رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اینجاست که دیگه عقل و ریاضیات با هم جور در نمیان:ws3:

جدا از شوخی این مقدار اصلا به اندازه دایره اولیه ربطی نداره:w16:

شما اگه بخواین برای یه توپ فوتبالم همین کارو انجام بدین و به اندازه 15 سانتی متر در تمام جهات به ارتفاع طناب دورش اضافه کنین باز هم همین مقدار طناب رو لازم دارین:a030:

درسته که با عقل جور در نمیاد ولی دیگه کارش نمیشه کرد:ws3:

ریاضیات یعنی همین:w02:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 527
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

1- شمیت، جونز و رابین سون از کارمندان یک قطارند. یکی مهندس است و دیگری ترمزبانو سومی آتشکار قطار. ما نمی دانیم کی چه کاره است. در این قطار سه سرنشین نیز به همین نامها سوارند که هر یک در شهرهایی متفاوت زندگی می کنند. از این اشخاص اطلاعات دیگری هم در دسترس است.

2 - رابین سون سرنشین، در لوس آنجلس زندگی می کند.

3 - ترمزبان در اوهاما زندگی می کند.

4 - جونز سرنشین، دیر زمانی است که همه معلومات جبری دوره دبیرستانی خود را فراموش کرده است.

5 - سرنشینی که با ترمزبان همنام است در شیکاگو زندگی می کند.

6 - ترمزبان با یکی از سرنشین ها که در فیزیک و ریاضیات خبره است، به یک کلیسا می روند.

7 - در بازی بیلیارد، شمیت کارمند همیشه بر آتشکار پیروز می شود.

اکنون می خواهیم با در دست داشتن این اطلاعات مهندس قطار را پیدا کنیم.

لینک به دیدگاه
فکر میکنم اشمیت کارمند مهندس قطار هست... مسئله ساده ای بود . همون بار اول به جواب رسیدم فقط باید روی کاغذ روابط رو پیاده سازی کرد ...:a030:

اره ..درسته

راه حل ریاضیش اینه که ماتریس ببندی:

اتشکار... ترمزبان ...مهندس

0............ 0............1______شمیت کارمند

0...............1............0_____رابینسون کارمند

1...............0............0_____جونز کارمند

شیکاگو.......اوماها........لس انجلس

0.................1.................0________شمیت سرنشین

1................0..................0________رابینسون سرنشین

0................0..................1________جونز سرنشین

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

بچه ها از این اثباتا دیدید که آخرش میرسه به یه تناقض ؟؟

مثلا از 1=1 شروع میشه بعد از کلی راه حل میرسه به 3=2

کسی داره از اینا بزاره ؟؟

لینک به دیدگاه
بچه ها از این اثباتا دیدید که آخرش میرسه به یه تناقض ؟؟مثلا از 1=1 شروع میشه بعد از کلی راه حل میرسه به 3=2کسی داره از اینا بزاره ؟؟

برا چی میخای؟:ws3:

دیگه خیلی دِمده شدن

لینک به دیدگاه

47 صفحه رو نخوندم پس نمی دونم معمای من تکراری هست یا نه.

فرض کنید 90 تا ببر و یک شغال توی جنگلی باشند.در این جنگل علف به میزان بی نهایت وجود داره و ببرها علف هم می خورند اما مسلما ترجیح میدن در صورت امکان شغال رو بخورند چون گوشتخوار هستند.ببرها باهوش هستند و می تونند استدلال منطقی کنند.نکته اینجاست که هر ببری بعد از خوردن شغال خودش تبدیل به شغال میشه و ببرها هم این موضوع رو می دونند و مسلما اگر بدونند با خوردن شغال خورده میشن ترجیح میدن علف بخورن.فرض کنید که شغال هم هیچ وقت نمیتونه از دست ببرها فرار کنه و یک ببر از سایر ببرها به شغال نزدیک تره.حالا سوال اینجاست که آیا این ببر،شغال رو میخوره یا نه؟استدلال کنید.

لینک به دیدگاه

فرض کنید 90 تا ببر و یک شغال توی جنگلی باشند.در این جنگل علف به میزان بی نهایت وجود داره و ببرها علف هم می خورند اما مسلما ترجیح میدن در صورت امکان شغال رو بخورند چون گوشتخوار هستند.ببرها باهوش هستند و می تونند استدلال منطقی کنند.نکته اینجاست که هر ببری بعد از خوردن شغال خودش تبدیل به شغال میشه و ببرها هم این موضوع رو می دونند و مسلما اگر بدونند با خوردن شغال خورده میشن ترجیح میدن علف بخورن.فرض کنید که شغال هم هیچ وقت نمیتونه از دست ببرها فرار کنه و یک ببر از سایر ببرها به شغال نزدیک تره.حالا سوال اینجاست که آیا این ببر،شغال رو میخوره یا نه؟استدلال کنید.

