رفتن به مطلب

نظرتوندر مورد دود چیه ؟

sigari

ارسال های توصیه شده

سیگار:icon_redface:

بچه بودیم از سر کنجکاوی با داداشم یه دونه کشیدیم:whistle:.میخواستم ببینم چجوری دودش تو دهن جمع میشه:ws3:بماند که بعدش یه کتک مفصل خوردیم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

نمیدونم اینکه میگن سیگار اروم میکنه تا چه حد درسته :ws38: اما من به شخصه دوس ندارم بیشتر هم بخاطر همون اعتیادش

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

میشه گفت از بوشَم متنفرم

یعنی جایی که سیگار بکشن نمیتونم زیاد بمونم.

نمیتونم درک کنم با وجود همه ی مضراتی که براش اثبات شده چه جوری هنوزم مردم میرن طرفش.:ws38:

لینک به دیدگاه

نیکوتین شدیدا اعتیاد آور هست، ماه رمضون هم نزدیکه احتمالا شما هم دیدین کسایی رو که روزشون و افطارشون رو با سیگار باز میکنن چون وقتی در طول روز نیکوتین بهشون نمیرسه دچار نشانه های ترک میشن مثل سردرد و نشانه های روانی مثل بی قراری..

سیگار رطوبت پوست رو از بین میبره باعث میشه در میانسالی پوست چروک بشه و زرد ...

ریه ها رو نابود میکنه .. لب ها رو تیره میکنه .. برای خانم ها در دوران بارداری آسیب زاست برای جنین .. حتی به سری تحقیقات نشون داده پدران معتاد احتمال زیادی هست که دختراشون به سندرم رت مبتلا بشن و و و ... اگه آرامشی هم میده یه آرامش مصنوعیه، هر دفعه یه نخ بیشتر باید بکشی چون دیگه مثلا اگه یه ماه پیش با دو تا نخ اروم میشدی الان دیگه جواب نمیده،به محض این که بخوای بزاریش کنار اذیت میشی .آرامشی با ارزش هست که درونی باشه نه حاصل فعل و انفعالات مواد افیونی !

لینک به دیدگاه
نیکوتین شدیدا اعتیاد آور هست، ماه رمضون هم نزدیکه احتمالا شما هم دیدین کسایی رو که روزشون و افطارشون رو با سیگار باز میکنن چون وقتی در طول روز نیکوتین بهشون نمیرسه دچار نشانه های ترک میشن مثل سردرد و نشانه های روانی مثل بی قراری..

ریه ها رو نابود میکنه .. لب ها رو تیره میکنه .. برای خانم ها در دوران بارداری آسیب زاست برای جنین .. حتی به سری تحقیقات نشون داده پدران معتاد احتمال زیادی هست که دختراشون به سندرم رت مبتلا بشن و و و ... اگه آرامشی هم میده یه آرامش مصنوعیه، هر دفعه یه نخ بیشتر باید بکشی چون دیگه مثلا اگه یه ماه پیش با دو تا نخ اروم میشدی الان دیگه جواب نمیده،به محض این که بخوای بزاریش کنار اذیت میشی .آرامشی با ارزش هست که درونی باشه نه حاصل فعل و انفعالات مواد افیونی !

:w16: :icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

واقعا این که تو ماه رمضون آدم بی قرار میشه و اکثرا دوس داره با سیگار روزش رو باز کنه کاملا درسته

و اینکه همه در ضرر آور بودنش هیچ شکی نیست

ولی سوال اصلی اینه که چه جوری بازم میرن سمتش ؟ تا حالا دقت کردین اکثرا کسای به سمت دود و سیگار میرن که تو خانواده یا اطرافیان بسیار نزدیک فردی سیگاری وجود داره؟

این مساله خیلی موثره ها

لینک به دیدگاه
واقعا این که تو ماه رمضون آدم بی قرار میشه و اکثرا دوس داره با سیگار روزش رو باز کنه کاملا درسته

ولی سوال اصلی اینه که چه جوری بازم میرن سمتش ؟ تا حالا دقت کردین اکثرا کسای به سمت دود و سیگار میرن که تو خانواده یا اطرافیان بسیار نزدیک فردی سیگاری وجود داره؟

این مساله خیلی موثره ها

خب تقلید هم در این موضوع میتونه دخیل باشه، طرف دیده امتحان میکنه و خوشش میاد ادامه میده و وابسته میشه.

