رفتن به مطلب

نظرتوندر مورد دود چیه ؟

sigari

ارسال های توصیه شده

خود من اینهمه در معرض دود سیگار بودم تمام دوستام اعتیاد پیدا کردن (رفیقای 10 -12 ساله خودم! قشر تحصیل کرده فوق لیسانس و دکترای مملکت تفریح مفیدشون اینه پشت دانشگاه برن سیگار بکشن ...) همشم از زمانی شروع شد که سنمون کم بود درست همون سنی که میگم فکر میکنن کلاسه یا ادای داغونارو میخوان در بیارن یه جوجه شکست عشقی میخورن فکر میکنن دنیا به زمین اومده یه نفر از سوراخه اسمون افتاد دیگه تموم شد الان باید سیگاری بشیم!!! درست اون سن شروع میشه اما دیگه تمومی نداره!!! اونموقست که میای از سیگاری بودنت دفاع میکنی و دنبال یه دلیل دیگه برای سیگاری شدنت میگردی ...چرا من بین اونا اعتیاد پیدا نکردم؟!! کشیدنو کشیدم اما هیچوقت درگیرش نشدم ... نمیگم خارق العاده ام ...اما سعی میکنم اختیار و ارادم طوری نباشه که هیچ فکر هیچ ماده یا هیچ انسانی چیره بشه به من .... خیلی بده ... مخصوصا تو جامعه ای که یه دختر سیگاری میبینن نمیگن عشقش کشیده سیگار بکشه به کسیم ربطی نداره!! میگن مورد داره (حالا چه ربطی داره سیگار و مسائل دیگه نمیدونم نفهمیدم و نمیخوامم بفهمم !!!) و متاسفانه ما داریم با چنین آدمای کوته فکری که در اطراف ما هستن کمم نیستن زندگی میکنیم بنابراین برای دخترا علاوه بر عوارض جسمی بدتر در این جامعه دیدگاه اجتماعی بدیم داره

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من بیشتر از سه هفته هست که سیگار رو ترک کردم. تو یه برهه روزی یه پاکت هم میکشیدم. و تاثیرات مخربش هم روی جسمم دیدم. بدترینش هم آبریزش بینی و گرفتگی سینه هست. البته نه اینکه هنوز سیگار کشیدن رو دوست نداشته باشم ولی موضوع بد این هست که سیگارهای داخل مرز پرگهرمان تقلبی هستند. خرده‌های کارتن رو به جای توتون قالب میکنند به ملت. یه مدت هم خودم توتون میگرفتم و سیگار میپیچیدم که اون هم هزینه‌ سنگینی رو تحمیل میکرد بهم. درباره آرامش هم برای من تاثیر داشت. وقتی خیلی افسرده بودم، افسردگی با دود سیگار دود میشد و جایش را به بیخیالی میداد. و از این بابت من بسیار به سیگار مدیونم.

لینک به دیدگاه
من بیشتر از سه هفته هست که سیگار رو ترک کردم. تو یه برهه روزی یه پاکت هم میکشیدم. و تاثیرات مخربش هم روی جسمم دیدم. بدترینش هم آبریزش بینی و گرفتگی سینه هست. البته نه اینکه هنوز سیگار کشیدن رو دوست نداشته باشم ولی موضوع بد این هست که سیگارهای داخل مرز پرگهرمان تقلبی هستند. خرده‌های کارتن رو به جای توتون قالب میکنند به ملت. یه مدت هم خودم توتون میگرفتم و سیگار میپیچیدم که اون هم هزینه‌ سنگینی رو تحمیل میکرد بهم. درباره آرامش هم برای من تاثیر داشت. وقتی خیلی افسرده بودم، افسردگی با دود سیگار دود میشد و جایش را به بیخیالی میداد. و از این بابت من بسیار به سیگار مدیونم.

دوستی و مهر بر یک عهد و یک میثاق نبود

من یادمه یکی هر بار دو تا سیگار روشن میکرد, میگفتن یکی رو برای خودم میکشم یکی برای دوستم

بعد یه مدت دیدن یکی میکشه, گفتن دوستت از زندان آزاد شد؟ گفت نه بابا خودم ترک کردم

البته این بابت مزاج بود, شما ناراحت نشو

خیلی خوشحالم که ترک کردی, ایشالله دیگه بهانه ای براش نداشته باشی....

لینک به دیدگاه
خود من اینهمه در معرض دود سیگار بودم تمام دوستام اعتیاد پیدا کردن (رفیقای 10 -12 ساله خودم! قشر تحصیل کرده فوق لیسانس و دکترای مملکت تفریح مفیدشون اینه پشت دانشگاه برن سیگار بکشن ...) همشم از زمانی شروع شد که سنمون کم بود درست همون سنی که میگم فکر میکنن کلاسه یا ادای داغونارو میخوان در بیارن یه جوجه شکست عشقی میخورن فکر میکنن دنیا به زمین اومده یه نفر از سوراخه اسمون افتاد دیگه تموم شد الان باید سیگاری بشیم!!! درست اون سن شروع میشه اما دیگه تمومی نداره!!! اونموقست که میای از سیگاری بودنت دفاع میکنی و دنبال یه دلیل دیگه برای سیگاری شدنت میگردی ...چرا من بین اونا اعتیاد پیدا نکردم؟!! کشیدنو کشیدم اما هیچوقت درگیرش نشدم ... نمیگم خارق العاده ام ...اما سعی میکنم اختیار و ارادم طوری نباشه که هیچ فکر هیچ ماده یا هیچ انسانی چیره بشه به من .... خیلی بده ... مخصوصا تو جامعه ای که یه دختر سیگاری میبینن نمیگن عشقش کشیده سیگار بکشه به کسیم ربطی نداره!! میگن مورد داره (حالا چه ربطی داره سیگار و مسائل دیگه نمیدونم نفهمیدم و نمیخوامم بفهمم !!!) و متاسفانه ما داریم با چنین آدمای کوته فکری که در اطراف ما هستن کمم نیستن زندگی میکنیم بنابراین برای دخترا علاوه بر عوارض جسمی بدتر در این جامعه دیدگاه اجتماعی بدیم داره

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

انکار کنندگان دود و نیز مدافعان دود در سطح کلان بزرگترین تاجران مواد تدخینی و دراگ هستند، تجارت ضد دود با تاسیس انواع کلینیک های ترک، ده ها مواد جایگزین، نوشتن رساله، کتاب، روان درمانی و ... خود می رود که تنه به تنه ی تجارت سیگار و مخدر بزند. در سطوح فردی نیز هم مدافعان هم انکارکنندگان به بلاهت می زنند. صرف از نظر علم که وضعیتی پایه ای برای روان و فیزیولوژی در نظر می گیرد که با ماهیت علم نیز سازگار است مابقی اظهار نظرها در رد تدخین صرفا" این وضعیت را تشدید می کند، برای یک سیگاری از مضرات سیگار بگویید، در وحله ی اول به احتمال زیاد با آسیب های آن بیش از شما آشنا است، در وحله ی بعد این تذکر به وضعیتی اضطرابی در فرد سیگاری می انجامد که برای مدت ها تنها تکیه گاه گریز از اضطراب اش همین سیگار بوده، نتیجتا" عکس هدف این شخص رخ می دهد و شخص راغب تر به سیگار کشیدن. این متن صرفا" گریزی است به وضعیت پیچیده ی دراگ و سیگار.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...