رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مشخصه که وقتی من در مورد جنگلی با این خصوصیات صحبت می کنم منظورم یک مجموعه بسته هست چون من اصلا به عامل دیگه ای اشاره نکردم و دنبال یک استدلال منطقی هستم.وقتی شما نکته سنجی می کنید نباید فرض هایی که خود من ارائه کردم رو فراموش کنید.نزدیکتر بودن یک ببر نسبت به بقیه به شغال رو برای این ذکر کردم تا بگم که هیچ وقت بحث سر این نیست که کدوم ببر زودتر میتونه شغال رو بگیره تا ذهنتون به سمت این موضوع نره.فرض کن همیشه یک ببر نزدیکتر از بقیه هست و زودتر از بقیه می تونه شغال رو بگیره.در ضمن گفتم ببرها باهوش هستند و می تونند استدلال منطقی کنند پس اصلا اینطوری نیست که یک ببر باهوش تراز بقیه باشه منتظر بشه بقیه چکار کنند همه ببرها باهوش هستند به فکر جونشون هستند.اینجاست که موضوع نزدیکتر بودن یک ببر به شغال مطرح میشه.همه ببرها باهوش هستند ولی یک ببر نزدیکتر از سایرین هست و این یک مزیت برای این ببر به حساب میاد.هر ببری جای اون بود همون کاری رو می کرد که اون می کنه.حالا این ببر چطور استدلال می کنه و چکار میکنه.در ضمن در جواب دوم هم شما باز فرض های من رو نادیده گرفتید چون گفتم این ببرها اگر بتونند و بدونند که خورده نمیشن،حتما شغال رو میخورن.بحث ریسک کردن نیست بحث استدلال منطقی مطرحه.قرار نیست قمار کنند استدلال منطقی می کنند و براساس استدلالشون،تصمیم می گیرند.

اهان.یادم رفته بود.اخه با توجه به پست قبلیتون که گفتی" این ببر باهوش " فک کردم منظور یه نفره!

بیزحمت کمی شفاف سازی کنید.یه نگاه به جمله های خودت بنداز از اول

اخرش من نفهمیدم ببرها میدونن که با خوردن شغال تبدیل به شغال میشوند یا نه؟

و اینکه مزیت ببر نزدیکتر اینه که هر کاری که اون انجام بده بقیه ببرها هم تکرار میکنند یانه؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 527
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اتفاقا من اولش میخواستم بپرسم چرا 90 تا ؟؟؟؟:whistle:

خب اگه طرز فکر ببرها مثل هم باشه هر کاری که نزدیک ترین ببر انجام بده بقیه ببرها هم انجام میدن. دو حالت داریم :

1- ببر نزدیک تر تصمیم بگیره شغال رو بخوره. تو این حالت بقیه ببرها هم یکی یکی تصمیم میگیرند که شغال رو بخورن و در نهایت یه شغال میمونه

2- ببر نزدیکه نمیره سمت شغال چون فکر جونشو میکنه. اگه ببر اولی شغال رو بخوره به خاطر شباهت طرز فکرشون بقیه هم شغال رو میخورن. پس ببر اولی به خاطر جونش شغال رو نمیخوره. و همگی به زندگی ادامه میدن :))

حالا من نفهمیدم 90 این وسط چیکارس icon_pf%20(34).gif

نکته همینجاست که استدلالت اشتباه پیش میره چون به تعداد ببرها توجه نمیکنی.

راهنمایی دوم: ببرها به طرز تفکر هم توجه می کنند.

اهان.یادم رفته بود.اخه با توجه به پست قبلیتون که گفتی" این ببر باهوش " فک کردم منظور یه نفره!

بیزحمت کمی شفاف سازی کنید.یه نگاه به جمله های خودت بنداز از اول

اخرش من نفهمیدم ببرها میدونن که با خوردن شغال تبدیل به شغال میشوند یا نه؟

و اینکه مزیت ببر نزدیکتر اینه که هر کاری که اون انجام بده بقیه ببرها هم تکرار میکنند یانه؟

من که پست اول گفتم آره.ببرها می دونن که با خوردن شغال،تبدیل به شغال میشن.