نمیتونه فرار کنه ینی بالخره خورده میشه؟

سوالش یک جوریه,بنظر بدیهی میاد.

لینک به دیدگاه
نمیتونه فرار کنه ینی بالخره خورده میشه؟

سوالش یک جوریه,بنظر بدیهی میاد.

این که شغال خورده بشه بستگی به ببر داره.اگر ببر بخواد میتونه شغال رو بخوره.نکته اینجاست که ببر با خوردن شغال تبدیل به شغال میشه و ممکنه توسط سایر ببرها خورده بشه.حالا با در نظر گرفتن این موضوع،این ببر باهوش و عاقل آیا به علف خوردن ادامه میده یا شغال رو میخوره.این فرض رو هم در نظر داشته باشید که برای ببر تبدیل به شغال شدن اهمیتی نداره فقط براش حفظ جانش اهمیت داره.یعنی اگر بدونه با خوردن شغال توسط سایر ببرها خورده نمیشه شغال رو میخوره.نکته همینجاست که این ببر باهوش با تحلیل این موضوع به چه نتیجه ای میرسه و شغال رو میخوره یا نه.

امیدوارم موضوع روشن شده باشه.

لینک به دیدگاه

سلام.

شغال چی میخوره؟ علف یا غذای مخصوص شغال؟:ws52:

من اگر ببر بودم سعی میکردم آخرین ببری باشم که شغال رو میخوره! که دیگه بعدن کسی من رو نخوره! پس صبر میکنم.

اما بعد از مدت طولانی

اگر دیدم جو جوری هست که هیچ ببری از ترس شغال شدن؛ شغال رو نمیخوره اونوقت من میخورمش.

لینک به دیدگاه

اول اینکه سوال کامل نیست.من خودم چنتا پیشفرض درنظر میگیرم برای رفع ابهام:banel_smiley_4:

_مجموعه ببرها و شغال یک مجموعه بسته ست

_شرط خورن شغال نزدیکی ببر به اون نیست.شانس بقیه ببرها در خوردن یکسانه.(اصلا نفهمیدم این شرط نزدیک بودن یکی از ببرها به شغال برا چیه؟!)

و جواب اینکه چه اینکه ببرها مبادرت به شغالخوری یا علفخوری بنمایند در هر دو حالت اخر سر یک شغال باقی میمونه.پس برای ببری که باهوشه و جونش براش ارزشمنده صبر میکنه تا یکی از ببرها این زنجیره شکار شروع کنه و خودش به عنوان اخرین ببر که هیچ تهدید دیگه ای براش نمیمونه شغال میخوره و تبیل به شغال میشه.

یک جواب دیگه ایم هست که بستگی به نگرش ببر نسبت به زندگی داره!اگه مدل بخور و نمیر ترجیح میده به همون خوردن علف اکتفا میکنه

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام.

شغال چی میخوره؟ علف یا غذای مخصوص شغال؟:ws52:

من اگر ببر بودم سعی میکردم آخرین ببری باشم که شغال رو میخوره! که دیگه بعدن کسی من رو نخوره! پس صبر میکنم.

اما بعد از مدت طولانی

اگر دیدم جو جوری هست که هیچ ببری از ترس شغال شدن؛ شغال رو نمیخوره اونوقت من میخورمش.

ببین وقتی من چیزی رو نمیگم یعنی اهمیتی نداره.اصلا موضوع این نیست که شغال چی میخوره.دقت کن که گفتم همه ببرها باهوش هستند پس همه ببرها مثل همدیگه فکر می کنند.حل مسئله کاملا براساس یک استدلال منطقی هست نه براساس یک استدلال روانشناسانه که ببینه جو چطوریه.

لینک به دیدگاه
اول اینکه سوال کامل نیست.من خودم چنتا پیشفرض درنظر میگیرم برای رفع ابهام:banel_smiley_4:

_مجموعه ببرها و شغال یک مجموعه بسته ست

_شرط خورن شغال نزدیکی ببر به اون نیست.شانس بقیه ببرها در خوردن یکسانه.(اصلا نفهمیدم این شرط نزدیک بودن یکی از ببرها به شغال برا چیه؟!)

