رفتن به مطلب

بازدید علمی و تفریحی از باغ ملی گیاهشناسی ایران

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت دوستان نواندیش

بعد از مدتها و مصادف با روز جهانی گردشگری تصمیم گرفتیم یه بازدید دسته جمعی رو برگزار کنیم که با رویکرد علمی و تفریحی هستش.

بازدید از باغ ملی گیاهشناسی ایران واقع در اتوبان تهران - کرج و نزدیک به ایستگاه متروی ایران خودرو. یکی از جاهای دیدنی شهر تهران که تو آخر تاپیک تعدادی از تصاویر اون رو گذاشتم.

فضایی بسیار بزرگ با مساحت 145 هکتار شامل گیاهان و درختان مختلف و باغ هایی با سبک های مختلف. بیش از 3000 گونه مختلف از گیاهان بومی و غیربومی تو این باغ وجود دارد که به ویژه برای دوستان مهندسی کشاورزی و محیط زیست و فضای سبز جذابیت های زیادی رو میتونه داشته باشه. ضمن اینکه جنبه آموزشی رو هم داره :w16:

0au2w2oy4t7dffzc72e.jpg

محل قرار: خروجی ایستگاه مترو ایران خودرو

تاریخ: 5شنبه 9 مهرماه ساعت 9 صبح

هزینه ورودی: نفری 7500 تومان + هزینه رفت و آمد

دوستانی که با ماشین میان و دوستانی که با مترو میان، همگی بیان سمت مترو ایران خودرو و ساعت 9 صبح اونجا باشن. از اونجا بعد از اینکه جمع شدیم با آژانس و تاکسی اینا میریم سمت باغ گیاهشناسی که حدوداً 10 دقیقه راه میشه. و احتمالاً تا پایان وقتش که ساعت 4:30 بعد از ظهر هست اونجا باشیم. چون انقدر فضا بزرگ هست و جا واسه گشتن زیاد داره که همین مقدار زمان طول میکشه :ws3:

برای ناهار هم اونجا بوفه داره. اگر کسی خواست، خودش هم میتونه بیاره. ولی فقط ساندویچ. تنقلات هم تا حد امکان کم بیارین. مگر در حد شکلات و لواشک و این چیزا. واسه اینکه ذره ای آشغال نباید اونجا ریخته بشه.

پیشنهاد میکنم آب حتماً با خودتون بیارین. آب آشامیدنی داره. ولی خب چون پیاده روی زیادی رو داخل باغ داریم، شاید همه جاش دسترسی به آب نباشه و تشنه بشین. این دیگه بستگی به خودتون داره. :a030:

دوستانی که میان حتماً سروقت محل قرار حاضر باشن و قبلش تو انجمن شماره تماس خودشون رو با پیغام خصوصی برام بفرستن تا در صورت لزوم هماهنگی های لازم بعمل بیاد.

در ادامه یه سری از عکس های این باغ رو می تونید ببینید که منبع بعضی از عکس ها سایت citypedia.ir هستش.

w1m8dmb83vn01285o6au_thumb.jpg hv12shre1z1eu9su2csd_thumb.jpg faeur5vo5fyrj3xklrkl_thumb.jpg h0zvjld53zn0ka70jbap_thumb.jpg tmrgwori5vbzusr3vq14_thumb.jpg arbz9j3hayn3xm7qm39e_thumb.jpg

dz2w3ne574y15gs48nqv_thumb.jpg sxxi0eo6ody8tq1i87v6_thumb.jpg bq2k6ir18uig1tqoy1l8_thumb.jpg ufd088cl8wdt1mzha00t_thumb.jpg 08xnaq4gvw5d58sct601_thumb.jpg 980n70owgjao1281gm0q_thumb.jpg

c77mc81a50xqmg6j59f_thumb.jpg r5khgq59ou9rj6la1ozx_thumb.jpg 9rqs47j7kzs7525b4llp_thumb.jpg fvjka5fs314ctmpjuf99_thumb.jpg vvn5vpcgmwyxm2ax7whg_thumb.jpg e9ozf8i0yuuud46l7gjm_thumb.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با درود و سپاس

اگر من بگم میام بعد کاری پیش بیاد نشه چیزی نمیشه؟

اگه بعداً کاری پیش اومد نشد، قبلش اطلاع بده. شماره تماس من هم تو سایت هست. حالا اینجا هم واسه محکم کاری میگم:

09365452019

نریم اونجا وایسیم بعد تازه یه دفعه بگی نمیای :ws3:

لینک به دیدگاه
اگه بعداً کاری پیش اومد نشد، قبلش اطلاع بده. شماره تماس من هم تو سایت هست. حالا اینجا هم واسه محکم کاری میگم:

09365452019

نریم اونجا وایسیم بعد تازه یه دفعه بگی نمیای :ws3:

چرا همش داری شمارتو پخش می کنی ها ؟ :w02:

لینک به دیدگاه

خوشم میاد تو این نوع برنامه ها کلاً برعکسه :ws3:

کسایی که میان نمیگن، کسایی که نمیان میگن.

منم هی یادم میره هربار اول تاپیک تأکید کنم، کسایی که نمیان نیاز به عنوان کردن نیست. خب قسمت نیست بیان دیگه. :ws3: اونایی که میان باید بیان اعلام کنن ما هستیم یا مثلاً نظری درباره برنامه دارن بیان بگن.

ولی اکثراً برعکسه :ws28:

لینک به دیدگاه
خوشم میاد تو این نوع برنامه ها کلاً برعکسه :ws3:

کسایی که میان نمیگن، کسایی که نمیان میگن.

منم هی یادم میره هربار اول تاپیک تأکید کنم، کسایی که نمیان نیاز به عنوان کردن نیست. خب قسمت نیست بیان دیگه. :ws3: اونایی که میان باید بیان اعلام کنن ما هستیم یا مثلاً نظری درباره برنامه دارن بیان بگن.

ولی اکثراً برعکسه :ws28:

:ws28:

خدایی راس میگی

هر دفعه هم همینو میگیا ولی کو گوش شنوا:whistle:

کسی اعلام نمیکنه میاد یهو بیاد بقیه سورپرایز شن:ws3:

حالا تو پخ یه آمار بده کیا میان:whistle:

لینک به دیدگاه
این فرصت رو از دست ندید. باغ بسیار بسیار زیباییه.:a030:

یه سر پاشو بیا :ws3:

خب تا حالا کیا میان من ببینم کیا هستن بیام:ws3:

محمد ادمین بوفش میرزا قاسمی هم داره؟:gnugghender:

:ws28:

خدایی راس میگی

هر دفعه هم همینو میگیا ولی کو گوش شنوا:whistle:

کسی اعلام نمیکنه میاد یهو بیاد بقیه سورپرایز شن:ws3:

حالا تو پخ یه آمار بده کیا میان:whistle:

شماهایی که دنبال آمارین، بیشینین تا آمار بدم :w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...