البته من فکر میکنم خیلی از ما دنبال یه راه ساده هستیم برای رسیدن به آرامش، وقتی سیگار این آرامشو میده تو ذهن ما به تمام مضراتش میچربه.

لینک به دیدگاه
خب تقلید هم در این موضوع میتونه دخیل باشه، طرف دیده امتحان میکنه و خوشش میاد ادامه میده و وابسته میشه.

البته من فکر میکنم خیلی از ما دنبال یه راه ساده هستیم برای رسیدن به آرامش، وقتی سیگار این آرامشو میده تو ذهن ما به تمام مضراتش میچربه.

بهتره به جای تقلید بهش بگیم شکسته شدن ابهت بدی

اما به قول یکی از دوستام, وقتی خوشحالی, وقتی مستی, وقتی ناراحتی, وقتی عصبانی هستی, وقتی بی حالی, وقتی بیکاری, وقتی هیچ حسی نداری, وقتی خسته ای یا هر موقعیتی میچسبه این سیگار

کلا یه چیز دیگه ای روباید موردش دونست...

لینک به دیدگاه

این مساله خیلی موثره ها

بنظرم هرکس خودش مسئول راهیه ک اتنخاب میکنه........و نباید خانواده و یا اطرافیان رو دخیل بدونه.......یادمه از دوستم میپرسم چراسیگار......میگه" امان از رفیق ناباب......:w58:.....دوستام سیگاریم کردن".......:banel_smiley_4:

در صورتی ک اون خودش بوده ک خواسته و ن هیچ کس دیگه ایی.......من افرادی رو میشناسم ک توی خانوادشون هیچ اثری از دود نبوده اما الان سمت دود رفتن و حتی خانوادشونم خبر نداره........و برعکس دیدم افرادی و ک پدرشون سیگار میکشه اما خودش ب دود تمایلی ندارن.......اطرافیان نمیتونن موثر باشن......انتخاب با خود شخص ک ب چ سمتی بره......:a030:

لینک به دیدگاه

والا من قدیما دوسش داشتم الانم دوسش دارم فقط به خاطر دودش نه به خاطر آرامش یا غیره :ws28:نمیدونی مثلا تو زمستون یا شب چه حالی داره دودشو بدی بیرون و نگاش کنی، شش هفت سال پیش تفریحی چند نخ زدم ولی پایین نمیدادم فقط دودش برام جالب بود..

اما وقتی بحث به آرامش رسیدن از سیگار بیاد وسط حالم ازش بهم میخوره چون متنفرم از اینکه جز خودم کسی یا چیزی رو افکارم تاثیر مستقیم بزاره مخصوصا یه جسم بی جان.

این لذت و آرامشیه که خودت به وجود میاری شاید برای فرار شاید برای تفریح شاید برای بزرگ شدن شاید برای آرامش شاید برای هر چی:banel_smiley_4:

چند سالی میشه سیگار برام معنی و مفهومی نداره...

لینک به دیدگاه

این مساله خیلی موثره ها

هیچی به سیگار ناشتا نمیرسه....:gnugghender:

لینک به دیدگاه

اینجا شده تبلیغ خونه واسه سیگار, اون یکی میگه که من دوستش دارم اما نه برای آرامش, این که وضعش خرابه میگه ناشتا, لا مصب یه ستاد باز پروری بزنیم خیلی خوب میشه, البته از اون مدلی ها که آخر شب میندازنشون وسط خیابون میگن شما معتاد نیستی

اما در مجموع بحث سیگار و سیگار کشیدن یه اپیدمی شده, خود من دوس ندارم جلوی جمع یا تو خیابون در انظار عمومی بکشم, با اینکه الان 14 سال هست که میکشم

اما یه جورای حرف اون خانم رو هم قوبل ندارم که اینکه خود طرف میخواد و به اطرافین بستگی نداره

در اینکه آدم خودش خواست شکی نیست وی عواملی مثل ترغیب رو نمیشه نا دیده گرفت,

بحث سنگین بود میرم یه نخ بکشم بیام....

