رفتن به مطلب

-کمک-درخواست-سئوال-پروژه-ی-درسی-معماری/

ارسال های توصیه شده

طبق این پلان که یه طبقه هم هست و محدودیتی مثل پارکینگ و ... هم نداره بنظرم میتونه اینطوری هم باشه:

i2zejci470860gwxns3h.jpg

هرچند اون قسمتی که مشخص کردم خیلی فاصله داره ولی خب اون قسمت طبق همون ستونگذاری خودشه.

که بر این اساس:

فکر میکنم کسی که تونسته اون فاصله ابی رو تیرریزی کنه حتما میتونه فاصله های کناریشو هم که به همون اندازست با همین فاصله درنظر بگیره و دیگه نیازی به ستون وسطش نباید باشه!

بنابراین اگه اونطوری هم درنظر بگیری حتی کمتر هم میشه ستون بذاره. یعنی با فواصل بیشتر! یه چیزی مثل این شکل:

(اگه اشتباه میکنم بگید لطفا)

v00ilpq83xyq626jkk7v.jpg

(اون مربع سمت چپ رو درنظر نگیرید جا موند!)

به نظر خییییییییییلی عالیه . من نقشه اصلی ساختمون رو خواستم بدم واسم رسم کنن این رو بهش نشون میدم ببینم نظرش چیه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 4.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام سوالم اینه که ستونهای کناری زمین یا همون پایه های فونداسیون های کناری رو چند سانتیمتر باید از لبه کناری زمین فاصله داد ؟

مثلا من الان یه نقشه دارم که عرضش 8.50 هست اما تو پلان آکس بندی شده 8.20 ! دلیلش چیه ؟

چون فونداسیون هارو باید چند سانتیمتر با کنار زمین فاصله بدیم که به دیوار همسایه نزدیک نشه ؟

لینک به دیدگاه
سلام سوالم اینه که ستونهای کناری زمین یا همون پایه های فونداسیون های کناری رو چند سانتیمتر باید از لبه کناری زمین فاصله داد ؟

مثلا من الان یه نقشه دارم که عرضش 8.50 هست اما تو پلان آکس بندی شده 8.20 ! دلیلش چیه ؟

چون فونداسیون هارو باید چند سانتیمتر با کنار زمین فاصله بدیم که به دیوار همسایه نزدیک نشه ؟

سلام دوست عزیز....

از لبه کناری زمین منظورتون چیه؟؟؟

فونداسیون همیشه به دیوار کناری میچسبه ینی باید بچسبه....

اندازه های پلانت درسته......چون 8.50 پلان معماریت هست و 8.20 پلان ستون گذاریت......پلان ستون گذاری فاصله هاش آکس به آکس،ینی ستون به ستون اندازه گذاری میشه:a030:

لینک به دیدگاه
سلام به همه دوستان

کسی چیزی راجع به تناسب طلایی یا هندسه فراکتال و طرز کشیدنشون همینطور نظم در عین بی نظمی میدونی؟

امیدوارم این تایک مفید باشه برایت

[h=1]نسبت طلایی در معماری[/h]

لینک به دیدگاه

سلام ب تمامی مهندسین عزیز...

بچه ها من رشتم کشاورزیه ولی نامزدم معماری امشب بم زنگ زد گفت 1 هفتس تحقیق گرفته ولی نتونست پیدا کنه داد به من در بیارم مشکل اینه تا فردا غروبم وقت دارم...

چندتاش رو تو این سایت پیدا کردم ولی فرمت فایلای دانلودی رو نمی دونم وقتی دانلود میکنم از شانس بدم بخاطر ی نرم افزار همشون زیپ میشن تا من تبدیل کنمشون.....

این لیست مطالبی ک لازم دارم اگم عکس داشته باشه دست تک تکتون رو می بوسم....

منم چندتا مطلب دارم براتون میزارم تو مقالات....

میدان بزرگ بروکسل

امیدان ستانیسلاس نانسی

میدان وندوم

میدان دووژ پاریس

میدان مایور مادرید

میدان رئال بارسلونا

لطفا کمکم کنین

لینک به دیدگاه

سلام

پسورد تمام فایلهای ذکر نشده انجمن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هست:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
تو ویکی مپ wikimapia دنبالش گشتی؟

اینم تو این سایت بود ولی چیزی نیست!

325-69.jpg

قبلا اینو رفتم..بازم دستت درد نکنه

لینک به دیدگاه
سلام به همه معمارای عزیز...

من دنبال نقشه روستای عربخیل نزدیک بابلسرم...نقشه خود روستا با نقشه توپوگرافی..خیلی احتیاج دارم.

توی گوگل مپ می تونی خود نقشه رو پیدا کنی....یا گوگل ارث

لینک به دیدگاه
چندتا عکس از کار دست بچه ها معماری از پنجره ها میخواستم ابتدایی بشن ممنون

کارایی که من حس میکنم به دردتون میخوره(همه پنجره ها سادس):icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...