ببر نزدیکتر باهوش هست و تصمیم درست رو میگیره.همه ببرها به یک اندازه باهوش هستند و هر ببری جای این ببر باشه همون تصمیم رو میگیره.بحث تقلید از همدیگه نیست.بحث سر خوردن و نخوردن شغال توسط این ببر نزدیکتر هست.فکر می کنم اگر اینقدر با این فرعیات ذهن خودتون رو درگیر نکنید بهتره.شما جایی دنبال جواب می گردید که جوابی وجود نداره.به نکات اصلی توجه نمی کنید.برای اینکه به نکات مهم توجه کنی به 2 راهنمایی من دقت کن:

1.ببرها باهوش هستند و به طرز تفکر هم توجه می کنند.

2.اگر به جای 90 ببر،تعداد ببرها 91 تا بود،ببر نزدیکتر تصمیم متفاوتی در مورد خوردن یا نخوردن شغال می گرفت.

لینک به دیدگاه

عاغا من هی خندم میگیره به این معما .... :ws3:

آخه یعنی چی اگه تعداد 91 بود ببره تصمیمش عوض میشد ؟؟ به هر حال نزدیک ترین ببر یا تبدیل میشه یا نمیشه چه ربطی به بقیه شون داره آخه ؟ TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

لینک به دیدگاه
عاغا من هی خندم میگیره به این معما .... :ws3:

آخه یعنی چی اگه تعداد 91 بود ببره تصمیمش عوض میشد ؟؟ به هر حال نزدیک ترین ببر یا تبدیل میشه یا نمیشه چه ربطی به بقیه شون داره آخه ؟ TAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

اصلا بحث سراین نیست که تبدیل میشه یا نه.بدون تردید با خوردن شغال تبدیل به شغال میشه.بحث اینه که این ببر با دانستن این موضوع،شغال رو میخوره یا نه.باید به این نکته توجه کنه که اگر خودش تبدیل به شغال بشه ببر بعدی اون رو میخوره یا نه.تو فقط به یک بخش از مسئله نگاه می کنی و از سایر بخش ها غفلت میکنی.برای پیدا کردن راه حل،باید همه معلومات رو کنار هم گذاشت و یک ارتباط منطقی بینشون برقرار کرد.حالا با دید متفاوتی به مسئله نگاه کن ببین به کجا میرسی.منتظر بقیه میشم ببینم می تونند جواب بدن اگر نتونستند،راهنمایی بیشتری می کنم.

لینک به دیدگاه

شما انقد تاکید میکنی که تعدادشون 90 تاس 90 تاس:whistle:

خوب چه 90 تا باشن چه 91 بازم تهش یه دونه شغال میمونه دیگه:banel_smiley_4:

ولی چون گفتین " هر ببری بعد از خوردن شغال خودش تبدیل به شغال میشه و ببرها هم این موضوع رو می دونند"و بعدش گفتین "مسلما اگر بدونند با خوردن شغال خورده میشن ترجیح میدن علف بخورن" بنظرم نمیخورن دیگه....چون میدونن!

داداش عباس منم خیلی خندم گرفته به این شغالا....بدجور آدمو سرکار میزارن:ws28:

لینک به دیدگاه

اگر یه ببر باشه و یه شغال چی میشه؟

خوب ببر باید شغال رو بخوره

دو تا ببر باشه چی میشه؟

اگر شغال رو بخوره میشه حالت بالایی، که اولین ببر ضرر میکنه و دومین ببر سود میکنه.

به همین شکل همیشه سود با آخرین ببره.

متوجه نمیشم چرا 90 یا 91 بودن ببرها مهمه!

یه راهنمایی بکن!!

لینک به دیدگاه
شما انقد تاکید میکنی که تعدادشون 90 تاس 90 تاس:whistle:

خوب چه 90 تا باشن چه 91 بازم تهش یه دونه شغال میمونه دیگه:banel_smiley_4:

ولی چون گفتین " هر ببری بعد از خوردن شغال خودش تبدیل به شغال میشه و ببرها هم این موضوع رو می دونند"و بعدش گفتین "مسلما اگر بدونند با خوردن شغال خورده میشن ترجیح میدن علف بخورن" بنظرم نمیخورن دیگه....چون میدونن!

داداش عباس منم خیلی خندم گرفته به این شغالا....بدجور آدمو سرکار میزارن:ws28:

استدلال شما اشتباهه.به 2 راهنمایی من دقت کنید.

دو تا ببر باشه چی میشه؟

اگر شغال رو بخوره میشه حالت بالایی، که اولین ببر ضرر میکنه و دومین ببر سود میکنه.