لینک به دیدگاه
اینجا شده تبلیغ خونه واسه سیگار, اون یکی میگه که من دوستش دارم اما نه برای آرامش, این که وضعش خرابه میگه ناشتا, لا مصب یه ستاد باز پروری بزنیم خیلی خوب میشه, البته از اون مدلی ها که آخر شب میندازنشون وسط خیابون میگن شما معتاد نیستی

اما در مجموع بحث سیگار و سیگار کشیدن یه اپیدمی شده, خود من دوس ندارم جلوی جمع یا تو خیابون در انظار عمومی بکشم, با اینکه الان 14 سال هست که میکشم

اما یه جورای حرف اون خانم رو هم قوبل ندارم که اینکه خود طرف میخواد و به اطرافین بستگی نداره

در اینکه آدم خودش خواست شکی نیست وی عواملی مثل ترغیب رو نمیشه نا دیده گرفت,

بحث سنگین بود میرم یه نخ بکشم بیام....

امدی اینقدرطول کشیدکه فکرکنم کارازسیکارگذشته مطمنی سیگارفقط به من بگو.

لینک به دیدگاه

با اجاره دوستان......

:a030:

مواد خوراکی مناسب افراد سیگاری

885422251-talab-ir.jpg

موادغذایی سرشار از ویتامین C

ویتامین C آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی است که در افراد سیگاری بسیار کم می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌هایی مثل ویتامین‌ C به از بین بردن رادیکال‌های آزاد که سلول‌های سالم ریوی را تخریب می‌کنند، کمک می‌کند. براساس موسسه لاینون پاولینگ، افراد سیگاری می‌بایست ویتامین C اضافه مصرف کنند. مردان سیگاری روزانه به ۱۲۵ میلی‌گرم و زنان سیگاری به ۱۱۰ میلی‌گرم ویتامین C نیاز دارند. این موسسه عنوان می‌کند که ویتامین C تاثیر ویتامین E بدن را نیز تقویت می‌کند.

موادغذایی سرشار از ویتامین C عبارتند از : طالبی، آب پرتقال، انبه، بروکلی و کلم‌پیچ.

موادغذایی سرشار از امگا-۳

سرطان ریه یکی از علل اصلی مرگ و ناتوانی در افراد سیگاری است. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۵ توسط آژانس تحقیقات سلامتی انجام گرفت، مشخص شد که موادغذایی سرشار از امگا-۳ از ایجاد سلول‌های سرطانی در ریه‌ها جلوگیری می‌کند. موادغذایی سرشار از امگا-۳ عبارتند از: ماهی تن، دانه سویا، روغن زیتون، آجیل و دانه‌ها.

چای سبز

چای سبز نوشیدنی بسیار سالم است که یک نوع آتی‌اکسیدان خاص به نام پلی‌فنول در خود دارد. طبق تحقیقاتی که در فوریه ۲۰۱۰ انجام گرفت، احتمال ابتلا به سرطان ریه در سیگاری‌هایی که چای سبز مصرف نمی‌کنند در مقایسه با آنهایی که حداقل یک فنجان چای سبز در روز می‌نوشند، ۱۰ برابر است.

میوه‌ها

میوه‌های تیره رنگ مثل بلوبری (بلوبری نوعی گیاه گلدار با میوه ای توت مانند به رنگ آبی تیره یا بنفش است)، تمشک و پرتقال سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند. مصرف موادغذایی حاوی آنتی‌اکسیدان به کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی کمک می‌کند. براساس گزارشی که در سال ۲۰۰۵ به چاپ رسید، بلوبری با فعالیت آنزیمی که آنزین تبدیل‌کننده آنژیوتانسین نامیده می‌شود و موجب آسیب رسیدن به رگ‌های خونی قلب می‌گردد، مقابله می‌کند. علاوه بر این، بلوبری میزان استرس اکسیداتیو را در بدن افراد سیگاری کاهش می‌دهد. استرس اکسیداتیو ایجاد سلول‌های سرطانی و بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

لینک به دیدگاه

چقدراستعدادکفش نشده داریم .:w58:خوبه ،خجالتم نمی کشن:vahidrk:هرچی هیچی نمیگم .

یادم امدبایکی صحبت باشگاه بدنسازی شدگفت بهم گفتن سیگاربکش زودترلاغرمی شوی:w58: منم گفتم می خوای زودترعمل کنه شیشه وکراک بکش ندیدمش دیگه:ws28:

لینک به دیدگاه

:w58:

گذشته از اینکه از بو و دود سیگار بدم میاد کسایی که سیگار میکشنو اصلن درک نمیکنم ...

