رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مهندس مشکلم اینه - تقریبا مطمئن شدم از گرافیکه

xsebifo6p067c6d4z7lx.jpg

سلام

چه زمانی این مشکل بوجود میاد ؟

وقتی برنامه رو باز میکنی یا زمان لود کردن یه فایل یا طراحی یا . . . ؟

این مسیر رو طی کن :

Start--->all programs--->accessories--->system tools---> system information

بعد از باز کردنش ، CTRL+S رو بزن و فایل رو سیو کن و برای من آپلود کن.

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام

این مسیر رو طی کن :

سلام

حسین جان من دقیق در جریان ماوقع مسائل سیستمی قرار نگرفتم ولی یه زمانی همچین بلایی با همین نرم افزار سرم میومد که اون موقع با ارتقای رم مشکلم حل شد

حالا کاش یه روزی حوصله کافی داشته باشی تا در مورد ست کردن اجزای سیستم برای کارهای گرافیکی یا نرم افزاری یه مطلب توپ مثل همیشه بنویسی

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام

حسین جان من دقیق در جریان ماوقع مسائل سیستمی قرار نگرفتم ولی یه زمانی همچین بلایی با همین نرم افزار سرم میومد که اون موقع با ارتقای رم مشکلم حل شد

حالا کاش یه روزی حوصله کافی داشته باشی تا در مورد ست کردن اجزای سیستم برای کارهای گرافیکی یا نرم افزاری یه مطلب توپ مثل همیشه بنویسی

دروود

والا منم هیچوقت با این نرم افزار ها کار نکردم و دقیقا نمیدونم چرا اینطوری میشه.

حدسی که من زده بودم از اونجایی که روی پردازنده ی این دوستمون ، کارت گرافیک integrated هست ، حدس زده بودم شاید نرم افزار ها بطور پیشفرض از این کارت گرافیک استفاده میکنن و کارت اصلی رو تشخیص نمیدن که مربوط میشه به نوع تنظیم خود نرم افزار و احتمالا یوتیلیتی مربوط به کارت گرافیک اصلی .

در مورد تنظیمات خود نرم افزار که به دوستمون گفته بودم باید از کسی که این نرم افزار رو زیرو روو کرده سوال بپرسه یا از اینترنت جستجو کنه و ببینه تنظیماتش برای استفاده از قطعات سیستم چجوریه چون این نرم افزار ها openGL based هستن و باید از کتابخونه های openGL و کارت گرافیک بهینه شده برای این کار استفاده کنن.

سایر قطعاتش قدرت لازم برای ران کردن نرم افزار ها رو داره. مثلا 16 گیگابایت رم داره سیستمش.

گفتم مشخصات system information رو بذاره ببینم تاریخ درایور کارت گرافیکش برای کی هست .

حالا فعلا ببینم این مشکل دقیقا در چه زمانی رخ میده در زمان لود شدن نرم افزار یا rendering :ws38:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام

تو notepad فارسی که تایپ میکنم و فایلو بعد از سیو کردن، دوباره باز میکنم، همه تایپ های فارسی تبدیل به علامت سوال میشه

چرا؟:ws52:

وقتی متنت رو نوشتی، save as کن و موقع انتخاب مکان ذخیره، نوع Encoding رو روی Unicode قرار بده. احتمالا حل بشه مشکلت.

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام

این مسیر رو طی کن :

در مورد نرم افزار خودم آشنایی خوبی دارم ولی انگشت شمار هستن کسایی که تمام جزئیات رو بدونن

در این مورد فقط باید خودم بررسی کنم - ولی چیزی که هست من اصلا نمیدونم openGL چکاری انجام میده و 2 ساعت پیش اولین از شما شنیدم

با این وجود option نرم افزار رو بررسی کردم و گزینه های محتملی پیدا کردم ولی نمیدونم معنیش چیه

البته اگه به مورد مرتبط باشه سرچی میزنم و از هلپ نرم افزار کمک میگیرم

ibmp2gjs5jutlg3tflie.jpg

• Like 1
لینک به دیدگاه
در مورد نرم افزار خودم آشنایی خوبی دارم ولی انگشت شمار هستن کسایی که تمام جزئیات رو بدونن

در این مورد فقط باید خودم بررسی کنم - ولی چیزی که هست من اصلا نمیدونم openGL چکاری انجام میده و 2 ساعت پیش اولین از شما شنیدم

با این وجود option نرم افزار رو بررسی کردم و گزینه های محتملی پیدا کردم ولی نمیدونم معنیش چیه

البته اگه به مورد مرتبط باشه سرچی میزنم و از هلپ نرم افزار کمک میگیرم

دروود

والا من عکس نخواستم ، فایل system information خواستم که برام آپلودش کنی.