به همین شکل همیشه سود با آخرین ببره.

متوجه نمیشم چرا 90 یا 91 بودن ببرها مهمه!

یه راهنمایی بکن!!

آفرین. بالاخره یکی یه ایده بدردبخور مطرح کرد.به شیوه درستی پیش رفتی ولی در ادامه از مسیر درست خارج شدی.دقت کن سوال چیه و به راهنمایی های من دقت کن.بحث سر سود ببراول یا دوم نیست بحث سر اینه که ببر نزدیکتر چه تصمیمی می گیره.

لینک به دیدگاه

راستی یه سوال دیگه...

وقتی ببر شماره 1 شغال رو بخوره میشه شغال شماره 1

وقتی ببر شماره 2 شغال شماره یک رو بخوره میشه شغال شماره 2

و همینطور الی آخر...

اونوخ ببر شماره 90 میتونه شغال شماره 89 رو بخوره؟ آخه شغال شماره 89 خیلی تپل مپل باید باشه!چون اون همه ببر تبدیل به این شغاله شدن!

لینک به دیدگاه
حالا نمیشه این ببر ما یه نصفه شغال بخوره؟:ws3:

راستی یه سوال دیگه...

وقتی ببر شماره 1 شغال رو بخوره میشه شغال شماره 1

وقتی ببر شماره 2 شغال شماره یک رو بخوره میشه شغال شماره 2

و همینطور الی آخر...

اونوخ ببر شماره 90 میتونه شغال شماره 89 رو بخوره؟ آخه شغال شماره 89 خیلی تپل مپل باید باشه!چون اون همه ببر تبدیل به این شغاله شدن!

همه چیز به یک استدلال منطقی بستگی داره.پس ذهن خودتون رو با این چیزا مشغول نکنید چون هیچ کلک و حقه و نکته انحرافی درکار نیست. B-neshan از مسیر درستی جلو رفت.

دو تا ببر باشه چی میشه؟

حالا این رو یه جوری ربطش بدید به اینکه چرا اگر به جای 90 ببر،91 ببر بود،ببر نزدیکتر تصمیم خودش رو برای خوردن یا نخوردن شغال عوض می کرد.

خیلی راهنمایی کردم.

لینک به دیدگاه
همه چیز به یک استدلال منطقی بستگی داره.پس ذهن خودتون رو با این چیزا مشغول نکنید چون هیچ کلک و حقه و نکته انحرافی درکار نیست. B-neshan از مسیر درستی جلو رفت.

حالا این رو یه جوری ربطش بدید به اینکه چرا اگر به جای 90 ببر،91 ببر بود،ببر نزدیکتر تصمیم خودش رو برای خوردن یا نخوردن شغال عوض می کرد.

خیلی راهنمایی کردم.

بله خیلی:banel_smiley_4:

جوابو دادین اصن:banel_smiley_4:

وقتی تعداد ببرها فرده(یک دونه) میخوره....وقتی تعدادشون زوجه(دوتا)دیگه نمیخوره...نبایدم بخوره:w58:مگه دیوونس؟:ws28:

فک کنم شما از ما یه راهی میخواین که ببره هم شغالو بخوره هم خورده نشه:whistle:چون هرچقد میگیم نمیخوره شما هی استدلال میخواین:banel_smiley_4:

پس میخوره و خودشم خورده میشه:ws3:

لینک به دیدگاه
بله خیلی:banel_smiley_4:

جوابو دادین اصن:banel_smiley_4:

وقتی تعداد ببرها فرده(یک دونه) میخوره....وقتی تعدادشون زوجه(دوتا)دیگه نمیخوره...نبایدم بخوره:w58:مگه دیوونس؟:ws28:

فک کنم شما از ما یه راهی میخواین که ببره هم شغالو بخوره هم خورده نشه:whistle:چون هرچقد میگیم نمیخوره شما هی استدلال میخواین:banel_smiley_4:

پس میخوره و خودشم خورده میشه
:ws3:

آخرش هم باید جواب رو در یک سینی بذارم و به شما تقدیم کنم.

به خاطر این استدلال هست که اسمش شده معما.وقتی شما بفهمید ببر چطور استدلال میکنه اونوقت معما رو حل کردید.تازمانیکه استدلال شما درست نیست،چه اهمیتی داره؟هرکسی میتونه یه چیزی بگه و احتمال درست بودنش 50%.