کاش میتونستن همونطور که اندامای بیرونیشو میبینن اندامایی مثل قلب و ریه هم ببینن !

اونایی که قلیون میکشنو که دیگه اصلن اصلن درک نمیکنم خصوصن دخترا!! تازه شده مایه ی افتخار ! اما قبحش واسه من نریخته ..

اینم واسم سوال بوده که چطور خودشون می تونن تولید کنن تازه عکس ریه سالم و داغونم بزنن رو جلدش( که یعنی ما نذیر بودیم ،دیگه از گردن ما خارجه) اما نمیتونن یا نمیخوان که جمعش کنن ... یعنی خطرش از بی حجابی و ماه واره کمتره ؟

اما خب در شرایطی که نه هوا نه غذا نه آب .. نه هیچ چیز دیگه مون بی ضرر نیست ... شرایط عاطفی و روحی و اقتصادی و نداشتن آرامش و اعصاب .. هم که مزید بر علته .. شرایط فرهنگی و اجتماعی و دوستی هاو .. ،همه دلیلی بر استفاده و افتخار میتونه باشه

لینک به دیدگاه

من دوستام خیلی میکشن ... من با وجود مخالف شدید بودن کلا از سیگارو قلیون متنفرم ولی یه مدتی ماهی یکی دو تا میکشیدم باهاشون .... الان نمیکشم ولی همش تو دود هستم و حالم واقعا بهم میخوره! پدر بنده سیگاری بود وقتی کوچیک بودم اما یادم نمیاد یکبار هم جلوی من سیگار کشیده باشه و خیلی وقته ترک کردن ... اما در عوض دوستام دارن روزگارمو سیاه میکنن :hanghead:

فرهنگ مزخرفی داریم فکر میکنیم کلاسه یا نکشیم تیکه بندازن بهمون آسمون به زمین میاد!!

دود واسه همه بده مغز قلب ریه چشم دندون همرو داغون میکنه مهمتر اینکه یک ماده جهش زا و کارسینوژن هست هر چقدر واسه مردها ضرر داره ضررش برای خانوما دو چندانه به خاطر چرخه هورمونی و 4000 تخمکی که باهاش بدنیا میان ... مردها سلولهای جنسیشون به روز ساخته میشه اما زنها با 4000 تخمک بدنیا میان که با افزایش سن و عوامل محیطی مختلف مثل مواد شیمیایی دود الکل اشعه های جهش زا این کروموزوم تخمکها به شدت آسیب میبینه و بیماری های مختلفی در فرزندان این خانومها به وجود میاره در مورد آقایونم همینه منتهی اونا اگر بذارن کنار شاید این آسیب ها کمتر بشه اما برای خانوما خیلی خیلی خطرناک تره

لینک به دیدگاه
سلام

دیدن دیگه الان تو جامعه یه مدت شده که کشیدن سیگار تو هر فضا و هر مکانی مخصوصا توسط خانمها به یه نوعی براشون یه چیز جدید محسوب میشه.

نظر شما چیه ؟ آخه قدیما ها سیگار هم انگاری قاچاق بودو ما که رومون نمیشد جلویبزرگتر یا تو یه جمع و فضای عمومی بکشیم. اما الان ...

:ws52:

من هم میبینم متاسفانه خانم هایی که با ماشین میرن و همه هم یه سیگار دستشونه.

آقایون هم.

فرقی نداره خب.

یعنی چند بار در روز آدم این صحنه رو میبینه. در طول هفته میشه چند بار در طول ماه و سال.

ولی باور کنید هربار که میبینم یه حس بدی و تاسف انگیزی دارم.

آخه چرا؟

چند وقت پیش رفته بودیم با دوستام قهوه خونه.

خب من که حالم از بوی قلیون بد میشه ولی خب با دوستام رفته بودیم دیگه.

آقا 3 تا پسر جوون کنار دست ما بودن.

20 سال اینا.

به خدا ظاهر اینا رو میدید عین انریکه!:w58:

بس که خوشتیپ بودن!

دانشجو بودن.

گفتم بهشون تو رو خدا حیف نیست؟؟؟

اومدی قاطی چهارتا الوات و اراذل؟؟؟

-------

در مورد خودم در کل من از دود خوشم نمیاد.