روششم نوشتم برات CTRL+S

رو openGL حساسیتی به خرج نده ظاهرا که انتخاب شده گزینش حالا دقیقا نمیدونم جای دیگه ای هم باید انتخاب بشه یا نه :ws38:

• Like 2
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
یک کیس داریم که موقعی که روشنه شدیدا صدا میده و سرعت همه فعالیتهاش هم بشدت کم شده ..

یعنی مشکل از کجاست؟

سیم هایی که تو کیس رد شدن رو قشنگ مرتب به هم ببند...میتونی از بست های پلاستیکی استفاده کنی...بسته 100تاییش 2 تومنه!:icon_redface:

فن هارو با استفاده از روغن چرخ هم میتونی روغن دهی کنی.

کیست رو هم جایی بذار که هوا جریان داشته باشه...

اگر امکانش نیست و بازم مشکلت حل نشد میتونی یه فن 10 سانتی بخری و بزنی داخل کیس تا هوا رو توش جریان بده...

اگر بازم نشد...باید زیر فن سی پی یوت تمیز بشه...البته فک نکنم کار خودت باشه و بهتره که به یه متخصص بسپریش...چون به اسید کاری و استفاده از خمیر سیلیکن نیاز داره. :ws3:

راه حل های دیگه ای هم هست...استفاده از موسیقی...یا خاموش کردن کامپیوتر موقع شنیدن صدای ناهنجار! :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سیم هایی که تو کیس رد شدن رو قشنگ مرتب به هم ببند...میتونی از بست های پلاستیکی استفاده کنی...بسته 100تاییش 2 تومنه!:icon_redface:فن هارو با استفاده از روغن چرخ هم میتونی روغن دهی کنی.کیست رو هم جایی بذار که هوا جریان داشته باشه...اگر امکانش نیست و بازم مشکلت حل نشد میتونی یه فن 10 سانتی بخری و بزنی داخل کیس تا هوا رو توش جریان بده...اگر بازم نشد...باید زیر فن سی پی یوت تمیز بشه...البته فک نکنم کار خودت باشه و بهتره که به یه متخصص بسپریش...چون به اسید کاری و استفاده از خمیر سیلیکن نیاز داره. :ws3:راه حل های دیگه ای هم هست...استفاده از موسیقی...یا خاموش کردن کامپیوتر موقع شنیدن صدای ناهنجار! :5c6ipag2mnshmsf5ju3
اتفاقا سیمهاشو جمع کردم کیس من نیست اون پشتش پنجره هست فن طبیعی داره... فقط توی زاویه ۹۰درجه یک جابجایی داشته از بعد ازاون صداش دراومده... یعنی هاردش طوریه
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
اتفاقا سیمهاشو جمع کردم کیس من نیست اون پشتش پنجره هست فن طبیعی داره... فقط توی زاویه ۹۰درجه یک جابجایی داشته از بعد ازاون صداش دراومده... یعنی هاردش طوریه

ببین هارد همچین صدایی از خودش در نمیده...بغیر از تق تق کردن که اونم معمولاً در صورت پائین بودن رم بوجود میاد...چون کامپیوتر مجبوره بخشی از اطلاعات رو بیاره رو هارد و همزمان هم اونارو بخونه و هم اون بخشی که در همون لحظه داری ازش استفاده میکنی.

هروقت صدای زوزه شنیدی بدون که همواره پای یک فن در میان است!! :ws3:

یا فن پاورته...یا فن کیس و یا فن کارت گرافیک...و سی پی یو

اینبار وقتی صدا داد در کیس رو باز کن و ببین صدا از کدوم قسمت میاد...شاید با تعویض فن صدا بکل قطع بشه.

