رفتن به مطلب

از معلم تا آموزگار ...

Ganz

ارسال های توصیه شده

مقدس . یعنی پاک کرده . به پاکی یاد شده . به پاکی خوانده شده . (یادداشت به خط مرحوم دهخدا). پاک و پاکیزه . (ناظم الاطباء). پاک و پاکیزه و منزه .

آیا کسی معصوم هست که ما این قشر را معصوم فرض میکنیم و مقدس در نظر میگیریم

بهتره محترم باشند و احترام رو کسب کنند تا بقیه براشون احترام قائل باشن نه این تقدیس

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 72
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگر هيچ چيز رو تقديس يا تقبيح نكنيم پس چطور مي‌تونيم اصول زيستن رو تعيين كنيم ؟

مثلاً خوبي، زيبايي، حقيقت، يا ساير فضايل رو نبايد تقديس كرد؟

معلمي هم اگر به معناي واقعي‌ش استعمال بشه، كه آموختن فضايل هست، بي‌شك مقدس و ستودني ست.

به قول فكور، بهتره بگيم :

معلمي مقدس هست، اما الزما هر مدرسي معلم نيست، پس هر مدرسي هم مقدس نيست... اما معلمي مقدس هست.:ws3:

درسته فرمایش شما

اما شغل به شخص وجهه میده یا شخص به شغل؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
ولی وقتی فکر ذهنی خودتون رو در یک رسانه جهانی به رشته تحریر درمیارید , معنیش اینه که دیگه تو ذهنتون نیست و دارید در ملاء عام به انسانها توهین میکنید. اینطور نیست؟

توهینی نکردم بنده

قشری از معلمان رو بی ارزش دونستم

در هر جامعه آماری انسانها ارزشگذاری میشن

لینک به دیدگاه
آیا کسی معصوم هست که ما این قشر را معصوم فرض میکنیم و مقدس در نظر میگیریم

بهتره محترم باشند و احترام رو کسب کنند تا بقیه براشون احترام قائل باشن نه این تقدیس

از کلمه معصوم هیچ حرفی تابحال زده نشده . معنی مقدس رو هم که براتون نوشتم.

لینک به دیدگاه
توهینی نکردم بنده

در هر جامعه آماری انسانها ارزشگذاری میشن

شما نماینده جامعه آماری که نیستید؟ :ws28:

اینجا سایت نواندیشان هست . یعنی اندیشه نو

لینک به دیدگاه
از کلمه معصوم هیچ حرفی تابحال زده نشده . معنی مقدس رو هم که براتون نوشتم.

انسانی که معصوم باشه تقدیس میشه

وگرنه هرکسی رو نمیشه تقدیس کرد

از اون لحاظ گفتم

شما هم سفسطه خیلی علاقه دارید مثل اینکه

لینک به دیدگاه

ممکنه کار یک انسانی ارزش گذاری بشه ولی کسی حق نداره شخص یک انسان رو ارزش گذاری کنه. یعنی منطقی و عقلائی نیست.

• Like 1
لینک به دیدگاه
درسته فرمایش شما

اما شغل به شخص وجهه میده یا شخص به شغل؟

مساله اينجاست كه ما در رابطه با "شغل" صحبت نمي‌كنيم.

اگر فقط از شغل صحبت كنيم، بايد فقط افراد خاصي رو در نظر بگيريم كه ويژگي بخصوص مربوط به اون شغل رو دارند و به خاطر كاري كه مي‌كنند حقوقي دريافت مِي‌كنند. در اين حالت مشخصه كه مثلا معلم كلاس رقص مقدس نيست!! (هرچقدر هم خوشگل باشه. لطفاً اصرار نكنيد :ws28:)

ما داريم در رابطه با يك "تعريف وسيع" صحبت مي‌كنيم. در اين تعريف ممكنه معلم ما يك كودك، پيرمرد، يك شي، يا حتي روزگار باشه! مساله اينه كه "معلمي به معناي آموختن فضيلت‌ها" مقدس هست.

پس در واقع هم ما و هم شما هردو يك حرف رو مي‌زنيم. ولي نكته اينجاست كه شما علاوه بر اين يك حرف، مشغول نقد "شغل" معلمي هم هستيد كه خب بحث جداگانه‌اي هست.

• Like 2
لینک به دیدگاه
انسانی که معصوم باشه تقدیس میشه

وگرنه هرکسی رو نمیشه تقدیس کرد

از اون لحاظ گفتم

شما هم سفسطه خیلی علاقه دارید مثل اینکه

:ws28:

بله خیلی علاقه دارم :ws28:

لینک به دیدگاه
شما نماینده جامعه آماری که نیستید؟ :ws28:

اینجا سایت نواندیشان هست . یعنی اندیشه نو

مطمئن باشید آمارگیری انجام دادم که دارم صحبتش و میکنم

اندیشه نو همیشه خوب نیست، مثلا وسط یه صحبت جدی پخ بزنیم زیر خنده تمسخرآمیز:icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مطمئن باشید آمارگیری انجام دادم که دارم صحبتش و میکنم

اندیشه نو همیشه خوب نیست، مثلا وسط یه صحبت جدی پخ بزنیم زیر خنده تمسخرآمیز:icon_gol:

خوب میشه بگی تخصص و گواهی آمارگیری تونو از کدام نهاد یا مرجعی گرفتید؟ هر کسی که نمیتونه به خودش حق بده که بدون سواد و دانش و تخصص تو کار های تخصصی سرک بکشه ؟

لینک به دیدگاه
مساله اينجاست كه ما در رابطه با "شغل" صحبت نمي‌كنيم.