از قلیون واقعاً حالم بد میشه.

اصلاً نمیتونم بفهمم چرا؟؟

چی داره که یه عده میکنش اینو؟؟؟

در مورد سیگار ولی بحث قبح اونه.

بدم نمیاد. (نه که خوشم بیاد)

ولی امکان نداره برم سمتش.

چون اصولم نمیذاره.

در مورد خانم ها خب من در مورد تنها خانومی که فکر میکنم اجازه تصمیم داشته باشم همسر آینده ام هست که اونقدری برام مهمه که اگر بفهمم سیگار میشکه یا حتی خوشش میاد باور کنید نظرم عوض میشه در موردش.:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
من دوستام خیلی میکشن ... من با وجود مخالف شدید بودن کلا از سیگارو قلیون متنفرم ولی یه مدتی ماهی یکی دو تا میکشیدم باهاشون .... الان نمیکشم ولی همش تو دود هستم و حالم واقعا بهم میخوره! پدر بنده سیگاری بود وقتی کوچیک بودم اما یادم نمیاد یکبار هم جلوی من سیگار کشیده باشه و خیلی وقته ترک کردن ... اما در عوض دوستام دارن روزگارمو سیاه میکنن :hanghead:

فرهنگ مزخرفی داریم فکر میکنیم کلاسه یا نکشیم تیکه بندازن بهمون آسمون به زمین میاد!!

دود واسه همه بده مغز قلب ریه چشم دندون همرو داغون میکنه مهمتر اینکه یک ماده جهش زا و کارسینوژن هست هر چقدر واسه مردها ضرر داره ضررش برای خانوما دو چندانه به خاطر چرخه هورمونی و 4000 تخمکی که باهاش بدنیا میان ... مردها سلولهای جنسیشون به روز ساخته میشه اما زنها با 4000 تخمک بدنیا میان که با افزایش سن و عوامل محیطی مختلف مثل مواد شیمیایی دود الکل اشعه های جهش زا این کروموزوم تخمکها به شدت آسیب میبینه و بیماری های مختلفی در فرزندان این خانومها به وجود میاره در مورد آقایونم همینه منتهی اونا اگر بذارن کنار شاید این آسیب ها کمتر بشه اما برای خانوما خیلی خیلی خطرناک تره

جدا می گن کلاسه؟:w58:

سیگار می کشم ولی هیچوقت چنین چیزی رو قبول ندارم :w58:

بحثی که هست انگیزه و هدف هست یه آدم بیکار بی هدف سیگاری میشه مریض بشه بمیره ؟ خب می گه چه فرقی داره از شر این دنیا راحت میشه

لینک به دیدگاه
جدا می گن کلاسه؟:w58:

سیگار می کشم ولی هیچوقت چنین چیزی رو قبول ندارم :w58:

بحثی که هست انگیزه و هدف هست یه آدم بیکار بی هدف سیگاری میشه مریض بشه بمیره ؟ خب می گه چه فرقی داره از شر این دنیا راحت میشه

کاری ندارم با سیگاری ها و... حالا هر کسی ممکنه ورای این دلایلی که میگم سیگاری شده باشه ... اما آره جدی خیلیا فکر میکنن کلاسه !یا با کشیدنش دنبال مردانگی میگردن! حس میکنن بزرگ شدن ...یا مثلا میخوان بگن خیلی داغونیم! یا میخوان بگن پایه ایم تو جمع ...که معمولا یا بچه هستن یا سن عقلیشون یک مقداری پائینه ...اینکه ماهی یکبار در جمع دوستاتی یا میلت میکشه یدونه سیگار بکشی خیلی فرق داره با اعتیاد داشتن به سیگار اینو میدونم که اعتیاد و عادت به هر چیزی سیگار مشروب مواد مخدر اینترنت و یا حتی اعتیاد داشتن به یک انسان و یا یک عمل نشانه ضعفه ... تکرار مکرر یک کار طوری که به تو آسیب برسونه و تو به عنوان یک انسان بالغ بدونی و انجامش بدی نشون میده بنا به دلیلی مهم درگیرش شدی و حتی توانایی اینو نداری کنارش بذاری ... کشیدن سیگار به خاطر راحت شدن از شر دنیا جای کنار امدن یا حل کردن مسائل به نظرم یک کم لطفی بزرگ در حق خوده ادمه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...