و جواب اینکه چه اینکه ببرها مبادرت به شغالخوری یا علفخوری بنمایند در هر دو حالت اخر سر یک شغال باقی میمونه.پس برای ببری که باهوشه و جونش براش ارزشمنده صبر میکنه تا یکی از ببرها این زنجیره شکار شروع کنه و خودش به عنوان اخرین ببر که هیچ تهدید دیگه ای براش نمیمونه شغال میخوره و تبیل به شغال میشه.

یک جواب دیگه ایم هست که بستگی به نگرش ببر نسبت به زندگی داره!اگه مدل بخور و نمیر ترجیح میده به همون خوردن علف اکتفا میکنه

:banel_smiley_4:

مشخصه که وقتی من در مورد جنگلی با این خصوصیات صحبت می کنم منظورم یک مجموعه بسته هست چون من اصلا به عامل دیگه ای اشاره نکردم و دنبال یک استدلال منطقی هستم.وقتی شما نکته سنجی می کنید نباید فرض هایی که خود من ارائه کردم رو فراموش کنید.نزدیکتر بودن یک ببر نسبت به بقیه به شغال رو برای این ذکر کردم تا بگم که هیچ وقت بحث سر این نیست که کدوم ببر زودتر میتونه شغال رو بگیره تا ذهنتون به سمت این موضوع نره.فرض کن همیشه یک ببر نزدیکتر از بقیه هست و زودتر از بقیه می تونه شغال رو بگیره.در ضمن گفتم ببرها باهوش هستند و می تونند استدلال منطقی کنند پس اصلا اینطوری نیست که یک ببر باهوش تراز بقیه باشه منتظر بشه بقیه چکار کنند همه ببرها باهوش هستند به فکر جونشون هستند.اینجاست که موضوع نزدیکتر بودن یک ببر به شغال مطرح میشه.همه ببرها باهوش هستند ولی یک ببر نزدیکتر از سایرین هست و این یک مزیت برای این ببر به حساب میاد.هر ببری جای اون بود همون کاری رو می کرد که اون می کنه.حالا این ببر چطور استدلال می کنه و چکار میکنه.در ضمن در جواب دوم هم شما باز فرض های من رو نادیده گرفتید چون گفتم این ببرها اگر بتونند و بدونند که خورده نمیشن،حتما شغال رو میخورن.بحث ریسک کردن نیست بحث استدلال منطقی مطرحه.قرار نیست قمار کنند استدلال منطقی می کنند و براساس استدلالشون،تصمیم می گیرند.

لینک به دیدگاه
مهمه که شغاله چی میخوره ؟؟

خب نزدیکترین ببر که از ترس جونش شغالو نمیخوره. بقیه ببرا هم نمیخورنش و تا آخر علف میخورن دیگه :ws3:

نه به هیچ عنوان.شما استدلال می کنید که نزدیکترین ببر میگه اگر من بخورم شغال میشم و ببربعدی هم من رو میخوره.اما این استدلال سطحیه و ببرهای باهوش ما عمیق تر به موضوع نگاه می کنند!

لینک به دیدگاه

خیر

خودش هم به سرنوشت شغال گرفتار میشه

لینک به دیدگاه
خیر

خودش هم به سرنوشت شغال گرفتار میشه

استدلال مهم ترین بخش این معماست وگرنه دادن جواب خیر و بله و یک توضیح کلی که راحته.

اما میتونم بگم طرز تفکرت اشتباست.

راهنمایی:به تعداد ببرها توجه کنید.اگر مسئله به طور مثال گفته بود 91 ببر به جای 90 ببر،جواب پایانی عوض میشد.

لینک به دیدگاه

اتفاقا من اولش میخواستم بپرسم چرا 90 تا ؟؟؟؟:whistle:

خب اگه طرز فکر ببرها مثل هم باشه هر کاری که نزدیک ترین ببر انجام بده بقیه ببرها هم انجام میدن. دو حالت داریم :

1- ببر نزدیک تر تصمیم بگیره شغال رو بخوره. تو این حالت بقیه ببرها هم یکی یکی تصمیم میگیرند که شغال رو بخورن و در نهایت یه شغال میمونه

2- ببر نزدیکه نمیره سمت شغال چون فکر جونشو میکنه. اگه ببر اولی شغال رو بخوره به خاطر شباهت طرز فکرشون بقیه هم شغال رو میخورن. پس ببر اولی به خاطر جونش شغال رو نمیخوره. و همگی به زندگی ادامه میدن :))

حالا من نفهمیدم 90 این وسط چیکارس icon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...