطر جبران افت فشار؟

لینک به دیدگاه
به خاطر جبران افت فشار؟

بله..و در حقیقت باید میگفتم از بالا به پایین چرا قطر کم میشه.

یک سوال دیگه؟فاصله بین دریچه ها چجوری مشخص میشه؟

لینک به دیدگاه
بله..و در حقیقت باید میگفتم از بالا به پایین چرا قطر کم میشه.

یک سوال دیگه؟فاصله بین دریچه ها چجوری مشخص میشه؟

من منظورتون رو نفهمیدم

شاید با طول پرتاب هوا...

ولی بیشتر توضیح بدید

لینک به دیدگاه
من منظورتون رو نفهمیدم

شاید با طول پرتاب هوا...

ولی بیشتر توضیح بدید

اینجوری میپرسم:برای نصب دریچه ها استانداردی وجود داره،حداقل فاصله بین دریچه ها چقدره؟یعنی فاصله ای که بین دو دریچه متوالی باید وجود داشته باشه؟

لینک به دیدگاه
اینجوری میپرسم:برای نصب دریچه ها استانداردی وجود داره،حداقل فاصله بین دریچه ها چقدره؟یعنی فاصله ای که بین دو دریچه متوالی باید وجود داشته باشه؟

نمی دونم:ws6:

جواب بده..زود باش:ws50:

دارم یه چیزی یاد میگیرم

لینک به دیدگاه

اگر فضا کوچک باشه یک دریچه و در گوشه باید قرار داده بشه ولی اگر بزرگ باشه دو دریچه سقفی و بنحوی که فاصله دو دریچه تا دیوار نصف فاصله بین دو دریچه باشد.

لینک به دیدگاه
اگر فضا کوچک باشه یک دریچه و در گوشه باید قرار داده بشه ولی اگر بزرگ باشه دو دریچه سقفی و بنحوی که فاصله دو دریچه تا دیوار نصف فاصله بین دو دریچه باشد.

این سوال رو نمیشه اینطوری جواب داد

باید با توجه به معماری فضا طراحی بشه

میشه یه فضا رو با مثلا 5 تا طراحی کرد به نحوی که هر دریچه یه مقدار خاص هوادهی داشته باشه

لینک به دیدگاه
این سوال رو نمیشه اینطوری جواب داد

باید با توجه به معماری فضا طراحی بشه

میشه یه فضا رو با مثلا 5 تا طراحی کرد به نحوی که هر دریچه یه مقدار خاص هوادهی داشته باشه

صحیح میفرمایید...ولی منظور من فضای پیوسته (اتاق)است

لینک به دیدگاه
افزایش دانسیته ی نابجاییها چه تاثیری در استحکام کششی فلزات دارد ؟

ایا این تاثیر در شیت متالها و بالک متالها مشابه است ؟

خوب چون دیدم کسی جواب نداده :

بطور کلی میتوان ساختار دانه را به دو قسمت دورن سلولی و دیواره سلولی تقسیم نمود .

با کمک قانون اختلاط کامپوزیتها میتوان نتیجه گرفت که با افزایش دانسیته ی نابجایی در فلزات افزایش استحکام کششی را شاهد خواهیم بود .

این اتفاق در شیت متالها و بالک متالها کاملا یکسان است .

لینک به دیدگاه
ایا خواص ذاتی فلزات ( مانند ضریب یانگ - ضریب پواسون و ... ) در نرخ کرنش انها تاثیر گذارست ؟

خوب چون احتمالا دوستان عزیز در مورد تعری " نرخ کرنش " دچار ابهاماتی هستند پس بهتر دیدم بطور تقریبا کامل رابطه رو اینجا ارائه بدم .

لازم به ذکره چون این اثبات دارای فرمولهای زیادی بود پس مجبور به نوشتن و اسکن شدم . پس اگر قادر به خوندن دستخط من نیستید معذرت میخوام :

Scanned%20at%202011-01-29%2015-54%20PM%20%282%29.jpg

Scanned%20at%202011-01-29%2015-57%20PM.jpg

رابطه ی نهایی همون رابطه ی " نرخ کرنش " هست .

همونطور که میبینید این یک رابطه ی کاملا دیفرانسیلی هست یعنی با زمان وابستگی کامل داره

و همونطور که میبینید این رابطه هیچگونه رابطه ای با ضرایب ذاتی ماده مانند ضریب پواسون و مدول یانگ نداره

پس به طور کلی رابطه ی نرخ کرنش به هیچ عنوان وابسته به شرایط ماده نیست ....

اگر بخواهیم بطور ملموس تر بگیم :

نرخ کرنش در یک سری شایط خاص ازمایشگاهی و تحت یک سری ازایشات یکسان ( مثلا تست کشش ) برای مواد مختلف ( مثل فولاد - مس - الومینیوم و ... ) با هم برابره .

این برابر بودن میتونه در بسیاری از موارد در فرایندهای شکلدهی و طراحی فرایند کمک کنه .

لینک به دیدگاه

منظورت از دریچه رو واضح تر میگی؟!

دریچه منزل مسکونی رو اگر میگی که استانداردش میگه...فکر کنم دوبرابره عرض دریچه تا سقف باید فاصله داشته باشه...بیشتر فکر کنم منظورت در مورد کانال کشی هست؟

لینک به دیدگاه
منظورت از دریچه رو واضح تر میگی؟!

دریچه منزل مسکونی رو اگر میگی که استانداردش میگه...فکر کنم دوبرابره عرض دریچه تا سقف باید فاصله داشته باشه...بیشتر فکر کنم منظورت در مورد کانال کشی هست؟

اونی که شما میگید مربوط میشه به دریچه دیواری که فاصله ضلع بالایی تا سقف باید از 2برابر ضلع کوچیکتر دریچه کمتر نباشه..

مریم خانم دریچه سقفی رو گفتند که باید با دیوار فاصله داشته باشند...

کانالکشی منظورمونه دیگه پسر:a030:

لینک به دیدگاه
اونی که شما میگید مربوط میشه به دریچه دیواری که فاصله ضلع بالایی تا سقف باید از 2برابر ضلع کوچیکتر دریچه کمتر نباشه..

مریم خانم دریچه سقفی رو گفتند که باید با دیوار فاصله داشته باشند...

کانالکشی منظورمونه دیگه پسر:a030:

آهان

من دقت نکردم که کدوم دریچه رو گفته بود،برا همین پرسیدم

برا همین هم پرسیدم

اگر مطلبی پیدا کنم اینجا میگم خدمتتون:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...