روغنکاری کردی فنارو؟

میدونی چجوریه دیگه؟

باید برچسب رو فن رو برداری و یکی دو قطره روغن چرخ بریزی تو سوراخی که زیر برچسبه...بعد برچسبو بذاری سر جاش...برچسب باعث جلوگیری از ورود گردوغبار میشه.

راستی...تمام پیچ های کیس رو یه سری محکم تر ببند...

لینک به دیدگاه
یک کیس داریم که موقعی که روشنه شدیدا صدا میده و سرعت همه فعالیتهاش هم بشدت کم شده ..

یعنی مشکل از کجاست؟

نرم افزار

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
رو دانلود و نصب کن.

زمانی که سیستم کند شد و سروصداش در اومد ، نرم افزار رو باز کن و از محیطش عکس بگیر و بذار اینجا.

احتمالا مشکل cooling داری :ws38:

• Like 1
لینک به دیدگاه

یه بادی بزن تو کیس گرد وخاکش بره ....اگه نشد سیستم رو روشن کن در کیس رو باز کن ببین صدا از کجا میاد

• Like 1
لینک به دیدگاه

سلام سلام

یه سوال داشتم ..وقتی زیرنویس فارسی فیلم ،ناخوانا باشه و عجق وجق نشون بده چیکار باید کرد؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

(فقط بعضی اوقات اینطوری میشه... وگرنه فارسی رو من تو بخش کنترل پنل .. region and language ادد کردم)

مرسی:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام سلام

یه سوال داشتم ..وقتی زیرنویس فارسی فیلم ،ناخوانا باشه و عجق وجق نشون بده چیکار باید کرد؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

(فقط بعضی اوقات اینطوری میشه... وگرنه فارسی رو من تو بخش کنترل پنل .. region and language ادد کردم)

مرسی:icon_gol:

ُسلام سلام :ws3:

برو Control Panel >Region and language>Administrative

از قسمت پائین رو گزینه Change system Locations کلیک کن و Persian رو انتخاب کن.

ازت میخواد که سیستمت رو ریستارت کنی...ریستارت کنی مشکلت حل شده.

قربونش:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ُسلام سلام :ws3:

برو Control Panel >Region and language>Administrative

از قسمت پائین رو گزینه Change system Locations کلیک کن و Persian رو انتخاب کن.

ازت میخواد که سیستمت رو ریستارت کنی...ریستارت کنی مشکلت حل شده.

قربونش:icon_redface::icon_gol:

اینارو انجام دادم اما متاسفانه بازم همونجوریه:sigh:

• Like 1
لینک به دیدگاه
دروود

والا من عکس نخواستم ، فایل system information خواستم که برام آپلودش کنی.

روششم نوشتم برات CTRL+S

رو openGL حساسیتی به خرج نده ظاهرا که انتخاب شده گزینش حالا دقیقا نمیدونم جای دیگه ای هم باید انتخاب بشه یا نه :ws38:

مهندس بازم تشکر میکنم

هر کسی اینکار رو نمیکنه که بیش از 3 ساعت وقت خودشو بزاره و از راه دور رو کامپیوتر دیگران کار کنه

امیدوارم فرصتی فراهم بشه بتونم جبران کنم :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
اینارو انجام دادم اما متاسفانه بازم همونجوریه:sigh:

با چه نرم افزاری باز میکنی؟ :ws38:

فرمت زیرنویس چیه؟

میتونی یه روش دیگه رو هم امتحان کنی...

فایلت رو با Notepad باز کن و Save As رو اجرا کن...اونجا از بخش Encoding حالت ها رو تغییر بده و امتحان کن...احتمالاً حل بشه.

سیستمت کلاً اونجوری نشون میده نوشته های زیرنویس رو یا فقط اشکال از نرم افزاره؟

تونستی آپلودش کن.

لینک به دیدگاه
مهندس بازم تشکر میکنم

هر کسی اینکار رو نمیکنه که بیش از 3 ساعت وقت خودشو بزاره و از راه دور رو کامپیوتر دیگران کار کنه

امیدوارم فرصتی فراهم بشه بتونم جبران کنم :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

وظیفه بود عزیز.

انشاالله که دیگه مشکلی نباشه.

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...