متاسفانه هرچقدر راهنمایی می کنم نمیتونم نگرش شما به مسئله رو تغییر بدم.من تا به اینجا 3 راهنمایی کلیدی کردم.

1.گفتم باید به چه شیوه ای برای حل مسئله اقدام کرد و روش "بی نشان" رو تایید کردم.

2.گفتم تعداد 91 ببر به جای 90 ببر در تصمیم ببر برای خوردن شغال تغییر ایجاد میکنه.

3.گفتم ببرها به طرز تفکر یکدیگر توجه می کنند.

اصلا تابحال کسی از راهنمایی 3 برای حل معما استفاده نکرده.ببینید راهنمایی 3 چطور میتونه به حل معما کمک کنه.

پس میخوره و خودشم خورده میشه:ws3:

امکان نداره بخوره و خودش هم خورده بشه چون شیر ما باهوشه.فقط زمانی شغال رو میخوره که مطمئن هست بعد از خوردنش،خورده نمیشه.

لینک به دیدگاه

امکان نداره بخوره و خودش هم خورده بشه چون شیر ما باهوشه.فقط زمانی شغال رو میخوره که مطمئن هست بعد از خوردنش،خورده نمیشه.

عاغا قضیه العان خیلی بغرنج شد!!:sad0:

شیر کجای این قضیه بود پ؟!:ws37:

لینک به دیدگاه
راس میگه داش خردبین ... شیرو رو نکرده بودیا شیطون :ws28:

:ws28:

بنده خدا حالا شاید اشتباه کرده و منظورشون همون ببره:ws3:

آقای خردبین پَ کو جواب:banel_smiley_4:نه سینی هست نه جوابی که توش باشه:banel_smiley_4:

جوابو بدین لطفا:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
عاغا قضیه العان خیلی بغرنج شد!!:sad0:

شیر کجای این قضیه بود پ؟!:ws37:

راس میگه داش خردبین ... شیرو رو نکرده بودیا شیطون :ws28:

:ws28:

بنده خدا حالا شاید اشتباه کرده و منظورشون همون ببره:ws3:

آقای خردبین پَ کو جواب:banel_smiley_4:نه سینی هست نه جوابی که توش باشه:banel_smiley_4:

جوابو بدین لطفا:banel_smiley_4:

منظورم همون ببر بود.

من هیچ وقت جواب رو در یک سینی تقدیم نمی کنم.فقط راهنمایی هام رو بیشتر می کنم.

1.گفتم باید به چه شیوه ای برای حل مسئله اقدام کرد و روش "بی نشان" رو تایید کردم.

2.گفتم تعداد 91 ببر به جای 90 ببر در تصمیم ببر برای خوردن شغال تغییر ایجاد میکنه.

3.گفتم ببرها به طرز تفکر یکدیگر توجه می کنند.

حالا راهنمایی 2 رو کامل تر می کنم.

راهنمایی:تعداد زوج و فرد بودن ببرها در این موضوع که ببر ما چه تصمیمی در مورد خوردن شغال بگیره تاثیر داره.

لینک به دیدگاه
منظورم همون ببر بود.

من هیچ وقت جواب رو در یک سینی تقدیم نمی کنم.فقط راهنمایی هام رو بیشتر می کنم.

راهنمایی:تعداد زوج و فرد بودن ببرها در این موضوع که ببر ما چه تصمیمی در مورد خوردن شغال بگیره تاثیر داره.

پَ چرا میگین تقدیم میکنم آخرش:w58:

خوب جمله دوم رو که میدونیم اما نمیدونیم چه جوری:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
پَ چرا میگین تقدیم میکنم آخرش:w58:

خوب جمله دوم رو که میدونیم اما نمیدونیم چه جوری:icon_pf (34):

مثلا کنایه زدم.ولی اگر همینطور راهنمایی های من ادامه داشته باشه آخرش تفاوتی نخواهد کرد.آخرش به عنوان راهنمایی،جواب کامل معما رو می نویسم و شما زحمت می کشید و جواب رو کپی پیست می کنید.

تا فردا منتظر بقیه می مونم و راهنمایی بیشتری نمی کنم.اگر به راهنمایی ها و معلومات مسئله دقت کنید می تونید به جواب برسید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...