رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

73. بفهمیم چی داریم میگیم. ما نسبت به حرفهایی ک می زنیم مسئولیم! ====>>> بیشتر می بینن، بیشتر عمل میکنن =====>>> بهتر میشیم

74. ی جای عمومی مثل مترو ک میخاییم بریم، بهداشت فردی رو رعایت کنیم؛ دیگه حداقل بو عرق ندیم!! جنگل ک نیستیم. خه کسی ک کتابخونه میاد چرا باید بوی عرق بده. این بو، تنده؛ رو مخه. بیایین انسان باشیم. ====>>> بیشتر می بینن، بیشتر عمل میکنن =====>>> بهتر میشیم

پیوست: اصولا ب نظرم هرچ کمیت انجام ی کاری نامناسب، کمتر باشه؛ قبح اون کار بیشتره. و هرچ بیشتر تکرار بشه و دیده بشه، قبح اون کار ریخته میشه.

لینک به دیدگاه
75- برای عید ماهی کوچولو نخریم،میمیرن گناه دارن...

75.1 ضمن عذرخواهی از اینکه در این تاپیک نقل قول می‌گیرم، در راستای تکمیل این پیشنهاد بنظرم برای حفظ زیبایی و طراوت سفره هم میشه توی آب چندتا سیب سرخ بندازیم (به جای ماهی) :w16: ممنون که مهربونیم:ws3: :w72:

لینک به دیدگاه

همیشه میگن کسی رسیدگی نمی کنه، اما گاهی بد نیست از خودمون بپرسیم تو چ کرده ای؟

76. مبارزه با گران فروشی : لطفا هرجا گران فروشی دیدین زنگ بزنین 124 تعزیرات حکومتی - هیچ دردسری هم براتون نداره. من دوباره زنگ زدم. هر دو رو کد پیگیری می دن.

ب طور کل خیلی موارد هست که واقعا مشکل از طرف مردمه. بحث 30یا30 اجتماعی هم با این مورد ترکیب شده، اما بسط این بحث رو ب محفل دیگه ای واگذاریم کنیم.

ب جای بحث، کمی عمل باید کرد.

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

77. بعضي اوقات، وارد جمع‌هايي ميشم كه حضارش دوستان من هستند، اما موضوع بحثشون برام سطحي‌ه و جالب نيست. بجاي اينكه از جمعشون خارج بشم يا طوري خودم رو بگيرم كه از حضورم احساس معذب بودن كنند، در كنارشون مي‌مونم و باهاشون شوخي‌ مي‌كنم. اينطوري به موقع‌ش اونها هم پاي حرف‌هاي جدي تر من مي‌شينند و با هم گپ مي‌زنيم. باور دارم كه قطع ارتباطم با اون جمع، بهترين رفتار نيست و فقط باعث جدايي و احساس نفهميدن همديگه ميشه. و اين نه براي من خوبه و نه براي اونها.

====>>> بیشتر می بینن====>>> بیشتر عمل میکنن=====>> بهتر میشیم :4chsmu1:

لینک به دیدگاه
75.1 ضمن عذرخواهی از اینکه در این تاپیک نقل قول می‌گیرم، در راستای تکمیل این پیشنهاد بنظرم برای حفظ زیبایی و طراوت سفره هم میشه توی آب چندتا سیب سرخ بندازیم (به جای ماهی) :w16: ممنون که مهربونیم:ws3: :w72:

سیب سیبه ، ماهی هم ماهیه. قبول نیست.

لینک به دیدگاه

78-مبارزه با بی نظمی اجتماعی ازقبیل دستفروش- چیدن اجس توسط مغازها درپیاده رو- چاله -پیاده روی خراب - ماشین های میوه فروشی و........ اینها نمای شهری رومیریزه به هم (حق مابیشتره) باتماس با 127 یا انضباط شهری

و با آقاسجاد موافقم کاشکی یه بحث راه بیفته دررابطه با همین که بشه بگی انتقادکرد ازعملکر همین 137یا تعزیرات جکومتی!

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

79-به حریم هم احترام بگذاریم درست خیابان مال عمومه وهیچکس نمی تونه بگه پارک نکن ولی اگر نگاه کنیم می بینیم اونجا مغازه ایست که روزی در میاره وباید دیده شود تا بتونه بفروشه یکم به مغازه دارهم احترام بزاری اوهم قانون را بلد است فقط می خواد بگه منم می خوام کاسبی کنم شما که ماشین مسییزاری جلوی مغازه میشه مثل یک دیوار ودیده نمی شوم

80-مغازه دارها هم سعی کنندبه هم دیگر وعموم اجترام بزارن حریم مغازه دار داخل مغازه است ولی متعصفانه بعضی از آنها داخل پیاده رو وخیابان هم خیال می کنند مغازشونه وبدتر مغازه همسایشون را خودی می دانند

81-شخصیت داشته باشیم اگر داخل مغازه ای شدیم گونی باز آجیل یا ....... دیدیم دست نزنیم .متعصفانه بعضی ها همچیز را مال خودشون می دانند.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

82_ یکی از کارهای زشتی که معمولاً ما انجام می دهیم، قضاوت غیر عادلانه درباره افرادی است که شاید فقط یک بار آنها را دیده باشیم! این نهایت ظلم در حق شخصی است که نمی شناسیمش. آن قدر مطمئن قضاوت می کنیم و به شایعات دامن می زنیم! هیچ اشکالی ندارد که در اظهارنظرهایمان درباره سایرین، عجله نکنیم و برای حرمت و آبروی افراد احترام قائل شویم.

83_  لطفا ته سیگارتون رو هم تو باغچه های کنار خیابون نریزید   این درختها هم کناه دارن  ....!؟

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...
در ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ در 10:03، S.F گفته است:

درود ب همه دوستان.

هدف من اینکه ی تاپیک داشته باشیم، لیستی از کارهایی ک می شود انجام داد تا فرهنگ اجتماعی مون بهتر بشه رو بیاریم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اگر کمی خوبی کنید، مقداری از آن ب شما باز میگردد

تو نیکویی کن و در دجله انداز.

که ایزد در بیابانت دهد باز.

برای مثال من کارهای ک خودم انجام میدم رو میگم، ازتون خواهش میکنم مواردی که شما ب ذهنتون میرسه یا خودتون انجام میدین تا فرهنگ بهتری بسازیم رو مختصر در حد یکی و دو خط برای هر مورد بیان کنین. امیدوارم لیست مفیدی از مجموعه رفتارهای خوب، شدنی و سازنده داشته باشیم ک بشه با انجم اونها هر روز جامعه بهتری داشته باشیم.

1- راهنما زدن، همیشه؛ حتی موقع پارک رو پل ====>>> بیشتر می بینن، بیشتر عمل میکنن =====>>> بهتر میشیم.

2- بستن شیر آب باز تو پارک ها ====>>> می بینن، عمل میکنن =====>>> بهتر میشیم.

3- دور زدن کامل میدون در زمانی که میخام دور بزنم برم لاین مقابل =====>>>> بیشتر می بینن، بیشتر عمل میکنن =====>>> بهتر میشیم.

موارد ساده ای هست، اما موارد رایجی هم هست.

خیلی کارها می شود کرد، امابعضی هاشون برای جامعه ما اولیوت بیشتری دارن. ازتون خواهش میکنم مختصر بگید و مثالهایی که خودتون بیشتر شاهدش بودین.

چیزی که بدتر میشه ، هیچوقت بهتر نخواهد شد. چون معنیشو هنوز خیلی ها نفهمیدن. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...