اگر فقط از شغل صحبت كنيم، بايد فقط افراد خاصي رو در نظر بگيريم كه ويژگي بخصوص مربوط به اون شغل رو دارند و به خاطر كاري كه مي‌كنند حقوقي دريافت مِي‌كنند. در اين حالت مشخصه كه مثلا معلم كلاس رقص مقدس نيست!! (هرچقدر هم خوشگل باشه. لطفاً اصرار نكنيد :ws28:)

ما داريم در رابطه با يك "تعريف وسيع" صحبت مي‌كنيم. در اين تعريف ممكنه معلم ما يك كودك، پيرمرد، يك شي، يا حتي روزگار باشه! مساله اينه كه "معلمي به معناي آموختن فضيلت‌ها" مقدس هست.

پس در واقع هم ما و هم شما هردو يك حرف رو مي‌زنيم. ولي نكته اينجاست كه شما علاوه بر اين يك حرف، مشغول نقد "شغل" معلمي هم هستيد كه خب بحث جداگانه‌اي هست.

اتفاقا معلم رقصی که با وجدان تدریس میکنه ساعت آموزشش رو خیلی مقدس هست از معلم ریاضی که فقط میاد بدون هیچگونه آموزش مثبتی چهارتا انتگرال و سینوس کسینوس مینویسه و حتی از خودش هم ببرسی مفهوم انتگرال چیه میگه خب کاربرداش اینه و نمیدونه چیه اصلش

هدف من نقد معلمین ایرانیه

که به ضعم من یکی از کم فروش ترین انسانها هستند

• Like 2
لینک به دیدگاه
خوب میشه بگی تخصص و گواهی آمارگیری تونو از کدام نهاد یا مرجعی گرفتید؟ هر کسی که نمیتونه به خودش حق بده که بدون سواد و دانش و تخصص تو کار های تخصصی سرک بکشه ؟

گواهی بنده معلمی هنر عکاسی در همین آموزش و برورش هست :icon_gol:

شما تخصصی در تحلیل آمار دارید؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
اتفاقا معلم رقصی که با وجدان تدریس میکنه ساعت آموزشش رو خیلی مقدس هست از معلم ریاضی که فقط میاد بدون هیچگونه آموزش مثبتی چهارتا انتگرال و سینوس کسینوس مینویسه و حتی از خودش هم ببرسی مفهوم انتگرال چیه میگه خب کاربرداش اینه و نمیدونه چیه اصلش

معلم رقص مقدس باشه بقیه شم مقدس میشن. دو ساعته داشتی میگفتی معلم نمیتونه مقدس باشه حالا داری میگی معلم رقص مقدسه. نمیدونم من پاک قاطی کردم. :icon_pf (34):

• Like 1
لینک به دیدگاه
معلم رقص مقدس باشه بقیه شم مقدس میشن. دو ساعته داشتی میگفتی معلم نمیتونه مقدس باشه حالا داری میگی معلم رقص مقدسه. نمیدونم من پاک قاطی کردم. :icon_pf (34):

منظور من مقدس بودن اون شخص نیست

منظور من مقدس بودن وجدان کاری هست که یه صفته اکتسابیه

وجدان کسی داشته باشه خود به خود خطا انجام نمیده و کسی هم که خطاکار نباشه مقدس هست ولی تقدیس نشده و خودش این احترام رو کسب کرده

• Like 1
لینک به دیدگاه
گواهی بنده معلمی هنر عکاسی در همین آموزش و برورش هست :icon_gol:

شما تخصصی در تحلیل آمار دارید؟

امیدوارم همیشه موفق باشید.

پس تخصص آمارگیری ندارید که میگید من خودم آمار گرفتم . اتفاقا همین آماری که گرفتید , باعث شده اینجوری برداشت کنید که کار معلم رو با مقام انسانی او قاطی پاتی کردی و اینجوری حرص میخوری . بنظرم باید از اول رو موضوع فکر کنید . یعنی ارزش کاری یک نفر با ارزش شخصیتی او یکی نیست. عوامل زیادی ممکنه تو اون مسئله دخیل باشن.

• Like 2
لینک به دیدگاه

نكته همين‌جاست.

معلم رقص هم به خودي خود مقدس نيست، مگر اينكه در تعريفي كه از معلمي ارائه كرديم بگنجه تا مقدس بشه.

بعلاوه تنها اينكه باوجدان كلاسش رو برگزار كنه،‌ نمي‌تونه به تنهايي براي مقدس شدنش كافي باشه. بلكه چيزي كه آموزش ميده هم مهمه.

شايد باوجدان بودنش رو بتونيم تحت عنوان "مسئوليت پذيري" بياريم.

حالا اگر بحث شما مسئوليت پذير نبودن معلمين ايران هست، انشاالله فردا در اين‌باره بيشتر صحبت مي‌كنيم. وقت شما هم خوش :icon_gol::w16:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...